bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Balvenie 17 letni Islay Cask
Autor Wiadomość
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lut 24, 2014 9:39 pm   Balvenie 17 letni Islay Cask

Jak w temacie, otworzę jak będą chętni na całość-Daniel mnie zaczął kusić
Nie kupiłem tanio, ale cóż koniecznie chciałem jej spróbować. W cenie szkiełko, dochodzi koszt wysyłki

Balvenie 17 letni Islay Cask
106zł/100cl 55zł/50cl

-Danielito 10cl
-bartoszek 10cl
-rosomak 10cl
-Tomek1 0,5cl
-rsek 10cl
-...10cl
-rozen73 15cl

http://www.whiskybase.com/whisky/693
http://www.bestofwhisky.p...g.php?record=89
Ostatnio zmieniony przez bartoszek Wto Mar 04, 2014 7:58 pm, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pon Lut 24, 2014 9:46 pm   

10 cl poprosze
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lut 24, 2014 9:47 pm   

Fajnie, że kupiłeś. A cena jak cena. Poza tym myślę, że to lektura obowiązkowa, ze względu choćby na notki w bazie BoW.

[ Dodano: Pon Lut 24, 2014 9:48 pm ]
p.s. A kto to jest Slick? Jest tu jeszcze? :?:
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Lut 24, 2014 9:51 pm   

Ciekawa inicjatywa, choć szczerze powątpiewam, aby to był oryginalny batch który zniknął z półek sklepowych bodaj jeszcze w 2005 roku.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Pon Lut 24, 2014 9:57 pm   

to ja 0,05l
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lut 24, 2014 10:06 pm   

Nie wiedziałem Wiktorze, że były różne batche- na butelce są takie numery , ale nie wiem czy one do czegoś prowadzą?

nalepka-L6K73691406
nadruk-17165002
nadruk-17135000

Nie znalazłem też na WB innej wersji?
Jeśli by to miałaby być jakaś inna kiepska wersja, nie muszę otwierać, niech sobie u mnie stoi
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Lut 24, 2014 10:20 pm   

Pierwszy wypust ukazał się jakoś na początku 2001 roku. Z tego właśnie releasu wszyscy próbowaliśmy i opisywaliśmy ją jeszcze w 2001-2002. Whisky była jak na tamte czasy piekielnie droga (okolice 100e!), za co zbierała liczne baty, ale wobec szybko rosnącej popularności maltów torfowych (których wcale nie było wtedy tak wiele) sprzedawała się bardzo szybko. No i była faktycznie niezła. Pamiętam, jakim problemem stał się w pewnym momencie zakup choćby jednej flaszki... Ostatnią sztukę braliśmy w berlińskim Kadewe po horrendalnej cenie 140 euro, co pierwotnie wydawało się kwotą szalenie zdzierczą :D W Balvenie szybko jednak zorientowano się "jaki jest trynd" i po niedługiej przerwie pojawił się kolejny wypust. Od tamtej pory nie było już praktycznie wielkiego problemu z kupieniem "nowej" Islay Cask. Zmieniły się też czasy, weszły liczne cs'y, przybyło bezpośredniej torfowej konkurencji, tylko cena pozostała zbliżona... Dziś zdaje się można kupić ją nadal w okolicach 120e.
A pierwszy release? Jednak nie zawojował świata. Gdyby nie wyszły kolejne partie, mógłby nieźle dziś mieszać na aukcjach ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lut 24, 2014 10:24 pm   

Bartoszku - na whiskyauction zauważyłem, że podają nr kodu kreskowego. Wszędzie taki sam, więc to żaden wyróżnik. Oprócz tego wszędzie jest informacja że z 94 beczek. Jedyne rozóżnienie to ilość ikon "gospodarczych" na tylnej etykiecie. są dwie możliwości 1 lub 3. Niestety nie wiemy jaki był oryginał oceniany na BoW. ale może Wiktor gdzieś ma butelkę.
Ostatnio zmieniony przez Danielito Pon Lut 24, 2014 10:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Lut 24, 2014 10:25 pm   

bartoszek napisał/a:
Nie znalazłem też na WB innej wersji?

Mitologizujecie strasznie tą WB. Whisky istniała na długo wcześniej, zanim o WB wogóle ktoś usłyszał ;) Widzę że nie zadano tam sobie trudu sprawdzenia podstawowych faktów.
A czy ta Twoja butelka nie jest przypadkiem z pierwszego wypustu... można sprawdzić chyba tylko po otwarciu :lol: Tam było łącznie coś koło 20 tysięcy butelek, więc niby teoretycznie istnieje minimalna szansa. Ale bardzo minimalna. Wtedy whisky kupowało się w zasadzie do picia. Nie to, co te dzisiejsze "limitowane" Arrany... ;)

[ Dodano: 24 Luty 2014, 22:31 ]
Danielito napisał/a:
może Wiktor gdzieś ma butelkę

Butelkę wyrzuciłem jesienią 2002 r. Pamiętam dobrze, bo wynosiłem całe ich sterty podczas zmiany mieszkania :lol:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
Ostatnio zmieniony przez Wiktor Pon Lut 24, 2014 10:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lut 24, 2014 10:32 pm   

No to niech sobie każdy przemyśli sprawę po przeczytaniu tego co powyżej i podejmie decyzję.To co napisał Danielito- sprawdziłem wszystko co na butli, jest tak jak mówi-najlepiej jakby Wiktor miał swoją pustą butle...ale poszła w kosz niestety

Moja wygląda tak jak inne, nic tam nie ma wyróżniającego:
https://picasaweb.google.com/Usypiacz/Whisky#5969438987915867474
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Pon Lut 24, 2014 10:47 pm   

Pol butelki juz jest rozdysponowane. Trzeba sprawdzic organoleptycznie.
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lut 24, 2014 10:58 pm   

Ewentualnie możemy wstrzymać się z tą butlą, niedługo chyba będę robił zakupy za granicą, jak gdzieś znajdę na stanie w cenie o której pisał Wiktor to kupię-będzie taniej i mniej żalu jak będzie kiepska
A moja zostanie na półce dziewicza :wink:

[ Dodano: Sro Lut 26, 2014 12:49 am ]
Zostało 15cl jeśli ktoś jeszcze jest chętny

Przeglądnąłem oferty w sklepach i fotki-nie wygląda żeby któryś sklep proponował starego pewniaka, jeśli taki istniał? Ceny mają niższe, ale odpuszczę sobie jednak ściąganie butli od sąsiadów celem porównania wyglądu...bo i tak to nic nie da póki nie otworzymy
Jakoś wewnętrznie czuję, że się nie zawiedziemy jak chodzi o tą butlę...jeśli jednak ktoś po przeczytaniu całego wątku chce się wycofać to niech da znać...nie obrażam się :wink:
 
 
rozen73 
Singlemalt Whisky Follower
seeker of malts



Ulubiona whisky: sherry in the dark
Dołączył: 11 Lip 2012
Posty: 118
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Wto Mar 04, 2014 7:43 pm   

Weż "na mnie " te 150 ml do Warszawy :wink:
pykniemy w piątek
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Mar 04, 2014 8:04 pm   

Butla zamknięta...jutro wyślę wiadomości do zainteresowanych tematem

Zaczynam się bać rozenku tego weekendu w Wa-wie...mam nadzieję, że chociaż dotrwamy do sobotniego popołudnia :twisted:
 
 
rozen73 
Singlemalt Whisky Follower
seeker of malts



Ulubiona whisky: sherry in the dark
Dołączył: 11 Lip 2012
Posty: 118
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Wto Mar 04, 2014 8:19 pm   

oj tam, oj tam damy radę 8)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów