bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Konkurs Xmassowy 2018 Jacka Bee
Autor Wiadomość
JacekBee 
Singlemalt Whisky Combatant



Ulubiona whisky: Clynelish
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 487
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 09, 2018 3:59 pm   Konkurs Xmassowy 2018 Jacka Bee

Kamraci moi!

W tym roku pozwalam sobie ja Jarząbek wystąpić z autorskim konkursem Xmassowym.

A zatem do rzeczy:

Ażeby wziąć udział w konkursie uczestnik musi w terminie do 1.12 wystąpić z propozycją samplingu na forum oraz (jeśli znajdzie się odpowiednia ilość chętnych) takowy sampling przeprowadzić. Propozycja samplingu powinna dotyczyć 3 butelek i być odpowiednio umotywowana - dlaczego taka selekcja.

Najciekawszy, najlepiej umotywowany oraz - miejmy nadzieję - przeprowadzony sampling zapewni organizującemu zwycięstwo w konkursie.

I od razu uprzedzam żeby potem nikt nie płakał że nie wziął udziału - nagroda będzie konkret :twisted:

Ps. każdy uczestnik może zaproponować dowolną liczbę samplingów
Ps 2. zamknięcie się samplingu nie jest warunkiem koniecznym do zwycięstwa ale będzie miało duży wpływ
Ps 3. zrealizowanie samplingu pomimo braku wystarczającej ilości chętnych (wzięcie butelki na klate) również będzie premiowane
Ps 4. sampling musi być ogłoszony i przeprowadzony wyłącznie na forum BOW - umieszczenie samplingu również na innym forum prowadzi do dyskwalifikacji
Ps 5. sampling jest traktowany jako zamknięty jeśli uda się potwierdzić rozsyłanie sampli do 1.12
 
 
Pinio 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Glendronach,Islay
Dołączył: 18 Gru 2016
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 09, 2018 6:26 pm   

Cze Jacku.

Maleńka nieścisłość-pierwsze primo do 1.12 wystąpić z propozycją
A drugie primo do 1.12 rozesłać sample.
Chyba trzeba te daty rozjechać ---- np. wysyłka do 15.12 co by były na Święta np.

Pomysł bardzo dobry. :grin:
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Paź 09, 2018 7:02 pm   

Pinio napisał/a:
do 1.12 wystąpić z propozycją
Pinio napisał/a:
do 1.12 rozesłać sample


To jest Piotrze potencjalna opcja dla największych twardzieli. Jeżeli ktoś ogłosi sampling 1-go grudnia i tegoż 1-go grudnia roześle sample, dostanie specjalną nagrodę dodatkową od BOW i zaszczytny tytuł Hardkora Roku!
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
JacekBee 
Singlemalt Whisky Combatant



Ulubiona whisky: Clynelish
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 487
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 10, 2018 10:54 am   

Pinio napisał/a:
Maleńka nieścisłość-pierwsze primo do 1.12 wystąpić z propozycją
A drugie primo do 1.12 rozesłać sample.
Chyba trzeba te daty rozjechać ---- np. wysyłka do 15.12 co by były na Święta np


Pozwolę sobie wyjaśnić ;-)

JacekBee napisał/a:
sampling jest traktowany jako zamknięty jeśli uda się potwierdzić rozsyłanie sampli do 1.12


Czyli nie trzeba rozesłać sampli do 1.12 tylko potwierdzić że sampling będzie się realizowało.
Tzn. w przypadku butelki która nie domknie się do 1.12 organizator może stwierdzić (co sam nieraz robiłem) że sampluje flaszkę i tak. Jeśli taką deklarację złoży do 1.12 sampling będzie traktowany jako udany.
 
 
Ruda 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Cotswolds
Dołączyła: 12 Lip 2016
Posty: 257
Skąd: Zewsząd
Wysłany: Sob Paź 20, 2018 7:54 pm   

Niestety nie mogę spełnić założeń konkursowych (zakupu butelek), więc propozycja samplingu jedynie wirtualna, dla zabawy :smile:
Na kanwie relacji Spirits z WLW, przedstawiam 3 butelki wybrane z Rekomendacji najwyżej notowanych nowości. Swoją drogą dobrze opisane, festiwalowe wydarzenie, gratuluję. Wiktorze wybacz, tym razem Panowie mieli lepsze pióro ;) . Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi za załączony link
https://spirits.com.pl/whisky-live-warsaw-mniej-wiecej/
I tak oto:
1.Glencadam 25yo Batch2
2.Glenlivet Code
3.Laphroaig 20yo 1996 Adelphi

Dlaczego powyższa propozycja?, różnie, bez jakiejkolwiek ideologii :lol: , aczkolwiek:
-nowa rzeczywistość świata whisky skłania do nowych poszukiwań (ceny zaporowe, jakość itd.),
-cytując Spirits Dlatego bardziej niż wielkie marki, interesują mnie małe rodzynki, gdzie można znaleźć coś zaskakującego. W tym roku naprawdę było w czym wybierać.,
-czy rekomendacje są słuszne?, byłoby fajnie potwierdzić samplingiem i opinią innych osób,
-czy warto, raczej tak, jeśli faktycznie okazałyby się godne polecenia dostępność i cena pozwalają na zakup bez ryzyka, czy aukcyjnych perypetii
No i cóż, jest jeszcze jeden aspekt, rok whisky 2019, będzie obfitował w szereg nowych, reaktywowanych ;) wypustów, festiwali (ogrom zwłaszcza za granicą), jakie obrać kierunki?, czyimi źródłami informacji się kierować? ;) , może warto od czasu do czasu wspólnie sprawdzić rekomendacje?
Swego czasu był sampling prowadzony przez Cubusa, a w nim intrygująca ;) whisky polecana przez Serga, BOW miało się wypowiedzieć, pamietam! ;) , czekam nadal, dla mnie opisy, notki Serga potwierdziły zgodność z próbowanym samplem.

I na koniec akcencik Xmasowy do posłuchania (koniecznie ta wersja, teledysk :) ) December Will Be Magic Again (Kate Bush)-The Nightmare Before Christmas (Henry Selick/Tim Burton)

Świątecznie pozdrawiam :lol: , takie Jackowe założenie, co by w październiku życzenia składać.
Ruda
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Paź 20, 2018 7:57 pm   

Ruda napisał/a:
sampling prowadzony przez Cubusa, a w nim intrygująca ;) whisky polecana przez Serga, BOW miało się wypowiedzieć, pamietam! ;) , czekam nadal

Jesień, BOW nadrabia zaległości, będą nowe wpisy w Bazie, już za parę dni, za dni parę... ;)
Tylko nie kojarzę zbytnio, co to za sampling był :cool:

[ Dodano: Sob Paź 20, 2018 8:59 pm ]
Ruda napisał/a:
Wiktorze wybacz, tym razem Panowie mieli lepsze pióro ;)

A to akurat żadna sztuka. Moja pisanina wynika z konieczności, nie z nadmiaru czasu, albo przeświadczenia o własnym talencie. Piszę, bo nikt inny tego na BOW nie robi. A po codziennej lekturze FB miewam regularne napady mdłości ;)

[ Dodano: Sob Paź 20, 2018 9:03 pm ]
Ruda napisał/a:
Dlatego bardziej niż wielkie marki, interesują mnie małe rodzynki, gdzie można znaleźć coś zaskakującego. W tym roku naprawdę było w czym wybierać.,

Było, było w czym wybierać. Ale co z tych wyborów tak naprawdę wynika?

Ruda napisał/a:
byłoby fajnie potwierdzić samplingiem

:twisted:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Ruda 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Cotswolds
Dołączyła: 12 Lip 2016
Posty: 257
Skąd: Zewsząd
Wysłany: Sob Paź 20, 2018 8:25 pm   

Wiktor napisał/a:
Tylko nie kojarzę zbytnio, co to za sampling był :cool:

może i tak być, że nie kojarzysz :lol: , bo to Rubena notki były, a nie Serga ;) (Glen Elgin), za dużo tych Autorytetów ;) , moja pomyłka
http://www.bestofwhisky.p...opic.php?t=3029
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Sob Paź 20, 2018 10:24 pm   

Phiii Eldżin jakaś.
Wiktor zrozumiał, że ileż można pić lepsze lub gorsze dżemoczekokawolady za 100 czy 1000 ojro, jak można za 150 zł chlasnąć takiego Rare Breed (może w przyszłości Eljaha Craiga czy innego Wellera, bo -co mówię od lat- i w Ameryce bywa (bywało częściej) dobrze) :D
Nie trzeba szukać beczek z mizunary, ultra old great sherry za milion ojro, można prosto, ale skutecznie stworzyć porządną łyszkę za rozsądną cenę.
O co chodzi z tą listą whisky? Glenlivet Code, /he?!/
Ruda napisał/a:
Dlatego bardziej niż wielkie marki, interesują mnie małe rodzynki, gdzie można znaleźć coś zaskakującego. W tym roku naprawdę było w czym wybierać.

Poza Glencadam, którą osobiście bardzo poważam, to Glenlivet i Laphroaig to wielkie marki.
Ruda napisał/a:
nowa rzeczywistość świata whisky skłania do nowych poszukiwań (ceny zaporowe, jakość itd.)

Ale głęboka myśl... to ta Laphroaig taki Święty Graal? Whisky z 96 roku od Adelphi za ponad 200 euro to taka okazja? NAS z fabryki za 100wkę to też ten hit? Co Wy tam bierzecie, obywatelko Ruda, że takie dyrdymały cytujecie? :)

Jeszcze poza tematem może. Tak na szybko przewertowałem teksty Wiktora i tego z linka Rudej. Tak sobie myślę, że warto może wrócić troszkę do korzeni i poedukować ludzi, pokazać proste wartościowe whisky (nawet stare podstawki) a nie koniaki po mizunarze (!!!), wódki z cycka syberyjki czy bimber wujka Joe.
_________________
Nie kupuję psa, który na mnie szczeka,
Choć nic mnie nie czeka, kiedy pies na mnie szczeka,
Wiem co czeka psa, który na mnie szczeka...
 
 
Ruda 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Cotswolds
Dołączyła: 12 Lip 2016
Posty: 257
Skąd: Zewsząd
Wysłany: Sob Paź 20, 2018 11:49 pm   

Jest to konkurs, każdy może/mógł przedstawić swoje propozycje i je umotywować. Czy w założeniach konkursu jest mowa o jakości, okazjach?. Przedstawiłam "różne" aspekty, bardziej z naciskiem na rekomendacje Autorytetów i weryfikację ich wyborów. Jedne się potwierdzają inne nie. Dla mnie konkurs się zakończył, ostatni mój wpis.
 
 
JacekBee 
Singlemalt Whisky Combatant



Ulubiona whisky: Clynelish
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 487
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 21, 2018 1:08 pm   

Ruda, dzięki za przełamanie pierwszych lodów :-)

Pozwolę sobie sprostować - warunkiem udziału w konkursie nie jest posiadanie butelek lecz gotowość do przeprowadzenia samplingu. Jeśli taka gotowość wyrażasz i w razie zebrania się chętnych zechcesz taki sampling przeprowadzić to z przyjemnością przyjmuje Twoje zgłoszenie.

I mała uwaga: jedyna akceptowana forma komentowania propozycji konkursowych uczestników to udział w samplingu bądź nie. Oraz, przede wszystkim, własna - w zamierzeniach lepsza - propozycja samplingu.

Czas zweryfikować które krowy dużo mucza a mało mleka dają :twisted:
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Nie Paź 21, 2018 1:35 pm   

Ja skomentowałem bardziej czyjeś rekomendacje z WLW niż sam sampling, który -po prawdzie- zasadniczo zaprzecza całej istocie wyrażonej po słowie "aczkolwiek:".
_________________
Nie kupuję psa, który na mnie szczeka,
Choć nic mnie nie czeka, kiedy pies na mnie szczeka,
Wiem co czeka psa, który na mnie szczeka...
 
 
nogreg 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: The Glenlivet
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 407
Skąd: Lubin
Wysłany: Nie Paź 21, 2018 7:50 pm   

Pozdrawiam pierwszą osobę, która postanowiła zrobić propozycję samplingu - brawo Ruda. Popieram Twoje stanowisko. Jeśli nie jest się Wiktorem czy Jackiem, to samodzielnie dobrać skład samplingu jest trudno. Wziąć pierwszą trójkę rekomendowaną przez... i podać źródło to rzeczowe i uczciwe przedstawienie sprawy. Glenlivet na WLW piłem i polecam: Carn Dulack. A drama Laphroaig 20yo 1996 Adelphi akurat wziąłem :cool: .
Stanowisko spróbowania 3 pierwszych rekomendowanych whisky mnie przekonuje, a dostępność i niska cena butelki bynajmniej nie jest dla mnie wadą. Na krytykę znajdzie się czas po spróbowaniu. A może nie trzeba będzie? BoW trzeszczy jak zeschnięta beczka "Alllleeee ttttaaaa wwwhhhiiisssskkkkyyyy zzzddddrrrroooożżżaaaałłłłaaaa", a potem o dziwo propozycja taniej whisky jest krytykowana za TANIOŚĆ, a nie za smak. Ciekawe zjawisko. Natomiast solennie obiecuję spróbować wspomnianego Glenliveta przy najbliższej okazji, potem ewentualnie podzielę się opinią. Pozdrawiam. :wink:
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Paź 22, 2018 9:43 am   

loom napisał/a:
Wiktor zrozumiał, że ileż można pić lepsze lub gorsze dżemoczekokawolady za 100 czy 1000 ojro, jak można za 150 zł chlasnąć takiego Rare Breed

Ale że co?... :shock:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
nogreg 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: The Glenlivet
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 407
Skąd: Lubin
Wysłany: Pon Paź 22, 2018 2:23 pm   

Wiktor napisał/a:
Ale że co?...


No jak to co! :roll: Ktoś o tobie plotkuje :idea: , że romansujesz z grubymi amerykańskimi plebejskimi indyczkami z kręgu Rare Breed, przy okazji przyprawiając rogi słodziutkim szlachetnym Szkotkom z najlepszym wpływem gorących senioritas z Jerez. Jeśli to prawda i dojdzie do osądu, za taką herezję whisky-inkwizycja Cię nie ominie. :evil:
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Paź 22, 2018 2:47 pm   

nogreg napisał/a:
Na krytykę znajdzie się czas po spróbowaniu. A może nie trzeba będzie?


I jeszcze jedno pytanie... Czy wygrywa sampling zgłoszony, choć nie zrealizowany - ale potencjalnie ciekawszy (lepiej rokujące whisky), czy może zgłoszony i zrealizowany, za to ex post obfitujący w whisky wykręcające jęzor w węzeł knagowy? :razz:

[ Dodano: Pon Paź 22, 2018 3:59 pm ]
nogreg napisał/a:
przyprawiając rogi słodziutkim szlachetnym Szkotkom

Egh. Takie miałem obawy, że wzmianka o "minimalnych" różnicach większości (?) czytelników może jednak umknąć.
W przypadku tzw. liderującej grupy próbowanych whisky, z zachowaniem używanej tu przez nas skali 10pkt. poruszalibyśmy się na bardzo zbliżonych, w zasadzie tożsamych, poziomach. Inny jednak musiał być tym razem sam sposób oceniania, bo nie wystarczyło postawić np. dziesięciu "piątek", albo siedmiu "szóstek" (co, w zwyczajnej sytuacji, byłoby wystarczające). Aby wyłonić ostateczną klasyfikację, skoro "coś musiało być najlepsze", niezbędna okazała się babranina w pojęciach typu "mocne pięć", "niemal sześć", "sześć ze względu na aromat", "sześć, ale tylko za smak - jest ważniejszy", "sześć za całokształt" i tak dalej. O niedoskonałościach percepcji po tak wielu dramach nie wspominając...
Wyciąganie daleko idących wniosków, snucie na tej podstawie generalnych przypuszczeń, lubo stawianie jakichkolwiek teorii ogólnych, dodatkowo na tak (mimo wszystko) wąskiej próbie poddanej testowi, nie miałoby najmniejszego sensu.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów