bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sampling apokaliptyczny
Autor Wiadomość
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Wto Wrz 12, 2017 6:49 am   

A tak poza tematem - ja pilem dobrego loch lomonda, moze nawet jednego przywioze ze soba;d
_________________
Doing does
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Wrz 12, 2017 9:42 am   

dobrego?... na cztery pikeje, czy na "naprawdę solidne" trzy? 😉
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pon Paź 09, 2017 11:08 am   

Troche czasu minelo, nie wiem jak inni, ale ja swoje sample otrzymalem ;) W weekend przetestowane takze opisy zamieszczam ponizej.

1. Zapach: morski, oceaniczny nawet, zywiczno-drozdzowy, troche spirytusu, igliwia i sail-ho!
Smak: uderza falami przynajmniej 4 razy, szkwal i wodorosty, pieczony dorsz i sardynki, wiele torfu, dymu, momentami ciezko, smoliscie nawet, wszystko tli sie i zarzy, ale zaraz kolysze slona woda wprost z atlantyckich otchlani, by przejsc w plonacy finisz bez konca.
Uwagi: Ja pier…
Ocena: zadnych watpliwosci - 9

2. Zapach: gruszki w kompocie, keks, miod lipowy, slodka bawarka, sporo przypraw (cynamon? galka muszkatolowa? anyz?), nastepnie lagodnieje i przechodzi w klimaty bitosmietanowe, mascarpone, konfitury z jablek, wiorki kokosowe.
Smak: epopeja o konfiturach z jablek jak najbardziej. Z cynamonem, galka i anyzem tez jak najbardziej, ale jest tu i dym jakis, nie wedzenie jednakze. Dyma narasta… w finiszu dominuje.
Uwagi: wydaje sie, ze to piekna stara szkola w typie daaawnych Miltonduffow czy moze Mosstowie z dodatkiem tak nietypowego dla nich dymu.
Ocena: mocne 7

3. Zapach: przez dzemowa gestwine przebija sie czarna porzeczka, nieco dalej jezyna, jagody, malinowy chrusniak w najgoretszych momentach sierpnia (nie tegorocznego rzecz jasna), w tle rozkwiecone laki, na ktorych zapadam w letni sen…
Smak: Dramie ów przenoś moją duszę utęsknioną do tych owoców leśnych, do tych łąk majonych, szeroko pod Balindalloch rozciągnionych, do tych pól malowanych kwieciem rozmaitem, wyzłacanych forsycjami, różowionych tamaryszkiem :mrgreen:
Uwagi: jak to ze snem – smak na jawie nie jest w stanie dogonic genialnego zapachu, bo gdyby dogonil… mimo to – BARDZO dobry dram
Ocena: 8
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Ruda 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Cotswolds
Dołączyła: 12 Lip 2016
Posty: 257
Skąd: Zewsząd
Wysłany: Pon Paź 09, 2017 7:56 pm   

rosomak napisał/a:

1.
Uwagi: Ja pier…
Ocena: zadnych watpliwosci - 9

2.
Uwagi: wydaje sie, ze to piekna stara szkola w typie daaawnych Miltonduffow czy moze Mosstowie z dodatkiem tak nietypowego dla nich dymu.
Ocena: mocne 7

3.
Uwagi: jak to ze snem – smak na jawie nie jest w stanie dogonic genialnego zapachu, bo gdyby dogonil… mimo to – BARDZO dobry dram
Ocena: 8


miód na moje whiskowe serce :grin:

By było ciekawiej dorzucam do Xmasa, sampelka (2x50ml) z pewnego wyjazdu :wink: Cytując Looma Kilkerran/10 lat porto, 3 lata Bourbon/gdzie dosyć oczywiste "portowo-słodko-wytrawne" nuty wyłaniają słone i morskie elementy, potem dziwne owoce i kwiaty. Whisky ewoluująca i interesująca. Do dłuższej zabawy.
Prosto z beczki :wink: Zdjęcie butelki/whisky podeślę BOW. Kolor cudowny :smile: smak, zapach pozostawiam ocenie Wygrywającemu :wink:
 
 
JacekBee 
Singlemalt Whisky Combatant



Ulubiona whisky: Clynelish
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 487
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 13, 2017 1:50 pm   

Prawie wszystkie sample rozesłane. Dziękuję bardzo uczestnikom.

Zachęcam do wrzucania tasting notes wzorem Rosomaka bez podawania nazw - tylko numerki. Niektórzy jeszcze nie wiedzą co dostali :wink: .
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Paź 15, 2017 1:35 pm   

Apokaliptyczny zestaw sampli niespodzianek wprost od Jacka ;)

1. 9,5/10
zapach- chrupkie żółte jabłka, żółte śliwy w occie, białe gruszki..dymek, torf, smoła, świeża morska bryza, sól na ustach, sól drażni nozdrza, ocean, morska woda, biały zwietrzały pieprz, żywiczne igliwia, drożdzowy zaczyn na chleb
smak- przepyszna słodycz, zrazu torf i dym.. przybiera na sile, bucha..wokół leje się żar, stal z pieca formuje się pod uderzeniem kowalskiego młota, płoną ognie, pękają nadpalone drwa z ogniska.. wędzona ryba, wodorosty,
smoła, morska kipiel kotłuje się wokół
finisz- przemożnie długi, żar z pieca, torfowy dym, otchłań oceanu, wędzone ryby, morskie zielska
uwagi: dla takich chwil warto żyć.. Bogowie Oceanu zostali obudzeni.. trwoga... powiadam trwoga
ps. w ciemno obstawiłbym starego owocowego Ardbega.. no chyba iż to PE w jakże genialnej odsłonie

2. 7/10
zapach- błogo upływa ciepłe póznoletnie popołudnie, w wiklinowym koszu soczyste żółte owoce.. renglody, gruszki, jabłka.. piknikowe ciasto na maśle zawinięte w serwetę
.. gęste miody, spora garść przypraw.. gałka muszkatołowa, kmin rzymski, rozety anyżu, kora cynamonowa, biały pieprz.. pięknie wkomponowane akcenty drewna
smak- subtelna słodycz, maślaność, żółte owoce, dymki, sporo przypraw, pyszne drewno
finisz- długi, ciepły, lekko rozgrzewający, dym co rusz przewija się wokół, przyprawy i korzenie, żółte owoce
uwagi: bardzo fajna whisky, przypomina mi stare wypusty Glenfarclasa z końcówki lat 60-tych po sherry fino

3. 7,5/10
zapach- wokół las.. borówki czarnice, dzikie jeżyny, mchy, paprocie.. krzewy tarniny przy drodze, a na nich sucho-cierpkie owoce.. budyń śmietankowy polany sokiem z malin, potężna stara i wytrawna sherry; wreszcie atłasy, drewno ze starej beczki..spacer w letnie popołudnie przez obsypaną kwieciem łąkę, polne dzikie zioła, wokół wesoło bzyczą zbierające nektar owady
smak- przepyszna wytrawność, tłustość na ustach, taniny, stare drewno, rozgrzewa ciemna sherry, leśne owoce, pełno kwiecie.. błogość
finisz- długi, stonowany, spokojny, bardzo przyjemny.. powraca las ze swym runem, kwiecie, sherry, delikatne suszenie, lekko rozgrzewający, korzenie, przyprawy
uwagi: bardzo dobra whisky, szkoda iż to co obiecywał nam zapach nie znalazło do końca odzwierciedlenia w smaku.. ale i tak jest naprawdę dobrze.. czyżby stary Tobermory 1972 od Whisky-Doris
 
 
Rafal 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: kilka
Dołączył: 09 Wrz 2016
Posty: 120
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 30, 2017 11:11 pm   

to zamieszczę i ja swoje notki:

1.
zapach: podgniłe owoce, kreda, morskie powietrze, sól, wanilia, wyrzucone na plażę wodorosty, odpadające farby olejne, torf
smak: słodycz, morskość, wędzone ryby na słodko, słodki mus z żółtych śliwek, pieprzność, wędzone morele, czuć żar
finisz: długi, słodkie wędzone owoce
9/10

2.
zapach: żółte owoce, śliwki, słodkie gruszki w lekkim occie, wysuszone igliwie, rozmaryn, później ciasto z budyniem waniliowym
smak: duszone żółte śliwki, wanilia, kardamon, ciastka maślane, trochę nugatu, przyjemna słodycz
finisz: długi, kremowy, budyniowy, owocowy
8/10

3.
zapach: maliny, czarna porzeczka, nalewka na orzechach włoskich, wytrawna sherry, liście pelargonii, tymianek, mokra ściółka
smak: wytrawny, porzeczkowy, maliny, kompot z leśnych owoców, z czasem pojawiają się elementy goryczkowe, kakao
finisz: czarne porzeczki, gorycz nalewek ziołowych
6/10
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów