bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Wiktor
Śro Kwi 17, 2019 8:54 pm
Kolecjonerska Edycja Gry o Tron 8szt
Autor Wiadomość
mestarh 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Benriach 18 Albariza
Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 3:18 pm   

Trzymajtusię i napisał/a:
https://www.youtube.com/watch?v=w6QN3EHSjVs


Dokładnie, najlepsze że to i tak super okazja :mrgreen: szczególnie, że jeszcze wczoraj była na Alledrogo (za 4999 zł),z takim samym opisem - przypadek? Nie sądzę.
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 3:25 pm   

nogreg napisał/a:
Uwaga jako forma wypowiedzi ma swoje reguły, które nie zawsze są zawarte w odpowiedziach, a często odpowiedzi przybierają zupełnie inną postać. To albo pouczamy (chwalebne), albo ... nie (pouczamy).


Pisałem o "zwracaniu uwagi na", a nie pouczaniu, ale myślę, że to co naprawdę odbiłoby się czkawką czytelnikom to zagłębianie się w zawiłości języka polskiego. Gdyby jednak komuś było nie dość w sprawach pouczeń to ja polecam takie.
Chodziło natomiast o to czy była to sensowna oferta i dlaczego, a nie o definicję jednego czy dwóch wyrazów w zdaniu.

Nie wiem czy ktoś się wkurzył - jeśli oferujący to i dobrze, reszta to o ile ich znam co najwyżej się żachnęła.

Sama piaskownica może warta przetestowania w jakiejś formie, choć myślę, że niektórzy mogliby poczuć sie urażeni jeśli byłby przymus pisania wyłącznie w takim temacie na początku. Raczej wskazanie, że jeśli się nie czujesz na siłach to pisz tam a tam.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
davenam 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: Aberlour 10Y
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 9
Skąd: Poznan
Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 4:00 pm   

Nie mam zwyczaju sie obrazac ani denerwowac.
Prawde mowiac az sie zdziwilem na ilosc natychmiastowych "naskokow" na mnie za wystawienie oferty z taka ceną - normalnie jakby stado wilkow tylko czekalo na takie ogloszenia zeby dac upust swoim frustracjom , spoko luz :)

Obnizam dla Was - dla tych hejtujacych tez - cene do 2499 PLN

teraz pasuje ? :P
 
 
nogreg 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: The Glenlivet
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 407
Skąd: Lubin
Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 5:00 pm   

Rosomak, Ty tu rządzisz. A davenam nadal nie rozumie i nie doczytał, że parę wątków temu większość butelek z kolekcji została nisko oceniona. A gdzie jak gdzie, tutaj whisky kupuje się dla zawartości butelki, a nie nalepki na butelce.
 
 
davenam 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: Aberlour 10Y
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 9
Skąd: Poznan
Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 5:13 pm   

nogreg napisał/a:
Rosomak, Ty tu rządzisz. A davenam nadal nie rozumie i nie doczytał, że parę wątków temu większość butelek z kolekcji została nisko oceniona. A gdzie jak gdzie, tutaj whisky kupuje się dla zawartości butelki, a nie nalepki na butelce.


nie interesuje mnie to czy cos zostalo nisko ocenione czy nie.
ludzie kupuja to co chca, maja swoj gust.
nie kupujecie nic co jest ponizej oceny 90 na whiskybase rozumiem ? :P

to nie jest kolekcja dla kazdego, to jest dla kogos kto szuka CALEJ kolekcji i jest fanem Gry o Tron. Z tego co widzialem to dostepne jeszcze sa podmarki Diageo z tej kolekcji a reszta juz tak nie za bardzo. Jak ktos szuka calej kolekcji no to moze kupic. Nie musi.
Ja tutaj nie wystawiam bo cos jest dobre lub nie dobre - ja tego nie piłem, nawet nie wyjalem ich z tuby, leza w kartonach tak jak przylecialy z UK.
Ja tutaj wystawiam dla kogos kto szuka takiej kolekcji.
I tyle w temacie.

Nie wiem co jeszcze moze wiecej wzbudzic tutaj wasz hejt.


jak ktos chce moze kupic tez tutaj:

https://thinkliquor.com/game-of-thrones-complete-set-scotch-whisky
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 7:31 pm   

Ja bym bardziej widział to https://www.youtube.com/watch?v=Z9uGai5J2tY
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 8:53 pm   

davenam napisał/a:
Ja tutaj wystawiam dla kogos kto szuka takiej kolekcji.

Dział "Giełda whisky dla początkujących" jest bardzo pojemny, bywa niekiedy bardzo odległy od best of whisky, ale nie rób z niego totalnego śmietnika. Tutejsze forum nie jest portalem sprzedażowym, nie jest publiczną tablicą ogłoszeń. Jego odwieczna ;) doktryna i fundamentalne podejście nie każdemu musi odpowiadać. Nie kryjemy się z nimi, gramy fair. Kolekcjonerów whisky albo początkujących - zwłaszcza ich - przestrzegamy przed podobnymi, idiotycznymi zakupami, a nie im je ułatwiamy.
Skoro odmawiasz respektowania (czy wręcz poznania) tutejszych zasad, które dość skutecznie przybliża dział FAQ, nie czuj się zdziwiony powszechnością i natężeniem krytyki. Ani tym, co teraz właśnie nastąpiło :razz:

[ Dodano: Śro Cze 12, 2019 9:10 am ]
nogreg napisał/a:
Raczkujący (do np. 20 postów) mogą pisać nowy wątek tylko w "piaskownicy". A w piaskownicy tylko pouczamy

I jak ja to przeoczyłem? :shock: :lol:
Na pojawiające się od lat sugestie "łagodnych pouczeń" nasza odpowiedź jest niezmienna. Nie traktujmy czytelników BOW jak dzieci, i to mało inteligentne. Zwłaszcza, że odsetek takich, których zraziła tutejsza, legendarna "surowość" (nazywana też znacznie gorzej) na ścieżce ku prawdzie, ku której w istocie zmierzali, jest symboliczny. Najlepszym odniesieniem jest uniwersytet: ilu studentów faktycznie chce się tam czegoś nauczyć, a ilu z nich ma milion innych - niezbyt chwalebnych - powodów, by wstępować w dostojne :mrgreen: mury? Analogii jest zresztą znacznie więcej, toteż polecam zabawę w znajdowanie ich ;)
Cytat:
Klarowność forum zyska, ilość wkurwień spadnie, bezsensowne oferty co najmniej zostaną w piaskownicy, a może się nie pojawią.

W mojej ocenie klarowność forum wyłącznie straci - choćby poprzez mnożenie odpowiedzi na te same pytania (co z tego, że w jednym dziale? szukający informacji trafi właśnie w taki, bezustannie pęczniejący śmietnik).
Ilość, a nawet sam fakt wk... nieuków, pozostaje - mówiąc brutalnie - poza polem zainteresowania rady wydziału ;)
Na a bezsensowne oferty?... Toż to sól i pieprz forumowych działań misyjnych. Gdybyśmy je blokowali, albo choć ograniczali, gdzie indziej ich wartość podlegałaby autentycznej weryfikacji, bezkompromisowej publicznej ocenie? Na pełnym manipulacji i nieobiektywnym FB? Gdzie indziej pozostający w samozadowoleniu i poczuciu bezpieczeństwa "inwestorkowie" mieliby szansę otrzymać prztyczka w nos, nie chowając się za frazesami typu whisky tyle jest warta, ile ktoś za nią zapłaci, albo podszytym paskudną ideologią nie kupujesz, nie komentuj?
Już nie wspominam (dobrze, właśnie wspominam), ilu zasłużonym forumowiczom takie regularne "obnażanie naciągaczy" :mrgreen: sprawia szczególnego rodzaju przyjemność. Drzewo wolności trzeba podlewać... i tak dalej :twisted:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów