bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Istniejemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Konkurs Xmassowy
Autor Wiadomość
rosomak 
Singlemalt Whisky Apostle

Ulubiona whisky: Brora
  Wysłany: Czw Gru 06, 2018 1:39 pm   Konkurs Xmassowy

Zwycięzcom Jackowego konkursu Xmassowego serdecznie gratuluję. Zwłaszcza, że należał on do tych z gatunku extreme (co się organizatorowi chwali!).

Czas zatem na kolejny konkurs świąteczny :)

Proszę zamieścić opis whisky, którą piliście, a która była najbardziej ze wszystkich Wam znanych w klimacie smaków i aromatów wigilijno-bożonarodzeniowych.

Wygrywa najciekawszy, najbardziej pomysłowy (ale i najbardziej relewantny!) opis. Jury jednoosobowe w mojej, skromnej postaci.

Opisy proszę zamieszczać w tym wątku.

Nagroda w konkursie to następująca butelka:
http://www.bestofwhisky.p...php?record=1114

W konkursie nie może brać udziału administracja forum ani osoby, które do tej pory nie napisały na forum minimum 8 postów.

Opisy można zamieszczać do 23 grudnia 2018.
Rozstrzygnięcie 24 grudnia 2018.

Wysyłka nagrody nie później niż 2 stycznia 2019.

JacekBee 
Singlemalt Whisky Combatant

Ulubiona whisky: Clynelish
Wysłany: Pią Gru 07, 2018 12:00 pm   

rosomak napisał/a:
Nagroda w konkursie to następująca butelka:
http://www.bestofwhisky.p...php?record=1114

:grin:

rosomak napisał/a:
W konkursie nie może brać udziału administracja forum ani osoby, które do tej pory nie napisały na forum minimum 8 postów.

:evil:

Nosz żeby tak okrutnym być i Clajem mi przed nosem pomachać... :wink:

Wiktor 
Singlemalt Whisky Martyr
koordynator BOW

Ulubiona whisky: sobotnia
Wysłany: Pią Gru 07, 2018 12:16 pm   

Dostaniesz ode sampla, nie denerwuj się, oddychaj ;)
"Alkohol to biznes relacji"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"

Ruda 
Singlemalt Whisky Follower

Ulubiona whisky: Paul John
Wysłany: Sob Gru 08, 2018 3:52 pm   

Morskie Osobliwości-Sentymenty-Przeszłość-Przyszłość

Dzięki urokowi Xmas 2016, Whisky, która zaczarowała mnie swą szlachetnością i szalenie rzadkim połączeniem delikatnej refleksji i bogatego sentymentu smaków i aromatów wigilijno-bożonarodzeniowych jest Linkwood 1979 MI "The Sails in the Wind" https://www.whiskybase.co...inkwood-1979-mi . Umiarkowany, wspaniały, łagodny, idealna kawa espresso z dodatkiem orzechów włoskich. Niesamowity urok, długi finisz nieoczekiwania, biesiady przy choince wraz z Przyjaciółmi. Choć dla innych zapewne, nie jest idealna we wszystkie smaki i aromaty świąteczne, dla mnie w pełni nasycona uczuciem i zadumą świąteczną. Gra zmysłów, bo czyż to nie one przywodzą każdemu indywidualnie w degustacjach whisky?
Patrząc w przyszłość, czy gdybyśmy mieli możliwość skomponowania idealnych smaków, zapachów będą tak samo wartościowe? Czy Clynelish z przyszłości (filmik w treści https://scotchwhisky.com/magazine/latest-news/18563/edinburgh-to-get-johnnie-walker-attraction/ ) będzie tak samo smakować jak Clynelish z przeszłości obecnie podarowany od serca w Konkursie Xmassowym?
Seria "The Sails in the Wind" jest moją ulubioną, również ze względu na ilustracje Żaglowców, irracjonalne ;) , whisky zdobywa punkt za etykiety. No tak mam i już :) .
Wracając do konkursu, pod wpływem książki, którą obecnie czytam ("Krążowniki Polskiej Marynarki Wojennej"), obieram inny kurs :) . Pozostajemy nadal w klimacie marynistycznym, świątecznym i sentymentalnym.

Poniżej przedstawiam whisky w konkursie, których nie piłam (no co za pech ;) , ponownie nie spełniam zasad konkursowych), ale bardzo bym sobie marzyła/życzyła je spróbować, kto wie może podczas Xmas 2020 :) . Jeśli jeszcze istnieją. Rok 2020, znaczący, 15-lecie BOW, whisky jak najbardziej świąteczna i nie ma dla mnie znaczenia czy posiada 10, 5, czy 2 punkty, bo to jest swego rodzaju piękna historia minionego czasu.
http://www.bestofwhisky.pl/news.php?id=37

Świątecznie pozdrawiam
Ruda
P.S.
BOW, ciekawość ma niezaspokojona ;) , czy z serii "The Old Shipyard" jeszcze coś było?
Forumowicze, miło by było poczytać inne opowieści świątecznych whisky :)

Wiktor 
Singlemalt Whisky Martyr
koordynator BOW

Ulubiona whisky: sobotnia
Wysłany: Sob Gru 08, 2018 6:01 pm   

Ruda napisał/a:
czy z serii "The Old Shipyard" jeszcze coś było?

Poza wzmiankowaną Macallan, Caol Ila 16yo, Caol Ila 8yo (co wówczas nie było zwyczajem, a dobrze uzasadnionym odstępstwem od obowiązujących reguł) oraz Inchgower 25yo. Ciągle szukamy beczek, za tzw. ludzkie pieniądze, które mogłyby nawiązać poziomem do tamtych, lepszych czasów. Czyli whisky na solidne pięć, co najmniej ;)
Chwilowo muszą nam jednak wystarczyć wspomnienia... i stara kolekcja, zdeponowana w sejfie :lol:
"Alkohol to biznes relacji"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"

Odpowiedz do tematu