bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Festiwale 2018/2019/...
Autor Wiadomość
JacekBee 
Singlemalt Whisky Combatant



Ulubiona whisky: Clynelish
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 487
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 13, 2018 8:27 pm   

Ja chętnie bym zrobił dwa dni. Jeden dzień lata 90te tylko - Nowy Kanon.

Oraz dzień drugi - bottlingi z pozostałych dekad ale w wieku możliwie zbliżonym czyli lata 60',70',80',00' whisky z przedziału wiekowego do lat 30. Oczywiście w 2000siecznych możliwie najciekawsze wypusty młodsze. I tutaj już bym tak drobiazgowej selekcji jak przy latach 90tych nie sugerował. Po prostu nieco ciekawsze rzeczy z tych dekad. I bardzo byłbym ciekaw wniosków - czy wyrywkowa selekcja tych dekad da radę starannej selekcji lat 90tych
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Wrz 14, 2018 6:12 am   

Właściwie zmiana koncepcji "mroków" na "Piękne lata 90-te" i tak wydaje się konieczna ;)

Natomiast nie widzę sensu w stawianiu sobie celu pt. "szukamy whisky na 8+ w latach 90-tych". A zwłaszcza, w jakimkolwiek dalszym wnioskowaniu, z mniejszego na większe, o poziomie whisky z tej dekady. Z powodów, które podałem. Niezależnie od wyniku takiego spotkania - problem z whisky z lat 90-tych jest, bo trafiła na rynek za późno, by jej selekcja s.c. nawiązywała starannością (i wybiórczością) do dekad poprzednich. I zbyt wcześnie, by kiedykolwiek mieć poważną szansę się przekrojowo "poprawić".

Ale degustacja z możliwie najlepszą selekcją z lat 90-tych? Bardzo chętnie. Np. Springbank, Clynelish, Aberlour, Glen Keith, Mortlach, Glendronach, Jura, HP, Lagavulin, Bowmore, Glenfarclas. Żadnej nie odmówię ;) Padną pewnie zasłużone oceny 7 i nawet jakaś 8 się zaplącze.

Tylko co z tego? Nic, czego byśmy już dziś nie wiedzieli... ;)

[ Dodano: Pią Wrz 14, 2018 7:55 am ]
JacekBee napisał/a:
od samego początku głownie w nim śmiecie nie zaś skarby zalegały

Ach, niech wrócą stare, dobre czasy, kiedy singlemaltowy śmietnik był mały, swojski, prosty do spenetrowania niczym zwykły kubeł na odpadki, gdzie się nie odwrócić, gdzie nie sięgnąć, tam skarby leżały ;)
Jeżeli dziś s/m to ilościowo 10% produkcji całej szkockiej whisky, ale już 25% wartości jej eksportu, nietrudno przewidzieć, że destylaty w beczkach z lat 90-tych nie dożyją czasów, by wejść w wiek rokujący dla nas najbardziej optymistycznie. Na te Jackowe 9-ki, jak nie przymierzając w 40-letnich Longmornach z lat 50/60-tych ;) Ilu dużych graczy z branży zawaha się, czy upłynniać zdecydowaną większość takiego stocku teraz, za grube denary, bez wysiłku, póki mamy na rynku "górkę" i modę na s/m? Na co oni mieliby czekać? Czekali dostatecznie długo na taki moment dziejowy ;)

[ Dodano: Czw Lut 07, 2019 9:25 am ]
Ocho, temat miał być o festiwalach, a widzę że tradycyjnie na BOW skończyło się na jakichś głupotach :razz:

Wracamy do sprawy najważniejszej.

W roku 2019 BOW planuje wizytę na targach:
- w Berlinie (Spreeside Whisky) w maju - przyjemny, stosunkowo kameralny festiwal zlokalizowany w "małym Amsterdamie"
- na Whisky Live Warsaw w październiku - jak dotychczas, jedyny festiwal w Polsce warty ponownych odwiedzin
- ...niewykluczone, że gdzieś jeszcze - prace trwają :cool:

Zainteresowanych "współuczestnictwem" niezmiennie ośmielamy zapraszając do kontaktu ;)

[ Dodano: Nie Mar 24, 2019 6:49 pm ]
Berlin: 10 maja. Dla chętnych z takim oto dowozem pod sam festiwal.

[ Dodano: Sob Sie 03, 2019 10:58 am ]
BERLIN 2019 - tradycyjnie wrzesień:

1. piątek 6.09 od godz. 16:00 - https://www.koepenicker-whiskyfest.de/programm
2. sobota 7.09 od godz. 13:00 - https://www.whisky-herbst.de/tastingsseminare


W planach udział w masterclassach.

Zainteresowanych współsprawstwem zapraszamy ;)

[ Dodano: Czw Sie 20, 2020 8:50 pm ]
BERLIN 2020 - tradycyjnie wrzesień:

sobota 5.09 od godz. 14:00 - https://www.koepenicker-whiskyfest.de
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Hubert 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Port ellen
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Polska
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Pią Sie 21, 2020 1:14 pm   

Myślisz ze nie odwołają ?
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Sie 21, 2020 2:42 pm   

Jak odwołają, co odwołają? BoW już hotel zarezerwowało :!: :lol:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Hubert 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Port ellen
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Polska
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Pią Sie 21, 2020 5:50 pm   

To zmienia postać rzeczy!w takim razie można w ciemno jechać :mrgreen:
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Sie 21, 2020 7:48 pm   

No ja myślę. Nocne degustowanie przy Spreewie zapowiada się :cool:

[ Dodano: Pon Sie 30, 2021 4:43 pm ]
W tym roku wizytujemy Whisky Herbst. Na Kepenicku cicho-sza... ;)

Spotkacie nas na miejscu w sobotę, 11. września. Ciekawa to data, swoją drogą :roll:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów