bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Propozycje Daiego a e-bay.de
Autor Wiadomość
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Wto Cze 28, 2005 6:34 pm   Propozycje Daiego a e-bay.de

Witam własnie przepatrzyłem licytacje na niemieckim e-bay i tylko Port Ellen jest dostępny
Port Ellen

choć są też inne ciekawostki
Signatory
drugie signatory

Reszta niestety na obecną chwilę ,wynik wyszukiwania 0 :oops:
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Cze 28, 2005 10:40 pm   

Witam, witam!!
Pawcio jak zwykle konkretnie ;) Otóż w tzw. międzyczasie sprawdziłem ceny i porównałem je z tymi które można "wyrwać" skądinąd. Sytuacja przedstawia się następująco: Port Ellen 1979 o.b. 474,- zł (103,- GBP), Brora 24yo "Rare Malts" 480 zł (99,- EUR), Lagavulin 12yo o.b. 345,- zł (41,- GBP), Lagavulin 25yo o.b. 976 zł (225,- EUR), Blair Athol 27yo "Rare Malts" 536,- zł (79,- GBP). To są ceny wyjściowe - bez negocjacji i kosztu ewentualnej wysyłki z GB (ale z jego uniknięciem akurat nie powinno być kłopotu przy tak małej ilości butelek). W Diageo chyba rzeczywiście nie kochają Port Ellen... i oddają pozostałości niemal za bezcen... ;]
Przejrzałem też tasting notes Lagavulina 25yo. Jim Murray nie był dla niego szczególnie łaskawy (tylko 78/100 pkt.) W sumie nie natknąłem się nigdzie na jakieś szczególne zachwyty (czyżby osławione problemy z dostępnością?;) Nie przypuszczam aby był ten malt kiepski, niemniej... może warto rozważyć zakup w jego cenie 2 butelek innych "wypasów"? Np. Clynelish 32yo 1971/2002 (54.2%, Premier Malt, cask #2704), na maltmaniacs otrzymał 93-94 pkt - link jest tutaj:
http://www.maltmadness.com/mm08.html
Byłbym w stanie zorganizować tego potwora za około 130 EUR. A faktycznie jest masakrujący...
Pozdrawiam :)
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Śro Cze 29, 2005 7:57 am   

Ja też nie przypominam sobie pochlebnej recenzji Lagavulin 25yo, niestety. Sam doświadczeń z nią nie mam. Wiem natomiast, że prezentowana Port Ellen... rozczarowuje okrutnie. Patrz tu: http://www.whisky.pl/t_no...ellen_1979.htm. Wydaje mi się, że dostała całe 3,5 tylko ze względu na magię nazwy...

Przychylam się do propozycji Wiktora żeby sprowadzić sobie ze dwie butelki czegoś, o czym wiemy, że warte grzechu, niż iść za marektingowym blichtrem różnych takich, co to stwierdzili, że bliska ideału Lagavulin 16yo jest jednak "be" i zastąpią ją jakimiś maltowymi fikołkami

Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Cze 29, 2005 9:06 am   

Ustaliłem dalsze szczegóły odnośnie PE - istaniały bodajże 3 edycje tego rocznika (o.b.): pierwsza w ilości 6000 butelek, druga 12000 i ostatnia, trzecia w ilości 9000 szt. o której wiadomo iż jest to wersja 24yo i o mocy 57,3 vol, dostępna obecnie w sprzedaży. Rajmundzie, czy to na pewno ta sama "porażkowa" wersja?
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Śro Cze 29, 2005 9:22 am   

Niestety, to ta sama... Ta moja to była jedna z tych 6000 butelek. I to jest to samo, co zaoferowano nam w Jastrzębiej Górze. Patrz skan etykiety na mojej stronie z notkami. Poza tym, była to pierwsza partia tych Annual Release. Port Ellen już nie produkuje, a zapasy butelkuje się zwykle od najlepszej partii do najgorszej. Jeśli początek mieli kiepski... Jestem pełen obaw, szczerze mówiąc. Chyba, że się bardzo mylę, co mało prawdopodobne, ale niewykluczone.

Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Cze 29, 2005 3:59 pm   

to naprawdę mało prawdopodobne ;) wypada więc zaufać słowom specjalisty :]
no ale może jakieś inne, ciekawe propozycje? piszcie!
 
 
 
Wojtek 
Singlemalt Whisky Combatant
spirit in the shell



Ulubiona whisky: Captain Morgan
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 294
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro Cze 29, 2005 4:28 pm   

Mnie ten ww. Clynelish zaintrygował...
_________________
Poza tym uważam, ze należy pić Highland Park.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Cze 29, 2005 4:56 pm   

kolejna porcja nowin - tym razem odnosnie PE '79 Signatory wyszukanego na eBay'u przez Pawcia: wersja ta jest do "wzięcia z półki" ciut poniżej 100 EUR (i to jej niewątpliwa zaleta), zajrzyjcie jednak do Whisky Magazine: "(...)rather pleasant but a paler version of Port Ellen" (M.Nouet 7,5/10), "(...) doesn't have the roundness and complexity of the '78" (D.Broom 7,75/10)... a już najmniej wyrozumiały jest J. Murray który wycenił ją na zaledwie 76 pkt - Dark Whisky z Zielonej ma u niego 77! :lol:
 
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Czw Cze 30, 2005 6:24 pm   

Wiktor napisał/a:
kolejna porcja nowin - tym razem odnosnie PE '79 Signatory wyszukanego na eBay'u przez Pawcia: wersja ta jest do "wzięcia z półki" ciut poniżej 100 EUR (i to jej niewątpliwa zaleta), zajrzyjcie jednak do Whisky Magazine: "(...)rather pleasant but a paler version of Port Ellen" (M.Nouet 7,5/10), "(...) doesn't have the roundness and complexity of the '78" (D.Broom 7,75/10)... a już najmniej wyrozumiały jest J. Murray który wycenił ją na zaledwie 76 pkt - Dark Whisky z Zielonej ma u niego 77! :lol:


To już wolę za 120 LotI, jak wypas to już pewny. :D
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Lip 06, 2005 1:56 pm   

Diageo wypuściło również 4. edycję PE. Tym razem to rocznik 1978, 25yo, 56.2 vol, 5100 butelek.
I, co może dziwić, cena jej jest wyższa niż poprzednich. Mniejszy nakład... czy też nastąpił przełom jakościowy? ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów