bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Brogans
Autor Wiadomość
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Lip 23, 2011 7:09 pm   Brogans

Bardzo miło zaskoczył mnie Brogans Irish Whisky Pub w Pozaniu.

Trafiłem tam ponieważ zatrzymaliśmy się przed wylotem z Ławicy na nocleg w Pozaniu. Żona wybrała się na wyprzedaże do Starego Browaru, a ja znudzony zakupami miałem okazję udać się na pifko, lub na coś mocniejszego na starówkę. Trafiłem do Browarii gdzie podczas degustowania ich niepasteryzowanego piwa własnego wyrobu i próbowania Irlandzkiej Sinlge Malt Connemara, kelner polecił mi dwie uliczki dalej potężnie zaopatrzony pub z ponad 60-cioma rodzajami single malt w karcie do wyboru... Zatrzymaliśmy się w Poznaniu na dwa dni więc następnego dnia zabrałem żonę na Irlandzkie piwo, a sam zamierzałem przetestować ten ich dobrze zaopatrzony barek. Coś w tym Brogansie musiało być, skoro już drugi kelner w Poznaniu poleca i mówi, że tam sprzedają po 50ml w cenie niższej niż u nich 40ml. I było barek powalił mnie ilością butelek z whisky pomijając blendy na oko prawie 100 butelek single malt.
Na początek spróbowałem Glengoyne 17 yo, którego zamierzałem kupić, ale już dawno nie widziałem w sklepach. Całkiem przyzwoita przedstawicielka regionu Highland nawet nieco wyraźniejsza w smaku niż reszta, ale nie powaliła mnie niczym nadzwyczajnym (w tasting notes otrzymała, aż 7,5 pkt. więc byłem ciekawy jej smaku). Następnie wybrałem coś czego bym nigdy nie kupił w wersji 0,7 czyli egzotyka z Japonii: Jamazaki 10 YO i Hakushu 12 YO. Pierwsza nie wyróżniła się niczym specjalnym. Dobrze przeszkolony barman opowiadał jak to Japończycy importują całe statki torfu ze Szkocji i wszystkie urządzenia do produkcji. Druga choć w smaku przeciętna to wyróżniała się bardzo ciekawym zapachem między innymi wyraźnie czuć było gruszkę… Później testowałem Irlandzką single malt Penedryn, która miała ciekawy gęsty smak, lekko czekoladowa, ale po chwili mnie zmęczyła, jednak jak dla mnie zbyt słodka. Skończyłem z wynalazkami i powróciłem do szkocji. Kolejno Glenlivet 12 YO daje rady, ale 0,7l bym nie kupił... Glenmorangie lasanta bardzo przyjemna w smaku i aromacie wyraźnie czuć, że leżakowała też w beczkach po sherry. Glenmorangie Nectar D’OR też bardzo gładka i wyraźna w smaku. Przyzwyczaiłem już język i wziąłem się za wyspy. Na początek Isle of Jura 10 YO lekko dymna i wyraźnie w smaku wyczuwalna beczka po bourbonie. Następnie Isle of Jura 16 YO - rozczarowująca, jakby zwietrzała, w smaku czuć było jedynie stare drewno. Na koniec dwa rarytasy Ardbeg Uigeadail - genialny, jakże różniący się od wersji podstawowej 10 letniej, wyraźnie dymny, ale jednocześnie nie tak nachalnie jak podstawka, pięknie się ten dym komponował z całą paletą bardzo intensywnych smaków, jednocześnie bardzo gładko wchodził jak na 54,2% mocy… oraz Laphroaig 15 YO nie tak genialny jak poprzednik, ale również o wiele lepszy i bogatszy w smaku od wersji podstawowej.

Całkiem sporo udało mi się przetestować, co jednocześnie uchroniło mnie przed kilkoma niepotrzebnie wydanymi stówkami na zakup całej butelki, ale jednocześnie portfel nie ucierpiał aż tak strasznie, ponieważ zamawiałem po 25 ml, w połowie ceny 50 ml.

Poznaliśmy tam fajnych ludzi, a alkohol wchodził jak mleko do tego stopnia, że następnego dnia w samolocie trzeba było się ratować już Jackiem Danielsem w puszcze z colą…

Oprócz podstawek mieli też wiele starszych i specjalnych wersji oraz kila rodzajów z mocą beczki. Zostało jeszcze całkiem sporo do przetestowania. Dali za to ciała z piwem, irlandzkie szybko się kończyły, ruch się zrobił duży i na koniec została prawie sama Warka…

W Szczecinie zdecydowanie brakuje lokali, gdzie można potestować Single Malty, jeżeli już się trafi coś więcej niż podstawowe Glenfiddich, Glenmorangie i Talisker to jest już bardzo dobrze, nawet w Barrelu Whisky Barze, nie mieli wiele więcej, poza całą paletą blendów i Jacków Danielsów…

Może ktoś zna jeszcze jakieś puby w Polsce, gdzie można potestować mniej dostępne single malty?
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Sob Lip 23, 2011 8:42 pm   

No to przyszalałeś ;) Tak w jeden wieczór? Biedna małżonka ;)

A na poważnie, Brogans znam. Zacne miejsce. Nie żebym wiele podróżował po knajpach, ale takiego wyboru whisky, jak tam, to chyba nigdzie nie widziałem. No, poza Barem Max w Jastrzębiej Górze, ale to już inna bajka.

Dzięki za relację.
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
MarcinK 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: ..
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 29, 2011 8:49 pm   

Coz, na dniach zajrze wlasnie do Brogansa, moja relacja pewnie nie bedzie az tak obszerna jak kolegii wyzej, ale costam mam na oku:)

Orientuje sie ktos czy maja tam jakies starsze whisky?
 
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Sie 29, 2011 9:40 pm   

http://brogans.pl/bar.html
 
 
 
MarcinK 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: ..
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 29, 2011 9:43 pm   

Wiem, wiem, menu obejrzalem. To wszystko co maja?;) Nie trafi sie nic w wieku 21-25lat?;)
 
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pon Sie 29, 2011 9:44 pm   

Taa - jesli maja rzeczywiscie Obana 15 yo to chyba sie wybiore po kilka butelek....
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Sie 29, 2011 10:35 pm   

MarcinK napisał/a:
To wszystko co maja?;) Nie trafi sie nic w wieku 21-25lat?;)


Obok na starówe w hotelu Brovaria mają Macallana 25 YO. Cena 110 zł za 0,04l ale mogę się mylić o jakieś 10 zł...

Na zdrowie!
 
 
 
mik_us 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Kilka na A i na B ;)
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 629
Skąd: Stolica Złotych Gór
Wysłany: Wto Sie 30, 2011 11:53 pm   

Człowiek sie przyzwyczaił do krótkich wypowiedzi podbijajacych ranking :) a tu taki długi monolog ;)
_________________
Pozdrawiam
mik_us
http://whisky-blog.pl
 
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1674
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Sie 17, 2012 4:37 pm   

lkilka dni temu tam wpadłem, jest sporo SM, penie 25 +, fajna atmosfera, niskie ceny tylko odpowiedniego szkła zabrakło i brałem z półlitrowej koniakówki :wink: , co robić i tak lepiej niz ze szklany
właśnie tam spróbowałem Gledullaine 12 yo F&F 2005 (5), Dailuaine 15 yo OB 43% (5), a także Ardbeg Alligator 2011 51,2%, no i w tym zestawie o dziwo była to .........najsłabsza pozycja (4) :?
_________________
Pozdrawiam
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Pią Sie 17, 2012 5:19 pm   

jak po MTP bede mial jeszcze sile to zajze napewno, menu wyglada imponujaco.
_________________
Doing does
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów