bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Wiktor
Czw Lis 18, 2021 3:24 pm
Glenfiddich Gran Cortes XXII
Autor Wiadomość
locomotiv771 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: Balvenie 50 D.1963
Dołączył: 28 Sie 2018
Posty: 3
Skąd: trójmiasto
  Wysłany: Śro Lis 17, 2021 11:51 pm   Glenfiddich Gran Cortes XXII

Cześć. Sam nie jestem pewny czy w dobry dział trafiłem z tematem
Zakupiłem butelkę o której tutaj mowa.

https://www.whiskybase.co...ran-cortes-xxii
Pytane czy było warto ?? Cena dla info.143 €. Czy już ktoś miał okazję wypróbować??
Posiadam też inna wersję jeśli można tak powiedzieć :-D

https://www.whiskybase.co...ich-21-year-old
I akurat tą miałem okazję spróbować i powiem że smakowało :P
Jeśli ta pierwsza jest taka dobra j ta druga albo lepsza ( taka mam nadzieję) to wygrałem
_________________
Pò rizu bòli w krziżu.
 
 
nogreg 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: The Glenlivet
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 407
Skąd: Lubin
Wysłany: Czw Lis 18, 2021 2:52 pm   

Dział nie zupełnie właściwy, ale ... jeśli pierwsza whisky Ci smakowała, druga powinna tym bardziej. A jak widać na WB, wersja 22 letnia ma o 4 punkty wyższą ocenę, to znacząca różnica. Smacznego. Cena też jak widać dobra.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Lis 18, 2021 3:29 pm   

locomotiv771 napisał/a:
czy było warto ?? Cena dla info.143 €

Whisky jest oceniana na mniej więcej 4 punkty na 10 (jeżeli faktycznie przyjąć, że jakimś-tam wyznacznikiem "poziomu" jest mediana ocen z Whiskybase).
Patrząc w ten sposób, cena 150 euro jest stanowczo za wysoka - whisky na takim poziomie można kupić dwa, a nawet trzy razy taniej. Lepsze whisky także.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
locomotiv771 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: Balvenie 50 D.1963
Dołączył: 28 Sie 2018
Posty: 3
Skąd: trójmiasto
  Wysłany: Czw Lis 18, 2021 10:49 pm   

Czyli mam rozumieć że już testowałeś glenfiddich XXII ??
Skoro ją aż tak nisko oceniasz. I w dodatku wychodzi że przepłaciłem?
To mi wskaż proszę gdzie ją mogę kupić za powiedzmy 50 euro. Chętnie kupię drugą butelek . 8)
Rozumiem że według ciebie ona powinna tyle może kosztować ale niestety to nie Ty i nie ją ustalam ceny ,a szkoda :mrgreen:

I od kiedy mam się sugerować notą WB ? Przecież to tutaj na formu czytałem że WB to jedna wielka ściema
Ja swoją przygodę z wodą życia zaczynałem od pierwszego i jak na razie jedynego festiwalu whisky live Sopot. I za eksperta się absolutnie nie uważam ale myślę że chyba akurat do tej butelczyny się mocno mylisz.
_________________
Pò rizu bòli w krziżu.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Lis 19, 2021 8:47 am   

locomotiv771 napisał/a:
mam się sugerować notą WB ?

Nie pisałem komentarza do ciebie, tylko dla nogrega, który się na te "zbiorcze" oceny z whiskybase powołał. I dla tych, którzy mimo wszystko próbują znaleźć punkty styczne dla obu skal, wykorzystać w praktyce obserwację zachowań tłumu i magię cyferek :mrgreen: Skoro muszą, niechże robią to z z większym sensem.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
nogreg 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: The Glenlivet
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 407
Skąd: Lubin
Wysłany: Pią Lis 19, 2021 11:17 pm   

Oj tam, oj tam. 88,89/100 to raczej więcej, niż 4/10. Ale to nie o to mi chodziło.
1. Butelka kupiona za połowę ceny rynkowej, to nie tragedia, można odsprzedać: aukcja trwająca teraz:
Glenfiddich.

2. I jeszcze łapiąc Cię Wiktor za słowa z przeszłości:
skala ocen , gdzie w zależności od tabeli wychodzi, że te 88,89/100 to u Wiktora minimum 5/10, ale nawet 6,5/10, chociaż u Ciebie Wiktor połówek nie widziałem... ciekawe :?

To ta łycha to nie jest zły zakup, a sam sampla bym z niej spróbował. A że można było ewentualnie lepiej 143 euro zainwestować, to i prawda, ale już wymagająca sporo doświadczenia. Przyjdzie z czasem.

Niech rzuci kamieniem, kto w życiu za butelkę choć raz nie przepłacił. :twisted:
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Lis 20, 2021 8:03 am   

nogreg napisał/a:
88,89/100 to raczej więcej, niż 4/10.

nogreg napisał/a:
8,89/100 to u Wiktora minimum 5/10,

Nonsens, mocium panie :) Ale nie chodzi nawet o to, że u mnie 4/10 oznacza dokładnie 89 po konwersji (sprawdź sobie na dowolnych przykładach). Chodzi o to, jak statystycznie wypadają whisky ocenione na nie więcej, niż 89, czy nawet 90 punktów na Whiskybase względem "zbiorowych" ocen z naszych spotkań. Oczywiście w medianie.
To są oczywiście dywagacje tak naprawdę o niczym. Powtórzę raz jeszcze: osobiście nie byłem, nie jestem i nie będę zwolennikiem kierowania się oceną uśrednioną - co ma poważne i dawno wiadome wady - ale skoro już powołujesz się na nie, to nie kreuj whisky ocenianej po prostu bardzo przeciętnie, NAWET na Whiskybase, na wartą zakupu i wyrzucenia w tym celu 150 euro. W szczególności, że z rozlicznych doświadczeń wiemy, jaką politykę jakościową oraz cenową forsuje Glenfiddich, jaką whisky robił dawniej, a jaką promuje obecnie, i do kogo adresuje te swoje kolejne wynalazki. Ta łycha to nie jest zły zakup? To byłby bardzo zły zakup. 150 euro może wydawać się "okazyjne" wyłącznie na tle jeszcze bardziej idiotycznych cen widocznych w linku, i to tyle.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
nogreg 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: The Glenlivet
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 407
Skąd: Lubin
Wysłany: Sob Lis 20, 2021 6:38 pm   

Panowie , Wasze zdrowie.
Cześć
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów