bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
Autor Wiadomość
Super Grover 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: DalmoreKingAlexIII
Dołączył: 16 Cze 2019
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 18, 2019 6:49 pm   Krótkie pytanie - krótka odpowiedź

W tym temacie wpisujemy konkretne krótkie pytania i oczekujemy konkretnych krótkich odpowiedzi.

Myślę, że taki temat przyda się początkującym użytkownikom, ale też zaawansowanym. Nie trzeba będzie zakładać kolejnych tematów z pytaniami, tylko pytać tutaj.

Ponieważ brakuje takiego tematu na forum, więc ja zacznę...

1.GlenDronach 21 yo Parliament to jedna z niewielu ogólnie dostępnych (w zakresie cenowym około 500-600 zł) dobrych i złożonych smakowo whisky. Czy możecie wymienić jeszcze jakieś inne dobre/złożone smakowo whisky za podobną cenę i dostępne w polskich sklepach internetowych?
2. Jakie polskie sklepy interntowe z whisky polecacie? Fajnie jakby asortyment był ciekawy i ceny dobre.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Lip 18, 2019 6:55 pm   

1. Nie. Dlaczego, patrz pkt. 2.
2. Żadne. Słaby wybór, przeważnie wysokie ceny, nielegalna wysyłka.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Super Grover 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: DalmoreKingAlexIII
Dołączył: 16 Cze 2019
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 18, 2019 7:23 pm   

Wiktor, czyli co i gdzie kupować?
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Lip 18, 2019 7:49 pm   

Nie istnieją proste recepty na kupowanie butelek na 6p. w granicach 150e. Szukać należy możliwie szeroko, możliwie regularnie, na wielu rynkach, oczywiście wszędzie tam, skąd jest możliwa wysyłka do Polski. Takich sklepów są dziesiątki. A oferta bardzo zmienna, okazje zdarzają się to tu, to tam. Niestety nie jest tak, że whisky tej klasy, za dobrą cenę, leży sobie na półce i czeka na polecenie ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Neptune
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: ciągle szukam ;)
Dołączył: 02 Mar 2013
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 19, 2019 9:49 am   

Tylko że Parliament whisky na 6p był jakieś 5 lat temu. Niestety syndrom przetrzebionych magazynów i jemu dał się mocno we znaki.
 
 
Super Grover 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: DalmoreKingAlexIII
Dołączył: 16 Cze 2019
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 19, 2019 10:12 am   

@Wiktor tylko czego i gdzie szukać, jakbyś podał kilka przykładów ciekawych whisky i sklepów dobrych/tanich.

@Neptune, podobno wszystko było kiedyś lepsze...
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Lip 19, 2019 10:58 am   

Generalnie? Szukać wśród sherrowych Tobermory i Clynelishów z połowy lat 90, przykładowo. HP z początku 2000ch. Bowmorów też, o możliwie wysokiej mocy. Sprawdzać naprawdę ciemne Ben Nevisy. Niezależne butelkowania Lagavulina z beczek po sherry. Glenfarclasy, jak leci. Bieżącą ofertę bardziej ambitnych IB, oni mogą trafić świetną beczkę nawet z Bruichladich ;) Serio. Śledzić źródła na bieżąco, czyli codziennie.
Linki do sklepów znajdziesz gdzieś na forum. Nie wymienię kilku, bo tu już nie ma "najlepszych". Niemal wszędzie coś wyjątkowego może się pojawić... i zwykle, momentalnie zniknąć ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Super Grover 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: DalmoreKingAlexIII
Dołączył: 16 Cze 2019
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 05, 2019 5:11 pm   

Czy ktoś pił?:
Benromach Peat Smoke Sherry Cask 59,9 %
https://www.whiskybase.co.../benromach-2010
Warto?
 
 
mrowka 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: Medleys
Dołączyła: 02 Paź 2019
Posty: 1
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Paź 03, 2019 3:13 pm   

Witam - i od razu przepraszam, jeśli piszę w złym wątku. Czy orientujecie się, gdzie poza domem whisky można kupić: John Medley's Straight Bourbon? W sieci wyskakują mi tylko czeskie sklepy. Może gdzieś znajdę stacjonarnie w sieciówce? Nie znam się kompletnie na whisky i nie wiem, które trunki ewentualnie byłyby podobne smakowo do tej pozycji. Może ktoś podpowie? Póki co wiem tyle, że jest to Bourbon i na tym moja wiedza się kończy;)
 
 
Super Grover 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: DalmoreKingAlexIII
Dołączył: 16 Cze 2019
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 20, 2019 3:58 pm   

Czy ktoś pił?:
Peat Best Batch Strength Pedro Ximenez Sherry Wood Finished
https://www.whiskybase.co...ask-strength-ff
Dobre?
 
 
Trzymajtusię i 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: jeszcze nie
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 245
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Sob Lis 02, 2019 4:37 pm   

Jaka to destylarnia, bo nie kojarzę, nigdy nie zapamiętam tych destylarni.
 
 
DariuszS 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: Lagavulin
Dołączył: 28 Gru 2019
Posty: 3
Skąd: Mühlenbeck
Wysłany: Czw Sty 02, 2020 1:30 pm   

Szybkie pytanie:
3 'czarne konie' jako inwestycja w zakresie do 1500 zl szt. ?

W idealnym wypadku pochodzace z ISLAY
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Sty 02, 2020 1:36 pm   

Cokolwiek, teraz wszystko rozwala system.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
andrzejj 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: laphroaig
Dołączył: 30 Lis 2014
Posty: 2
Skąd: Poznan
Wysłany: Sob Sty 11, 2020 5:33 pm   

Podstawka Lagavulin 16. Czy jest możliwość określenia roku destylacji lub butelkowania?
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Sob Sty 11, 2020 7:24 pm   

andrzejj napisał/a:
Podstawka Lagavulin 16. Czy jest możliwość określenia roku destylacji lub butelkowania?


Jest. Etykiety i nadruki na butelkach zmienialy sie kilkukrotnie, choc wedle mojej wiedzy do niektorych, starych wzorow wracano co tworzy zamieszanie. Plus oczywiscie w niektorych krajach pomaga banderola (o ile taka jest oczywiscie). Bywa, ze pewna pomoca jest kontretykieta oraz producent szkla oznaczony symbolem na denku. Raczej nie da sie jednak okreslic co do roku, raczej za zasadzie "najprwadopodobniej wypust sprezed 1999" itp.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów