bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
narodowy test bourbonów ;)
Autor Wiadomość
4inhand
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: Szukam
Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 125
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Lip 24, 2012 10:29 am   

Wspaniale! Nie mogę się doczekać :)
_________________
Less is more
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Lip 25, 2012 9:08 pm   

dozujemy napięcie... ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
dilvish
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: wciąż szukam
Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 105
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 27, 2012 10:20 am   

Zaiste piękny widok :mrgreen:

Brakuje na tym zdjęciu tylko kilku dobrych butelek ;)
 
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Sob Lip 28, 2012 11:07 pm   

tego van vinkla famili rezerwe(tamten miał wtedy 21YO i był najstarszym amerykańskim gównem na kontynencie) piłem z 7 lat temu u mecenasa ...koszt jak za stara ardbeg smak ja dalmore 12YO , albo gorzej... dramt, całej reszty bym nawet za darmo nie chciał...
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Lip 28, 2012 11:18 pm   

patrze i rzeczywiscie ceny maja z dupy. ale co sie dziwic. W ameryce 21 lat to epoka. Przeciez ten kraj w takim terytorium jak dzis ma niecale 150lat, a deklaracje niepodleglosci podpisali niecale 240lat temu...w dodatku wynalezli fast food, 10litrowe butelki coca coli...21 lat bourbon to już ultra exclusive przy tym wszystkim...
 
 
Wojciech 
Singlemalt Whisky Crusader
Wojciech



Ulubiona whisky: Port Ellen
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 519
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Nie Lip 29, 2012 1:22 pm   

Pawciu, przesadzasz :( ten Pappy Van Winkle's Family Reserve 20 Years Old nie był wcale taki zły. Piłem sporo dużo gorszych maltów :mrgreen:
Miałem tego całą butelkę i nie żałuję, że Adam mi ją załatwił w Teksasie.
_________________
Pozdrawiam
Wojciech
 
 
4inhand
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: Szukam
Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 125
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 8:50 am   

oscarez napisał/a:
Przeciez ten kraj w takim terytorium jak dzis ma niecale 150lat, a deklaracje niepodleglosci podpisali niecale 240 lat temu...w dodatku wynalezli fast food, 10litrowe butelki coca coli...21 lat bourbon to już ultra exclusive przy tym wszystkim...


Chyba jednak odrobinę zbyt kompleksowa krytyka :P

[ Dodano: Pon Lip 30, 2012 1:56 pm ]
Wracając do tematu nowej i starej beczki... Będę niedługo brał udział w ciekawym projekcie dot. związków zapachowych w whisky. Kiedy przygotowywałem próbki whisky amerykańskiej i SM zobaczyłem, że średnio różnica w kolorze jest dość znaczna i whisky amerykańskie starzone nową beczką są sporo ciemniejsze. Oczywiście w obu grupach znajdują się whisky barwione karmelem oraz o różnych % więc nie można wyciągać z tego żadnych wniosków, z których ktoś będzie strzelał, ale myślę, że ciekawie widać jak nowe i stare beczki oddają kolor.
Z rzeczy, z których IMO można wyciągać wnioski:

AW 1 - bourbon 12 yo
AW 7 - bourbon single barrel - wyższe ABV
SMD 7 - SM no age statement
SMD 9 - SM sherry finish

Oczywiście to bardziej potwierdzenie logicznych faktów niż jakieś odkrycie, ale zawsze miło popatrzeć.
Po kolorze stołu widać, że zdjęcie z boubonami jest ogólnie trochę ciemniejsze, ale na żywo i tak widać znaczącą różnicę.
_________________
Less is more
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 3:20 pm   

poważne badania :twisted:

ja zostane przy piciu dobrej whisky unikając słabych podstawek choćby w czarnym kolorze ;)
 
 
4inhand
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: Szukam
Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 125
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 3:45 pm   

oscarez napisał/a:
poważne badania :twisted:

ja zostane przy piciu dobrej whisky unikając słabych podstawek choćby w czarnym kolorze ;)


Wlanie whisky do probówek to żadne badania. Tak naprawdę chciałbym pokminić trochę związki lotne, które tworza bukiet destylatów za pomocą chromatografii, ale nie ma żadnej gwarancji, że to się uda więc nie ma co się rozwodzić.

Rozumiem Twoje podejście 100%. Ja mam misję trochę bardziej badawczą i na razie jestem gotów wysłać swój język na wszelkie próby.

BTW pryszły właśnie próbki od Wiktora. Są tak ciemne, że gdybym ustawił je przy tym zdjęciu byłyby czarną plamą :P
_________________
Less is more
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 4:50 pm   

Warto przy okazji pamiętać, że do barwienia whisky szkockiej dopuszczony jest jedynie naturalny karmel E150a, podczas gdy do barwienia bourbona dopuszcza się (i masowo stosuje) syntetyczny karmel amoniakalno-siarczynowy E150d. Różnicę widać na pierwszy rzut oka: http://whiskyscience.blog...ramel-e150.html :)
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
windham hell 
Singlemalt Whisky Inquisitor
Theory in Practice



Ulubiona whisky: Bowmore Sherry
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 889
Skąd: Janów Lub
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 6:47 pm   

:shock:
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 7:04 pm   

Wbrew pozorom, różnica między E150a, a E150d jest kolosalna również w ujęciu praktycznym. Kiedy niedawno odkryłem gdzieś w domu do połowy opróżnioną (albo do połowy pełną, jak kto woli) butelkę Jacka Danielsa, która musiała w takim stanie poleżeć w zapomnieniu kilka lat, okazało się, że tym wynalazku światłej amerykańskiej myśli gorzelniczej wisi obleśna maź, rodzaj czarnej zawiesiny, coś jakby górnik z 30-letnim stażem charknął do niej po szychcie. Coś takiego nigdy nie zdarzyło się z whisky szkocką, mimo iż niektóre butelki czy sample leżały bądź leżą nieruszane co najmniej tak samo długo, jak owa butelka JD.
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
4inhand
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: Szukam
Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 125
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 9:18 pm   

Rajmund napisał/a:
okazało się, że tym wynalazku światłej amerykańskiej myśli gorzelniczej wisi obleśna maź, rodzaj czarnej zawiesiny, coś jakby górnik z 30-letnim stażem charknął do niej po szychcie.


Brzmi źle.
_________________
Less is more
 
 
Trzymajtusię
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Pomóżcie znaleźć
Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 23
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 9:59 pm   

Mam nadzieję, że za chromatograf nie będziecie płacić, bo zbadanie tych próbek to koszt 16000zł, do tego trzeba się na tym troszkę znać, by odczytać i wyciągnąć coś dla siebie, jeśli to możliwe. Pewnie przy takiej ilości próbek dadzą upust, bo koszt jednej w moich okolicach to 800zł.
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lip 31, 2012 6:42 am   

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

coraz bardziej mi sie podoba ten watek :twisted: :twisted: :twisted:

4inhand badania pod mikroskopem elektronowym juz masz pewnie dawno za soba?
ja tu "pojechalem" gosciowi ktory kombinowal jak tu nie tracic whisky bo mu sie krople
marnowaly podczas nalewania, a to przy tym tu rzeczywiscie byl powazny problem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów