bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sklep w Słubicach
Autor Wiadomość
Janek_L 
Singlemalt Whisky Acolyte
SŁÓD RZĄDZI:)


Ulubiona whisky: hm?
Dołączył: 07 Wrz 2010
Posty: 92
Skąd: Otwock
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Śro Lis 03, 2010 11:23 am   Sklep w Słubicach

Witam, czy ktoś może odwiedził sklep Duty Travel w Słubicach? Słyszałem, że np. podstawowe OB o poj. 1l kosztują tam ok. 118 PLN.
_________________
_____________________________

Whisky, głupcze!
 
 
Mateo 
Singlemalt Whisky Acolyte



Ulubiona whisky: ZwolennikPoligamii:)
Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 76
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Lis 03, 2010 12:56 pm   

Ale jakie podstawowe ? ( czy to sklep typu wszystko po 1Funta ;) ) Czy np podstawki Ardbega , Lagavulin ... - też są w ten cenie ? (Skoro jeden litr to pewnie zakupione w Duty free ) - podstawki typu Glenmorangie Orginal, Bowmore Legend, Glen Grant no age .... te flaszki można zdobyć w tej cenie w całej Polsce ( z różnymi wahaniami cenowymi )

Ale może ktoś tam był i się wypowie rzetelniej ?
_________________
Pozdrawiam
Mateusz.
 
 
RudeBoy 
Singlemalt Whisky Combatant
Szczecin Fan



Ulubiona whisky: Szkocka ;-)
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 334
Skąd: War Zone
Wysłany: Śro Lis 03, 2010 5:50 pm   

Salut,

Byłem tam jakieś dwa tygodnie temu. Dziwne, Duty Free. W sumie wersje podstawowe i dziwne, w tym japończyk. Oczywiście whisky of the year, czyli Ballantines 17yo. Konsultowałem półkę z Wiktorem i wyszło na to, że na prezent dla cioci mogą być.
_________________
Zdrav,
RudeBoy
 
 
Janek_L 
Singlemalt Whisky Acolyte
SŁÓD RZĄDZI:)


Ulubiona whisky: hm?
Dołączył: 07 Wrz 2010
Posty: 92
Skąd: Otwock
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Czw Lis 04, 2010 10:52 am   

Dzięki wielkie za info. Pozdrawiam:)
_________________
_____________________________

Whisky, głupcze!
 
 
MarcinK 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: ..
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 18, 2010 1:39 pm   

A czy ktos orientuje sie bardziej dokladnie w cenach w tymze sklepie?;)

Pozdrawiam,
M.
 
 
 
jacksix 
Blendedwhisky Flagellant



Ulubiona whisky: Single Malt
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 5
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: Czw Lut 24, 2011 1:48 pm   Travel Free

Witam wszystkich forumowiczów, postaram się podzielić wiedzą na temat sklepów Travel Free w Słubicach i Kostrzyn n/Odrą. Są to asortymentowo "bliźniacze" sklepy z tym zastrzeżeniem iż Kostrzyn asortymentowo (w interesujacym forumowiczów temacie whisky, szczególnie Single Malt Whisky ) jest dużo lepiej zaopatrzony od Słubickiego. Wydawałoby się iż Słubice połączone autostradą z Berlinem powinny być bardziej asortymentowo zaopatrzone, nic jednak bardziej mylnego. Kostrzyn (notabene oddalony od Słubic dwadzieścia kilka kilometrów) "bije" Słubice pod wzgledem regałów "procentowych" na głowę !!! Ceny podawane są w Euro i PLZ i dlatego zainteresowanym podam ceny w euro , gdyż cena w złotych zależna jest od aktualnego kursu Euro/PLZ. Oczywiście jak to w tego typu sklepach na półkach "królują" butelki o pojemności 1 Litr ( słownie jeden litr) i stąd podawane ceny dotyczą butelek 1 litrowych, gdy cena dotyczy 0.7 l to zaznaczę ze chodzi o tę pojemność.

Aberlour , 10 y.o. : (43,0 % vol., OB, Bootled 2010) = 21.90 Euro
Aberlour , 12 y.o. Sherry Cask : (40,0 % vol., OB, Bootled 2007) = 24.90 Euro
Ardbeg TEN = 33.00 Euro
Ardmore Traditional Cask (46% vol., OB, Bottled +/- 2007) = 28.99 Euro
Auchentoshan Select = 19.99 Euro
Auchentoshan 12 y.o. = 25.00 Euro
Balblair Vintage 1990 , 18 y.o. : (46% vol., OB, 1990-2008) = 33.49 Euro
Balvenie Double Wood 12 y.o. = 34.90 Euro
Balvenie PortWood 21 y.o. Non Chill-Filtered Release vol 47,6 % = 99 Euro / 0.7 litr
Bowmore Surf (40% vol., OB, 2007) = 19.99 Euro
Bowmore Enigma 12 yo: (40% vol., OB, 2007) = 21.90 Euro
Glenfarclas 105 Cask Strength 60% vol. = 22.99 Euro
Glenfiddich 18 y.o. (43% vol., OB) = 37 Euro
Glenfiddich 21 y.o. (40% vol., OB) = 89 Euro / 0.7 litr
The Glegoyne , 12 y.o. cask strenght: (57,2% vol., OB) = 34.00 Euro
The Glenlivet , 18 y.o. : (43% vol., OB) = 38.90 Euro
Glenmorangie Quinta Ruban , 12 y.o. : (46% vol., OB, Bootled 2007, Cask type - Port Wood Finish ) = 33.99 Euro
Glenmorangie Nectar d'Or , 12 y.o. : (46% vol., OB, Bootled 2009, Cask type - Sauterne Finish ) = 55.00 Euro
Glenmorangie Lasanta , 12 y.o. : (46% vol., OB, Bootled 2009, Cask type - Sherry Finish ) Highlands = 49.00 Euro
Highland Park 1997 Vintage (40% vol., OB, Bootled 2009) = 35.90 Euro
Highland Park 1990 Vintage (40% vol., OB, Bootled 2010) = 89.00 Euro / 0.7 litr
Highland Park 1994 Vintage (40% vol., OB, Bootled 2010) = 49.00 Euro / 0.7 litr
Highland Park 1998 Vintage (40% vol., OB, Bootled 2010) = 39.00 Euro
Isle Of Jura 10 y.o. (40% vol., OB) = 19.99 Euro
Macallan Select Oak, The 1824 Collection : (40,0 % vol., OB, 2009) = 55.00 Euro



Może i wybór nie tak bardzo znamienity dla starych bywalców BOW ale ceny wydają się bardzo atrakcyjne i przystępne i co ważne ponownego podkreślenia są to ceny za 1 Litr . Myśle iż wszyscy którzy otwierają nową 0.7 butelczynę z niepokojem spogladający jak szybko jej ubywa docenią ten istotny fakt :)
_________________
Pozdrawiam
Jack Six
 
 
myszkin. 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: talisker
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 22
Skąd: szczecin
Wysłany: Śro Mar 09, 2011 5:51 pm   

Jest ktoś chętny ze Szczecina na wycieczkę do w/w sklepiku w Kostrzynie?
Chętnie bym sie tam przejechał,a nuż cos wpadnie w oko i zakupy będą udane.
 
 
Rafi 
Singlemalt Whisky Apprentice


Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 48
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Śro Mar 09, 2011 9:48 pm   

Ceny nienajgorsze, za taką Glengoyne CS albo Balblair szczególnie. Szkoda ze do Kostrzyna mam tak daleko.
 
 
Pocieszny_PCS 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 715
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 13, 2011 8:17 pm   

Witam

Ten wspaniały wodopój zachęcił mnie żeby się zarejestrować i dowiedzieć czegoś więcej, bo w najbliższym czasie ktoś z pracy będzie jechał na germańską ziemię.
Mam kilka pytań:
Jak ceny? dalej tak jak powyżej?
Jaki jest asortyment? (w dobrej cenie zadowolę się i tymi "mniej polecanymi" przez was podstawkami a w bardzo dobrej cenie to i nawet jakimś "deluxe blendem")
Czy to w ogóle prawda je? nie nabijacie biednych ludzi w butelkę? ;)
Z góry dziękuję uniżenie za wszelkie odpowiedzi.
_________________
ZInnejBeczki.com
 
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Cze 13, 2011 9:03 pm   

Co do blendów to nie wiem, czy warto wydawać pieniądze na tak zwane de luxe, bo jeszcze nie trafiłem żadnego, który choć trochę by przebił choćby podstawkę Cragganmore...

Po korzystnej cenie co prawda udało mi się trafić Dimple 15YO z75 zł w porównaniu do Red Label dużo lepszy i w tym zestawieniu naprawdę się opłacało, ale nawet do podstawowego choćby Glenfiddicha mu jeszcze bardzo daleko...

Szkoda też Twoich pieniędzy na wszystkie labele łącznie z niebieskim i Ballantinessy, bo niczego specjalnego w nich nie znajdziesz...

Mam słabość do Chivasów, ale to raczej efekt pozytywnych skojarzeń i chwil, które następowały po owego spożyciu...


Mi na początku z podstawek najlepiej wchodził Auchentoshan, bo niezwykle delikatny i gładki... może nie taki bogaty w smaku ale wchodzi bardzo przyjemnie...
 
 
 
Pocieszny_PCS 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 715
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 13, 2011 10:28 pm   

Wiem że wyrażenie "deluxe blend" to oksymoron, ale w przypadku blendów chodzi mi raczej o to żeby były na tyle tanie żeby sobie dopełnić takim miło zaczętą degustację (czytaj żłopnąć na koniec butelkę)

Dimple rzeczywiście był fajny (ja strzeliłem jakiś czas temu za 79zł)

Nie bój, Johnniego nie tykam.

Już trochę rozeznania w maltach mam (podstawowe, ale zawsze), także nie musisz mi polecać asekuracyjnie. Chociaż ostatnio z kumplem mamy fazę na wszystko co jest sherry cask to mam wrażenie że nie tego jednak szukam. Może być jakiś treściwszy Highlander, wyspy też mogą być (nawet Islay).

Nie jestem jeszcze jakimś hiper smakoszem i naprawdę sprawia mi dużo radości każda podstawka i na razie będę oscylował w tych tematach bo nawet jakbym popróbował czegoś droższego to pewnie bym tego nie docenił aż tak.

Podsumowując, coś jak możecie z owego przybytku doradzić za 25 do 30+ ojro plus ewentualnie jakieś bardzo tanie wypełniacze.
_________________
ZInnejBeczki.com
 
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
  Wysłany: Śro Cze 15, 2011 10:39 pm   

W tej cenie z wyspy Skye Talisker ,nie tak ciężki jak Isley, ale ma to coś :twisted:
Coal Ila, Highland Park i jak lubisz wędzone śledzie to Ardbeg...
Warto też zapłacić więcej za Lagavulin 16YO, niektórzy czują smak jeszcze na następny dzień...

[ Dodano: Sro Cze 15, 2011 11:47 pm ]
Pocieszny_PCS napisał/a:
Wiem że wyrażenie "deluxe blend" to oksymoron, ale w przypadku blendów chodzi mi raczej o to żeby były na tyle tanie żeby sobie dopełnić takim miło zaczętą degustację (czytaj żłopnąć na koniec butelkę)

Dimple rzeczywiście był fajny (ja strzeliłem jakiś czas temu za 79zł)


Dokładnie za 79 zł Dimple na pijactwo po degustacji się nada, albo 10 zł droższy Chivas, który mi bardziej pasuje od Dimpla.
 
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Pon Cze 20, 2011 9:29 am   

Pawloff napisał/a:
i jak lubisz wędzone śledzie to Ardbeg..



hmm... grubiutko ;)
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
Pocieszny_PCS 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 715
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 20, 2011 2:04 pm   

Ardbega jeszcze pół buteleczki stoi w bareczku, ostatnio do niego dokupiłem finlaggana żeby sie nie czuł samotny, także Islay mi wystarczy na razie :)

Z chęcią ogarnę wszystko w klimatach sherry(Glenfarclasy ostatnio piłem na degustacji w Balantynie i były fajne) oraz jakieś fajne, treściwe highlandy.

Napiszcie coś więcej czego sie można w tym sklepie spodziewać i w jakich cenach.
_________________
ZInnejBeczki.com
 
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Cze 24, 2011 10:44 am   

Pocieszny_PCS napisał/a:
Ardbega jeszcze pół buteleczki stoi w bareczku, ostatnio do niego dokupiłem finlaggana żeby sie nie czuł samotny, także Islay mi wystarczy na razie


Połóweczka buteleczki Ardbedzika w bareczku żeby czasikiem łyczunia z kieliszeczka coby wyspeczkowe klimaciki poczuć... czasem mam ochotę kupić pistolet. słowo daję...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów