bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Wiktor
Pią Wrz 04, 2020 2:31 pm
Sygnatura.Geo Balantine and Son.Stara Butelka 3l
Autor Wiadomość
ShinrinYoku 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: Glenmorangie
Dołączył: 03 Wrz 2020
Posty: 1
Skąd: Stargard
  Wysłany: Pią Wrz 04, 2020 11:01 am   Sygnatura.Geo Balantine and Son.Stara Butelka 3l

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Odsprzedam piękną 3l butelkę z sygnaturą na spodzie. Geo Ballantine and Son + numery serii. Butelka w idealnym stanie. Niestety etykiety brak zostały tylko kawałeczki po obu stronach co widoczne jest na zdjęciach.Nie jestem pewien ile Butelka ma lat. Podejrzewam, że ok 60 lat może więcej. Proszę oferty wysyłać smsem na numer 799724743. Więcej zdjęć mogę podesłać na maila. Do najciekawszej oferty się odezwę w ciągu 7 dni i ustalimy odbiór butelki.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Wrz 04, 2020 2:33 pm   

Ze względu na to, że mamy do czynienia z niezwykle unikalną i atrakcyjną ofertą, w drodze wyjątku zdecydowaliśmy się pozostawić to ogłoszenie bez podania oczekiwanej ceny.
Happy bidding folks!
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
JacekBee 
Singlemalt Whisky Combatant



Ulubiona whisky: Clynelish
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 487
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 04, 2020 3:19 pm   

Mogę dać pół pękniętej donicy, troczek od bluzy, dwa guziki i zużyty wkład od długopisu!

Liczę na to, że stanę się szczęśliwym posiadaczem tego unikatu.
 
 
Hubert 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Port ellen
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Polska
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Pią Wrz 04, 2020 5:57 pm   

Jeżeli kolega by się nie zdecydował to co byś Jacku chciał za troczek od bluzy ? Bo na resztę Twoich rarytasów mnie nie stać :wink:
 
 
nogreg 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: The Glenlivet
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 407
Skąd: Lubin
Wysłany: Pią Wrz 04, 2020 9:38 pm   

To ja głupi myślałem, że na tym forum idzie o zawartość butelek :shock: . Kupowałem od Was zdziercy takie małe buteleczki, ledwie w 3-4 wzorach, za takie pieniądze. A tu taki rarytas, cudko, miód i malina. Must have :cool: .
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Wrz 05, 2020 8:32 am   

Znalazłem używaną prezerwatywę podczas spaceru na plaży w Mielnie.. jest w dość dobrym stanie i chyba nie była używana wielokrotnie, nie ma numeru seryjnego bo się chyba starł niestety.. nada się na wymianę :???:
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Wrz 05, 2020 9:19 am   

Bartoszek flippuje własne, nie wierzcie w to "znalezione"... ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
windham hell 
Singlemalt Whisky Inquisitor
Theory in Practice



Ulubiona whisky: Bowmore Sherry
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 889
Skąd: Janów Lub
Wysłany: Sob Wrz 05, 2020 11:18 am   

robicie sobie jaja a najważniejsze pytanie nie padło
jakiego koloru jest troczek od bluzy Jacku ?
 
 
 
Hubert 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Port ellen
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Polska
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Sob Wrz 05, 2020 12:09 pm   

Hola hola ja pierwszy się tym troczkiem zainteresowałem Maku :wink:
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Nie Wrz 06, 2020 5:03 pm   

ShinrinYoku napisał/a:
Odsprzedam piękną 3l butelkę z sygnaturą na spodzie. Geo Ballantine and Son + numery serii.

Czy mógłbym nabyć w takim razie same numery serii? Zapłacę tym troczkiem jackowej bluzy, który odkupię od Huberta. W ostateczności mogę dorzucić zawartość prezerwatywy Bartoszka.
P.S. Jacku - czy to prawda, iz ów troczek może mieć nawet 90 lat?
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
JacekBee 
Singlemalt Whisky Combatant



Ulubiona whisky: Clynelish
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 487
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 07, 2020 12:01 pm   

windham hell napisał/a:
jakiego koloru jest troczek od bluzy Jacku ?


Troczek jest, rzecz jasna, niebieski.

Hubert napisał/a:
Jeżeli kolega by się nie zdecydował to co byś Jacku chciał za troczek od bluzy ?


Troczki od bluzy stanowią obecnie towar niezwykle deficytowy i pożądany Hubercie, aczkolwiek może uda nam się w drodze wyczerpujących negocjacji dojść do porozumienia i dobić targu.

Cytat:
P.S. Jacku - czy to prawda, iz ów troczek może mieć nawet 90 lat?


Rosomaku, cieszy mnie, że są na forum ludzie tacy jak ty którzy przenikliwym swym wzrokiem potrafią dostrzec piękną, długą historię zaklętą w przedmiocie. W istocie, troczek ów wedle wszelkich wskazań należał niegdyś do Williama Butlera Yeatsa i natchnął go do napisania słynnego wiersza "Poeta pragnie szaty niebios":

"Gdybym miał niebios haftowane szaty,
Złotym i srebrnym przetykane światłem,
Błękitne, ciemne, przydymione szaty"

Następnie trafił przypadkiem do Jacka Kerouaca i stanowił inspirację dla rodzącego się ruchu beatniców. Dopiero pod koniec lat 60tych przybył do Polski za sprawą Marka Hłaski i zmieniał później właścicieli jeszcze kilkukrotnie aż finalnie trafił do mnie. Skądinąd wiele mówiło się swego czasu w środowisku malarzy i artystów plastyków o słynnym "troczkowym" błękicie na płótnach Beksińskiego.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Wrz 07, 2020 6:05 pm   

Jeżeli ten drogocenny artefakt ma niebagatelne 90 lat, datowałby się wówczas na schyłkową dekadę epoki Jugendstil, a wówczas powinno się używać nie plebejskiego słowa "troczek", tylko staropolskiego, pełnego wdzięku, lecz i mocy, określenia chwast, chwost, czy nawet pisior (d. frędzel ozdobny).
Przyznam jednak, że wątpię w autentyczność oferowanego okazu, bo ani nie wspomniano o wydawanych wówczas certyfikatach z własnoręcznym podpisem, ani o ozdobnym tubusie świadczącym o oryginalności, ani o charakterystycznych cechach stylu secesyjnego - płynnych, falistych liniach, ornamentacji abstrakcyjnej bądź roślinnej, inspiracji sztuką japońską, swobodnym układzie kompozycyjnym, o asymetrii, płaszczyznowości i linearyzmie... Zaś ordynarną niebieską barwę doprawdy trudno określić mianem subtelnej pastelowej kolorystyki, będącej wyznacznikiem dobrego, szkockiego handmejdu na początku XX wieku.
Słowem: fake alert!
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1673
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Wrz 24, 2020 12:21 am   

Taka unikatowa oferta przeszła, las rąk, a do transakcji nie doszło, 10 L pewnie by poszła od ręki 🤪 moze nawet za dwa troczki
_________________
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów