bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
i TY możesz poczuć się skorumpowany!
Autor Wiadomość
Zirh 
Singlemalt Whisky Follower
poszukując absolutu



Ulubiona whisky: Bunnahabhain
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 116
Skąd: Miasto Królów Polski
Wysłany: Sob Gru 19, 2009 9:23 am   i TY możesz poczuć się skorumpowany!

Drogi czytelniku BOW! Jesteś uczciwy do szpiku kości, śpisz spokojnie, i czasami żałujesz, że CBA się Tobą nie interesuje i Ciebie nie podsłuchuje? Czy chciałbyś choć raz poczuć, jak to jest być korumpowanym? Bądź samemu skorumpować? ;-) Jeżeli tak, to czuj się zoBOWiązany, niczym członek koła zBOWid, do uczestnictwa w małej zabawie przedświątecznej...

***
Tytułem wstępu, zajawka z przedwczorajszej Gazety Wyborczej:

"...Nieznany dotąd szczegół o "działaniach medialnych CBA" z czasów Mariusza Kamińskiego dorzucił kolejny świadek - Marek Biernacki (PO). Sawicka wplątała go, prosząc o kontakt do burmistrza Helu. Dostała komórkę. Potem Biernacki nie interesował się tą sprawą. Ale Sawicka chciała mu podziękować. Podający się za przedsiębiorcę agent CBA - słynny Tomek - przygotował nawet dla Biernackiego "Glenmorangie Single Highland Scotch Whisky" (butelkę wartą 2,3 tys. zł). Biernacki żadnego "podziękowania" nie chciał. I dziś zarzut przyjęcia whisky ma Sawicka."

Dla ciekawych całości, poniżej link do pełnego artykułu: http://wyborcza.pl/1,7547...ickiej_cd_.html

Sensacyjny temat podchwyciła najbardziej rzetelna i opiniotwórcza gazeta w naszym kraju (pomijając SuperExpress), czyli Fakt :-) Oni poszli o krok dalej, dorzucając nawet zdjęcie owej słynnej "butelki za 2,3 tys. zł":

http://www.efakt.pl/Czym-...ly,59865,1.html

Zdjęcie w załączniku :)

*****

I tu zaczyna się nasza zabawa. W dwóch aktach:

1. Jesteś Burmistrzem Helu (bądź posłem Biernackim, sam wybierz sobie rolę). Jesteś skorumpowany... i lubisz dobrą whisky. Wiesz że kręci się koło Ciebie ktoś, kto chce Ciebie skorumpować. Butelką. Dobrą butelką. Przystojny James Bond... WRÓĆ... agent Tomek ma budżet na tą operację (butelkę) w wysokości 2300PLN. Spotykasz się z agentem Tomkiem w restauracji, i:

A/ Przyjmujesz od niego w/w butelkę owego szlachetnego trunku, mówiąc że zawsze marzyłeś o takiej wspaniałej, rzadkiej i ekskluzywnej butelce Glenmorangie za 2300PLN :)
B/ Mówisz mu, że jeżeli masz być skorumpowany, to NAPRAWDĘ dobrą whisky - i podajesz mu nazwę -> ...............


Pole do popisu dla oBOWateli naszego wortalu: jeżeli wybierasz opcję B, to JAKĄ WHISKY CHCIAŁBYŚ BYĆ SKORUMPOWANY? Podaj tą jedną, jedyną destylarnię i dodatkowe szczegóły związane z rocznikiem, bottlerem, wypustem, beczką itd. Ograniczenia: butelka może kosztować maksymalnie 2300PLN (bądź 550 euro, bądź 490 funtów), butelka musi być dostępna w katalogu internetowym u dowolnego z dystrybutorów (Whisky-Doris? RoyalMileWhiskies? TheWhiskyExchange? Cadenheads? SingleMalt.pl? itd), czyli być w miarę dostępna do kupienia, a nie być czymś co skończyło się 5 lat temu. Dodatkowe ograniczenie: Wiktora i jego dojść/zapasów nie traktujemy jako dystrybutora ;-)

-----

2. Jesteś agentem Tomkiem z CBA. Rozpracowujesz sprzedajnego i skorumpowanego polityka. Pion Techniczny CBA po analizie logów połączeń internetowych ze służbowego laptopa polityka, raportuje że podejrzanie często wchodzi on na stronę miłośników whisky (www.bestofwhisky.pl). Wniosek jest prosty - to właśnie butelką whisky możesz go skorumpować! Jest tylko jeden problem: ograniczony budżet Biura na zakupy (kryzys, wicie, rozumicie). W tym konkretnym przypadku wynosi on 500PLN (bądź 120 euro, bądź 100 funtów). Sam lubisz whisky, więc wpadasz na szatański plan: postanawiasz kupić z własnej kieszeni Glenmorangie 10yo OB, i nią skorumpować polityka...

...a za w/w budżet Biura kupić butelkę whisky dla siebie. O właśnie taką -> ...............


JAKĄ BUTELKĘ WHISKY KUPUJESZ? Ograniczenia jak w części pierwszej konkursu.

*****

Konkurs trwa do końca grudnia, czyli niecałe dwa tygodnie. Swoje propozycje umieszczajcie w tym wątku na forum. Możecie dorzucić zdjęcie wybranych butelek :) Całość rozstrzygamy początkiem Nowego Roku. Dla autora najciekawszego uzasadnienia czeka nagroda. Jaka? Cześć i wiekopomna chwała, uścisk ręki prezesa, skan zdjęcia z byłym szefem CBA, Mariuszem Kamińskim ;) )) (miałem tą "przyjemność" go poznać na nieoficjalnej imprezie w górach) - idealny np do powieszenia sobie na tarczy do darts, i rzucania do niego. No i coś "tematycznie" związanego z BOW.pl - lekko potłamszona płyta CD zespołu Dżem, z utworem "Whisky" ;-) Płyta będzie mieć mały bonus - osobistą dedykację byłego wokalisty Dżemu, czyli Jacka Dewódzkiego, dla zwycięzcy tego konkursu.

Ciekaw jestem typów Czarkowo-Wojciechowo-Pawciowo-Oscarezowo-Marowych :) A zwłaszcza duetu "Starsi Panowie (w wiedzy) dwaj": Wiktor i Rajmund... Zatem, Panowie, do klawiatur!
_________________
pozdrawiam,
Paweł


"I am what I am... so don't try to change me"
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Gru 19, 2009 9:59 am   

Pawle, nie jestem żadnym Panem-w-wiedzy ;) Rajmund - co innego.
Poziom 500 funtów daje już pewne pole do popisu. Można pokusić się o obiecującą wersję Ardbeg z połowy lat 70-tych (nawet oficjalną), poszukać Brory z epoki pre-1972go (30yo OB edycja 2002?), zaryzykować coś z białych kruków (Ladyburn?), ewentualnie ze starych, oficjalnych, caskowych wypustów HP bądź Springbank. A nawet Macallana OB ;)
Za 100 funtów sprawa jest prostsza, bo i dylematów mniej ;) Na pewno flaszka od niezależnych (ceny oficjalek...), chętnie wypust z ubiegłej dekady (są gdzieniegdzie jeszcze do zdobycia).
A tak wogóle chodzi mi po głowie jakaś Laphroaig z beczki po dark sherry i tym akcentem kończę :lol: :mrgreen:
PS. Jeśli korumpować - tylko tym co poniżej. Otoczka, skrzyneczka, atłasy-srasy godne co najmniej Glenmorangie za 2300pln ;) Wczoraj miałem ją w rękach i serio jestem pod wrażeniem ;) I jeszcze cena promo! :lol:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Zirh 
Singlemalt Whisky Follower
poszukując absolutu



Ulubiona whisky: Bunnahabhain
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 116
Skąd: Miasto Królów Polski
Wysłany: Sob Gru 19, 2009 10:44 am   

Wiktor napisał/a:
Poziom 500 funtów daje już pewne pole do popisu [..] Za 100 funtów sprawa jest prostsza, bo i dylematów mniej


Wiktor, ale konkrety, konkrety! ;) Jedna, JEDYNA propozycja, z obydwu zakresów cenowych. Plus link i fotka. Butelki, którą Ty chciałbyś. W tym momecie, tu i teraz :) Facetowi, który chce Ciebie skorumpować, nie możesz powiedzieć: "może to, może to, a może pokusiłbyś się o to i to".

Kto wie, może czyta nas CBA, i będą mieć problem z głowy w zakresie wyboru "elementu korupcyjnego" co do Twojej osoby 8)
_________________
pozdrawiam,
Paweł


"I am what I am... so don't try to change me"
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Gru 19, 2009 10:54 am   

Rzecz w tym że mnie nie da się skorumpować jedną butelką :lol:
Dlatego z ciekawością czekam na typy pozostałych, pozostając poza konkursem ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
KoDeR 
Singlemalt Whisky Follower
początkujący



Ulubiona whisky: żebym ja to wiedział
Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 107
Skąd: KK,Bydg,Maynooth
Wysłany: Sob Gru 19, 2009 12:12 pm   

do 500 funtów to Port Ellen 1979 rocznik, 28 latek, 7th release.
do 100 funtów to Ardbeg supernova - za droga i jednocześnie za młoda łycha abym sam ją kupił.
_________________
Pozdrawiam, Andrzej.
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Gru 19, 2009 2:39 pm   

coz...jak przystalo na milosnika Ardbega ;) to niestety ciezko kupic cos wybitnego za 500funtow. wiec wybralbym chyba to:
http://goodwhisky.flyingc...&pid=2&cat_id=2
bo to niestety troche poza granica cenowa u Panstwa ktorzy by mnie korumpowali:
http://goodwhisky.flyingc...pid=211&cat_id=


w drugim przypadku
czyli whisky za 120euro/100funtow (bo za 500 zl to niedawno widzialem taliskera 10yo OB w sklepie z winami w Galerii krakowskiej :mrgreen: )
wybralbym:
http://www.finestwhisky.d...,64,33,33,1.htm

strasznie dlugo sie zatanawialem ;) ale ostatnio jestem zainteresowany bootlingami od Stirka.
 
 
maro 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 244
Skąd: Opole
Wysłany: Sob Gru 19, 2009 3:40 pm   

Pewnie nie dałbym się skorumpować jakąś tam butelką, wiem że jak kupię za własne ciężko zarobione to smakuje jakoś lepiej, co innego darowana, mogę każdą i to z przyjemnością,
_________________
Piję więcej!
Pozdrawiam Marek
 
 
KoDeR 
Singlemalt Whisky Follower
początkujący



Ulubiona whisky: żebym ja to wiedział
Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 107
Skąd: KK,Bydg,Maynooth
Wysłany: Sob Gru 19, 2009 3:49 pm   

Zależy jeszcze o jaką korupcję chodzi. Może być taka jak bycie miłym dla teściowej. To też korupcja, a jaka ciężka praca przy tym. hehehe :lol: :lol:
_________________
Pozdrawiam, Andrzej.
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Gru 20, 2009 7:08 pm   

swoja droga kilka miesiecy temu taka Glenmorangie wypilem. a co sie ukrzywilem nad nia...gdybym wiedzial ze 2300 kosztuje to pewnie lepsza znacznie by mi sie zdala :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Wojciech 
Singlemalt Whisky Crusader
Wojciech



Ulubiona whisky: Port Ellen
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 519
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Nie Gru 20, 2009 9:21 pm   

Ale najciekawsze jest co innego, czy ktoś za tą flaszkę zapłacił 2300 zł. I kto na tym zarobił :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam
Wojciech
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Pon Gru 21, 2009 12:01 am   

Pawle za te 500 to bym se Obana ze Młyna kupił
a za 100 to Koalę 25YO OB , bo mi smakuje;)


Reszta wygląda na to że ci swoich typów nie poda;)
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1673
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Gru 21, 2009 1:52 am   

Pawcio, tę Oban to mi z ręki wyrwałeś :wink:
a co do 100 Ardbeg 1991 Strathisla Finish :shock:
i po zawodach :P

[ Dodano: Pon Gru 21, 2009 1:55 am ]
a tak dla formalności, diabli wiedzą kto to czyta :wink: , to nie jest zamówienie :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam
 
 
Zirh 
Singlemalt Whisky Follower
poszukując absolutu



Ulubiona whisky: Bunnahabhain
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 116
Skąd: Miasto Królów Polski
Wysłany: Pon Gru 21, 2009 1:51 pm   

Pawcio napisał/a:
Reszta wygląda na to że ci swoich typów nie poda;)

Czarek napisał/a:
a tak dla formalności, diabli wiedzą kto to czyta :) , to nie jest zamówienie :]


Eeech, zamiast napisać: "Chłopaki, co byście doradzali kupić w zakresie 120euro i 550euro, jakbyście mieli coś kupować", to się wypuściłem, i legendę w oparciu o Wyborczą i Fakt skleciłem :) Dla śmiechu (głównie dla tej Glenmorangie za 2300PLN :>). A i z ciekawści, bo a nuż trafi mi się taki klient, jak ten z Bunną festiwalową. A tu obawy, niepokoje, czytanie między literkami :) Jak ktoś nie chce się poczuć skorumpowany/korumpujący, to przecież może li tylko dla zabawy podać swoje typy. No, chyba że nie chce się podzielić swoim wyborem ;-) Parę typów już mamy (Oscarez, Pawcio, Czarek, Koder, Wiktor-choć nam się chwacko prześlizgnął bez konkretów ;) ). A na przykład takiego Wojciecha to z chęcią męczyłbym do skutku, bom ciekaw niepomiernie, co on by kupił...

Diabli wiedzą kto czyta Forum? Inni szatani są tam czynni - diabelska sprawa, niech to diabli! 8)
_________________
pozdrawiam,
Paweł


"I am what I am... so don't try to change me"
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 21, 2009 8:59 pm   

Czarek napisał/a:
a co do 100 Ardbeg 1991 Strathisla Finish


dwie pieczenie na jednym ogniu :mrgreen:
 
 
David 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Ardbeg Park
Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 730
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Pon Gru 21, 2009 11:39 pm   

Za 500 funciaków to chyba bym się skusił na Lagavulina 21 yo ob, a za stówkę bym sobie znalazł jakiegoś fajnego HP :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam
David
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów