bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
CZERWIEC - ZAKUPY
Autor Wiadomość
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Mar 07, 2007 2:08 pm   CZERWIEC - ZAKUPY

Ponieważ czas upływa, głosów sprzeciwu jak na razie brak, Ardmore wydaje się nam całkiem nam niezłą koncepcją na pierwszy wieczór.

Zakupy zamierzamy rozpocząć w miarę możliwości jak najszybciej, a z tych "piątkowych" będą to, po pewnej weryfikacji:

1) Ardmore 12yo, Douglas McGibbons Provenance, 1993-2005, 46%, cena ok. 40 EUR,

2) Ardmore 1977, Samaroli, 45,0%, cena 143,- EUR,

3) Ardmore 23 yo, Signatory Vintage 1977, bottled 2000, 58,1%, cena ok. 90 EUR,

4) Ardmore 24yo, Cadenheads Authentic Collection, 1977, 58,6% cena ok. 110 EUR,

5) Ardmore 21yo, Douglas Laing Old Malt Cask, 1979-2001, 50%, cena ok. 80 EUR,

6) Ardmore 18yo, James MacArthur Old Masters, 1980, 51,4%, cena ok. 70 EUR,

7) Ardmore 26yo, Scott's, Sherry Wood, 1977-2003, 58,1%, cena ok. 100 EUR.

Możliwe, że nie wszystko zdążymy kupić (wtedy poszukamy innych, porównywalnych wersji), tu i ówdze dojdzie opłata za wysyłkę, bo niestety nie wszystko zdołamy odebrać osobiście... Jednak zrobimy wszystko, aby ten całkiem zbędny koszt wyeliminować.

Licząc na okrągło, w chwili obecnej całkowity koszt "Ardmore Night" to około 2500 zł. Liczba uczestników Zgromadzenia najprawdopodobniej przekroczy 20 osób, zatem składka "whiskowa" w wysokości ca. 100 zł jawi się całkiem realnie.

Jeszcze dzisiaj opublikujemy "listę obecności", powstałą w oparciu o dotychczasowe zgłoszenia. Prosimy o sprawdzenie czy nie zostało się pominiętym ;) Oraz, oczywiście, o kolejne zgłoszenia! :)

Dla zapewnienia sprawnej organizacji zakupów, rezerwacji noclegów itd., z wszystkimi chętnymi osobami skontaktujemy się odnośnie sposobu wniesienia zaliczek. Dla uniknięcia nadmiernych jednorazowych obciążeń portfela, podzieliliśmy całość na transze w następujący sposób: 100 zł płatne do końca marca (przeznaczenie - zakupy Ardmore) oraz 100 zł płatne do końca maja (rezerwacje). Pozostała część będzie rozliczona już na miejscu.

W razie pytań prosimy niezwłocznie pisać :)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
michu 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Paszport
Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 132
Skąd: Olkusz
Wysłany: Pią Mar 09, 2007 5:44 pm   

a może by tak jeszcze zdegustować Ardbeg'a z 1965 - The Envy of Islay?
a co.. polsko-ułańsko-szkocka fntazja..
pozdrawiam
michu
ps.:
aha!
a jeśli ktoś jeszcze nie widzial, to tu jest reklama The Envy.. miłego odbioru.
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Pią Mar 09, 2007 6:36 pm   

Ale jak spojrzeć na ten filmik, to wiadomo dlaczego ta łycha taka droga. Toż oni musieli przebudować całą destylarnię żeby ten film nakręcić ;-) Proponuję zabawę pt. "Wytęż wzrok i znajdź tysiąc szczegółów, którymi Ardbeg z filmu różni się od prawdziwej Ardbeg". Prawdziwa Ardbeg do wglądu na zdjęciach w profilu destylarni na bow.pl. W dziel "Wiedza", rzecz jasna :-)

Pozdrawiam,
Rajmund

[ Dodano: Pią 09 Mar, 2007 6:51 pm ]
Cholera, właśnie zauwazyłem, że tam NIE MA tych zdjęć, o kóre mi chodzi. Zaraz wrzucam. Polecam zaglądać...

Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
David 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Ardbeg Park
Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 730
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Pią Mar 09, 2007 8:12 pm   

Rajmund napisał/a:
Ale jak spojrzeć na ten filmik, to wiadomo dlaczego ta łycha taka droga. Toż oni musieli przebudować całą destylarnię żeby ten film nakręcić Proponuję zabawę pt. "Wytęż wzrok i znajdź tysiąc szczegółów, którymi Ardbeg z filmu różni się od prawdziwej Ardbeg". Prawdziwa Ardbeg do wglądu na zdjęciach w profilu destylarni na bow.pl. W dziel "Wiedza", rzecz jasna


kurde kolesie pewnie rzucili niezłą kasę na ten filmik, a tu przyszedł Rajmund i skończyło się rumakowanie :lol:

swoją drogą filmik jest spoko :wink:

Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
David
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Mar 09, 2007 8:15 pm   

michu napisał/a:
zdegustować Ardbeg'a z 1965 - The Envy of Islay?

Myślimy raczej o Black Bowmore, ponoć idealna pod grilowane mięso... :twisted:

A ja radzę zajrzeć tutaj

Uwagę zwraca, poza obecnością wielu Bardzo Znanych Postaci, ukrywanie nazw destylarni na kieliszkach za czarnymi paskami ;) To się nazywa kryminalizacja whisky :D

PS. Polecam szczególnie materiał z londyńskich targów WhiskyLive (2-3 marca).
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Pią Mar 09, 2007 8:49 pm   

OK, Ardbeg ma w tej chwili najbardziej obszerną galerię zdjęć. Włącznie z tajemniczą wizytą gości z Macmyra Distillery w Szwecji, których tam spotkałem w lutym tego roku :-)

A tak w ogóle, to poszczególne destylarnie systematycznie otrzymują coraz to nowe zdjęcia, więc warto do nich chyba zaglądać. W tej chwili siedzę nad uzupełnianiem profilu każdej o zdjęcie butelki przynajmniej najbardziej podstawowej wersji ichniej whisky. Kto wie, może kiedyś nawet pojawią się wreszcie wszystkie zdjęcia w Galerii...? ;-)

Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
krystian 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: Ardmore
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 191
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob Mar 10, 2007 2:56 pm   

Witam,

Rajmund napisał/a:
"Wytęż wzrok i znajdź tysiąc szczegółów, którymi Ardbeg z filmu różni się od prawdziwej Ardbeg"


Rzeczywiście popuścili nieco wodze fantazji :)

Rajmund napisał/a:
"Ardbeg ma w tej chwili najbardziej obszerną galerię zdjęć


..aż taka sesja zdjęciowa LOTI! :) - widać, że darzysz Ją Pan szczególną sympatią ;)

..a jak ta Ardbeg Uigeadail, jakie wrażenia ?

p.s.
singlemalt.tv - dobra!! zaskakująca jakość dźwięku i obrazu!
..tymczasem radio można odstawić do szafy ;)

pozdrawiam > krystian
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Sob Mar 10, 2007 9:33 pm   

krystian napisał/a:

Rajmund napisał/a:
"Wytęż wzrok i znajdź tysiąc szczegółów, którymi Ardbeg z filmu różni się od prawdziwej Ardbeg"

Rzeczywiście popuścili nieco wodze fantazji

Ten budynek o tysiącu okien tak naprawdę istnieje w Ardbeg. Kwestia perspektywy. No i stoi w zupełnie innym miejscu. To ten budynek pod dachem ze zdartą pagodą. Po prostu przestawili go w inne miejsce w filmie. Poza tym, to jest jedyny budynek w Ardbeg, który nie został wyremontowany po przejęciu Ardbeg przez Glenmorangie plc.
krystian napisał/a:
..aż taka sesja zdjęciowa LOTI! - widać, że darzysz Ją Pan szczególną sympatią

Było tego dużo więcej ;-) Oszczędziłem Wam... ;-)
krystian napisał/a:
..a jak ta Ardbeg Uigeadail, jakie wrażenia ?

Uigeadail w założneiu jest mieszanką młodej i starej whisky. I to daje się wyczuć na podniebieniu. Zaczyna się od ostrej islay'owej agresywności, po chwili jest nic... a potem łagodność starej, pięknie dojrzałej słodyczy Ardbeg. Chociaż to też zależy na którą partię trafisz, niestety...

Pozdrawiam,
Rajmund
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Nie Mar 11, 2007 9:34 pm   

David napisał/a:
kurde kolesie pewnie rzucili niezłą kasę na ten filmik, a tu przyszedł Rajmund i skończyło się rumakowanie



karewa jak rajni sie dotknie to rumakowanie w piz........chłop ma siłę;)))
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów