bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Connoisseurs Choice Brora 1982
Autor Wiadomość
Bartek 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Arran
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 14
Skąd: Warszawa
  Wysłany: Pon Lut 03, 2014 9:52 pm   Connoisseurs Choice Brora 1982

Witam,

Jest to mój pierwszy post na forum więc przy okazji chciałbym się przywitać i jednocześnie zaoferować Wam moim zdaniem ciekawą butelkę.

Connoisseurs Choice Brora 1982


Destylowana: 1982
Butelkowana: 2006
Wiek: 24
Beczka: Refill sherry butt
Moc: 43%

Stan jak na zdjęciu, butelka z polskiej dystrybucji (akcyza).

W sieci butelka jest dostępna w cenie
http://www.thewhiskyexchange.com/P-1281.aspx

Natomiast WB wycenia ją na
http://www.whiskybase.com...7/brora-1982-gm

Jestem chętny do negocjacji i z pewnością sprzedam ją poniżej ceny rynkowej. Proszę o realne propozycje na priv. Preferuję odbiór osobisty w Warszawie ale nie ma rzeczy niemożliwych 8)
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Lut 04, 2014 9:00 am   

Witamy, witamy ;)
Bartek napisał/a:
poniżej ceny rynkowej

A jaką przyjmujesz cenę rynkową?
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Bartek 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Arran
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 04, 2014 9:45 am   

Wiktor, jak pokazuje WB i WE cena "rynkowa" oscyluje w okolicach 2k gdybym chciał tyle dostać musiałbym jeszcze trochę poczekać i mam tego świadomość. Każdą realną cenę poniżej tego co oferują te strony mogę rozważyć (te wyższe również ;) ). Butli nie muszę raczej rekomendować, nabywca może ją schować do barku albo rozsamplować, nie wnikam :)
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Wto Lut 04, 2014 10:24 am   

Mysle, ze z szacunku dla naszych czytelnikow nalezaloby jednak podawac najlepsze opcje zakupu, bo mielismy tu juz i takich, ktorzy jako wyznacznika uzywali cen z Domu Whisky czy The Whisky Exchange. Czasem jest to zasadne, ale zazwyczaj jednak nie. Tak jest tez i w tym wypadku. Ostatnie 2 czy 3 zejscia na whiskyauction.com to okolice 300 euro. Do tego, jesli nie chce lub nie moze sie odebrac butelki osobiscie dochodzi koszt wysylki. Mozna przyjac, ze uczciwa cena rynkowa to okolice 340 euro. Moge sie jednak zalozyc, ze wszyscy chcieliby kupic jak najlepsza whisky jak najtaniej wiec raczej musialbys z tej ceny jeszcze troche ujac ;) Polecam takie dzialania wszystkim, ktorzy wystawiaja tutaj swoje flaszki, bo nie jest to przeciez pierwszy raz. To, ze takie whisky gdzies stoja w jakichs cenach nie oznacza wcale, ze ktos je po tych cenach kupuje. A juz na pewno niepredko.
Teraz co do samej butelki. To Brora wiec cena zapewne bedzie rosnac zatem inwestycyjnie jest to rzecz od biedy do zaakceptowania. Niemniej przydaloby sie zauwazyc, ze zblizone do niej edycje Connoisseurs Choice butelkowane w latach 90tych nie przekraczaja na aukcjach zazwyczaj ceny niewiele ponad 200 euro. Co istotne jest to edycja "kastrowana" w zwiazku z czym kupowanie jej tylko po to zeby moc "napic sie Brory" jest kiepskim pomyslem Jesli juz ktos koniecznie "musi" to istnieja jak napisalem tansze opcje.
Naprawde nie mam nic przeciwko osobom probujacym tu cos sprzedac i rozumiem, ze chca uzyskac jak najwyzsza cene. Jednoczesnie prosilbym o traktowanie czytelnikow tego forum powaznie. Szansa, ze sprzeda sie tu cos w cenie wyzszej niz mozna ja kupic z innego i przynajmniej rownie pewnego zrodla jest bardzo nikla.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
rozen73 
Singlemalt Whisky Follower
seeker of malts



Ulubiona whisky: sherry in the dark
Dołączył: 11 Lip 2012
Posty: 118
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Wto Lut 04, 2014 10:31 am   

Skoro na WE butla kosztuje 450 pounds, na WB 450 euro to u nas może 450 pln :idea: :mrgreen:
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Lut 04, 2014 10:33 am   

Oj... Skoro cena rynkowa to cena sklepowa - może miesiąc temu było to, o ile pamiętam, 1200zł (?) bo wtedy mniej więcej pytano mnie, czy w tej cenie warto kupić tę Brorę w polskim sklepie i ile dałoby się zarobić na szybko. O 2000zł na razie zapomnij. Na dziś to nie jest cena nawet bliska rynkowej, a wyłącznie cena oczekiwana w tym czy innym sklepie - można powiedzieć, że komercyjne "widzimisię" sprzedawcy, do którego oczywiście ma pełne prawo ;) Wycenami WB nie ma co się sugerować, bo oparte są dokładnie o tę samą zasadę.
Uważam, że powinienneś oczekiwać maksymalnie 350 euro na aukcji, oczywiście minus prowizja. Cierpliwość przy sprzedaży zdecydowanie wskazana, bo ceny Brory rosną - choć edycji CC GMP akurat dość umiarkowanie. Największy skok już się dokonał. Tym niemniej za rok, dwa, okolice 500e są w zasadzie pewne.

[ Dodano: 4 Luty 2014, 10:40 ]
rozen73 napisał/a:
u nas może 450 pln

Jakiś czas temu, niemalże ;) Te Brory kosztowały w detalu w granicach 80 funtów. I nikt z nich specjalnie nie ogołacał półek. Były sobie, po prostu ;)
BTW nie wiem, czy zwróciliście uwagę na totalną cenową woltę, którą wykonało w zeszłym roku GMP: przy zachowaniu polityki butelkowania większości stocku z nadal obniżoną mocą, cenowo podążyli sprintem za resztą świata ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
maciej2888 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: brora
Dołączył: 10 Mar 2013
Posty: 30
Skąd: konin
Wysłany: Wto Lut 04, 2014 1:23 pm   CC brora

Witam ja kupiłem w
Old Liquor Company Zeestraat 60
1942AS Beverwijk
Netherlands cena Brora 1982/2008 Connoisseurs Choice
349,95 € cena była z przesyłką kupiona w grudniu 2013
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Lut 04, 2014 1:57 pm   

A tutaj przykładowa cena ze stycznia 2014: http://www.whisky-onlinea...tch-whisky.html
Coraz więcej sklepów kupuje na portalach aukcyjnych, by potem sprzedać ze sporym zyskiem. UK nadal przoduje, ale podłączają się następni. Ten rynek zobaczy jeszcze niejedno... i niestety dla nas, niejedno jeszcze wytrzyma ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Bartek 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Arran
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 04, 2014 10:09 pm   

Panowie, spokojnie :) Wystawiłem tylko butelkę na sprzedaż a Wy o braku szacunku do innych forumowiczów, Brorach po 80 funciaków i innych ciekawych historiach. Wiem co siedzi w butelce, wiem również, że to kastrat i oczywiście mam świadomość, że każdy mógł/może/będzie mógł kupić identyczną za połowę ceny lub też 1/10 ceny - ja tego wszystkiego nie neguję. W ani jednym moim poście nie napisałem dokładnie ile chcę, co więcej od początku mam świadomość, że ceny podawane przez WB i WE są wygórowane dlatego ja tyle nie oczekuję od Was 8) To, że jestem nowy na forum nie oznacza wcale, że butelkę ukradłem dziadkowi z barku i chcę ją szybko sprzedać. Prawda jest taka, że potrzebuję $ na kolejne zakupy, a że akurat dysponuję dwoma Brorami postanowiłem jedną przekazać komuś kto będzie miał z niej większy pożytek.


*Glen Mhor nie jest na sprzedaż

Chętnych dalej zachęcam do składania ofert na priv, jeszcze się nie sprzedała ;) Mogą być mniej lub bardziej realne nie urażę się.
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Wto Lut 04, 2014 10:44 pm   

Bartek napisał/a:
Panowie, spokojnie Wystawiłem tylko butelkę na sprzedaż a Wy o braku szacunku do innych forumowiczów, Brorach po 80 funciaków i innych ciekawych historiach.

Bartek napisał/a:
Wiktor, jak pokazuje WB i WE cena "rynkowa" oscyluje w okolicach 2k gdybym chciał tyle dostać musiałbym jeszcze trochę poczekać i mam tego świadomość. Każdą realną cenę poniżej tego co oferują te strony mogę rozważyć (te wyższe również )

Mysle, ze jednak takie teksty i nawet w cudzyslowie twierdzenia, ze rynkowa cena to blisko 500 euro to ocena kiepskich mozliwosci i rozeznania uczestnikow tego forum. Sugestie, ze normalna cena tej Brory to cena podana przez WB lub okreslony sklep byly ewidentne. Dziwnym zbiegiem okolicznosci nie byly to ceny realne tylko zwykle "chciejstwo". A juz na pewno bylo to bardzo dalekie od rzetelnej informacji po ile te butelke mozna kupic.
Jesli rzeczywiscie jest chec domkniecia transakcji po cenie realistycznej to zycze powodzenia. Wrazenie zostawiles jednak zupelnie inne o czym swiadcza komentarze.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Bartek 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Arran
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 04, 2014 10:55 pm   

Rosomak, każdy ma prawo do odbioru mojej wypowiedzi jak tylko chce po to mamy forum. Nie rozumiem tylko tego ataku i przekrzykiwania się w tym po ile to ktoś kiedyś nie widział tej butelki. Rozlewana była parę ładnych lat temu, mamy 2014 rok, świat poszedł do przodu. Jeżeli za wyznacznik mam podać aukcje, które raz wykręcone są do granic możliwości (ceny Bowmore Devil's Cask sięgające 300 funtów) a w innym przypadku (Brora podana przez Wiktora) mocno zaniżone to chyba byłoby to wtedy niepoważne. Nawet Maciej napisał, że dopiero co kupował tę butelkę po 349,95 € co wynosi 1400 zł przy dość zaniżonym kursie euro liczonym na szybko po 4 zł. Ja nikogo nie chcę namawiać, jedyne co to proponuję. Sam nie złożyłeś oferty, nie jesteś zainteresowany zakupem a mimo to chcesz za wszelką cenę coś udowodnić :roll: Strasznie dużo negatywnych emocji wywołała ta butelka :mrgreen: Następnym razem postaram się wystawić coś do 100 zł aby nikogo nie naciągnąć 8)
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Wto Lut 04, 2014 11:06 pm   

Swiat poszedl do przodu i ceny rowniez. Ceny z aukcji z poczatku tego roku, czyli zdecydowanie "nieprzeterminowane" to maksimum 305 i 306 euro plus wysylka. Pretensje mam wylacznie o nie podanie tych informacji a zamiast nich pierdoly o 450 euro. Wypowiedz Macieja traktuje jako potwierdzenie ceny, ktora opisalem jako "rynkowa" juz w pierwszym poscie wiec nie wiem w czym probem. Udowadniac niczego nie musze - wskazuje jedynie jakie sa ceny za te butelke, ktorych Ty nie podales. Negatywne emocje - byc moze - tak sie sklada, ze nie pierwszy to post wskazujacy jako domniemana wartosc butelki miejsca zakupu gdzie jest ona zwyczajnie znacznie drozsza od innych miejsc gdzie mozna ja kupic taniej. Warto o tym forumowiczow poinformowac. Nie zlozylem oferty co nie oznacza, ze nie jestem zainteresowany uwazam jednak, ze uda Ci sie ja sprzedac drozej niz cena, ktora ja bym zaplacil wiec nie wyslalem PW, bo nie o to mi w moich wypowiedziach chodzilo. Ty mozesz zaoferowac, a inni moga skomentowac. A ze byly to komentarze dosc negatywne to moze warto byloby sie zastanowic nad tym jak ta oferta wygladala. Wystarczy z mojej strony.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
Ostatnio zmieniony przez rosomak Wto Lut 04, 2014 11:34 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ErykCzternasty 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: None
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 176
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto Lut 04, 2014 11:07 pm   

Bartek napisał/a:
Sam nie złożyłeś oferty, nie jesteś zainteresowany zakupem a mimo to chcesz za wszelką cenę coś udowodnić

Widocznie rosomakowi nie chodzi w tej sytuacji o kasę, a fakt, że tego nie rozumiesz (lub nie chcesz zrozumieć) mówi samo za siebie.

Bartek napisał/a:
Następnym razem postaram się wystawić coś do 100 zł aby nikogo nie naciągnąć Cool

Można kogoś naciąć i to solidnie również chcąc sprzedać coś za 100 zł. Poziom argumentacji - żenujący.
 
 
Bartek 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Arran
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 04, 2014 11:35 pm   

Słuchajcie wystarczy przeczytać uważnie mój pierwszy i drugi post, to chyba wystarczy. Widzę, że błędem było wstawienie odnośników do aktualnej oferty sklepowej bo część osób zostało tym urażonych, cóż zapamiętam to na przyszłość.

Polecam Panowie popracowanie nad emocjami bo chyba zaistniała sytuacja nie była warta takiej dyskusji.

Edit
Butelka sprzedana, można zamknąć temat. Dziękuję wszystkim za oferty :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów