bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
OTL: nowa epoka? ***NOWY TERMIN***
Autor Wiadomość
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Lis 06, 2018 8:44 am   OTL: nowa epoka? ***NOWY TERMIN***

Szanowni,

Jak wszyscy dobrze wiemy, frekwencja na pierwotny termin (czytaj tutaj) nie dopisała wystarczająco. Rzecz w tym świecie normalna. W końcu poważni entuzjaści whisky są aktualnie zajęci inwestycjami, zakupem błyszczących butelek "z rogaczem", albo elitarnymi masterclassami typu world premiere, pod światłym i hojnym patronatem ich koncernowych dobrodziei.

Równie oczywistym jest jednak to, że koncepcja przeglądu serii Old Train Line (bieżącej, zaznaczam) nie została przez BOW zarzucona.

Nowym - i miejmy nadzieję, że ostatecznym - terminem jest sobota, 19 października 2019 roku. Miejsce - bliskie okolice festiwalu WLW 2019. Nie, nie sam festiwal ;) Po prostu chcemy bezczelnie wykorzystać fakt, że i tak większość (?) naszych czytelników wybiera się wówczas do Warszawy, zbierając się, pozwolę sobie użyć tego sformułowania, "do kupy" ;) Nie wiemy, jak będzie wyglądała przyszłoroczna oferta whisky na WLW - nasze uwagi zostały w tej materii przekazane - jednak z pewnością nie zaszkodzi jej małe uatrakcyjnienie dla kilku przybywających. Zwłaszcza z daleka ;)
Toteż BOW, wychodząc z boazeryjnych kazamatów mieszkań na Ursynowie ;) niczym Wielki Żmij z ziemskich trzewi, spotka się tym razem niemalże "otwarcie" (patrz niżej) gdzieś tam tuż przy WLW, w godzinie kruka. Czyli najprawdopodobniej około 16.00-17.00. I degustować sensownie będzie.


Zasady spotkania.

Maksymalny limit wynosi 10 osób na degustacji.
Obowiązuje zasada: każdy uczestnik wkracza z własną butelką OTL (naturalnie, przed wyborem i zakupem należy uzgodnić ją z nami). Butelka - a zwłaszcza to, co w niej zostało - pozostaje jego własnością po degustacji. Lejemy po "uczciwe 20ml", bez aptekarskiej precyzji.

Ponieważ całe spotkanie jest klasycznie dla BOW "non profit", wszyscy uczestnicy będą partycypowali w równych częściach wyłącznie w koszcie przygotowania spotkania (sala, woda itp.). Dokładny koszt będzie podany później i nie przekroczy rozsądnego poziomu (do około 40 zł na osobę).

Na spotkanie należy zgłosić się z własnym kieliszkiem degustacyjnym (choćby festiwalowym).


Selekcja OTL

Butelki, które mają stać się "trzonem" przeglądu, to edycje wydawane po roku ca. 2010. Im bardziej współczesne, tym bardziej preferowane. Koszt ich zakupu wynosi, na dzień dzisiejszy, około 200E/butelka. Najbardziej zdesperowani mają jednak szansę wybrać coś poniżej tej kwoty. Możliwe, że znacznie. Bardziej wymagającym nie stawiamy wszak przeszkód w wyborze butelek droższych. Wolność jest w nas ;)

Pierwsi zgłaszający się będą mieli, tradycyjnie, najłatwiejsze zadanie ;) Wraz z przybywaniem kolejnych, kupionych butelek, pojawią się pewne obostrzenia - tradycyjnie unikamy powtarzania destylarni, whisky zbliżonych profilem, dbamy o odpowiednią różnorodność, i tak dalej.

Liczba 10 butelek ostateczną jest... i nie jest ;) Po wyczerpaniu tego limitu zwiększymy go jedynie wyjątkowo - w sytuacji, gdy zostanie zaproponowana whisky naprawdę szczególnie atrakcyjna dla podniesienia poziomu całego przeglądu.

Lista butelek będzie, tym razem, jawna. Być może skłoni to co poniektórych do dołączenia?

BUTELKI POTWIERDZONE:
1. Tobermory 1995
2. Caledonian 30yo
3. Cameronbridge 1990 "Black"
4. Glenrothes 1997 dark sherry 20th Anniversary OTL
5. Ben Nevis 1997
6. Allt'a'Bhainne 1993
7. Blair Atholl 29yo
8. Aberlour 1988
9. Imperial 1990
10. Inchfad 13yo
11. Glen Moray 27yo
12. Glen Grant 22yo

Osoby zgłoszone (10 osób = KOMPLET):

- *BOW x2
- *nogreg
- *soma
- *JacekBee
- *aguero
- *Pinio
- *Bartoszek
- *Rosomak
- *Grish

* obecność i butelka potwierdzona
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
Ostatnio zmieniony przez Wiktor Pią Paź 18, 2019 12:33 pm, w całości zmieniany 24 razy  
 
 
 
nogreg 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: The Glenlivet
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 407
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Lis 06, 2018 4:20 pm   

Poproszę o wpisanie na listę.
 
 
soma 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 04 Wrz 2017
Posty: 100
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 07, 2018 6:43 pm   

Będę i ja :)
 
 
aguero 
Singlemalt Whisky Follower
best whisky


Ulubiona whisky: Balvenie
Dołączył: 10 Maj 2015
Posty: 173
Skąd: Kluczbork
Wysłany: Pią Lis 09, 2018 12:37 pm   

Również jestem zainteresowany
 
 
Pinio 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Glendronach,Islay
Dołączył: 18 Gru 2016
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 10, 2018 12:55 am   

no to I my się też stawimy na OTL--Bartoszek i Pinio
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Lis 10, 2018 8:14 am   

Dopisane. Kto nie wybrał jeszcze butelki, niech się zgłasza.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Tama 
Blendedwhisky Flagellant
Degustator


Ulubiona whisky: Macallan
Dołączył: 11 Mar 2016
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 29, 2018 6:52 pm   

Poproszę o trzy miejsca przyjdę z rodziną :mrgreen:
Pozdrawiam
Jerzy
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Mar 26, 2019 5:36 pm   

Komplet

[ Dodano: Czw Lip 18, 2019 7:59 am ]
Koszt 4h wynajmu sali w Moxy przy WLW zamknie się kwotą 50zł/osobę (10 uczestników). Kieliszki i wodę przynosimy własne. Butelki również ;)

[ Dodano: Pon Wrz 23, 2019 2:36 pm ]
Proszę o ostateczne potwierdzenie się osób zapisanych, najpóźniej do piątku 27 września. Brak potwierdzenia albo zakupionej i potwierdzonej butelki eliminuje z listy!
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Pinio 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Glendronach,Islay
Dołączył: 18 Gru 2016
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 23, 2019 7:12 pm   

OTL OTL OTL. No to ja potwierdzam obecność + potwierdzam obecność Bartoszka
Butelki mamy ale oczywiście nie pamiętam jakie
Wiem tylko że "smaczne"

[ Dodano: Pon Wrz 23, 2019 7:14 pm ]
A i kilka przyniesiemy w gratisie :razz:
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Wrz 23, 2019 7:33 pm   

Dziękuję za potwierdzenie, czekamy jeszcze na trzy osoby.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
nogreg 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: The Glenlivet
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 407
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Wrz 24, 2019 12:23 am   

Wiktor, co nie potwierdzone? Przecież butelka u Ciebie stoi. Pewnie, że będę.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Wrz 24, 2019 7:06 am   

Butelka już nawet w Warszawie ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
soma 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 04 Wrz 2017
Posty: 100
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 24, 2019 11:58 am   

Potwierdzam obecność - ja i butelka mamy się dobrze - trawestując pewne powiedzenie.
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Wto Wrz 24, 2019 2:23 pm   

:D bede sie wam przygladal przez szybke bo jedna ksie okazuje ze tez do Warszawy dotre :P
_________________
Doing does
 
 
 
aguero 
Singlemalt Whisky Follower
best whisky


Ulubiona whisky: Balvenie
Dołączył: 10 Maj 2015
Posty: 173
Skąd: Kluczbork
Wysłany: Wto Wrz 24, 2019 3:15 pm   

Również zgłaszam swoją obecność. Niestety nie będę mógł Wam towarzyszyć przez całe spotkanie. Propozycja butelki na priv.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów