bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Strefa "High Proof" na WLW22
Autor Wiadomość
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Wrz 08, 2022 9:30 am   Strefa "High Proof" na WLW22

Mam przyjemność potwierdzić, że zapadły ostateczne decyzje co do naszego udziału w imprezie Whisky Live Warsaw 2022. Tym razem nie w charakterze zrzędliwych krytyków, ale niejako aktywnie ;) współtworzących samo wydarzenie - i to w dość rozbudowanej formule zaangażowania. Idzie nowe :twisted:

Po pierwsze - strefa HIGH PROOF, która w przyszłości powinna przybrać docelową formę całkiem odrębnego wydarzenia, pokaże próbkę swoich możliwości przy okazji dużej imprezy o ugruntowanej marce i rozpoznawalności. Przyczyn takiej decyzji jest wiele i długo by o nich rozprawiać, ale wierzymy, że w niczym to BOW-idei nie zaszkodzi, a być może będzie praktycznym wsparciem pięknej koncepcji zorganizowania w Polsce po raz pierwszy Festiwalu Whisky "dla koneserów", nie zaś w przeważającej mierze "dla whiskowych mas" (nie, żebyśmy roli i ważności tych mas nie doceniali).
Co w Strefie?... Kolorowe jarmarki ma się rozumieć, czyli: stoisko z wyborem porządnych, unikalnych whisky, być może premiera kolejnych wypustów od BOW.pl (kto pił whisky lat temu piętnaście, zrozumie!...) - pracujemy nad tym intensywnie, twórczo i bezkompromisowo, a jest na co czekać, gwarantuję. Ponadto - nareszcie - możliwość degustacji w komfortowych warunkach, a przynajmniej wykazanie starań o takowe - następnie seminaria, masterclassy, sztuka wyższa i niższa, animacje, kapitalna atmosfera (bo wiecie, to własnie ta atmosfera i ludzie są najważniejsze! kto by tam na festiwale jeździł pić whisky?) i wiele, wiele więcej ;)

Po drugie - zaprosimy na biletowane degustacje. Za moment, w osobnym temacie, dostaniecie pełną informację o tym, co przyszykowaliśmy, dlaczego, i za ile. Że nie będzie wyśmienitego przeglądu podstawek albo NASów z najlepszej destylarni na świecie, Ardbeg?... Także ubolewamy ;)

Po trzecie - możliwość zorganizowania dla konkretnych grup festiwalowiczów specjalnej, super-duper-wypasionej, kameralnej degustacji pod hasłem "VIP-sesja z ekspertem". Albo "Maltoporn Tasting", w światowym brzmieniu. Zaś wspomnianym ekspertem jest... no przecież sami już wiecie, kto! ;) Nie, nie ten-słynny-Serge Valentin. On zdaje się ma w planie wizytować inne, bardziej ekskluzywne sesje na WLW. Natomiast nasz szanowny i nazbyt skromny Ekspert wydał niedawno pierwszą, napisaną przez Polaka, Książkę o Szkockiej Whisky od czasu "Whisky Vademecum" pana Urbana. Liga światowa. Kropka.
Więcej informacji o możliwych opcjach top-class level tastings on-demand wkrótce.

I co teraz, zapytacie?...

Przyjeżdżajcie i wpadajcie na piętro powyżej zasadniczego Festiwalu. Tuz obok sal Masterclass. BOW zaprasza i czeka na Was z dobrym (nie "dobrym") dramem.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
Ostatnio zmieniony przez Wiktor Pią Wrz 09, 2022 10:59 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Sir Tomasz 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: Springbank 1993 gs
Dołączył: 23 Lis 2021
Posty: 3
Skąd: Kraków/Wadowice
Wysłany: Czw Wrz 08, 2022 11:29 am   

No i trzeba będzie zrewidować budżety i spakować się na to wlw :)
 
 
michalk 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: port charlotte
Dołączył: 21 Cze 2020
Posty: 50
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw Wrz 08, 2022 2:53 pm   

Czyli jednak trzeba się pojawić :twisted:
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Wrz 12, 2022 4:02 pm   

No to, poszło :twisted:

Na początek seminarium, które przyszykowaliśmy we współpracy wraz z zaprzyjaźnionym blogiem.

"Whisky z beczek po sherry czy... brandy de Jerez? Zinnejbeczki.com i BOW.pl szukają wyższej jakości i więcej wpływu sherry, porównując edycje w zbliżonej cenie”


"Wszyscy lubią ciemne whisky z beczek po Oloroso i Pedro Ximenez wprost z Jerez de la Frontera. Popyt jednak przewyższa podaż, stąd zarówno beczek przesiąkniętych wzmacnianym winem, jak i solidnych whisky z nich pochodzących nie starcza dla wszystkich... Zinnejbeczki mówią “sprawdzam”. Z pomocą swoich doświadczeń z Andaluzji, stawiają brandy de Jerez z soler po najlepszym sherry naprzeciw możliwie najlepszych, współczesnych edycji whisky ex sherry cask - w tej samej cenie, w zbliżonej mocy, wybranych przez BOW.pl - w morderczym pojedynku na aromaty fig, daktyli, dżemów, skór i starej bodegi.
Czy tęższy szkocki destylat przeważy?... Czy u źródła w Jerez beczki są lepsze?... Niech zwycięży jakość.
"

Mała sala - strefa HIGH PROOF
PIĄTEK godz. 15:15 oraz SOBOTA godz. 14:15
Prowadzenie: ekipa Zinnejbeczki
Czas trwania: około 1,5h
Ilość dramów: 8
Liczba miejsc: 15 na każdy dzień (łącznie 30)
Wstęp: 250 zł


Lineup:

Benromach 10yo ex sherry wood (stara edycja) vs Cardenal Mendoza Nebulis, 40% (Bodegas Romate)
Edradour 2011 Signatory single cask #351 1st fill sherry cask vs Infante Gran Reserva Especial, 37% (Bodegas Infante)
Secret Highland 2007 North Star Spirits 13yo 1st fill Oloroso cask vs Gran Duque D’Alba Oro, 40% (Bodegas Williams & Humbert)
Tobermory 1994 The Single Cask 27yo 1st fill sherry cask vs Tradicion Platinum, 40% (Bodegas Tradicion)

Co tu można by rzec o powyższym lajnapie? Koledzy wybrali mocno sherrowe, jakościowo wiodące brandy z kilku półek cenowych - w przybliżeniu 40, 70, 100 i 300 euro za butelkę - a niżej podpisany postarał się zrewanżować wyborem kilku współczesnych whisky, które "po sprawiedliwości" mogą powalczyć w takiej bitwie. No i nadal są do stosunkowo bezproblemowego kupienia (co nie znaczy, że po promocji w "Winnicy Lidla").
Zabawa szykuje się przednia i, co by nie mówić, sami chętnie wzięlibyśmy w niej udział, bo wynik wielce niepewny i trudno wskazać faworyta ;) No, ale przecież inne obowiązki festiwalowe wzywają. Zostawimy was tedy w dobrych i zaufanych ;) rękach - czekamy na werdykt. Życzymy udanej i pouczającej degustacji :mrgreen:

Wejściówki będą wkrótce do kupienia za pośrednictwem systemu eBilet, oczywiście wymagany będzie bilet wstępu na imprezę główną.

Nasza sala będzie znajdowała się na wyższym piętrze, nieopodal strefy High Proof i w poblizu pozostałych lóż degustacyjnych.



[ Dodano: Wto Wrz 13, 2022 1:11 pm ]


Kolejna propozycja z cyklu "degustujcie, jak sami chcielibyśmy degustować" ;)


Seminarium "Ewolucja Ben Nevis na przestrzeni dekad" - przegląd edycji oficjalnych i niezależnych


Jak co poniektórym z Was wiadomo, Ben Nevis jest destylarnią, którą mocno interesowaliśmy się od wielu lat, zarówno ze względu na specyficzne położenie samego zakładu, swoistość zarówno w zakresie profilu smakowego tej whisky, jak i dość oryginalnej, zdecydowanie mało inkluzywnej polityki bottlingu. Te aptekarskie butelki z ciemnego szkła, to porywające ;) wzornictwo etykiet... Powiedzieć, że Ben Nevis był przez lata whisky niezbyt popularną, niedocenianą - i zarazem niedoszacowaną, to jak nie powiedzieć nic ;)
Również w czasach bardziej współczesnych, gdy mieliśmy już do czynienia z pierwszymi symptomami rozpoczynającego się szaleństwa cenowego na single-maltach, wiekowe edycje whisky z tej destylarni nadal nie odstraszały cenami. Pozwoliło to na sukcesywne budowanie rozpoznawalności i ugruntowanie samej marki na półce jakościowych whisky - również w polskim środowisku fanów i "kolekcjonerów" :lol:
Wszystko jednak ma swój koniec; i tak dzisiaj Ben Nevis zajmuje tzw. ważne miejsce wśród destylatów zarówno uznanych, jak i najmocniej poszukiwanych. W naszej ocenie, absolutnie nie bez racji, chyba się zgodzicie?

Seminarium w ramach strefy HIGH PROOF ma w swoim zamierzeniu pokazać różne oblicza whisky z tej destylarni, mało znane i często zaskakujące nawet dla tych z Was, którzy dość dobrze poznali charakter współcześnie ukazujących się edycji z roczników drugiej połowy lat 90-tych, czy późniejszych. Może być to zarówno świetna okazja do poszerzenia swoich degustacyjnych horyzontów, jak po prostu kontemplacji i zanurzenia się w profile smakowe "minionej epoki szkockiej whisky słodowej" ;)

SOBOTA godz 18:30
Mała sala - strefa HIGH PROOF
Prowadzenie: Rosomak
Czas trwania: około 2h
Ilość dramów: 8
Liczba miejsc: 16 wejściówek + 14 zestawów sampli (bez udziału w degustacji)
Cena biletu: 749 zł


Wejściówki znajdziecie wkrótce na eBilecie.


Lineup:

1. BEN NEVIS 1977 Cadenhead's Authentic Collection, 57.4%

2. BEN NEVIS 1984 Blackadder Natural Strength, sherry cask 63%

3. BEN NEVIS 1990 OB port bodega butt 21yo 59.8%

4. BEN NEVIS 1990 Signatory Vintage for 70th Velier Anniversary 60.5%

5. BEN NEVIS 1990 Silver Seal sherry cask, 60.4%

6. BEN NEVIS 1996 OB for La Maison du Whisky 21yo, 55.5%

7. BEN NEVIS 1998 OB 1st fill sherry butt, 56.1%

8. BEN NEVIS 1998 Hidden Spirits Special Edition for Stefano Cremaschi's 40th Birthday, sherry cask, 55.4%

[ Dodano: Śro Wrz 14, 2022 9:46 am ]
Przechodzimy do creme de la creme. W piątkowy wieczór, na finał pierwszego dnia Festiwalu, zaprosimy Was na spotkanie z dawno tu nie widzianym Ekspertem, Autorem i - nie bójmy się tego słowa - dla wielu Autorytetem (wielka litera nie bez kozery!) w dziedzinie Szkocji i whisky.
Niewielu jest prowadzących, a i niewiele tematów przewodnich, których sesja degustacyjna zasługuje na miano tzw. masterclass. Zwykle brzmi to pretensjonalnie i głupio. Zwłaszcza w przypadku banalnych, przypadkowo zestawionych lineupów i prowadzących, którzy zrządzeniem losu ;) awansowali do roli lokalnego guru z pozycji barmana czy innego ambasadora-marketingowca. W tym przypadku jesteśmy jednak przekonani, że nie popełniamy podobnego nadużycia.

Masterclass "DESTYLARNIE WYKLĘTE"
Rajmund Matuszkiewicz o dobrej whisky z zakładów, które regularnie, a niesłusznie pomijamy w naszych degustacyjnych wyborach.


Oddajmy teraz głos samemu prowadzącemu ;)

"Nader często nie najwyższych lotów – lub też nieodpowiadająca nam osobiście – oferta podstawowa tej czy innej destylarni potrafi zrazić nas do jej wyrobów na dobre. Do tego stopnia, że stworzyć można całą grupę destylarni, po których whisky sięgamy niezwykle rzadko. Każdy, kto regularnie pija whisky, z pewnością ma taki swój, osobisty układ czarnych plam na gorzelniczej mapie Szkocji. Co do niektórych, panuje konsensus, że stamtąd whisky po prostu musi być kiepska i szkoda na nią czasu, energii i pieniędzy.
Tymczasem podobnie, jak najbardziej kultowe destylarnie od czasu do czasu wypuszczają coś, czego powinny się niewymownie wstydzić, tak i tym mniej lubianym trafiają się prawdziwe perełki. Zwykle potrzebna jest pomoc jakiegoś niezależnego dystrybutora, by wyłowić takie zjawiska, ale jak już się uda… Zresztą, przekonajcie się sami. Osiem uczciwych dramów z regionu Highlands (w tym Speyside), które zadają kłam niepochlebnym opiniom o ośmiu tamtejszych destylarniach. I próba analizy, dlaczego tak się dzieje.
"

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z Rajmundem, który od końca dwudziestego wieku przygląda się szkockiej mapie whisky: czasem krytycznie, czasem z sentymentem, ale zawsze sprawiedliwie ;) Będą kontrowersje?

PIĄTEK godz. 21:30
Duża sala masterclass - strefa HIGH PROOF
Prowadzenie: Rajmund Matuszkiewicz
Czas trwania: około 1:45 h
Ilość dramów: 8
Liczba miejsc: 30
Cena biletu: 499 zł


LINEUP:

1. Tomatin 1992 Carn Mor 12yo bourbon cask
2. Speyburn 2004 OB for Boomsma 1st fill sherry cask
3. Tamnavulin 1978 Blackadder Natural Strength bourbon cask
4. Ardmore 1977 Scott's Selection refill sherry cask
5. Glenburgie 1997 GordonMacPhail C.C. 22yo 1st fill sherry cask
6. Tullibardine 1989 Cadenhead's 18yo bourbon cask
7. Macduff 1990 Exclusive Malts by D. Stirk 17yo bourbon cask
8. Glen Grant 1987 Duncan Taylor's Rare Auld 22yo 1st fill dark sherry cask


Jak łatwo zauważyć, na stole pojawią się pozycje sprawdzone, które pozytywnie (niekiedy bardzo pozytywnie) "namieszały", zapisując się złotopłynnym atramentem ;) w kronikach imprez i degustacji organizowanych przez BOW.
Uwagę zwraca choćby oldschoolowa Tamnavulin z pamiętnego spotkania w Ławicy, gdzie rozmaite edycje ze "starej szkoły" pokazały prawdziwy pazur. Świetna, poziomkowa Glenburgie - z przeglądu GMP kilka lat temu. Pamiętna Tullibardine "śmietankowa" z Młyna. Niezwykła, atypowa Macduff. Kanonicznie wybitna ;) Ardmore i arcyciekawa Glen Grant z beczki po ciemnej sherry; w swoim czasie zgarniały najwyższe laury podczas naszych degustacji w bliskich okolicach Warszawy.

Będzie ciekawie. I będzie smacznie, jak sądzę ;)

[ Dodano: Czw Wrz 15, 2022 8:22 am ]
Jeżeli ktokolwiek z Was dotrwa do samego końca Festiwalu - trzymając się choć w miarę prosto na nogach - nie przypuszczam, by chciał przegapić degustację, którą przygotowaliśmy na finał :twisted:

Masterclass "Czy whisky wielka to wyłącznie whisky cask strength i z beczek po ciemnej sherry?"
czyli z Rajmundem Matuszkiewiczem podróż przez krainę łagodności i degustacyjnych wspomnień z ostatnich dwóch dekad.


Słowo od ojca prowadzącego:
"Wydawać się może, że dla wielbicieli whisky w ostatnich latach wyznacznikiem jakości whisky jest jej wysoka moc oraz dojrzewanie w beczkach po sherry. Im mocniejsza i ciemniejsza, tym lepiej. Nie zawsze tak jednak było, o czym przekonać się można próbując kilku dramów pochodzących sprzed kilku dekad, kiedy to na pierwszym planie stawiano staranną destylację, nieprzypadkowy wybór beczek, wreszcie pedantyczną selekcję tego, co w butelkach miało się znaleźć. Zaprezentowane podczas sesji degustacyjnej whisky to trunki pokazujące wyraźnie, ile można znaleźć „whisky w whisky,” parafrazując klasyka. I na ile subtelna gra nut smakowych i poszczególnych akcentów, niezdominowanych wpływem tej czy innej „aktywnej beczki” może zatriumfować nad łatwym i dość topornym podejściem prezentowanym przez wiele współczesnych edycji."

SOBOTA godz. 20:30
Duża sala masterclass - strefa HIGH PROOF
Prowadzenie: Rajmund Matuszkiewicz
Czas trwania: około 1:45 h
Ilość dramów: 8
Liczba miejsc: 30
Cena biletu: 749 zł


LINEUP:

1. Glengoyne 17yo OB (but. lata 90-te) 43%
2. Glenfarclas 1982 OB sherry wood 43%
3. Bunnahabhain 1979 MurrayMcDavid 46%
4. Glenfiddich 18yo Excellence (pierwsza wersja) 43%
5. Highland Park 1979 MurrayMcDavid "Mission Series" 46%
6. Aberlour 1971 OB 43%
7. Caol Ila 1974 Wilson&Morgan 46%
8. Glenrothes 1968 MurrayMcDavid "Mission Series" 45.5%


Bardzo autorska selekcja i - oczywiście na ile Rajmunda gust jest mi znany - mocno osadzona w jego osobistych preferencjach smakowych. Jest coś prawdziwego w stwierdzeniu, że kto nie wyrósł, kogo smak nabyty nie ukształtował się w czasach whisky nie epatujących mocą, whisky nie efekciarskich, ten nigdy w pełni nie zrozumie "o co w tych single maltach tak naprawdę chodzi". Tak samo, jak kogoś jeżdżącego wyłącznie najnowszymi i najszybszymi bolidami, ciężko nazwać prawdziwym fanem motoryzacji. BOW uchyla więc drzwi do garażu pełnego oldtimerów; wspólnie z Rajmundem posłuchacie brzmienia PRAWDZIWEGO silnika, przyjrzycie się klasycznym liniom nadwozia, może nawet poczujecie autentyczną radość z prowadzenia pojazdu nie wyposażonego w elektronicznie sterowane wspomaganie :lol:
Zapraszamy serdecznie na wieczór pełen opowieści (i whisky) z dni dawnych.


Bilety na obydwa masterclassy już wkrótce pojawią się w sprzedaży. Stay tuned!

[ Dodano: Czw Wrz 22, 2022 2:32 pm ]


Z grubsza odpowiadam na pytanie: "a co to za tzw. Strefa w ogóle?..." ;)

W punktach:

1. W strefie napijecie się rozmaitych whisky z zapasów BOW. Dla transparentności oraz łatwości wyboru ;) whisky zostaną pogrupowane wg ich atrakcyjności (i wartości). Zatem whisky z grupy "białej" będą czym innym, niż np. z grupy "czerwonej", nie mówiąc o grupie "złotej" :mrgreen: I tak dalej. Ceny będą podawane za 2cl. Polewanie modernistycznych dramów o ambitnej pojemności 1cl na festiwalu, na który jedzie się pić whisky, a nie wdychać jej opary, traktujemy jako aberrację. Podobnie narzekania, że whisky będzie "zbyt dużo, by można było spróbować każdej". Należy jak najwięcej praktykować, ćwiczyć, uczyć się od najlepszych, przełamywać granice, pokonywać własne słabości... W Limburgu rekordziści ogarniają po 100 i więcej edycji przez oba dni. A kto jak kto, ale Polak potrafi :twisted:
2. Ceny dramów będą się zaczynały od poziomu, mniej więcej, 5 EUR za drama. "Ale przecież na innych festiwalach można napić się drama za 3 euro!" Owszem, na niektórych można, i owszem, niektórych dramów. BOW nie przywozi jednak "co tam pod rękę się nawinie" i nie pozbywa "zalegających na magazynie rupieci". To będzie selekcja, którą robiliśmy wyłącznie pod własne potrzeby, gusta i posiadane doświadczenie.
Najdroższe dramy?... Zdarzą się i takie ;)
3. Ponieważ jesteśmy zdania, że wolimy współtworzyć taki festiwal, na którym sami chcielibyśmy przebywać w charakterze odwiedzających, spodziewajcie się niespodzianek. Docenimy zarówno zaangażowanie i wytrwałość klientów, jak i ich nieoczywiste, a przemyślane wybory degustacyjne ;) Na pewno warto będzie przysiąść z kieliszkiem w naszej Strefie degustacji na trochę dłużej. A nawet na dłużej, niż trochę ;)
4. Co to by była za Strefa, co za Wyższe Moce, i generalnie festiwal, bez możliwości dokupienia jakiejś ciekawej butelki rarity do własnej kolekcji? I to nie na zasadzie "bierz pan, tu wszystko jest pyszne, i spadaj", tylko z możliwością uzyskania porady, choćby pod kątem swoich preferencji smakowych, albo określonych finansów? Postaramy się, żeby przynajmniej większość z Was znalazła na półce coś odpowiedniego dla siebie.
5. Premierowe whisky od BOW - nasza walka z czasem trwa, kiedy cokolwiek pewnego będzie w tym temacie, na pewno napiszemy ze szczegółami ;) Trzymajcie kciuki, ale świat jest dziś szalony...
6. Wspomniana strefa degustacji - o krok od stoiska. Koniec udręki z piciem każdego drama (niekoniecznie ultrasa za 100 zł) w tłumie, na stojąco, przy akompaniamencie szturchnięć i tak dalej. Bardzo chcielibyśmy, żeby każdy miał możliwość cieszenia się whisky w warunkach licujących z jej jakością ;) Czy to się uda? Oby w jak największym stopniu, choć jak wiadomo, dostępnej powierzchni zawsze mało ;)
7. Wrażenia wizualne - no cóż, Legia jest to stadion piłkarski i niewiele na to można poradzić. Risercz miejscówek w Warszawie to temat na odrębną opowieść ;) Jednak postaramy się zapewnić odpowiednie wrażenia wizualne, żeby nie pozostało Wam smętne wpatrywanie się w plakaty przedstawiający tryumfy piłkarskie z lat 50-tych. Albo w rząd jarzeniówek, ewentualnie pion technicznych wind ;)
Nieopodal, całkiem blisko w zasadzie, przygotujemy ekspozycję obrazów i grafik łączących dwie bardzo nam bliskie sfery. A nawiasem mówiąc, Sztuka dobrej whisky to także hasło przewodnie jednej z naszych serii bottlerskich.
Sfery będą więc dwie. Zarówno w wymiarze artystycznym, jak i materialnym. Whisky, która odgrywała niebagatelną rolę w procesie twórczym. Tak, konsumowana też była ;) Jednak przede wszystkim nasza whisky i w przenośni, i w sposób dosłowny ZNAJDUJE się na tych obrazach/grafikach.
No i kobiety, ten puch marny, czymże bez nich byłby świat (whisky) ;)
Powinno być zatem na czym z przyjemnością zawiesić oko między kolejnymi dramami. A jeśli pogadacie z Panem Artystą Autorem (poznacie go łatwo po siwej marynarskiej brodzie i niezachwianym emploi emerytowanego buntownika), oczywiście najlepiej przy dramie czegoś pysznego, wówczas być może zgodzi się odsprzedać coś z tej absolutnie wyjątkowej kolekcji? :twisted:
8. Degustacje tematyczne - będą odbywać się naprawdę blisko, bo w Lożach biznesowych. W odległości jakichś piętnastu kroków ;) Co traktujemy jako niewątpliwy atut, i korzyść dla naszych szanownych Gości, bowiem dotarcie ze Strefy High Proof na masterclass bądź seminarium, tudzież w kierunku odwrotnym, będzie zdecydowanie prostsze i szybsze niż podróżowanie z/na niższy poziom piekieł :mrgreen:
9. "Ekspert mówi o beczkach whisky". Jest to najnowsza propozycja BOW, skierowana do tych z Was, którzy chcieliby wreszcie z pierwszej, zupełnie niepowiązanej z żadnym konkretnym ciałem ;) ręki dowiedzieć się "jak to jest być posiadaczem beczki whisky, po co, i dlaczego tej, a nie innej". BOW chce nam wcisnąć beczki, których sam nie potrzebuje - powiecie. I taka jest prawda. Co nie znaczy, że to są beczki słabe. Wręcz przeciwnie. I nawet doradzimy Wam, w jaki sposób i w jakim czasie powinny zostać zabutelkowane. Sharing is caring! :lol:
Nikt inny, jak sam Rajmund będzie oczekiwał przy stoliku na zainteresowanych tym tematem. Oczywiście, kiedy tylko nie będzie zajęty rozdawaniem autografów i podpisywaniem swojej książki :)

[ Dodano: Czw Paź 13, 2022 11:28 am ]
10. SAMPLOWANIE DRAMÓW NA STOISKU - z uwagi na wiadome ograniczenia techniczne, w buteleczki samplowe polewamy wyłącznie "do pełna". Czyli po pierwsze, sugerujemy zaopatrzenie się w szkło o pojemności 20ml odpowiadające standardowemu dramowi (u organizatora w sklepie festiwalowym, albo własne: https://allegro.pl/kategoria/akcesoria-alkoholowe-butelki-93831?string=butelka+20ml), po drugie - w odpowiednią ilość kuponów/gotówki, jeżeli przyjdzie nam fantazja pojawić się z butelkami o pojemności 5 albo 10 cl ;)
11. Zakup dramów o pojemności 1cl będzie możliwy, ale wyłącznie w ekstremalnych sytuacjach (czyt. w przypadku topowych dramów, z dwóch najdroższych grup). Należy mieć przygotowaną odpowiednią kwotę (kupony festiwalowe posiadają najniższy nominał 5 jednostek).
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Super Grover 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: DalmoreKingAlexIII
Dołączył: 16 Cze 2019
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 05, 2022 8:23 am   

Cytat:

,,Zanim opowiemy o dwóch premierowych edycjach, pora przedstawić nasze nowe serie whisky. A będzie ich trzy 😉
Do istniejącego od 2014 roku brandu Drams Apart - do tej pory niektórym z Was mógł kojarzyć się jedynie ze sklepem internetowym oferującym "rarities", a wkrótce spełniać będzie różnorakie, dodatkowe funkcje - dołączają właśnie kolejne, mianowicie:
BAD MOON RISING - nasza nowa, główna, bieżąca seria, w której będą ukazywać się whisky przeznaczone na tzw. daily dram. Przy czym żywimy szczerą nadzieję, że pojęcie "daily dram" za jej sprawą przestanie być synonimem bylejactwa, nijakości, często nawet pozoranctwa. Tu mają trafiać wyłącznie whisky dające autentyczną frajdę z degustacji, wyraziste, wyróżniające się czymś istotnym spośród dziesiątek, albo i setek innych. Już na etapie selekcji. Na etykietach spodziewajcie się dozy żartobliwości, niekiedy przewrotnej aluzji, bądź aktualnego komentarza do tzw. whisky świata 😉 Premiera pierwszego wypustu w ten piątek!
PARADIGM MALTS "Sztuka dobrej whisky" - nowa seria dedykowana whisky najwybitniejszym, a więc i najdroższym. Malty spod tego znaku mają w istocie kształtować ów "paradygmat dobrej whisky", tak jak my go postrzegamy. Poza gwarantowanym, możliwie najwyższym na dziś poziomem jakościowym, oczekujcie szczególnie atrakcyjnej prezentacji i lekko artystycznej otoczki każdego bottlingu. Whisky na półkę?... Nie, przede wszystkim do picia, zwłaszcza przy szczególnej okazji! Pierwsza z serii zostanie ujawniona już podczas WLW2022.
RITES&RITUALS "Peculiar single-malts by BOW.pl" - "Obrzędy i Rytuały" to nasza jedyna seria indywidualnie numerowana, dla której będziemy prowadzili zapisy na kolejne edycje - w ramach stałej puli numerów butelek. Prawo pierwokupu konkretnego numeru butelki będzie przynależało osobie, która zakupiła wypust poprzedni, a dopiero ewentualna nadwyżka ponad pulę trafi do wolnej sprzedaży. Co ważniejsze jednak: tematyka każdego, poszczególnego bottlingu, jego tytuł oraz cała otoczka (stylistyka etykiet, wzornictwo opakowań itd.) będzie nierozerwalnie związana z charakterem, tj. profilem aromatyczno-smakowym whisky. Ten profil znajdzie bowiem swoje odzwierciedlenie w ewidentnych (!) skojarzeniach z konkretnymi obrzędami lub rytuałami, wywodzącymi się z rozmaitych kultur. Można zatem podsumować, że do tej serii trafią wyłącznie whisky wybrane pod kątem ich specyficznego, unikalnego smaku i aromatu."

A to kiedy, gdzie i za ile?
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Lis 05, 2022 8:32 am   

Na facebookowym profilu www.fb.com/bowpl podajemy bieżące informacje. Tutaj wybiórczo, jeśli tylko uznamy, że w jakiś obiektywny sposób przydadzą się wszystkim forumowiczom albo nie powinny zniknąć w permanentnym chaosie społecznościówki.

Forum pozostaje miejscem rozmowy o dobrych (albo złych) whisky bez patrzenia kto, co i dlaczego ;) Nie planujemy wykorzystywać tego latami budowanego - w innym celu - miejsca jako własnej platformy reklamowej, ani tym bardziej sprzedażowej. Przeciwnie, mile powitamy na niniejszych łamach konstruktywną, a co najmniej merytoryczną krytykę, czy to w aspekcie prowadzenia biznesu, czy też samych produktów. Pochwały oczywiście tym bardziej - w końcu bycie docenionym zawsze daje dodatkowego kopa 8) Co nie znaczy że z tego faktu chcemy czerpać zasadniczą satysfakcję, bo przede wszystkim chcemy mieć poczucie dobrze wykonanej, i na maksa dopiętej, bottlerskiej roboty.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów