bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Xmas 2018 "Boże Narodzenie w whisky"
Autor Wiadomość
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw Sie 16, 2018 12:44 pm   Xmas 2018 "Boże Narodzenie w whisky"

W związku ze zbliżającym sie jakże szybko grudniem, a wraz z nim Xmasem (14-16) informuję i proszę jak poniżej:

1. Xmas odbędzie się w miejscówce w województwie Zachodnipomorskim albo Lubuskim (czy dalej dodaje się to chore „e” tak btw?). Tak, wiem, wiem, jeszcze przyjdzie czas na Polskę centralną, Bieszczady czy Gdańsk 😉 Bardzo możliwe, że nie będzie to jednakowoż Szczecin tym razem – wiele zalezy od Gości.

2. W związku z tym, że opcji na miejsce spotkania mamy kilka potrzebujemy naprawdę dobrych wskazówek na temat ilości uczestników. Liczba potencjalnych miejscówek z ilością powiedzmy 8 pokoi jest diametralnie różna od tych z 20. Na razie grupa zdeklarowanych uczestników jest bardzo wąska co przyznaję bardzo ułatwia wybór lokalizacji 😉

3. W związku z powyższym aby móc ustalić gdzie dokładnie się spotkamy proszę o niezobowiązujące zgłoszenia na PW do mnie lub Wiktora do 31 sierpnia.

4. Zobowiązujące zgłoszenia do 30 września.

5. Zakup butelki / butelek do 31 października.

6. Jeżeli ktoś nie wie czy powinien się zgłosić i potwierdzić, bo wydaje mu się, że już się zgłaszał to niech sie jednak zgłosi 😉

Koszty noclegu planujemy dość tradycyjnie – 100 do 200 pln od osoby za noc w pokoju dwuosobowym. Wiele oczywiście zależy od finalnej decyzji co do miejsca spotkania. Również od liczby uczestników zależy czy uda nam się w tym zmieścić koszty wyżywienia i wynajmu sali.

Przypominam, że w tym roku tematem jest „Boże Narodzenie w whisky”. Czyli ogólnopojęte smaki świąteczne. Tych kontrowersyjnych nie wyłączając 😉 Przynajmniej jeśli chodzi o degustację główną - sobotnią.

Przypominam tez, że w tym roku testujemy „nowatorską” formułę Xmasa na zasadzie „jak sobie pościelesz tak się wyśpisz” czyli generalnie nie planujemy serii butelek o wartości samochodu, a jednocześnie chcielibyśmy żeby uczestnik sam był naprawdę zadowolony z tego co będzie degustował. Co nie oznacza, że nada się dowolna whisky współczesna, kastrowana czy z nielimitowanej serii. Każda propozycja nadal musi być uzasadniona i zaakceptowana przez BOW. Jeśli ktoś miałby ochotę zobaczyć jakieś sugestie to zapraszam na PW do mnie czy do Wiktora.

Pozostałe pytania, groźby lub ucałowania proszę w tym wątku.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Sie 18, 2018 8:48 pm   

Nazwałbym tę formułę jeszcze inaczej: wolność w przymusie ;) Zwykle ograniczają nas dość wąsko zakreślone ramy tematyczne. Ma to swe dobre strony, ale niekiedy chciałoby sie po prostu "napić czegoś (bardzo) dobrego" :cool: Xmas w zamierzchłych zamierzeniach był okazją degustacji takich whisky, które dobrze rokując gdzieś tam czekają na swój specjalny moment... Do tego podejścia chyba warto powrócić.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Pinio 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Glendronach,Islay
Dołączył: 18 Gru 2016
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 02, 2018 12:13 pm   

Witam Panów.
Ja krótko-potwierdzam moją obecność na Xmasie i już się cieszę :grin:
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Wto Wrz 18, 2018 6:52 am   

To jak trzeba oficjalnie, to ja tez się zgłaszam.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Wrz 18, 2018 8:12 am   

rosomak napisał/a:
6. Jeżeli ktoś nie wie czy powinien się zgłosić i potwierdzić, bo wydaje mu się, że już się zgłaszał to niech sie jednak zgłosi 😉
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Czw Wrz 20, 2018 8:17 pm   

Koleżanki i koledzy, jeśli ktoś się wstydzi zgłosić, to prosimy zrobić to czym prędzej. Wybrane miejsce wymaga określonej liczby uczestników, a tych jeszcze trochę brakuje....
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw Wrz 20, 2018 8:42 pm   

Damy rade kameralnie. Nawet byly glosy za taka opcja ograniczajaca odgornie te wlasnie impreze;) Co by sie nie dzialo Xmas nie zginie, Gwarantuje. Moze natomiast wrocic do korzeni roku 2009. Byc moze tak powinno byc.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Hubert 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Port ellen
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Polska
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Czw Wrz 20, 2018 9:55 pm   

Ja na pw się już Rosomakowi zgłosiłem , ale z przyjemnością potwierdzę na forum. Będę !!! :wink:
 
 
JacekBee 
Singlemalt Whisky Combatant



Ulubiona whisky: Clynelish
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 487
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 21, 2018 9:45 am   

Ja już potwierdzałem podczas spotkania we Młynie ale i na forum - oficjalnie się zgłaszam!
 
 
windham hell 
Singlemalt Whisky Inquisitor
Theory in Practice



Ulubiona whisky: Bowmore Sherry
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 889
Skąd: Janów Lub
Wysłany: Pią Wrz 21, 2018 10:28 am   

ja również oficjalnie na forum potwierdzam obecność
 
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Czw Wrz 27, 2018 8:58 pm   

A ja miałem nie jechać już w krzoki, do dziś leczę rany... ale serdeczni koledzy mnie zdopingowali miło. Wujkowie, Loom będzie. Czarek mój kamracie w Sekcji Inspekcja i Kontrola weź rusz się też!

Koleżkowie ze Szczecina, prawdopodobnie w czwartek już zaczniemy, żeby k..wa nie było, że praca, że dzieci, że kochanka...
_________________
Nie kupuję psa, który na mnie szczeka,
Choć nic mnie nie czeka, kiedy pies na mnie szczeka,
Wiem co czeka psa, który na mnie szczeka...
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Wto Paź 16, 2018 7:21 pm   

Czas na aktualizacje. Imprezujemy w Szczecinie na „starym nowym” miescie wiec bedzie troche ladniej niz w „starym centrum” ;) W najblizszej okolicy lokalne roznorakie miejscowki na sniadania, obiady, slynna wsrod tych i owych „Ukraineczka” itp. Nieopodal piekna, z pewnoscia o tej porze roku, Odra ;) I tam kolejne knajpy jesli komus wola. Przy okazji - dla przyjezdnych – jest to naprawde nieopodal dworca.

Tegoroczna miejscowka: https://www.facebook.com/NieboWineBarCafe/
Tam tez bedzie posilek w piatek i sobote po oficjalnym zakonczeniu spotkania. Cena za jedzenie i wynajem sali w trakcie uzgodnien. Staramy sie, zeby bylo sensownie ;) Natomiast nieodmienne zachecam zeby w piatek zjesc cos przed przyjazdem, a nie na ostatnia chwile w lokalu.

Terminrozpoczecia imprezy: piatek 17:00, sobota 15:30.
W sobote zgodnie z zalozeniem whiskowe klimaty swiateczne, w piatek zas znacznie wieksza dowolnosc kontynuujac tegoroczna mysl przewodnia o tym, ze sami sobie zgotujemy ten los ;) Nadal jednak musi to byc flaszka zaakceptowana przez BOW. Wszelkie wczesniej podane terminy zakupow i zgloszen obowiazuja.

Co do miejsc zakwaterowania to wracamy do idei sprzed kilku lat i zostawiamy naszym gosciom pelna dowolnosc. W okolicy nie brakuje obiektow o najrozniejszych kategoriach cenowych. Od licznych apartamentow, przez hotel Podzamcze (strona zawirusowana – trzeba bookowac przez portale), sieciowke Campanille i hotel Focus, a dla bardziej wybrednych hotel Zamek. Wszystko w odleglosci kilku minut spaceru od naszego lokalu. Jesli ktos chce zamieszkac dalej to oczywiscie jego wola. W razie napotkania straszliwych trudnosci prosze o PW.

[ Dodano: Sob Gru 08, 2018 10:49 am ]
Aktualizacja co do kosztow wynajecia sali - zobowiazalismy sie u wlasciciela lokalu, ze kazdy kupi u niego posilek, co spowoduje, ze zadnych dodatkowych kosztow nie bedzie i parter lokalu bedziemy mieli na wylacznosc. Samo miejsce jednak do najtanszych nie nalezy - przyklady cen glownych dan TUTAJ, taki to kompromis. Takze do zobaczenia na Xmasie - osmiorniczki czekaja ;) Ponoc jakies Glenfarclsy 105 tez...
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Gru 12, 2018 4:43 pm   

rosomak napisał/a:
parter lokalu

Tam zaraz obok kuchni? :shock:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Śro Gru 12, 2018 5:27 pm   

Dla chetnych nawet w! ;)

A tak dokladniej to chodzi o dolna sale. Niech bedzie, ze piwnica - trudno to okreslic, bo tez ma wyjscie na zewnatrz bezposrednio. W kazdym razie kto wejdzie do srodka ten nas znajdzie.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Gru 15, 2018 7:11 am   

Chyba się jednak nie doczekam na moją kolację. :wink:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów