bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
XV-lecie portalu BOW.pl
Autor Wiadomość
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Maj 06, 2019 7:55 am   XV-lecie portalu BOW.pl

Czerwiec się zbliża, butelki (w znacznej części) wybrane/kupione, pora ogłaszać zapisy na przyszłoroczne obchody ;)

Co wiadomo?
BOW.pl powstało, po kilku latach treningu i intensywnych przygotowań, w pierwszych dniach czerwca 2005 roku. Ustalenie jakiejś dokładnej daty jest dziś raczej kłopotliwe, przyjmujemy więc za moment chwalebnego "początku" debiut na Spotkaniu Przy Whisky w Jastrzębiej Górze (bodaj drugim), organizowanym przez jego magnificencję Rajmunda, względnie moment uruchomienia niniejszego Forum. Stąd i taka, a nie inna, data planowanego spotkania - niemal dokładnie w 15. rocznicę ówczesnych pamiętnych wydarzeń ;) Kto dziś pamięta cygarowego Zbigniewa? Albo nocne z niejakim Andrzejem rozmowy? Albo Rajmunda wracającego nie-wiadomo-skąd po nocy? ;)

Jasne, że BOW przechodziło od tamtej pory różne koleje losu, mniej lub bardziej chwalebne (albo ciekawe), jednak - ciągle nie umarło, kiedy my żyjemy. Dopiero co obchodziliśmy pierwszą dekadę istnienia portalu w urokliwym Łąkominie - gdzie padali jak kawki najtwardsi czempioni, i gdzie można było wygrać (zupełnie za darmo!) takie whisky, że ho-ho-ho - a już zbliża się zamknięcie kolejnej, owocnej pięciolatki. Czas płynie coraz szybciej... Szkoda tylko, że whisky starzeje się ciągle tak samo powoli :twisted:


Co się szykuje na XV-lecie?

- spotkanie w jednym z pomorskich dworów/pałaców/agrobiznesów (SZCZECIN - aktualizacja!)
- dwa dni degustacji bardzo obowiązkowej (piątek i sobota)
- niewykluczone uatrakcyjnienie formuły spotkania o progresywne elementy teambuilidingowe i coachingowe ;) czyli BOW ponownie dogania nowoczesny świat
- w wigilię spotkania (czwartek) opcjonalna degustacja dla hardkorów ---> patrz tutaj
- w sobotę główna degustacja tematyczna "Piękne lata 90-te": dziesięć roczników, od 1990 do 1999, w najlepszej z możliwych odsłon wg kanonu BOW ;)
- w piątek: degustacja-niespodzianka
- poza tym: powroty sentymentalne do whisky "szczególnych" z okresu ostatnich 15-tu lat, nocne manewry na orientację, rozmowy o przyszłości (i, czasem, przeszłości jednak też) whisky, piwna regeneracja grupowa, wieczorne kopcenie cygar i churchwardenów itd. itp.

Kogo zapraszamy?

- starych towarzyszy (Alte Kameraden) wywodzących się jeszcze z czasów, gdy kierowano się zasadą pytaj nie o to, co whisky może zrobić dla ciebie, ale co TY możesz zrobić dla whisky ;)
- młodszą brać forumową, to w was jest przyszłość :cool:
- debiutanci tylko w wyjątkowych przypadkach, rozpatrywanych indywidualnie ;)
- nie skoligaconych weteranów whisky w Polsce o słusznym i udokumentowanym rodowodzie alkoholowych straceńców, romantyków, idealistów, wariatów etc.
- możnych sponsorów świata whisky, chcących przysłać darmowe podstawki i długopisy w ramach reklamy swego czcigodnego majestatu na naszej imprezie (żart! chociaż, z drugiej strony......)

Założenia organizacyjne:

- pobyt z noclegami w pokojach 1,2 albo 3-osobowych
- wyżywienie (możliwie smaczne) na miejscu
- koszt w/w do potwierdzenia, postaramy się utrzymać poziom tradycyjnie akceptowalny, bliski 200 zł za dzień na osobę
- whisky na piątek i sobotę kupujemy w ramach SKŁADKI (!), która zamknie się w kwocie do 250EUR na osobę (po ostatecznym potwierdzeniu stawki, oczekujemy na te wpłaty we wrześniu 2019, ale możemy uzgadniać je, w jednostkowych przypadkach, również indywidualnie) - AKTUALNE INFO NA KOLEJNEJ STRONIE
- zgłoszenia na spotkanie są możliwe od tego momentu DO ODWOŁANIA (zakończenie zapisów może nastąpić w każdej chwili), prosimy zatem o szybki namysł i pozostawienie odpowiedzialnej informacji w tym wątku ;)
- obowiązuje sawuar-wiwr oraz zasady znane z innych spotkań BOW (do łatwego odnalezienia na Forum), z zastrzeżeniem, iż składka na whisky nie podlega zwrotowi, ani wymianie na "sample ze stołu" :razz:
- wszelkie pytania, tradycyjnie w tym wątku


Zapisani:
- AKTUALNA, OBOWIĄZUJĄCA LISTA PRZENIESIONA NA KOLEJNĄ STRONĘ
- BOW-kamanda
- nogreg
- Tomek1
- JacekBee
- Hubert (od czwartku... o ile oczywiście ci Port Ellen nie zwietrzeje)
- Rafał
-
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
Ostatnio zmieniony przez Wiktor Nie Maj 17, 2020 8:22 am, w całości zmieniany 13 razy  
 
 
 
nogreg 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: The Glenlivet
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 407
Skąd: Lubin
Wysłany: Pon Maj 06, 2019 8:35 am   

Proszę mnie zapisać.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Maj 06, 2019 10:36 am   

A któż inny zmusił mnie do sprokurowania tego ogłoszenia na ponad rok przed terminem? ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Pon Maj 06, 2019 3:03 pm   

To i ja sie piszę na te obowiązkowe obchody. Co do czwartku to will see...
 
 
JacekBee 
Singlemalt Whisky Combatant



Ulubiona whisky: Clynelish
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 487
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 06, 2019 3:26 pm   

Starszy Chorąży Sztabowy JacekBee melduje gotowość bojową!
 
 
Hubert 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Port ellen
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Polska
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Pon Maj 06, 2019 3:27 pm   

Ja się zgłaszam już od czwartku :mrgreen:
 
 
Rafal 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: kilka
Dołączył: 09 Wrz 2016
Posty: 120
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 07, 2019 12:07 pm   

zgłaszam się
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Wrz 04, 2019 3:55 pm   

W związku z jak bumerang powracającymi pytaniami "jakie butelki są preferowane" na tzw. noc kryształową, oto lista przykładowych pozycji w planowanym typie whisky.
Nie chodzi oczywiście o wydawanie bajońskich sum (choć prawdą jest, że zbliżone butelki potrafią tyle właśnie kosztować - i z reguły kosztują), ale o rozróżnienie whisky unikalnych i potencjalnie bardzo dobrych, od "zaledwie" bardzo dobrych. Jest to degustacja rocznicowa, wypadająca raz na 15 lat ;) (no dobrze... raz na pięć!) więc przyjmijmy, że nie wystarczy zwyczajna staranność w selekcji. Potrzebna jest staranność szczególna. Cieszmy się po prostu z maltów, jakich być może przy żadnej innej okazji się nie napijemy ;) Na liście lineupu mamy już kilka takich właśnie whisky - niekoniecznie o "najgłośniejszej" legendzie, podbitej jeszcze przez rozentuzjazmowanych milionerów z Dalekiego Wschodu - jednak zdecydowanie unikalnych, starych, faktycznie wyjątkowych... a być może też smakowo niepowtarzalnych?
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
Ostatnio zmieniony przez Wiktor Czw Wrz 05, 2019 6:23 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1673
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Wrz 04, 2019 11:29 pm   

Coś o datach, jestem na TAK
_________________
Pozdrawiam
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Wrz 05, 2019 6:22 am   

4-7 czerwca 2020 (awaryjny termin - tydzień wcześniej).
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Hubert 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Port ellen
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Polska
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Czw Wrz 05, 2019 9:35 am   

A dlaczego data się zmieniła ? Czy ta wcześniejsza już na 100% nie będzie ?
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Wrz 05, 2019 9:38 am   

Po tegorocznych doświadczeniach pogodowych. Minimalizujemy, jak się da, ryzyko trafienia na upalną aurę.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Hubert 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Port ellen
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Polska
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Czw Wrz 05, 2019 9:40 am   

Czy dobrze rozumiem ze wcześniejsza data jest już nieaktualna i ewentualne zmiany terminu będą przesuwane w stronę maja?
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Wrz 05, 2019 10:59 am   

Na ten moment nieaktualna. Tak, w stronę maja, zwłaszcza że czerwiec weselami stoi i już zdążyło nam to skomplikować sprawę.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
ElBocheno 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: Dark Whisky ;p
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 156
Skąd: WD
Wysłany: Śro Paź 02, 2019 4:15 pm   

Hola, hola!! Jak to tak?!
Nic o nas bez nas :wink:
Są tu jeszcze miejscówki?
_________________
Pozdrawiam,
El "You're talking to me?" Bocheno
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów