bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Istniejemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Catawiki opinia oportalu
Autor Wiadomość
nogreg 
Singlemalt Whisky Follower

Ulubiona whisky: The Glenlivet
Wysłany: Sob Sty 27, 2018 8:53 pm   Catawiki opinia oportalu

Witam
Chciałbym rozpocząć przygodę z zakupami na aukcjach. Znalazłem coś takiego:

Catawiki

Wygląda obiecująco, jest wersja tłumaczona na nasz język. Ceny w Euro, 9% prowizji, eksperci, podana cena wysyłki do Polski, jest ocena sprzedającego. Poproszę o ocenę strony przez osoby, które dokonały już zakupu przez Catawiki, lub jeśli są obiektywne przeciw również o wskazanie.

Crt 
Singlemalt Whisky Apprentice

Ulubiona whisky: Suntory
Wysłany: Pią Mar 09, 2018 5:58 pm   

Czesc.

Do tej pory tylko raz skorzystalem z w/w portalu. Jesli jestes kupujacym to wyglada to tak, ze po wygraniu aukcji wysylasz pieniadze, ktore oczekuja okolo 2 tygodni. W tym czasie dostajesz zakupiona rzecz i jesli jest z nia cos nie tak mozesz to zaraportowac. Jesli wszystko jest w porzadku potwierdzasz to i pieniadze przelewane sa do sprzedajacego.
Ogolnie za malo jeszcze mam doswiadczenia, zeby cos wiecej powiedziec na temat portalu. To co zakupilem bylo w 100% tym czego szukalem. Nie mialem jakis obaw o moja kase. Dopoki sie nie sparze pewnie bede korzystal od czasu do czasu.

Pozdrawiam

Maly Edit:

Jesli jestes ciekaw jak to wyglada z drugiej strony czyli jako sprzedajacy to byc moze w ciagu 2-3 tygodni bede wystawial tam pare butelek Whisky, wiec moge opisac jak to wyglada oraz moje wrazenia po.

nogreg 

Wysłany: Sob Mar 10, 2018 11:49 am   

Dzięki za odpowiedź. Wyjaśniłeś mi sporo wątpliwości.

Crt 

Wysłany: Sob Mar 10, 2018 5:43 pm   

Nie ma sprawy. Jak mowilem jezeli jestes tez zainteresowany jak to wyglada od strony sprzedajacego to moze za 2-3 tygodnie bede tam wystawial cos bo chce pozbyc sie paru butelek. Moge wtedy sklecic jakies moje przemyslenia na temat sprzedazy na catawiki.

piotrek4285 

Ulubiona whisky: sam nie wiem...
Wysłany: Sob Mar 10, 2018 7:38 pm   

wystaw lepiej tutaj zamiast na tym portalu, my też sie chcemy napić :D

Crt 

Wysłany: Sob Mar 10, 2018 7:45 pm   

Hehe.
Z takich do picia aktualnie mam jedynie pare butelek Hibiki 21yo. Wypust z 2015 roku bodajze. Reszta raczej w limitowanych edycjach. Chyba reka by mi sie za bardzo trzesla, gdybym mial otworzyc butelke, ktorych wyprodukowano mniej niz 1000 sztuk :D
Moze mam jeszcze gdzies Dalmore 18yo no ale to mozna spokojnie poswiecic na jakies spotkanie, zeby zdegustowac w wiekszym gronie.

piotrek4285 

Wysłany: Sob Mar 10, 2018 8:17 pm   

podrzuć na priv co masz limitowane i w jakich cenach, hibiki również jak chcesz sprzedać

FeniX 
Blendedwhisky Flagellant

Ulubiona whisky: wiele
Wysłany: Sob Mar 10, 2018 8:19 pm   

Dlaczego n PW ? wrzuć tutaj, z pewnością większe grono się zainteresuje. i nie będziesz musiał każdemu z osobna wysyłać. Od tego jest forum :)

Crt 

Wysłany: Sob Mar 10, 2018 8:21 pm   

nie bede tutaj zasmiecal bo zrobilismy offtop. zrobie na pewno temat. czasami wlasnie mam po pare butelek tego samego trunku bo moje zrodelko w holandii niestety nie pozwala mi kupowac mniej niz po kartonie bo to hurtownia ;p dlatego czasami nadmiar sprzedaje

piotrek4285 

Wysłany: Sob Mar 10, 2018 8:22 pm   

racja, mój błąd. wrzuć tutaj ;)

Crt 

Wysłany: Nie Mar 11, 2018 9:05 pm   

nogreg,

Wlasnie przegladalem serwis i jedna rzecz rzucila mi sie jeszcze w oczy. Ja zamawialem kamienie szlachetne z belgii do holandii. Patrz na koszty wysylki bo patrzylem sobie probki 17 letniej hibiki. za 4 butelki aktualnie stojace 16 euro musisz doplacic 55 euro przesylki. slaby interes.

nogreg 

Wysłany: Pon Mar 12, 2018 12:17 pm   

No właśnie, tu widzę problem. W przesyłce. Bo w dobrej cenie można kupić whisky z każdego przedziału. Przeciętnie przesyłka kosztuje 20 do 35 euro. No i tania whisky przestaje być tania po doliczeniu przesyłki i prowizji portalu. Wydaje mi się, że im cenniejsza whisky, tym z większym zyskiem można ją nabyć przez portal aukcyjny. Planuję spróbować zakupu whisky za około 200 euro, tak by było bardziej opłacalnie niż w sklepach. Zobaczę, czy się da.

Odpowiedz do tematu