bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
degustacja online z BOW
Autor Wiadomość
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Mar 17, 2021 6:34 pm   degustacja online z BOW

Zawsze wydawało mi się, że w degustacjach online jest dokładnie tyle samo sensu, co w seksie przez telefon. Czyli jakieś zero.

Ostatnio zaczyna mi jednak we łbie nieśmiało kiełkować mała, choć sprośna idea, żeby kupić sobie telefon... znaczy się, zorganizować - na próbę, zaznaczam, jedynie na próbę - tego typu event* dla forumowiczów BOW. Event z ciekawą :mrgreen: whisky i tradycyjnie przepełnionymi nienawiścią prowadzącymi...

Skąd taka zmiana i dlaczego akurat teraz?

Bo, co prawda, tego typu wirtualne łojenie nijak i nigdy nie zastąpi prawdziwego spotkania, dałoby jednak okazję na uwolnienie się od regularnie towarzyszącej w realu, nazwijmy ją, swobody tematycznej i pozwoliłoby, niewykluczone, skupić się na whisky - i tylko na whisky. A nie na wielu innych, obocznych i całkiem z d...y, choć równie fascynujących tematach i "stałych punktach programu" (kto bywał, ten wie!) ;)

Bo, być może, taka forma ośmieliłaby kilka (hmm?) osób rozgarniętych, a nazbyt towarzysko wycofanych, które obawiają się osobistego przyjazdu i wejścia między stare wilki.

Bo z prawdziwymi przyjazdami są obecnie rzeczywiste trudności - naciągany to argument, ale z drugiej strony, weź i przyleć do Polski, dajmy na to, z UK.

Bo, uwaga - IDZIE NOWE :twisted: :cool: cokolwiek to ma oznaczać, i chyba pora nieco wychynąć do ludu, aby lud nie pomyślał i nie przyjął, że już wszyscy starzy grzybowie ostatecznie pomarli na covidozę. Nie pomarli, złego diabli nie biorą, mają się świetnie i co nieco dobrego właśnie szykują w myśl góralskiej zasady "nie czekaj, bo się prędzej z...sz, niż lepszego doczekasz" :mrgreen:

Bo chyba po prostu warto spróbować?

Zanim jednak przedstawię konkretniejsze zamysły, warianty i wszelkie zachęty etcetera, polecam całe niniejsze zagadnienie Waszemu, drodzy Forumowicze, szczególnemu zastanowieniu.
Podumajcie sobie i napiszcie, czego byście po takim online'owym spotkaniu oczekiwali, czego spodziewali i czego uniknąć woleli. No i jakąż whisky, i ile tejże, z tego tytułu mielibyśmy wspólnie polać do dzioba ;) A BOW wsłucha się w Wasze opinie z należytym skupieniem i wybornie wytrenowaną uwagą :lol:


-------------------------------------------------------
* chodzi o degustację whisky, oczywiście (przyp. red.)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1673
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Mar 17, 2021 11:24 pm   

Chyba trzeba sprawdzić takie rozwiązanie, jestem za 👍
_________________
Pozdrawiam
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Czw Mar 18, 2021 11:08 am   

Czyli forma skladek na whisky, czy wysylamy butelki do prezesa Jaro znaczy Wiktora?
:-) Choc i grillowaniem w lesie z profesorem bym nie pogardzil, albo takim, dajmy na to, splywem whisky, znaczy kajakowym. Bo ja jednak lubie wychodzic z domu chyba.
_________________
Doing does
 
 
 
satma 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Longrow
Dołączył: 21 Sie 2020
Posty: 145
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Mar 18, 2021 11:52 am   

Na pewno łatwiej zorganizować jeden wieczór niż cały weekend, więc już na plus :)

Jestem chętny, poznanie belzebubów internetu i grandmasterów hejtu w świecie whisky może być ciekawym doświadczeniem, a jak mi uszy zwiędną od tych cierpkich słów zawsze można się po prostu rozłączyć. Prostsze to niż zamykanie się w pokoju na klucz i płakanie w poduszkę z błaganiem sił wyższych aby ten poniedziałek nadszedł jak najszybciej ;)

Jaką whisky - dobrą albo choć dobrze rokującą oczywiście, urozmaiconą
ile tejże - tyle by nie czuć niedosytu ale i móc coś tam jeszcze wyniuchać i trafić kursorem w okienko

Poza tym myślę, że wszelkie konkursy wiedzy dla uczestników o danej destylarni itp. można sobie darować ;)
 
 
michalk 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: port charlotte
Dołączył: 21 Cze 2020
Posty: 50
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw Mar 18, 2021 3:06 pm   

Mnie się taki pomysł podoba.
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Czw Mar 18, 2021 5:59 pm   

Ja jestem za hybrydowym ;)
 
 
Hubert 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Port ellen
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Polska
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Czw Mar 18, 2021 8:28 pm   

Hybryda to jest to :twisted:
 
 
Gwynbleidd 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Hmmm....
Dołączył: 02 Lis 2019
Posty: 36
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Mar 19, 2021 7:55 pm   

Ja za :) Wreszcie byłaby degustacja online warta uwagi... a nie z kicha i do tego z kichowatą butlą na siłę w pakiecie.
 
 
Trzymajtusię i 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: jeszcze nie
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 245
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Sob Mar 20, 2021 3:47 pm   

Ja tylko czytam, nie piszę z brak wiedzy, kiedyś gdy widziałem temat na innym forum wirtualny toast pomyślałem czego to alkoholik nie wymyśli, szybko jednak przekonałem się, by nie oceniać czegoś czego nie znam, w czym nie brałem udziału, to był bardzo fajny temat towarzyski jak i edukacyjny. Choć pomysł Wiktora jest zupełnie inny to jestem przekonany, że to wypali, szczególnie w tak trudnych czasach.
 
 
soma 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 04 Wrz 2017
Posty: 100
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 23, 2021 12:41 pm   

Degustacja on-line - w tych czasach jak najbardziej - dzieląc się doświadczeniami z zawodowych spotkań on-line z ostatnich 12 miesięcy - konieczny jest moderator/prowadzący - żywioł się nie sprawdzi, zagłuszymy się nawzajem... liczba próbek optymalna to 2-3 próbki na godzinę spotkania - chyba jednak nie więcej niż 8-10 - poza tym każdy ma coś w rezerwie, a może rezerwy mają ten sam wspólny mianownik - np. butelki polecane na tym forum.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów