bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Wiktor
Wto Lut 14, 2017 12:04 pm
Sampling Niezwykły
Autor Wiadomość
PawelWojcik 
Singlemalt Whisky Crusader


Ulubiona whisky: PE & coke
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 571
Skąd: Bishkek, Kyrgyzstan
Wysłany: Śro Wrz 14, 2016 4:46 pm   

sorry... nie nie chcialem psuc apetytu. OK, pamietam dwa pozytywy:
- torf w 5-ce przykrywa fajnie kiszonke z pszenicy (drozdze piwne?)
- dab europejski (albo czas) w 3 pieknie zabija kwasne biale wino (fino?), ktore wczesniej bylo w beczce i zbyt dlugo fermentowana brzeczke (kefir).
dezynfekuje sie teraz grappa. daje rade...
_________________
serdecznie pozdrawiam spod dywanu,
ja.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Wrz 14, 2016 5:22 pm   

PawelWojcik napisał/a:
moze bylo by to interesujace/poluczajace dla potomnych (typu: jak latwo spi......ic blend whisky).

No, do czegoś takiego nigdy byśmy się nie zniżyli. Wypraszam takie insynuacje! Są granice, nawet w sferze artystyczno-poznawczej. Muszą wystarczyć rozważania na temat: "jak łatwo sp....ć malt whisky".
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Śro Wrz 14, 2016 6:45 pm   

Proszę bardzo, zgodnie z zapowiedzią. Zrobiłem to! Teraz poproszę o namiary na pomysłodawcę tego samplingu ;-)

Zaznaczam, że po ostatnim poście Pawła, robiłem to na odczepnego, bez większego przekonania w sens. Z każdym wąchanym i smakowanym kieliszkiem entuzjazm spadał coraz bardziej. Nawet nie wiedziałem, że potrafi mieć tak niski pułap ;-)

1
Aromat – rozpuszczalnik, zmywacz do paznokci, odrobina wanilii, jakieś syntetyczne aromaty owocowe (zielone jabłuszko?), alkohol, nieco miodu; po chwili zaczyna dominować karton

Smak – cierpkie drewno, stare, zmęczone, gorzka herbata, silny alkohol, a poza tym, bardziej echo whisky niż whisky

Finisz – cierpkość, gorycz, niefajność

Ocena – 1,5


2
Aromat – drożdżówka z kruszonką i owocami, smar na rowerowym łańcuchu, trochę wanilii, jakieś pleśniaki; z czasem coraz wyraźniejsza wanilia

Smak – słód, kurz, karton, może trochę jabłek, alkohol

Finisz – gorzka czekolada, karton, stare drewno

Ocena – 1,5

3
Aromat – palona guma, opatrunki wyjałowione, znowu jakiś rozcieńczalnik, trochę starej, wyprawionej skóry, siarka

Smak – ta sama palona guma, co w aromacie, ogrom drewna, gorycz, kiepska whisky w kiepskiej beczce po sherry, cierpkość

Finisz – nieco dymu, akcenty mentolowe, pieprzowe

Ocena – 1

4
Aromat – aktywna, jeszcze jełczejąca zgnilizna pochodzenia roślinnego i zwierzęcego (m.in. smród gnijącego mięsa), pasta do podłóg, meble na wysoki połysk, klej kostny

Smak – kolejna cienizna, trochę w niej owoców (brzoskwinie, na przykład), siarka, odrobina wanilii, karmel

Finisz – alkoholowy, gorzki, taninowy, nieprzyjemny

Ocena: 1,5

5
Aromat – ciepły torf, opatrunki, może morze, słód; choć nie jest wybitna, to nie ma żadnych nieprzyjemnych, niepożądanych akcentów. No nie, na głębokim wdechu powietrze z gumowego materaca ze starym talkiem

Smak – ciepły, z odrobiną ciała (wreszcie!), wyraźnie torfowy, przez chwilę słodki, ale natychmiast przechodzący w cierpkość i nieprzyjemną ziemistość, pojawiają się niefajne kwaśne akcenty, przynajmniej coś tu się dzieje…

Finisz – w sumie nijaki – odrobina echa torfu, gdzieś tam błąka się słodycz, przechodzi w stare drewno

Ocena – 2,5

Jeśli jeszcze kiedyś robiony będzie podobny sampling, to ja od razu rezerwuję sobie zestaw. Albo dwa. Rozkosz nieporównywalna z niczym innym.
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Trzymajtusię i 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: jeszcze nie
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 245
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Śro Wrz 14, 2016 7:50 pm   

Już nie pamiętam, które co tam było, ale zawsze gdy pisaliście, że jakaś słodowa jest niepijalna, to ja myślałem, że to piszecie, bo robicie flaszki za 2000zł, wtedy zwykła wam nie smakuje, tym bardziej, że o Glenfiddich 15 solera, też tak pisaliście, a ja ją uważałem za pijalną, patrząc, że kosztuje tyle, że mogę sobie kupić całą flaszkę. Do tego rozlania myślałem, że samo oznaczenie SM gwarantuje coś co śmiało można kupić w ciemno, bo mistrz w destylarni co lepsze daje na SM, a co nie wyszło idzie na blendy. Kim był mistrz który dopuścił dwie, albo trzy, chyba dwie z tej akcji były tak złej jakości, że ten co je wypuścił z napisem SM, powinien dostać karę, takie alkohole powinno się wypuszczać z jakimiś dodatkami, np miodem i nazywać midułka, czy krupnik słodowy, albo z pieprzem i nazwać pieprzona łycha.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Wrz 14, 2016 8:57 pm   

Wasze typy, panowie krytykanci ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Pocieszny_PCS 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 715
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 15, 2016 1:42 pm   

Oj, już dawaj.
Co to za zaskoczenie ma być? Zamieniliście jednego sampla na coś porządnego i nikt sie nie kapnął?
Innego zaskoczenia sobie nie wyobrażam, no chyba że to największe gówno (4) okaże się czymś innym, niż młodziak z auchan.
Jak pomyliłem Glenalba z Glenbridge czy ewentualnie z Brackenem 28yo to specjalnie zaskoczony nie będę.

W przeciwieństwie do kolegów bardzo surowy nie byłem. Whisky nr 3 była nawet dobra, poza tym dwie bardzo takie sobie i dwa knoty. Jeżeli rozpatrujemy to w katergorii podstawek (bo takie też ceny mają), to nie jest źle i po prostu trzeba te okazałe cyferki z etykiet podzielić przez 2 (w skrajnych przypadkach przez 3)
_________________
ZInnejBeczki.com
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Czw Wrz 15, 2016 1:58 pm   

Nie mam typów. Obstawiam tylko, że tam, gdzie było najwięcej drewna i kartonu, to będą te najstarsze. Co tu obstawiać inaczej, skoro nie wiadomo jakie destylarnie kryją się za którą?
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Czw Wrz 15, 2016 2:40 pm   

Radek zaskoczenie jednak bedzie ;)
 
 
PawelWojcik 
Singlemalt Whisky Crusader


Ulubiona whisky: PE & coke
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 571
Skąd: Bishkek, Kyrgyzstan
Wysłany: Czw Wrz 15, 2016 3:06 pm   

zaskoczenie na poziomie 1-2.
_________________
serdecznie pozdrawiam spod dywanu,
ja.
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Czw Wrz 15, 2016 3:42 pm   

Pocieszny_PCS napisał/a:
chyba że to największe gówno (4) okaże się czymś innym, niż młodziak z auchan.

O tym mówiłem
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Czw Wrz 15, 2016 6:11 pm   

Taaa... Trójka, moim zdaniem, okaże się wybitną wersją Macallan z 1958 roku ;-) A piątka to nic innego, jak Black Bowmore z 1964 ;-)

Cała ta ściema z dyskontowymi whisky była tylko zasłoną dymną.
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Wrz 15, 2016 6:43 pm   

Taa dam! ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Pocieszny_PCS 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 715
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 15, 2016 7:00 pm   

No to faktycznie ten Glen Scanlan w odniesieniu do swojej ceny i dostępności jest wręcz wybitny ;)
_________________
ZInnejBeczki.com
 
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Pią Wrz 16, 2016 11:26 am   

I po zabawie :( Nie wyrobiłem się z "degustacją" na czas. Sorry Panowie.
Jednakże nr 5 piłem wcześniej "na kielichy" i po połówce miała jakiś finisz (finish jak to blogjery piszą) ;)
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Wrz 20, 2016 10:29 pm   

Musicie mi o tych traumach przypominać... :lol:
_________________
"THE CLAN'S ARE MARCHING 'GAINST THE LAW
BAGPIPERS PLAY THE TUNES OF WAR
DEATH OR GLORY I WILL FIND
REBELLION ON MY MIND"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów