bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Top ten???
Autor Wiadomość
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Czw Lis 17, 2005 6:50 pm   Top ten???

Witajcie,

Sprawa omawiana była na Spotkaniu w Modliszowie, ale myślę, że warto wątek pociągnąć. Jest on zresztą w dużej mierze zbieżny z sugestią Wiktora w innym wątku. Mianowicie, podczas degustacji modliszowskich - ale nie tylko wtedy, problem był poruszany już wcześniej, np. w Jastrzębiej Górze - dało się słyszeć głosy, że edycje niezależne whisky to zawsze loteria, że są to okazy pojedyncze, że być może warto by podegustować wspólnie whisky bardziej "powtarzalne", takie, do których zawsze można wrócić po spotkaniu, które są w miarę łatwo dostępne, itd. Słowem - edycje oficjalne (choć niekoniecznie tylko takie), które powaliły nas na kolana, do których chcielibyśmy wrócić w większym gronie.

Następne spotkanie będzie takim naszym małym jubileuszem - będzie to już 10. raz jak się spotykamy przy whisky. Padła propozycja, by wspólnie skomponować menu spośród takich właśnie whisky, które już wcześniej zrobiły na nas ogromne wrażenie.

W związku z tym, proponuję sporządzenie "listy przebojów". Proszę o podawanie swoich typów, jeśli to możliwe, z krótkim uzasadnieniem. Za jakiś czas podsumujemy wyniki tej dyskusji i być może coś się z tego urodzi na wiosnę przyszłego roku. Warto wspomnieć równiez o takich whisky, których nigdy nie próbowaliśmy, ale skądinąd wiemy, że są grzechu warte.

Pozwólcie, że rozpocznę listę podając swoje własne typy. Oto one (kolejność nieistotna, ograniczam się do whisky dostępnych w granicach cenowego rozsądku):

Mortlach 16yo Flora & Fauna
Ardbeg 17yo OB
Lagavulin 16yo OB
Aberlour a'bunadh
Glenfarclas 21yo OB
Highland Park 25yo
Balvenie 17yo IslayCask

Więcej grzechów nie pamiętam ;-) Zapraszam do dyskusji i udziału w ustalaniu wymarzonego menu na kolejne Spotkanie.

Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Sob Lis 19, 2005 6:30 pm   

Co do propozycji degustacyjnych na 10 Spotkanie to chciałem zdecydowanie przypomnieć że przegłosowano i przegadano :mrgreen: opcję Glenfarclas od A do Z.
I tego się trzymajmy niech ten pomysł wreszcie zostanie zrealizowany.

Co do whisky top Ten to moje typy są następujące:

1.Ardmore 1977 VI spotkanie
2.HP25YO VI Sp.
3.LotI IVSP
4.Tamnavulin 28 YO IV SP
5.Aberlour 1971 II SP.
6.Caol Ila 3745 days old III SP.
7.Bunnahabhain 1984 17yo III SP
8.Caol Ila 1984 Connoisseurs Choice I SP
9.Arran niebieski JG 2005 VIII SP
10.Springbank 15 YO V SP

Kolejność przypadkowa. :mrgreen:

Jak widać tylko 7 Spotkanie nie miało swojej perełki. :!:


PS. Rajni jak to Twoje zestawienie ma być top ten jak tam tylko 7 typów!!!!!!!!!! :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Nie Lis 20, 2005 5:23 pm   

Witam,

Rzeczywiście, zgodziliśmy się na degustację porównawczą kilku oficjalnych wersji Glenfarclas, i to nie ulega zmianie. Spodziewam się jednak, że będą dwa wieczory degustacyjne. No i pamiętam, że próbowaliśmy ustalić co kto chciałby zobaczyć raz jeszcze w swoim kieliszku. Stąd moja propozycja ustalenia listy przebojów tutaj, na forum.

Co do Top Ten, to z mojego oryginalnego zestawienia musiałem usunąć kilka whisky, które nie mieściły się w "granicach cenowego rozsądku" ;-) Dlatego stanęło na Siedmiu Wspaniałych. Zmienić tytuł wątku? ;-)

Pozdrawiam,
Rajmund
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Pon Lis 21, 2005 8:16 pm   

Rajmund napisał/a:
Witam,


Co do Top Ten, to z mojego oryginalnego zestawienia musiałem usunąć kilka whisky, które nie mieściły się w "granicach cenowego rozsądku"
Pozdrawiam,
Rajmund



Hehe, :roll: zwłaszcza ta HP 25YO nalezy do wyjątkowo tanich :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Pon Lis 21, 2005 9:43 pm   

Czepiasz się ;-)

Pozdrawiam,
Rajmund
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
pawelb 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: dobra
Dołączył: 12 Wrz 2005
Posty: 191
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Lis 22, 2005 3:31 pm   

czy w gre wchodza tylko whisky ze spotkan czy tez pozostale?
pawel
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Wto Lis 22, 2005 3:50 pm   

Wszelkie. Dowolne. Jakiekolwiek. Byle dobre ;-)

Pozdrawiam,
Rajmund
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
pawelb 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: dobra
Dołączył: 12 Wrz 2005
Posty: 191
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Lis 22, 2005 3:58 pm   

i o to chodzi
pawel
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Lis 22, 2005 10:03 pm   

Jako niedrogą ciekawostkę o.b. podsunąłbym Glen Moray 16 y.o. Chenin Blanc :) No i oczywiście domagam się dodania do listy Glenfiddich 18 y.o. Excellence! Skoro nie kierujemy się dostępnością... ;) Może być z nią niestety kłopot (coraz większy), podobnie zresztą jak z Ardbeg 17 y.o. czy też Balvenie Islay Cask. Wygląda, że obie zostały nagrodzone niejako "post mortem" ;)
A koncepcję to jaką w końcu ustalono? Wyłącznie o.b.? Mniej-a-lepsze? Może warto by się było wtedy pokusić o Ben Nevis (roczniki 74-76 ponoć bomba!) albo Oban Manager's Choice?
I o Glenfarclas zdaje się była mowa? Podejrzewam iż to Wojciech za tym stał... ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Śro Lis 23, 2005 12:45 am   

Wiktor napisał/a:
Jako niedrogą ciekawostkę o.b. podsunąłbym Glen Moray 16 y.o. Chenin Blanc :) No i oczywiście domagam się dodania do listy Glenfiddich 18 y.o. Excellence! Skoro nie kierujemy się dostępnością... ;) Może być z nią niestety kłopot (coraz większy), podobnie zresztą jak z Ardbeg 17 y.o. czy też Balvenie Islay Cask. Wygląda, że obie zostały nagrodzone niejako "post mortem" ;)
A koncepcję to jaką w końcu ustalono? Wyłącznie o.b.? Mniej-a-lepsze? Może warto by się było wtedy pokusić o Ben Nevis (roczniki 74-76 ponoć bomba!) albo Oban Manager's Choice?
I o Glenfarclas zdaje się była mowa? Podejrzewam iż to Wojciech za tym stał... ;)



Miałem dopisać Exellance ale jak policzyłem to już było 10. :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
pawelb 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: dobra
Dołączył: 12 Wrz 2005
Posty: 191
Skąd: Lodz
Wysłany: Śro Lis 23, 2005 10:44 am   

czesc

Oto moje typy:

1 LOTI
2 Tamnavulin 28 yo /stilman's dram/
3 Bunnahabhain 17 yo /Murray McDavid/
4 Springbank 15 yo
5 Ardbeg 17yo
6 Glenfiddich 18yo /Exellance/ he,he buteleczke cala jeszcze mam
7 Talisker 10yo
8 HP 25yo
9 Aberlour 1971
10Glenfarclas 21yo

i to by bylo na tyle,czesc,pozdrawiam

pawel
 
 
slick
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lis 23, 2005 5:17 pm   

Moja propozycja na jubileuszowe (dziesiąte już) :mrgreen: spotkanie to Johnnie Walker Red Label+Cola rozlewana wprost do puszek :mrgreen:
Może żeby nie było że zmyślam albo nie mam podstaw.
Piłem (degustowałem) następujące Johnnie Walker'y :mrgreen:
Red
Black
Green (15yo Pure Malt)
Tak że troszkę jak widać tego bylo :mrgreen: , poprostu lubię Walkery :mrgreen:

żegnam
slick :mrgreen:
 
 
Wojtek 
Singlemalt Whisky Combatant
spirit in the shell



Ulubiona whisky: Captain Morgan
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 294
Skąd: Gdynia
  Wysłany: Czw Lis 24, 2005 10:08 am   

A Cole różne degustowałeś ? Cherry Coke, sugar-free coke itd ? ;)

A moje typy są następujące :
- LotI
- Ardbeg 17yo... a w sumie to każdy Ardbeg, nawet może być Uglegole ;)
- Ardmore 1977
- HP 25yo ew. 12 yo - też palce lizać a tańsza :)
- Mortlach 16yo F&F
- Glenfiddich 18yo Excellence
- Edradour ten mały od Daniela w Jastrzębiej Górze - to jakaś specjalna edycja była
- jakiś Springbank (piłem tylko 12yo, ale podejrzewam, że każdy musi być pyszny :) )

a zamiast Dillonsa i tego cuda od Wojtka na ostatnim spotkaniu to sprowadźmy sobie raz jeszcze Imperial Calvados Finish ! :twisted:
_________________
Poza tym uważam, ze należy pić Highland Park.
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Pią Lis 25, 2005 10:33 am   

slick napisał/a:
Moja propozycja na jubileuszowe (dziesiąte już) :mrgreen: spotkanie to Johnnie Walker Red Label+Cola rozlewana wprost do puszek :mrgreen:
Może żeby nie było że zmyślam albo nie mam podstaw.
Piłem (degustowałem) następujące Johnnie Walker'y :mrgreen:
Red
Black
Green (15yo Pure Malt)
Tak że troszkę jak widać tego bylo :mrgreen: , poprostu lubię Walkery :mrgreen:

żegnam
slick :mrgreen:



Wyczuwam nutkę ironii :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: Pią Lis 25, 2005 9:37 am ]
Wiktor napisał/a:
Jako niedrogą ciekawostkę o.b. podsunąłbym Glen Moray 16 y.o. Chenin Blanc :) No i oczywiście domagam się dodania do listy Glenfiddich 18 y.o. Excellence! Skoro nie kierujemy się dostępnością... ;) Może być z nią niestety kłopot (coraz większy), podobnie zresztą jak z Ardbeg 17 y.o. czy też Balvenie Islay Cask. Wygląda, że obie zostały nagrodzone niejako "post mortem" ;)
A koncepcję to jaką w końcu ustalono? Wyłącznie o.b.? Mniej-a-lepsze? Może warto by się było wtedy pokusić o Ben Nevis (roczniki 74-76 ponoć bomba!) albo Oban Manager's Choice?
I o Glenfarclas zdaje się była mowa? Podejrzewam iż to Wojciech za tym stał... ;)



Ten Glen Moray był pierwszym maltem jaki stał u mnie w barku. :lol:
Niestety nie pamiętam go jako coś wyjątkowego, ot był smaczny i tyle .Pierwszego Laphroaiga pamietam dużo :mrgreen: lepiej. :!:
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
ardbek 
Singlemalt Whisky Apprentice



Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 05, 2005 10:58 pm   

ech, no już się nie będę witał, bo to mój drugi post na tym forum dzisiaj :lol:
nie wiem czy będę na następnym spotkaniu, chociaż jubileuszowego nie chciałbym opuścić...
na wszelki wypadek, już zacznę się przywyczajać, że będę 8) :

1. LOTI - to chyba bez zaskoczenia ;-)
2. Aberlour a'bunadh - och, gdyby tak można dostać wersję Silver Label, była szczególna
3. Aberlour 1971 - ze skrzyneczką lub bez :mrgreen:
4. Glenfiddich Excellance - oczywiście!
5. The Macallan 18yo 1981 - taka jak na II SP
6. Highland Park 25yo
7. Balvenie 17yo IslayCask
8. Lagavulin 16 yo
i na lżejsze zakończenie
9. Mortlach 16yo F&F - bo sie jeszcze nie załapałem
10. Auchentoshan 21 yo - bo nie piłem ;-)

oby dobry Bóg pozwolił mi wreszcie maltańskich powinności dopełnić... i na XSP pojechać
z malt'ańskim pozdrowieniem,

ardbek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów