bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
16.03.2013. Degustacja. Islay po sherry. Warszawa - centrum.
Autor Wiadomość
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sty 12, 2013 10:10 pm   16.03.2013. Degustacja. Islay po sherry. Warszawa - centrum.

Degustacja "Islay po Sherry", 16 marca 2013, Warszawa

Miejsce: Apartament przy ul. Grzybowskiej 61. Zbiórka o 13.45 w lobby hotelu Hilton.
Dla chętnych wspólny lunch 12.30. Zbiórka w lobby hotelu Hilton. Miejsce lunchu podamy zaintersowanym.


Lista uczestników (Jeśli coś się nie zgadza to poproszę o korekty na PW).
1 Danielito (organizator) - wpłata 200 - whisky ustalone
2 McCoy (organizator) - wpłata - w. ustalone
3 Pocieszny_PCS (organizator) - wpłata - w. ustalone
4 Krzysiek W. - wpłata
5 Dilvish - wpłata - w. ustalone
6 JacekBee - wpłata - w. ustalone
7 MarcinK - wpłata - w. ustalone
8 Elbocheno - wpłata
9 Pawelb - wpłata
10 Pawloff - - w. ustalone
11 Bombadil -
12 Flymind - - w. ustalone
13.David - 1- w. ustalone
14. Wojciech - - w. ustalone
15. Myszkin - - w. ustalone
16./17. Wiktor i Ewa - wkład i whisky ustalone


Krótko o celach / zamierzeniach programowych

Islay po sherry i fajne wyjątki.
Pojawiła się szansa, że z wkładem uczestników będą reprezentowane wszystkie destylarnie z Islay i to jest w tej chwili nasz cel.

Rzeczy zakupione ze składek (pamiętajmy, że nie cala butelka idzie na degustację):
l.p. Butelka Link
1 Laphroaig Silver Seal 21 YO 57,7% http://thewhiskycask.de/s...5&cSBy=2&cSTy=2
2 Bowmore od A.D. Rattay 1991 21 yo 55% http://thewhiskycask.de/s...8&cSBy=2&cSTy=2
3 Bunnahabhain BBR 1979 32yo 54,7% http://thewhiskycask.de/s...5&cSBy=2&cSTy=2
4 Port Ellen od Acorn 24yo 55,6% http://www.whiskybase.com...1&whiskyid=1141
5 Kilchoman 5yo 58,4% http://www.whiskybase.com...&whiskyid=37721
6 Laphroaig SMWS - kissing Barlogs Ass http://www.whiskybase.com...&whiskyid=15801
7 Ardbeg 10 (ze stokrotki) .... ;) żeby był jakiś ardbeg.
Ponadto będzie 9 innych butelek. Na dziś razem 16 sztuk, więc będzie co degustować. A jest szansa, że będą jeszcze 2.

Degustację zaczynamy dość wcześnie i skończymy wczesnym wieczorem A potem sugeruję ...OPEN BAR. Zachęcam, żebyście przywieźli, (wyłącznie Ci którzy mogą - to już nie jest obowiązkowe), dodatkowe otwarte już butelki, coś co chcecie się pozbyć i etc. Single maltów nie powinno zabraknąć ... ode mnie będa 2 butelczyny i kilka sampli, na które już nie mam ochoty. Wszystko do degustowania i wypicia do dna dla chętnych. Więc może Wy tez coś takiego macie i możecie ze soba zabrać.

Open Bar - nazwa stąd, że może, ktoś wypije moje sample, a ja spróbuję coś innego. W tej części już nie będzie tak, że wszyscy piją wszystko to samo. Jak nic nie przywieziecie, to też będzie dobrze - gospodarze staną na wysokości zadania. ;)
Ostatnio zmieniony przez Danielito Nie Lip 07, 2013 4:57 pm, w całości zmieniany 30 razy  
 
 
McCoy
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sty 13, 2013 8:55 am   

Tak powstaje nowa, świecka tradycja. Mam nadzieje ze takie spotkanie na stałe zagości w naszych kalendarzach. Rok temu w 6 spotkaliśmy sie po raz pierwszy i zle chyba nie było choć była to pierwsza w moim życia degustacje kiedy nie wypilem zupełnie nic;)
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1673
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Sty 13, 2013 8:02 pm   

McCoy napisał/a:
degustacje kiedy nie wypilem zupełnie nic;)

o to na takie chiałaby mnie pewnie wysłać żona,
pewnie nie tylko moja i nie tylko mnie :mrgreen:

A już bardziej serio :mrgreen: , dzieki za pamięć, ale duże dawki islay to juz zdecydowanie nie moja bajka, owszem lubię ale obecnie bardziej jako dodatek niż danie główne.
Powodzenia
_________________
Pozdrawiam
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sty 13, 2013 9:24 pm   

McCoy napisał/a:
Tak powstaje nowa, świecka tradycja. Mam nadzieje ze takie spotkanie na stałe zagości w naszych kalendarzach. Rok temu w 6 spotkaliśmy sie po raz pierwszy ...


Mam nadzieję, że jak planowane spotkanie się uda, to będzie nowa świecka tradycja.

Teraz niestety mamy kłopot bogactwa. Mimo, iż napisaliśmy, że rekrutacja jest w zasadzie zamknięta napływają kolejne zgłoszenia. Co by było, gdybyśmy podali, że mamy wiele wolnych miejsc?

Niemniej wszystkich zainteresowanych degustacją zapraszamy do zgłaszania się na PW i wszystkim na pewno odpowiemy. Na razie głowimy się co z tym fantem zrobić.

Boję się, że nie będziemy w stanie organizacyjnie udźwignąć imprezy na więcej osób. To zmianiłoby optykę i podejście do kwestii kosztów organizacyjnych, składkowego, wielkości sampli i etc.

Jak ta impreza się uda to za rok ... może jakiś zjazd w Warszawie bez limitu osób. Różne ścieżki/grupy degustacyjne w ciągu dniqa i open bar wieczorem. Przy 50 osobach to już można sponsorów szukać, zaintersować media i etc. Wiem, wiem, trochę popłynąłem. ;) ale to dlatego, że serce chciaałoby przygarnąć wszystkich zgłaszających się, a rozum się pyta: i co wtedy? jak to sobie wyobrażasz?

Pozdrawiam i przepraszam za te krotochwile.
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Pon Sty 14, 2013 12:23 pm   

<Danielito stuka w szklaneczke i czeka az zebrany tlum ucichnie. Stopniowo wszystkie nawet najcichsze szepty gasna i wszyscy w skupieniu spogladaja na organizatora, bo oto mine ma skupiona i pelna powagi. Stoi wyprostowany i lekko tylko nerwowy usmiech wyplywa mu powoli na usta. Drodzy zebrani - zaczyna. Niezmiernie milo mi powitac was na kolejnym juz ... blysnely aparaty i swiatlo kamery na moment go oslepilo">
_________________
Doing does
 
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 14, 2013 1:13 pm   

;)

Widzę, że rozszyfrowałeś mnie na maksa. Z chęcią zrzeknę się tego momentu na Twoją rzecz lub Twojego szefa.

Najwyższy pakiet sponsorski - platinium - to jedynie 3000e plus flaszki whisky o wartości do 1000e.

W zamian:
- dostęp do elitarnego polskiego rynku miłośników whisky
- możliwość promocji firmy w szerokim zakresie podczas imprezy
- szerokie nagłośnienie w mediach i portalach społecznościowych.
- ...


Zainteresowany?
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Pon Sty 14, 2013 1:47 pm   

hehe :) kiedy my dzialamy zupelnie odwrotnie. Mamy strone na ktora nikt nie moze wejsc bez naszego zaproszenia, do zeszlego roku nie wydalismy ani pensa na reklame czy promocje, i nigdzie o nas nic nie pisza. A ty mi tu chcesz polityke do gory nogami przewrocic i cala tajemnice sprzedac. :D

Elitarny polski rynek milosnikow whisky - niszowa nisza,. Single malt to nisze, nasza malenka firma ma na stanie niecale 500tys beczek, daleko nam do Diageo czy Pernosow. Ale jak bym mial przeznaczyc 3000e na cos ciekawego, zamowil bym moze sample 100 beczek szkockiej whisky roznych gatunkow z wydania shery i dotujac sie unia europejska kupil 20 caskow na inwestycje. Kto wie moze tez bedziemy sie starali zatrudnic Polskiego elytarnego mylosnika whisky zeby nam wszystkie sample testowal i opisywal, piszesz sie ? :)

Pss. Chyba bede musial zalozyc profil facebook dla firmy zebysmy go mogli wszedzie lansowac.
_________________
Doing does
 
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 14, 2013 2:13 pm   

nie ta wątroba i de facto nie ten kerunek rozwoju zawodowego więc się nie piszę ... ale grupowo może byśmy dali radę.

p.s. Nie widać Was - może to jednak szansa. Jeśli dobrze zrozumiałem, na targach występujecie ....
 
 
Pocieszny_PCS 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 715
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 14, 2013 4:34 pm   

Nie wyobrażam sobie picia ponad 1000 sampli rocznie tak jak Serge i Jim.

A tak w ogóle to proszę nie offtopować :evil:
_________________
ZInnejBeczki.com
 
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 14, 2013 4:47 pm   

Lista uczestników powiększyła się o kolejne 2 osoby. Witamy. I tym sam,ym zamykamy już tę listę w sejfie. :twisted:

Przypominam się z prośbą o zgłaszanie jakie sample z Islay po Shery możecie przywieźć. Niestety przy tej ilości osób wielkość sampla wzrasta do 300 / 350 ml.

Termin na dokonanie opłat to 22.01.2013. Dziś / jutro będę wysyłał na PW informacje z numerem konta.

Istnieje możliwość, że zamiast sampla będzie można dokonać dodatkowej wpłaty na zakupy. Wiadomości na PW. Dobrze byłoby gdyby kilka osób skorzystało z tej szansy. Jeśli wszyscy przywiozą swoje sample, a my kupimy 4 dobre butelki to będzie 20 sampli do wypicia io dokonania oceny ... na trzeźwo. :mrgreen:
 
 
McCoy
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sty 17, 2013 12:52 pm   

Danielito napisał/a:
Jeśli wszyscy przywiozą swoje sample, a my kupimy 4 dobre butelki to będzie 20 sampli do wypicia io dokonania oceny ... na trzeźwo. :mrgreen:


Nie takie rzeczy sie juz robilo Daniel wiec nie graj niewiniatka;)
Tak jak zawsze trzeba bedzie zaplanowac dobra kolejnosc by np. Najdelikatniejsza whisky czy najlepsza nie znalazla sie na koncu bo wtedy to juz naprawde wszystko jedno 8)

Jakby ktos z osob zgloszonych nie dostal informacji o szczegolach spotkania, nr konta itp na priv to prosze o kontakt z Danielem.
 
 
dilvish
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: wciąż szukam
Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 105
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 17, 2013 3:05 pm   

Znów skończy się na degustacji upadlającej...
 
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Czw Sty 17, 2013 3:25 pm   

No proszę górole też dojadą;)
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
McCoy
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sty 17, 2013 4:13 pm   

Jak jest dobry napitek to i gorole sie znajda;)
A nas bardzo cieszy fakt ze spotkamy/poznamy kolegow z tej czesci Polski!
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Czw Sty 17, 2013 4:30 pm   

I ja tez postaram sie zjawic i choc czesc z Was poznac :) ale na degustacje napewno nie zostane, moze tylko migne sie przywitac :P Poznym wieczorem natomiast chetnie zaoferuje butelke czegos od siebie. Bede sie zatrzymywal gdzies w okolicach parku mirowskiego w centrum
_________________
Doing does
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów