bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Diageo i ceny single maltów
Autor Wiadomość
Sir Zadam 
Singlemalt Whisky Apprentice
Stay in grey



Ulubiona whisky: coś z Islay :-P
Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 12
Skąd: Toruń
  Wysłany: Wto Lis 29, 2005 6:53 pm   Diageo i ceny single maltów

Trafiła do mnie oferta (w sumie do firmy, w której pracuję) "Diageo na święta", a w niej m.in.:
Glenkinchie 10YO 144,57 PLN
Talisker 10YO 150,51 PLN
Caol Ila 18YO 146,88 PLN
Clynelish 14YO 147,22 PLN
Glen Ord 12YO 165,96 PLN

Wszystkie podane ceny są cenami brutto. Przy zakupie powyżej dwóch butelek danego rodzaju - dają rabaty. Minimalna wartośc zakupu 500 zł (transport gratis :P ). Gdyby, ktoś był zainteresowany namiarami - proszę na maila - plik z ofertą ma niestety 1 MB i jest w *.pdf.
Z ostatniej chwili - obniżyli cenę Jaśków Gold i Blue o 30% - jakby ktoś chciał zrobić komuś wyrafinowany prezent z blenda :) - plik w załączniku.
P.S. Nie pracuję dla Diageo ani "inne takie" :D

P.S.2. Piłem Laphroaig'a i przeżyłem - cudo whisky i mam takie pytanie - co radzicie zamówić z powyższych - może być tylko jedna butelka :(
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Lis 29, 2005 7:16 pm   

czyli wygląda na to, że Diageo proponuje na Święta dokładnie to samo co poza tym okresem ;) w sprawie cen nie wypowiem się jeśli chodzi o rynek krajowy (być może i są one ciut niższe niż zazwyczaj?), niemniej za 40-45 ojro można "trafić" cokolwiek lepszego malta niż te z podstawowego portfolio naszych przyjaciół z Diageo :D
jeśli chodzi zaś o ewentualną konkurentkę dla Laphroaig 10yo to nie widzę jej w podanym pakiecie ;) najbardziej skłaniałbym się ku Taliskerowi za jego oryginalność, oraz - ewentualnie - Caol Ila Hidden Malts 18 yo. Tu niech jednak wypowiedzą się ci którzy ją pili (Pawcio, Rajmund, do You copy?)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Śro Lis 30, 2005 8:37 pm   

Wiktor napisał/a:
czyli wygląda na to, że Diageo proponuje na Święta dokładnie to samo co poza tym okresem ;) w sprawie cen nie wypowiem się jeśli chodzi o rynek krajowy (być może i są one ciut niższe niż zazwyczaj?), niemniej za 40-45 ojro można "trafić" cokolwiek lepszego malta niż te z podstawowego portfolio naszych przyjaciół z Diageo :D
jeśli chodzi zaś o ewentualną konkurentkę dla Laphroaig 10yo to nie widzę jej w podanym pakiecie ;) najbardziej skłaniałbym się ku Taliskerowi za jego oryginalność, oraz - ewentualnie - Caol Ila Hidden Malts 18 yo. Tu niech jednak wypowiedzą się ci którzy ją pili (Pawcio, Rajmund, do You copy?)


Do you!!!
Ja za tyle kupiłem Koalę w Makro.Dla mnie to swietna cena za swietną whisky.IMO ta flaszka to jednak troszkę wyższa pólka niż Glenkinchie, czy Glen Ord.

Jeśli smakował Laphroaig to koala będzie najbliżej bo to w końcu było nie bylo Islay!!!
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Gru 01, 2005 12:13 pm   

ja podobnie, piłem kilka Glen Mordów w różnym przedziale wiekowym i nie mam dosłownie żadnych wspomnień ;) glenkinczi nie znam, ale czy przypadkiem nie serwowano jej w J.G. w pewien czerwcowy niedzielny poranek?...
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
RudeBoy 
Singlemalt Whisky Combatant
Szczecin Fan



Ulubiona whisky: Szkocka ;-)
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 334
Skąd: War Zone
Wysłany: Czw Gru 01, 2005 9:32 pm   

Salut,

Ceny są dokładnie 25 zł niższe niż w Makro.

Zdrav,
--
RudeBoy Robert
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Pon Gru 19, 2005 10:04 am   

Wiktor napisał/a:
jeśli chodzi zaś o ewentualną konkurentkę dla Laphroaig 10yo to nie widzę jej w podanym pakiecie najbardziej skłaniałbym się ku Taliskerowi za jego oryginalność, oraz - ewentualnie - Caol Ila Hidden Malts 18 yo. Tu niech jednak wypowiedzą się ci którzy ją pili (Pawcio, Rajmund, do You copy?)


Taaaa, ja najchętniej jednak widziałbym w moim kieliszku Taliskera. Jakoś ciągle mam żal do chłopców z Diageo za spłaszczenie przecudnej niegdyś Caol Ila. Co nie znaczy, że wersja 18YO jest kiepską whisky (powiedział obawiając się gniewu Pawcia przy najbliższym spotkaniu). Powiedziałbym nawet, ze jest pyszna ;)

Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Wto Gru 20, 2005 5:34 pm   

Rajmund napisał/a:
Wiktor napisał/a:
jeśli chodzi zaś o ewentualną konkurentkę dla Laphroaig 10yo to nie widzę jej w podanym pakiecie najbardziej skłaniałbym się ku Taliskerowi za jego oryginalność, oraz - ewentualnie - Caol Ila Hidden Malts 18 yo. Tu niech jednak wypowiedzą się ci którzy ją pili (Pawcio, Rajmund, do You copy?)


Taaaa, ja najchętniej jednak widziałbym w moim kieliszku Taliskera. Jakoś ciągle mam żal do chłopców z Diageo za spłaszczenie przecudnej niegdyś Caol Ila. Co nie znaczy, że wersja 18YO jest kiepską whisky (powiedział obawiając się gniewu Pawcia przy najbliższym spotkaniu). Powiedziałbym nawet, ze jest pyszna ;)

Pozdrawiam,
Rajmund


Pewno uznasz to za grymaszenie, ale kilka razy piłem porównawczo wersję starą 15YO F&F i wersję 18 YO i z makro i od Fiony gdyby miały sie czymś różnić. :mrgreen: (podobno proszki do prania się różnią) :mrgreen: :mrgreen:

Jedna i druga są dla mnie i dla mojego podniebienia bardzo sympatycznymi łychami, ale nie zgodze się z tezą o przewagach starej wersji .IMO finisz 18YO jest o 3 klasy lepszy.
Poza tym to jak siostry, obie ładne a jedna na dodatek z troszkę większym doświadczeniem. :roll: :mrgreen: :mrgreen:


Pewno pite osobno mogą troszke namieszać , bo wszyscy wiemy jak bardzo smak który wspominamy zależy od chwili.

Pamiętam zwykłą Jurę 10 YO pitą z piersiówki na zamku w Grodnie z Pawłem, Wojciechem i kilkoma innymi maltańczykami.Była zimna, wkoło plucha, a smakowała jak wersja 21 YO.
Magia :!: :!: :!: :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Wto Gru 20, 2005 6:51 pm   

Tak, tak, ja wiem, ze Tobie 18yo będzie smakować, bo to jest akurat Twój ulubiony profil. Troszkę Cię znam ;-) Z co do pamięci, opinię na temat CI 18YO vs. 15YO F&F opieram na degustacji równoległej. Na stole stały wtedy: Caol Ila Cask Strength, Caol Ila 12yo, Caol Ila 18yo oraz stara dobra Caol Ila 15yo. Rzecz miała miejsce w Dufftown, a była to absolutnie pierwsza dostawa nowych wersji Caol Ila do sklepu Fiony (doświadczenie mówi, że pierwsze partie są zwykle najlepsze). No i - jak dla mnie - 18yo wyraźnie odstawała od 15yo F&F. Ale to być może tylko moje zdanie. Aha, Fiony też ;-) Ale każdy inaczej smakuje...
A swoją drogą - sklep Fiony nie jest już sklepem Fiony. Został sprzedany i Fiona wyprowadza się z niego w lutym. Mówi, że będzie szukała sobie nowego zajęcia jak najdalej od whisky. Szkoda, lubiłem ją odwiedzać ;-)

Pozdrawiam,
Rajmund
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
lukasz_sze
Blendedwhisky Flagellant


Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 1
Wysłany: Pią Lut 01, 2008 6:28 pm   

Witam,
jeśli kogoś bardziej zainteresował smak Caol Ila - aged 18 years single malt, to proponuję świętną cenę 120 zł za butelkę 70cl. Zainteresowanych proszę o kontakt 696003467 - Łukasz. Naprawdę świetna okazja
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów