bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Catawiki opinia oportalu
Autor Wiadomość
nogreg 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: The Glenlivet
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 407
Skąd: Lubin
Wysłany: Sob Sty 27, 2018 8:53 pm   Catawiki opinia oportalu

Witam
Chciałbym rozpocząć przygodę z zakupami na aukcjach. Znalazłem coś takiego:

Catawiki

Wygląda obiecująco, jest wersja tłumaczona na nasz język. Ceny w Euro, 9% prowizji, eksperci, podana cena wysyłki do Polski, jest ocena sprzedającego. Poproszę o ocenę strony przez osoby, które dokonały już zakupu przez Catawiki, lub jeśli są obiektywne przeciw również o wskazanie.
 
 
Crt 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Suntory
Dołączył: 08 Mar 2018
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 09, 2018 5:58 pm   

Czesc.

Do tej pory tylko raz skorzystalem z w/w portalu. Jesli jestes kupujacym to wyglada to tak, ze po wygraniu aukcji wysylasz pieniadze, ktore oczekuja okolo 2 tygodni. W tym czasie dostajesz zakupiona rzecz i jesli jest z nia cos nie tak mozesz to zaraportowac. Jesli wszystko jest w porzadku potwierdzasz to i pieniadze przelewane sa do sprzedajacego.
Ogolnie za malo jeszcze mam doswiadczenia, zeby cos wiecej powiedziec na temat portalu. To co zakupilem bylo w 100% tym czego szukalem. Nie mialem jakis obaw o moja kase. Dopoki sie nie sparze pewnie bede korzystal od czasu do czasu.

Pozdrawiam

Maly Edit:

Jesli jestes ciekaw jak to wyglada z drugiej strony czyli jako sprzedajacy to byc moze w ciagu 2-3 tygodni bede wystawial tam pare butelek Whisky, wiec moge opisac jak to wyglada oraz moje wrazenia po.
 
 
nogreg 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: The Glenlivet
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 407
Skąd: Lubin
Wysłany: Sob Mar 10, 2018 11:49 am   

Dzięki za odpowiedź. Wyjaśniłeś mi sporo wątpliwości.
 
 
Crt 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Suntory
Dołączył: 08 Mar 2018
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 10, 2018 5:43 pm   

Nie ma sprawy. Jak mowilem jezeli jestes tez zainteresowany jak to wyglada od strony sprzedajacego to moze za 2-3 tygodnie bede tam wystawial cos bo chce pozbyc sie paru butelek. Moge wtedy sklecic jakies moje przemyslenia na temat sprzedazy na catawiki.
 
 
piotrek4285 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: sam nie wiem...
Dołączył: 14 Maj 2016
Posty: 53
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Sob Mar 10, 2018 7:38 pm   

wystaw lepiej tutaj zamiast na tym portalu, my też sie chcemy napić :D
 
 
Crt 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Suntory
Dołączył: 08 Mar 2018
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 10, 2018 7:45 pm   

Hehe.
Z takich do picia aktualnie mam jedynie pare butelek Hibiki 21yo. Wypust z 2015 roku bodajze. Reszta raczej w limitowanych edycjach. Chyba reka by mi sie za bardzo trzesla, gdybym mial otworzyc butelke, ktorych wyprodukowano mniej niz 1000 sztuk :D
Moze mam jeszcze gdzies Dalmore 18yo no ale to mozna spokojnie poswiecic na jakies spotkanie, zeby zdegustowac w wiekszym gronie.
 
 
piotrek4285 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: sam nie wiem...
Dołączył: 14 Maj 2016
Posty: 53
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Sob Mar 10, 2018 8:17 pm   

podrzuć na priv co masz limitowane i w jakich cenach, hibiki również jak chcesz sprzedać
 
 
FeniX 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: wiele
Dołączył: 08 Gru 2017
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Mar 10, 2018 8:19 pm   

Dlaczego n PW ? wrzuć tutaj, z pewnością większe grono się zainteresuje. i nie będziesz musiał każdemu z osobna wysyłać. Od tego jest forum :)
 
 
Crt 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Suntory
Dołączył: 08 Mar 2018
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 10, 2018 8:21 pm   

nie bede tutaj zasmiecal bo zrobilismy offtop. zrobie na pewno temat. czasami wlasnie mam po pare butelek tego samego trunku bo moje zrodelko w holandii niestety nie pozwala mi kupowac mniej niz po kartonie bo to hurtownia ;p dlatego czasami nadmiar sprzedaje
 
 
piotrek4285 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: sam nie wiem...
Dołączył: 14 Maj 2016
Posty: 53
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Sob Mar 10, 2018 8:22 pm   

racja, mój błąd. wrzuć tutaj ;)
 
 
Crt 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Suntory
Dołączył: 08 Mar 2018
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 11, 2018 9:05 pm   

nogreg,

Wlasnie przegladalem serwis i jedna rzecz rzucila mi sie jeszcze w oczy. Ja zamawialem kamienie szlachetne z belgii do holandii. Patrz na koszty wysylki bo patrzylem sobie probki 17 letniej hibiki. za 4 butelki aktualnie stojace 16 euro musisz doplacic 55 euro przesylki. slaby interes.
 
 
nogreg 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: The Glenlivet
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 407
Skąd: Lubin
Wysłany: Pon Mar 12, 2018 12:17 pm   

No właśnie, tu widzę problem. W przesyłce. Bo w dobrej cenie można kupić whisky z każdego przedziału. Przeciętnie przesyłka kosztuje 20 do 35 euro. No i tania whisky przestaje być tania po doliczeniu przesyłki i prowizji portalu. Wydaje mi się, że im cenniejsza whisky, tym z większym zyskiem można ją nabyć przez portal aukcyjny. Planuję spróbować zakupu whisky za około 200 euro, tak by było bardziej opłacalnie niż w sklepach. Zobaczę, czy się da.
 
 
lukster 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: szkocka
Dołączył: 19 Lut 2020
Posty: 1
Skąd: Wawa
Wysłany: Pon Lut 24, 2020 7:29 pm   

Jak chcecie więcej informacji o catawiki to możecie spojrzeć tutaj ... ciekawie ;)
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Lut 24, 2020 7:37 pm   

sprzedawca będzie zobowiązany do zapłacenia prowizji w wysokości 12.5% ceny końcowej. Osoba kupująca, która wygrała licytację, będzie natomiast musiała uiścić opłatę aukcyjną w wysokości 9% ceny wylicytowanej oraz naturalnie opłacić ewentualną przesyłkę wylicytowanego przedmiotu.

To chyba zamyka temat opłacalności ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
nogreg 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: The Glenlivet
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 407
Skąd: Lubin
Wysłany: Pon Lut 24, 2020 7:50 pm   

Zrobiłem zakupy 2 razy. Za pierwszym razem znalazłem 2 ciekawe oferty u jednego sprzedającego. Ten jednak nie chciał wysłać przesyłki jedną paczką, dostałem dwie przesyłki za obie musiałem zapłacić. Ale kupiły mi się pyszne rumy SC.

Za drugim razem zrobiłem zakupy, selekcjonując wstępnie wg. kosztów wysyłki. Wygrałem Kilchomana 10YO SC, koniak XO i hiszpańską brandy Jerez. Byłem jeszcze bardziej zadowolony.

Jednak korzystanie z Catawiki wymaga uwagi. Wielokrotnie obserwowana butelka whisky przekracza ceny samej licytacji powyżej ceny dostępnych w sklepach i markecie Whiskybase, i parę razy ostatecznie kupowałem w WB. Super okazje to raczej wyjątek i tu podobnie jest jak w typowych portalach aukcji whisky.

I żeby nie było, wszystkie paczki doszły właściwie zapakowane, dochodziły szybko, butelki wg. opisu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów