bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Seria Lonach? i rocznik 1977
Autor Wiadomość
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lip 18, 2012 5:38 pm   Seria Lonach? i rocznik 1977

Witam,

dwa pytania do bardziej doświadczonych kolegów:

1. Czy ktoś pił whisky z serii Lonach Duncuna i Taylora? Co myślicie o tej serii - czy warto?

2. możecie polecić jakąś whisky z rocznika 1977 w wieku powyżej 21 w cenach do 150 Euro? Z różnych powodów istotny jest rocznik, reszta dowolna.

Z góry dzięki za odpowiedź.
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Śro Lip 18, 2012 7:21 pm   

Danielito napisał/a:
1. Czy ktoś pił whisky z serii Lonach Duncuna i Taylora? Co myślicie o tej serii - czy warto?

2. możecie polecić jakąś whisky z rocznika 1977 w wieku powyżej 21 w cenach do 150 Euro?


Owszem, kiedys nawet dosc czesto. Bywaly tam whisky bardzo dobre czy wrecz znakomite jak stare Strathisle, Tamdhu czy Glenrothesy i Capery, ale o ile pamietam wpadek bylo jednak wiecej. Natomiast sprawa rocznika jest o tyle bez znaczenia, ze nie wydaje mi sie zeby mozna bylo cokolwiek z Lonacha do 150 euro dostac. Jakies 3-4 lata temu ceny ksztaltowaly sie w okolicach 100-140 euro. Czasy to dawno minione (jesli ktos zna sklep, gdzie takie ceny jednak sa to i sam chetnie kupie). Moze znowu bedzie Ci latwiej z OMC :wink:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lip 18, 2012 7:24 pm   

Hej,

to są dwie odrębne sprawy. Lonach to jedna jedna historia.

rocznik 1977 to druga historia i wszelke OB czy NB są mile widziane w tej kategorii.

Ceny Lonacha faktycznie kosmiczne, więc tym bardziej pytanie czy ta seria jest wartościowa, czy lepiej nie podejmowac ryzyka.
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Śro Lip 18, 2012 7:30 pm   

Ach nie sluchaj starego pierdziela :wink: Pierwszy rzut oka i prosze:
http://www.finestwhisky.d...110,65,33,1.htm
http://www.finestwhisky.d...110,65,33,1.htm
Nie tak znowu duzo wyzej niz 150. Oczywiscie to bez kosztow wysylki. Inna sprawa, ze ich granty nie byly wybitne. JAKAS whisky z 77 od JAKIEGOS bottlera do 150 euro to znajdziesz bez problemu. Powiedz czemu chciales akurat Lonacha to ulatwi to ewentuale sugestie.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lip 18, 2012 8:07 pm   

Dzięki.

z małą różnicą. nie jakaś z 77 od jakiegoś bottlera tylko Bardzo Dobra z 77 od Bardzo dobrego Bottlera / serii / batcha.

Rocznik - gdyż prezent urodzinowy dla osoby, na poziomie "średnim" w wiedzy o SM.

Tak sobie pomyślalem, że może podzielicie sie tym co Wam jakoś przypadło do gustu - taka osobista rekomendacja byłaby na wagę zlota. ;)

ok. w ostateczności może być w bardzo ładnej butelce ;) ale to chyba jeszcze bardziej rzecz gustu niż sam smak.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Lip 18, 2012 8:08 pm   

Kup Glenliveta 1977 od któregoś z IB. Np. seria beczek 13xxx. Jest to "jakaś" whisky, dostatecznie stara, ładnie pachnie, nazywa się jak trzeba, w dodatku mnóstwo bottlerów zalewa nią rynek, więc znaleźć nietrudno, a ceny relatywnie niskie. Oczywiście d...y nie urwie. Jak chcesz dobrą whisky z 77, kup oficjalny wypust Benriach, możliwie z dedykowanej selekcji (Asta Morris), Ardbega albo jakąś wersję HP.
Z Lonacha widziałem gdzieś jeszcze ostatnio stare wypusty Tamdhu o mocy 40,2. Jeśli lubisz delikatne, owocowo-kwiatowe klimaty, możesz zaryzykować. Ale po co Ci właściwie Lonach?...

[ Dodano: 18 Lipiec 2012, 20:11 ]
Danielito napisał/a:
Bardzo Dobra z 77 od Bardzo dobrego Bottlera / serii / batcha


Danielito napisał/a:
w cenach do 150 Euro


No f...g way :lol:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lip 18, 2012 8:16 pm   

dzięki za podpowiedzi. zaraz poszukam.

BTW To jaka kwota jest potrzebna, że kupić coś F......G Good ot Good as hell? I żeby jaja urywało? ;)
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Śro Lip 18, 2012 8:22 pm   

Danielito napisał/a:
nie jakaś z 77 od jakiegoś bottlera tylko Bardzo Dobra z 77 od Bardzo dobrego Bottlera / serii / batcha


No tak dobrze, w tej cenie, to chyba jednak nie ma. Chyba, ze wziac cos totalnie nieznanego i liczyc na szczescie. Ja bym na pocieszenie powtorzyl, ze Lonach mial duzo wpadek wiec w ogole nie ma co zalowac jesli to nie bedzie ta seria.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Lip 18, 2012 8:27 pm   

Rocznik tutaj decyduje i mocno ogranicza pole manewru. Jest doskonały, ja wiem ;) ale w whisky to już niekoniecznie najbardziej popularny...
Ta Benriach dla Bruyneela była wyceniona w okolicach 200 euro. Na nią zapolowałbym w pierwszej kolejności. Ardbeg 77 OB. Bez 300-350 euro ani rusz. Z HP jest cenowo trochę lepiej, ale niedużo. Rozejrzałbym się jeszcze za niezależną Glenugie. Albo Glencadam... Tak, Glencadam to zdecydowanie dobry kierunek ;)
Ewentualnie coś ze starych wypustów: Signatory Vintage, GMP Cask, Adelphi, Cadenheads. 200e wszakże, jak w pysk ;) Będą brzydkie butelki i etykiety z gazet, będą zmurszałe korki, tym niemniej łacno może wtedy zdarzyć się że "ze łba nie będzie co zbierać" :lol:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Śro Lip 18, 2012 8:34 pm   

Danielito napisał/a:
jaka kwota jest potrzebna, że kupić coś F......G Good ot Good as hell?


Bez duzego szczescia na licytacji? Plus minus 250 euro, a jak ma byc jeszcze slawne czy legendarne to 2x tyle moze byc malo :wink: . To zreszta tez kwestia tego czy musisz sie ograniczac konkretnym rocznikiem, destylarnia, wiekiem czy bottlerem. Jak masz pelna swobode i dluzszy czas na szukanie to i oczywiscie o lepsza cene latwiej.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lip 18, 2012 8:45 pm   

Glencadam tak na szybko z serii old & rare 193 funty za 32yo i 220 funtów za 34yo.

sporo. poszukam dalej

czy coś innego na tej liście z tych tańszych: http://www.thewhiskyexchange.com/Vintage-1977.aspx
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Lip 18, 2012 8:51 pm   

HP, że się powtórzę. Ale w budżecie się nie zmieścisz. Co tam jednak budżet... ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów