bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mistrzostwo rebrandingu czyli jak zostać bogiem koneserków
Autor Wiadomość
JacekBee 
Singlemalt Whisky Combatant



Ulubiona whisky: Clynelish
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 487
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 29, 2018 4:02 pm   Mistrzostwo rebrandingu czyli jak zostać bogiem koneserków

Chyba największym fenomenem mijającego roku okaże się odświeżona seria Connoisseurs Choice. Trudno o bardziej emblematyczny przykład dla całej branży whisky.

Oto GMP powraca z niesławną serią która swego czasu okaleczyła tysiące beczek wiekowych whisky rozcieńczeniem do 40 i 43%. Powraca w glorii i chwale z jeleniem w logo, w CS i w pękatych butelkach.

Najstarsze whisky pochodzą z połowy lat 80tych, choć niepodzielnie królują lata 90te. Destylarnie tak prominentne jak Aberfeldy, Glen Elgin, Glenturret czy Blair Athol. Ale szyku zadaje też mrowie Caol Ili oraz Highland Parków z tak uznanych roczników jak 2003 i 1999.

I oto gawiedź rozpływa się w ekstazie. Sypią się oceny, wszystkie powyżej 90 pkt. Caol Ila 1984, Linkwood 1984, Mortlach 1987 z miejsca okazują się legendami i ruszają krążyć na wtórnym rynku za okolice 800-1000 euro. Koneserkom puszczają zwieracze z wrażenia.

I czego tutaj BOW sarka, że spada jakość bottlingów, że posucha w latach 90tych, że selekcja nie istnieje, jak tu takie perły za perłą sypią się z kieszeni GMP. I wszystko to, całe to dobrodziejstwo, dla nas - koneserków.

Morał z tego taki: więcej wiary w WB i bogów bottlingu. I pamiętajcie, whisky taka jest dobra jaka komu smakuje. A w końcu, i tak chodzi tu przecież przede wszystkim o relacje, przyjaźń, braterstwo i miłość. Czyż nie?
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Lis 29, 2018 8:44 pm   

JacekBee napisał/a:
Caol Ila 1984, Linkwood 1984

Proszęż nie dogryzać :mrgreen:

[ Dodano: Czw Lis 29, 2018 9:11 pm ]
JacekBee napisał/a:
A w końcu, i tak chodzi tu przecież przede wszystkim o relacje, przyjaźń, braterstwo i miłość. Czyż nie?




just wondering... ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Pią Lis 30, 2018 12:29 am   

JacekBee napisał/a:
A w końcu, i tak chodzi tu przecież przede wszystkim o relacje, przyjaźń, braterstwo i miłość. Czyż nie?


Trza było przyjaciół ostrzec i wcześniej pisać ;) . Słynny sklep w Twoim mieście obległ ponoć lud inwestorków whiskowych i wykupił zapasy tych skarbów mając w oczkach przyszłe zyski na jeszcze większej frajerni. Sprzedawczyni płakała jak opowiadała. Klientela już jest tak narwana, że potrafią o flaszkę się zwyzywać. Nie trzeba wspominać, że standardowo już kobitę molestują o perły "spod lady".
Te historie już trącą trochę żenującymi opowieściami dziwek (pardon, kobiet wykonujących zawód pokrewny miłości) na temat staruchów (pardon klientów starszej daty) co już tylko im się wydaje, że mogą coś pomajstrować, ale i tak myślą, że są wybrańcami i mają witalny dar.
Tylko czekać aż ktoś weźmie dotacje i zrobi Dom Weterana-Sprzedawcy Whisky ;) .
Za te butelki ilu młodych, utalentowanych artystów mogłoby się wybić na szersze wody...
_________________
Nie kupuję psa, który na mnie szczeka,
Choć nic mnie nie czeka, kiedy pies na mnie szczeka,
Wiem co czeka psa, który na mnie szczeka...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów