bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Wiktor
Czw Paź 04, 2018 6:41 pm
MEN - SESJA PLENARNA
Autor Wiadomość
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Wrz 05, 2018 8:24 am   MEN - SESJA PLENARNA

W imieniu BOW przedstawiam pomysł rozszerzenia dotychczasowej formuły MEN o spotkania degustacyjne (w zamierzeniu: cykliczne), skoncentrowane każdorazowo wokół określonego, przekrojowego tematu.

Ze względu na to, że tradycyjne spotkania BOW (wiosna-jesień) bywają postrzegane jako hermetyczne, napuszone, względnie niedostępne (bądź drogie), a samo werbalne przekonywanie że jest inaczej nie pomaga, pora zaproponować coś nowego, skierowanego przede wszystkim do osób "nowych", czujących się niepewnie, bądź generalnie mniej doświadczonych na polu whisky. A nuż okaże się to bardziej skuteczne? Przekonajmy się wspólnie.

Wychodząc naprzeciw tym wspomnianym, a licznym obawom, narodziła się niniejsza koncepcja. Otwieramy zgłoszenia na pierwsze spotkanie "edukacyjne", będące niejako współczesnym nawiązaniem do jednego z bardziej udanych Xmas by BOW (nie ma strachu): przegląd serii Old Train Line od Jack Wiebers Whisky World.

Kilka słów o samej serii. Jest ona klasycznym "okrętem flagowym" w portfolio Jacka Wiebersa. Do serii trafiają whisky postrzegane (i oceniane) jako generalnie najlepsze w swoim segmencie, tj. wieku/profilu/ceny. Dodatkowo, poza walorami czysto degustacyjnymi, kołem zamachowym serii są niezmiennie piękne etykiety (ostatnio także stylowe, choć nieco rustykalne opakowania), będące atrakcją dla kolekcjonerów. Aktualnie do serii trafiają destylaty z lat 80, 90 i późniejszych. Tym razem właśnie je postanowiliśmy sprawdzić bojem. Wynik starcia zaświadczy nie tylko o kondycji JWWW A.D. 2018, ale i bardziej całościowo o jakości whisky, która trafia obecnie na rynek spod skrzydeł różnych IB.
Jak będzie?... Na pewno interesująco ;)


Szczegóły propozycji degustacji:

Lokalizacja: Warszawa (lub w odległości dojazdu do ok. 30 minut w porze wieczornej)

Termin: Sobota 10.11.2018 (jeżeli komuś ten termin nie pasuje, ale chciałby koniecznie nabyć komplet sampli, prosimy o zaznaczenie tego w odpowiedzi) o godz. 16:00

Ilość miejsc: minimum 20 (od tej liczby zgłoszeń impreza ma szansę dość do skutku), maksymalnie 30 osób

Ilość whisky: 12

Profil whisky: edycje OTL, dest. w latach 80-tych, 90-tych i po roku 2000. W menu znajdą się zarówno propozycje grain, jak i malt whisky z beczek po bourbonie, sherry, dark sherry, coś torfowego itd.

Koszt udziału: 450 zł. W tej cenie: whisky, woda, sala i inne oczywistości.

Komplet 12 sampli po 2cl, bez udziału w imprezie: 550 zł (wliczone szkło i przygotowanie sampli, wysyłka płatna osobno).

Wymagana będzie pełna przedpłata-rezerwacja miejsca.

Termin zgłoszeń: do 3-go października (termin wpłat: 10 października b.r.)

Ponieważ nie jest to typowe spotkanie BOW, a raczej spotkanie ludzi połączonych wspólną pasją (jednak nie tzw. impreza zbiorowa), nie organizujemy ani wyżywienia, ani tym bardziej noclegów. Tym niemniej doskonale zdajemy sobie sprawę, że część osób chętnych - zwłaszcza spoza Warszawy ;) - może potrzebować pomocy w zorganizowaniu zarówno jednego, jak i drugiego. W takim przypadku prosimy o zgłoszenie tego faktu indywidualnie. Postaramy się pomóc, lub choć zaproponować sensowne opcje.

Zgłoszenia prosimy zostawiać w tym temacie. Na wszelkie pytania jesteśmy otwarci - najwyżej nie udzielimy zadowalającej odpowiedzi ;) (choćby o szczegółowej liście whisky - to akurat niespodzianka).

No i na sam koniec: brak wpłat od minimum 20 osób będzie skutkował odwołaniem imprezy... więc lepiej powiedzcie znajomym ;)

Zapraszamy!




zdjęcie poglądowe


Zgłoszenia:
1-2. BOW x2
3. JacekBee
4. Konio
5. soma
6. nogreg
7. Rafal
8. klasek
9-10. Jerzy
11. Pinio
12. citos1976
13.


potrzeba jeszcze: 8 zgłoszeń
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
Ostatnio zmieniony przez Wiktor Pon Paź 01, 2018 5:35 pm, w całości zmieniany 14 razy  
 
 
 
JacekBee 
Singlemalt Whisky Combatant



Ulubiona whisky: Clynelish
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 487
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 05, 2018 1:53 pm   

W skrócie ode mnie:

Genialny pomysł spotkania!

Świeżaki (i nie tylko) - nie skorzystać byłoby zbrodnią!

Wstępnie się zgłaszam :)
 
 
konio23 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Islay
Dołączył: 23 Gru 2014
Posty: 38
Skąd: Sochaczew
Wysłany: Śro Wrz 05, 2018 2:57 pm   

JacekBee napisał/a:
Świeżaki (i nie tylko) - nie skorzystać byłoby zbrodnią!


Mądry jak co powie to lepiej posłuchać . Też poproszę o wpis na listę :mrgreen:
 
 
soma 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 04 Wrz 2017
Posty: 100
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 05, 2018 3:20 pm   

Bardzo zacna inicjatywa.
Ja również zgłaszam akces na 10.11.2018 - jeżeli byłaby taka wola i chęć mogę pomóc zorganizować catering bardzo dobrej jakości i w bardzo rozsądnych cenach a może i salę (chyba że jest już coś nagrane).
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Wrz 05, 2018 4:26 pm   

JacekBee napisał/a:
nie skorzystać byłoby zbrodnią!

To się nam pewnie zapełnią więzienia... ;)

konio23 napisał/a:
Też poproszę o wpis na listę

Dzięki za akces. Dopisujemy.

soma napisał/a:
mogę pomóc zorganizować catering bardzo dobrej jakości i w bardzo rozsądnych cenach a może i salę

Mamy rzecz jasna pewne opcje, ale bardzo chętnie dowiemy się co tam masz ciekawego. Nic nie jest jeszcze ostatecznie przesądzone.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
nogreg 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: The Glenlivet
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 407
Skąd: Lubin
Wysłany: Śro Wrz 05, 2018 8:29 pm   

Proszę i mnie dopisać.
 
 
Rafal 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: kilka
Dołączył: 09 Wrz 2016
Posty: 120
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 06, 2018 10:07 am   

rozpoczęcie roku szkolnego z przytupem, proszę o zapisanie
 
 
nogreg 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: The Glenlivet
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 407
Skąd: Lubin
  Wysłany: Czw Wrz 13, 2018 7:27 pm   

Bez jaj, a ja myślałem, że tych szaraczków jak ja, jest trochę więcej, ale lipa.
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw Wrz 13, 2018 7:33 pm   

nogreg napisał/a:
ja myślałem, że tych szaraczków jak ja, jest trochę więcej, ale lipa


Takich co powinni sprobowac jest pewnie na tym forum 5 razy wiecej niz whisky w tej butelce. Ale albo im sie nie chce, albo sie boja, albo nie chca whisky od starych pierdzieli, co to sa malo uprzejmi :wink:
Nie takie rzeczy sie przetrwalo :wink:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
klasek 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 15 Gru 2017
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 23, 2018 9:45 pm   

Jeśli można to i ja bym chętnie dołączył.
 
 
nogreg 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: The Glenlivet
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 407
Skąd: Lubin
Wysłany: Pon Wrz 24, 2018 1:16 am   

Ja jestem wciąż jak najbardziej zdecydowany, ale brak nam sporo osób, a czas chyba minął :sad: . Wiktor, czy zmiana organizacji albo zasad wchodzi w grę?
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Wrz 24, 2018 6:55 am   

Wszystko wchodzi w grę, kiedy jest o co grać ;)
Termin zapisów przedłużamy. Jeżeli osiągniemy liczbę zainteresowanych odpowiednio bliską zakładanemu pułapowi, pomyślimy o pewnych modyfikacjach pozwalających, mimo wszystko, na przeprowadzenie degustacji.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
klasek 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 15 Gru 2017
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 24, 2018 7:28 am   

Poprosiłbym jeszcze o numer konta.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Wrz 24, 2018 7:44 am   

Poczekajmy z tym, aż uzbieramy odpowiednią liczbę zgłoszeń. Po co zapeszać ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Tama 
Blendedwhisky Flagellant
Degustator


Ulubiona whisky: Macallan
Dołączył: 11 Mar 2016
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 26, 2018 2:31 pm   

Proszę o wpisanie mnie X 2

Pozdrawiam
Jerzy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów