bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak wystartować? Skąd, gdzie i za ile?
Autor Wiadomość
Spaydee 
Administrator



Dołączył: 15 Cze 2005
Posty: 41
Skąd: Szczecin
  Wysłany: Śro Cze 29, 2005 10:55 am   Jak wystartować? Skąd, gdzie i za ile?

Kiedyś zbierałem znaczki :) (Wiktor też!) Ogólnie kolekcjonowanie czego kolwiek jest bardzo miłym zajęciem i daje dużo radości. Jako, że tematyka Whisky coraz bardziej i głębiej wkrada się w me życie postanowiłem zacząć zbierać właśnie miniaturki.
Moja kolekcja liczy sobie w tej chwili 0 egzemplarzy. Chciałbym zacząć od jakiś niedrogich okazów lecz gdzie mam ich szukać, gdzie poznać ceny by nie stać się ofiarą naciągaczy?

Myśle, że ten temat pomoże nie tylko mi ale i innym przyszłym kolekcjonerom.
 
 
Wojciech 
Singlemalt Whisky Crusader
Wojciech



Ulubiona whisky: Port Ellen
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 519
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Śro Cze 29, 2005 5:58 pm   

Każdy chyba zbierał znaczki. :lol:
W Polsce z miniaturkami single malt jest gorzej niż źle. Na pewno można kupić Glenfiddich 12, Balblair (klika sztuk). Dawno temu widziałem Oban i to chyba wszystko. W Jeleniej Górze w sklepach nie ma ani jednej. Dużo mini jest w lepszych sklepach w Niemczech. Oczywiście jest jeszcze http://www.justminiatures.co.uk/ Mają całkiem niezły wybór i przystępne ceny. Zawsze pozostaje eBay, ale ceny tam są różne. W przypadku starszych pozycji cena za buteleczkę to kilkadziesiąt euro, a nawet może przekroczyć setkę.
 
 
slick
[Usunięty]

Wysłany: Śro Cze 29, 2005 6:10 pm   

spaydee kombinuje byle tylko nie pic;]
 
 
Spaydee 
Administrator



Dołączył: 15 Cze 2005
Posty: 41
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Cze 29, 2005 8:23 pm   

slick napisał/a:
spaydee kombinuje byle tylko nie pic;]

hehehe nie prawda... napije sie i to juz w lipcu o ile brat Wiktor poczestuje czyms dobrym :)
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Czw Cze 30, 2005 4:05 pm   Re: Jak wystartować? Skąd, gdzie i za ile?

Spaydee napisał/a:
Kiedyś zbierałem znaczki :) (Wiktor też!) Ogólnie kolekcjonowanie czego kolwiek jest bardzo miłym zajęciem i daje dużo radości. Jako, że tematyka Whisky coraz bardziej i głębiej wkrada się w me życie postanowiłem zacząć zbierać właśnie miniaturki.
Moja kolekcja liczy sobie w tej chwili 0 egzemplarzy. Chciałbym zacząć od jakiś niedrogich okazów lecz gdzie mam ich szukać, gdzie poznać ceny by nie stać się ofiarą naciągaczy?

Myśle, że ten temat pomoże nie tylko mi ale i innym przyszłym kolekcjonerom.



W kwestii miniaturek to mamy 2 maniaków.;)
Zapend i Wojciech Janowicz, ja nawet kiedyś sie dałem namówić na jakieś zbieractwo, ale teraz juz prawie wszystkie wypiłem;))
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
Grish 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: Caper,Talisker
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 131
Skąd: Londyn (Szczecin)
Wysłany: Czw Cze 30, 2005 6:38 pm   

Takich maniakow jest zdecydowanie wiecej, ale niektorzy dzialaja incognito :) jak chociazby ja. Jednak co do w/w osob to zdecydowanie masz racje............ swego casu pamietam jak od zapenda kupowalem bodajze na allegro miniatury :)
 
 
slick
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lip 01, 2005 1:13 pm   

Pawcio napisał/a:
ja nawet kiedyś sie dałem namówić na jakieś zbieractwo, ale teraz juz prawie wszystkie wypiłem;))

dobre:] hehe:]
ja też kiedyś miałem zamiar kolekcjonować miniaturki. kupiłem sobie nawet dwa ardbegi, (10 i 17yo w takiej małej blaszanej trumience).
przetrwały... jeden dzień;]
Ostatnio zmieniony przez slick Pią Lip 01, 2005 1:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Spaydee 
Administrator



Dołączył: 15 Cze 2005
Posty: 41
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Lip 01, 2005 1:18 pm   

heh... moze i moja przyszla kolekcje czeka taki sam los, czas pokaze czy mi zasmakuje. jest duze prawdopodobienstwo ze to juz dzis sie okaze jak moje gardlo reaguje na whisky...mmm
 
 
slick
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lip 01, 2005 1:23 pm   

pierwszy raz z whisky jest... dziwny;] ale nie przejmuj się tym spaydee. kolejne będą coraz lepsze... myślami będę z tobą:]
 
 
Spaydee 
Administrator



Dołączył: 15 Cze 2005
Posty: 41
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Lip 01, 2005 2:12 pm   

z pewnosci opisze to co przezyje (o ile przezyje). sklamalbym gdybym powiedzial ze nigdy Whisky w gardle nie mialem... Pamietam jak przez mgle :) chyba z 10 lat temu wielka impreza u Wiktora.
Wreczyli mi wtedy z Rosomakiem (a juz ledwo pion lapalem) szklaneczke z jakąś łychą a ja ją potraktowałem duszkiem. Głos straciłem... ale teraz podejde do tego bardziej z szacunkiem.
 
 
Jarek 
Blendedwhisky Flagellant


Dołączył: 07 Lut 2006
Posty: 1
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Lut 07, 2006 4:06 pm   miniaturki

Hej
Posiadam ponad 400 minibuteleczek ... róznych. Faktycznie w Polsce szybko wyczerpia sie dostepne egzemplarze. Są w Berlinie dobre 3 sklepy specjalistyczne z alkoholami gdzie można kolekcję wzbogacic o dosłownie setki sztuk.. o ile kasa w portfelu jest. Podam namiary nastepnym razem. :D
 
 
macallan 
Blendedwhisky Flagellant
macallan


Dołączył: 30 Lis 2005
Posty: 3
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią Lut 24, 2006 2:49 pm   Re: miniaturki;

Jarek napisał/a:
Hej
Posiadam ponad 400 minibuteleczek ... róznych. Faktycznie w Polsce szybko wyczerpia sie dostepne egzemplarze. Są w Berlinie dobre 3 sklepy specjalistyczne z alkoholami gdzie można kolekcję wzbogacic o dosłownie setki sztuk.. o ile kasa w portfelu jest. Podam namiary nastepnym razem. :D


    Hello,
    Mimniaturki mozna trafic na portalu www.kiermasz.pl , jest w kolekcjach dział alkohole kolekcjonerskie, sam tam sprzedaję resztki swoich zbiorów mini`s.

    Pozdrawiam,
    Andrzej
 
 
Czajkus 
Singlemalt Whisky Follower
www.czajkus.com



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 152
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Mar 21, 2006 3:06 pm   Nowe Forum

Hej. Pozdrawiam, również zbieram miniaturki. Chciałbym poinformować, że założono forum na ten temat pod adresem
http://www.alkoholeminiaturki.fora.pl/

Czajkus
 
 
bowmore 
Blendedwhisky Flagellant


Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 4
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro Sty 31, 2007 12:05 pm   

jelsi chodzi o miniaturki to w warszawie sklepy ballantines'a maja coraz wiekszy wybor. Jesli ktos bedzie zainteresowany adresem badz strona www to prosze do mnie pisac.
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1673
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Kwi 30, 2007 10:43 pm   

Spaydee napisał/a:

Wreczyli mi wtedy z Rosomakiem (a juz ledwo pion lapalem) szklaneczke z jakąś łychą a ja ją potraktowałem duszkiem. Głos straciłem... ale teraz podejde do tego bardziej z szacunkiem.

Taki wist (prawie drżdżowy) miało chyba wielu z nas.
Ja pamiętam jak w wieku 15 lat (dawno to było), gdzieś na biwaku nad jeziorem Powidzkim, przy ognisku uruchomiliśmy czarnego Jasia (wyrwanego któremuś z Ojców z barku), poszedł w kółeczko, niewykluczone że nawet prosto z gwinta (pamięcią nie sięgam, późno było).
Tak więc za dzieciucha skażony zostałem whisky, blendem wprawdzie, ale zawsze.
I wyobraźcie sobie, że po latach jakoś zakiełkowało.
Czarek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów