bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stary Jesienny Młyn
Autor Wiadomość
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pon Lut 06, 2012 9:15 am   Stary Jesienny Młyn

Mimo wczesnej jeszcze pory BOW chcialby zaprosic wszystkich chetnych na na jesienne spotkanie do Starego Mlyna. Wczesne ogloszenie terminu ma z jednej strony na celu umozliwienie chetnym przyjazdu do nas (a spotkanie planujemy trzydniowe) i dluzszy czas na zakup whisky, a z drugiej strony rezerwacje Mlyna wylacznie dla nas gdyz miejsce jest ostatnio bardzo oblegane.
Termin: 20-23 wrzesnia 2012. Trzy dni spotkania nie maja (w naszym zamierzeniu ;) ) zmienic sie w zaden maraton, a jedynie umozliwic mily (powakacyjny ;) ) wypoczynek wsrod ognisk, dymow, spacerow i mgiel. I wsrod whisky oczywiscie. Planujemy sprawdzic destylarnie lub edycje malo znane ewentualnie juz daaawno temu zabutelkowane.
Jako, iz calkowitym ( ;) ) przypadkiem data zbiega sie z (kolejnymi) urodzinami Wiktora to planowanych jest kilka butelek z jego prywatnej kolekcji ;)
Chetnych zapraszam na PW.

P.S. Jako, ze sezon w Mlynie startuje 1 maja i wtedy tez bedziemy wpisywac sie do grafika zgloszenia wiec przyjmujemy do konca kwietnia.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
Ostatnio zmieniony przez rosomak Pon Lut 06, 2012 12:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tad 
Singlemalt Whisky Acolyte



Ulubiona whisky: Port Ellen
Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 85
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Pon Lut 06, 2012 11:28 am   

Na PW? Nie chcę sprzeniewierzać się regułom, ale zawsze, ogłaszaliśmy i organizowaliśmy się w odpowiednim wątku.

Fajnie jest zawsze widzieć, kto się pisze i generalnie co się dzieje w tych kwestiach. Ja się piszę wstępnie.
_________________
S.C.P.B.
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pon Lut 06, 2012 12:02 pm   

Tad napisał/a:
Nie chcę sprzeniewierzać się regułom, ale zawsze, ogłaszaliśmy i organizowaliśmy się w odpowiednim wątku.

Fajnie jest zawsze widzieć, kto się pisze i generalnie co się dzieje w tych kwestiach. Ja się piszę wstępnie


Zarowno poprzedni Mlyn jak i ostatni Xmas byl zglaszany na PW, ze sie odniose do "zawsze". Taka akurat przyjelismy odnosnie tych spotkan regule. Zareczam, ze na PW nie gryze :wink: Ale chyba rozumiem w czym rzecz. Moze precyzyjniej zatem - zgloszenia i zwiazane z nimi pytania wylacznie na PW, a pytania natury ogolnej w watku "publicznym" :wink:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Lut 06, 2012 4:44 pm   

Publicznie chciałbym co nieco doprecyzować, odnośnie samego planu :wink: Ostatni Młyn - choć niezmiernie zacny oraz obfitujący w zaskakujące i brawurowe czyny ;) - odbywał się w formie, przynajmniej jak dla mnie, nazbyt "skondensowanej". Człowiek nie zdołał się jeszcze dobrze rozgościć, z naturą pobratać, szkła nawet nie przygotował - a już trzeba było pędzić na silnie obsadzoną degustację ;) Tak ekspresowe tempo ani nie sprzyja bardziej szczegółowym analizom, ani nie pozwala prawdziwie cieszyć się lokalnym klimatem. Dlatego tym razem zdecydowanie nie zamierzamy bić rekordów w ilości whisky spróbowanych w ciągu godziny: chcemy dać sobie więcej czasu na ich kontemplację, bardziej wnikliwe dyskusje, albo po prostu - na odpoczynek w stylu "nigdzie nam się nie spieszy" ;) Ponieważ jednak zmniejszenie ilości whisky na spotkaniu absolutnie nie wchodzi w grę (prawda?), uzupełniamy standardową procedurę o dodatkowy dzień i tak oto powstaje koncepcja pt. "Młyn doskonały" :lol: I na ten dzień właśnie zapraszam szczególnie osobiście. Postaram się dopilnować, by znana i szanowana prawda że najlepsze whisky są z wiadomego rocznika :twisted: znalazła pełne potwierdzenie w odczuciach wszystkich degustujących...
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
RudeBoy 
Singlemalt Whisky Combatant
Szczecin Fan



Ulubiona whisky: Szkocka ;-)
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 334
Skąd: War Zone
Wysłany: Pon Lut 06, 2012 7:26 pm   

20-23 wrzesnia 2012 - o ile ja dobrze liczę, to są cztery dni 8)
_________________
Zdrav,
RudeBoy
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pon Lut 06, 2012 7:35 pm   

RudeBoy napisał/a:
o ile ja dobrze liczę, to są cztery dni


Ostatni dzien jak zwykle "wyjazdowy" a nie degustacyjny - inaczej wyszloby, ze wszystkie spotkania mamy minimum trzydniowe :wink:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
RudeBoy 
Singlemalt Whisky Combatant
Szczecin Fan



Ulubiona whisky: Szkocka ;-)
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 334
Skąd: War Zone
Wysłany: Pon Lut 06, 2012 8:30 pm   

Tere fere, może było z jedno spotkanie bez picia w ostatni dzień :roll: Nawet jak wracałem samochodem, to piłem na "drogę" :evil:
_________________
Zdrav,
RudeBoy
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pon Lut 06, 2012 8:54 pm   

Aaa to ja nie mam na ten temat wiedzy, nie przypominam sobie, zebym w wyjazdowy dzien pil cokolwiek, ale przeciez spragnionym nie odmowimy niedzielnego poczestunku :mrgreen:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
David 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Ardbeg Park
Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 730
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Pon Lut 06, 2012 11:27 pm   

Ja wstępnie się piszę ale przy okazji małe pytanie, czy ten Młyn zastąpi jesienne spotkanie?
_________________
Pozdrawiam
David
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Wto Lut 07, 2012 10:09 am   

Jako BOW w tym roku planujemy organizacje wylacznie Mlyna i Xmas.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
David 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Ardbeg Park
Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 730
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Wto Lut 07, 2012 11:01 am   

Tak się pytam, bo trochę się terminy kumuluja.
_________________
Pozdrawiam
David
 
 
Tad 
Singlemalt Whisky Acolyte



Ulubiona whisky: Port Ellen
Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 85
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Wto Lut 07, 2012 1:54 pm   

rosomak napisał/a:
Zarowno poprzedni Mlyn jak i ostatni Xmas byl zglaszany na PW, ze sie odniose do "zawsze".


A mnie chodziło o to, że nigdy spotkanie jesienne nie było organizowane poza forum - jedynie okolicznościowe spotkania organizowane przez BOW. Właściwie to nie przyszło mi do głowy, ale najpierw trzeba było zadać pytanie takie jak Dawid - ja założyłem od razu, że mówimy o dorocznym spotkaniu jesiennym.
_________________
S.C.P.B.
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Wto Lut 07, 2012 2:09 pm   

A no to wszystko jasne - to nie doroczne spotkanie jesienne tylko Stary Mlyn (swoja droga od dwoch lat tez "doroczny" :wink: ). Nadal zreszta organizowane na forum - jedynie wiazace zgloszenia uczestnictwa i zwiazane z nimi sprawy (jak dobor/zakup whisky) odbywa sie wylacznie przez PW.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Lut 07, 2012 3:23 pm   

Hm... de facto, Młyn mógłby - teoretycznie - spełnić w tym roku rolę spotkania "wczesnojesiennego", o ile wszyscy chętni na takie spotkanie zaakceptowaliby jego przedstawioną wyżej formułę.

Jednak mając w pamięci, że spotkania jesienne to raczej październik/listopad niż wrzesień, inna struktura kosztów, inna liczebność (Młyn ma pojemność max. 12-14 miejsc noclegowych), lokalizacja także bywa przecież nie tak centralna ;) jak nasza, wcale nie ma gwarancji że takie założenie się sprawdzi... Ale jeśli się sprawdzi, wtedy czemu nie?
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Śro Lut 08, 2012 12:26 pm   

mam bukować bilety??na ile termin jest nienaruszalny;))
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów