bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
The Bottlers milczą...
Autor Wiadomość
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Gru 05, 2007 10:38 pm   The Bottlers milczą...

...czujemy się więc w obowiązku ratować sytuację bo jest obawa, że zakup skończy się niczym.

Sięgając do listy rezerwowej (bo nie zastępczej, są tutaj propozycje równie dobre a dalibóg, nawet lepsze!) proponujemy rozważenie następujących whisky:

1) Convalmore 24 yo 1978/2003 (59.4%, Rare Malts) - cena 60 GBP
Jestem ciekaw tej niezwykłej wersji, dla porównania można pokusić się dodatkowo o bardziej klasyczną Convalmore 1975 31yo z Enjoy Whisky w cenie 82 EUR. Recenzja Serga:
Colour: straw. Nose: very special, it smells like an un-smoky Laphroaig. Very medicinal, with some bandages, cod oil, lamp petrol, tar… Some funny smells of a brand new tyre. Very special indeed. Gets slightly metallic (oxidised copper). Mouth: rich and bold, very coating. Lots of wax, eucalyptus and tar. Quite some smoke, smoked tea (Lapsang Souchong), over-infused tea. Very, very interesting – I feel Convalmore was perhaps an overlooked distillery. Anyway, this one is a love-it-or-hate-it malt, and I love it. 90 points. (źródło: whiskyfun.com)

Krystian - 100ml
Windham Hell - 100ml
Czarek - 200ml
BOW - 100ml
pozostaje wolne 200ml

2) Millburn 35 yo 1969/2005 (51.2%, Rare Malts) - 77 GBP
Ta whisky nie wymaga rekomendacji, ceny sięgają już 150 euro... Cytat:
This famous series' last salvo and probably one of the best. Colour: pale amber. Nose: superb start on notes of underwood, moss, fern, mushrooms… Then we have lots of overripe fruits (pears and bananas), fresh vanilla, spearmint, blue woodruff, fresh parsley, garden cress… Truly superb, fresh and complex at the same time, with also hints of camphor. Beautiful old malt.
Mouth: it's all like on the nose, with a rather huge but balanced and smooth oakiness. Crystallised fruits, herbal teas (chamomile, hawthorn, thyme) and something delicately resinous. There's also a little peat and a little salt… The finish is just as great, just a tad 'varnishy' (nothing unpleasant) and quite peppery. Beautiful oakiness indeed. 91 points. (źródło: whiskyfun.com)

Ferros - 100ml
Krystian - 100ml
Czarek - 200ml
BOW - 100ml
Maro - 100ml
Wojciech - 100ml
butelka zamknięta

3) Caperdonich 38 yo 1968/2007 (51.4%, Duncan Taylor, cask #2619) - cena 114 EUR
Jedna z kilku sąsiednich beczek Caperdonich z których wszystkie zasłużyły na oceny 90+. Serge pisze o niej:
Colour: dark gold. Nose: oh, this one is much wilder and much less fruity, as if there was quite some peat. Were they already distilling peated malt at Caperdonich in 1968? All on toasted wood, wood smoke, charcoal, malt, roasted nuts, roasted tea (Japanese hochicha or hojicha), a little mint and eucalyptus... Wait, a lot of mint and eucalyptus. Even whiffs of wet dog (good dog!) And then the same notes of fresh almonds and marzipan as in the one for The Nectar. Certainly less spectacular but a I must say I adore this wildness. Okay, the palate will determine the outcome...
Mouth: hmm, this is tough. Closer to its twin cask now but certainly more phenolic again, more resinous, slightly bigger despite a lower ABV, also a little less woody... Beautiful notes of crystallised oranges, orange blossom water, fir honey, cough syrup, hints of peat... The distillate should have been the same, maybe this was an ex-Islay cask or something? Finish: no woodiness and a big ‘honeyness’ instead, with always these beautiful resinous notes and quite some salt like in the 1972. What a big old Caperdonich! You got it, I like it even better than its siblings, even if it’s really a matter of personal tastes as always. 91 points. (źródło: whiskyfun.com)

Ferros - 100ml
Krystian - 100ml
Czarek - 100/200 ml
BOW - 100/200ml
pozostaje wolne 300ml


4) Glenturret 1978 / 28 Year old / 70cl / 48.7% / Speciality Drinks Ltd - cena 65 GBP

Krystian - 100ml
Czarek - 100ml
BOW - 100/200ml
Wojciech - 100ml
pozostaje wolne 300ml

5) Glen Grant Duncan Taylor Rare Auld 35yo 1972 Sherry Cask 3887, dist.5/1972, bott.9/2007, limited edtion of only 163 bottles - 56,3% vol. - cena 109 EUR
Kilka słów ode mnie. Nie jest to co prawda dark sherry cask jak Teaninich TB, ale pod względem typu whisky oraz bogactwa aromatu/smaków jest z nim porównywalna. Osobiście rekomenduję.
Dla poliglotów: Wir sind es gewohnt, dass von Duncan Taylor in schöner Regelmäßigkeit sehr leckere Glen Grants abgefüllt werden. Deshalb hatten wir an diese Abfüllung, die exklusiv vom deutschen Importeur ausgewählt wurde, einen sehr hohen Anspruch! Und dann kommt dieser Glen Grant ins Glas - WOW!! Das refill Sherryfass überrascht mit einer sehr komplexen, würzig-kräftigen Nase, die wir noch nie bei einem Glen Grant hatten - gigantisch! Die Aromen-Explosion im Mund lässt vieles verblassen: dunkle Früchte, exotische Gewürze, feingliedrige Süße, feuchter Tabak, Torf, eine Spur Rauch und das Ganze sehr elegant und harmonisch miteinander verwoben! Der Alkohol ist perfekt eingebunden, es gibt keine spürbaren Holznoten, dieser Glen Grant beansprucht alle Sinne und man wünscht sich, dass diese Aromen nicht aufhören. Genau so kommt es dann: das Finish wiederholt alle Aromen, ist wärmend, wohltuend und laaaaaaaaang!
Fazit: einer der besten, vielleicht sogar der beste Glen Grant, den wir bisher hatten!

Ferros - 100ml
Krystian - 100ml
Czarek - 200ml
BOW - 100/200 ml
Wojciech - 100ml
pozostaje wolne 100ml

6) Tamdhu 34yo 1969/2004 (40.2%, Duncan Taylor, cask #7314) - cena 111 EUR
Kwiaty-owoce-miód-lato. Tak własnie powinny smakować whisky z Lowlands, tylko dlaczego nie smakują?... ;) Cytat:
Colour: straw. Nose: as fresh and fruity as a 34 years old malt can be, which already happened several times with old Tamdhus. Starts on lots of gooseberries, apples (golden delicious), mangos, oranges, bananas and pears, getting then unusually smoky (wood smoke) and quite gingery, with also notes of cinchona. Really starts to smell like ginger tonic after a moment, or orange soda for that matter. Then we have hints of mint and lemon balm, freshly sawn oak, hints of horseradish… It’s rather complex and quite entertaining, with an amazing freshness. Keeps developing for a long time, switching to chamomile and mint tea after a moment – and loads of fresh peppermint. Mouth: excellent attack, full bodied, vibrant, very fruity and delicately spicy. Litres of orange juice and banana juice plus nutmeg, cinnamon and cloves from the wood, with a little saltiness, a little liquorice, strongly sugared mint flavoured tea like they make in north Africa, white pepper… Sure there’s tannins but they are of the silky kind. A little less complex on the palate than on the nose, as often with these old casks. Finish: very long (at 40.2%!), even saltier than before, liquoricy, slightly resinous now. Excellent old Tamdhu, not tired in any way. 90 points. (źródło: whiskyfun.com)

Krystian - 100ml
Czarek - 100/200ml
BOW - 100ml
Maro - 100/200ml
Wojciech - 100ml
pozostaje wolne 200ml

Ci którzy deklarowali się na wspomniane bottlingi TB proszeni są o szybkie decyzje i wpisy w tym wątku: czy wchodzą, i w ile czego ;)
A jeśli ktoś dodatkowo jeszcze się pisze to śmiało, może uda się co nieco "wykroić" ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
Ostatnio zmieniony przez Wiktor Czw Gru 06, 2007 7:32 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
ferros 
Singlemalt Whisky Apprentice



Ulubiona whisky: Lagavulin
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 12
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Gru 05, 2007 11:18 pm   

Jeśli z TB nie wyjdzie to ja chętnie wejdę w posiadanie:
Millburn 35 yo 1969/2005 - 100ml
Caperdonich 38 yo - 100ml
Glen Grant Duncan Taylor Rare Auld 35yo - 100ml
_________________
Being second is to be the first of the ones who lose
 
 
krystian 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: Ardmore
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 191
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro Gru 05, 2007 11:21 pm   

Witam,
Ja chętnie po 100 z każdej proszę. O ile jeden z forumowiczów wcześniej zainteresowany Millburn 20yo rozmyśli się w istocie Millburn 35 lub odstąpi połowę sampla na rzecz dodatkowej próbki jakościowej.

pozdrawiam > krystian
 
 
windham hell 
Singlemalt Whisky Inquisitor
Theory in Practice



Ulubiona whisky: Bowmore Sherry
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 889
Skąd: Janów Lub
Wysłany: Śro Gru 05, 2007 11:38 pm   

Jeżeli znajdzie się 100 ml Convalmore to ja poprosżę
 
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1674
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Gru 06, 2007 9:48 am   

No to luuu
Convalmore -200, no ew. 100
Millburn - 200
Caperdonich -100 (jeśli trzeba do dopiecia sprawy to 200)
Glenturret -100
Glen Grant -200
Tamdu -200, jeśli będzie więcej chętnych to 100
_________________
Pozdrawiam
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Gru 06, 2007 12:03 pm   

David, byłeś zainteresowany Millburn TB, czy wersja Rare Malts też interesuje?
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1674
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Gru 06, 2007 2:47 pm   

Capera i Tamdu raczej po 100, ale gdyby to miało zaważyc na dopięciu no to i 200
_________________
Pozdrawiam
 
 
maro 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 244
Skąd: Opole
Wysłany: Czw Gru 06, 2007 3:02 pm   

To ja poproszę Millburn i Tamdu 100/200
pozdrawiam
_________________
Piję więcej!
Pozdrawiam Marek
 
 
Wojciech 
Singlemalt Whisky Crusader
Wojciech



Ulubiona whisky: Port Ellen
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 519
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Czw Gru 06, 2007 6:38 pm   

Szkoda The Bottlers :cry: , ale dla mnie po 100 ml Milburn, Glenturet. Glen Grant i Tamdhu.

Pozdrawiam
Wojciech
 
 
David 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Ardbeg Park
Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 730
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Pią Gru 07, 2007 1:42 pm   

Wiktor napisał/a:
David, byłeś zainteresowany Millburn TB, czy wersja Rare Malts też interesuje?


Jeśli to jeszcze możliwe to jak najbardziej :roll:
_________________
Pozdrawiam
David
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Gru 07, 2007 2:18 pm   

To może zróbmy deal w sposób następujący: BOW weźmie tylko 40 z naszej 100, reszta dla ciebie, a na zamianę proponujemy 40ml Millburn Rare Malts 25yo. Czyli miałbyś łącznie 100ml Millburn Rare Malts, z tym że w dwóch wersjach ;) Co powiesz na taki układ :)
Pozostali też mogą oczywiście zamówić - porównawczo - tą drugą, młodszą wersję.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1674
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Gru 07, 2007 3:41 pm   

Rezerwowałem największą dawkę Millburna 35 RM, jeśli zajdzie potrzeba to spokojnie się zredukuję, to tak dla formalności
_________________
Pozdrawiam
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Gru 07, 2007 5:07 pm   

czyli decyzja należy do Ciebie, David, dwie możliwości do wyboru ;)

Zamiast poz. 4 (bo chyba nie zbierze się, na razie, quorum na Glenturret) proponujemy

Clynelish 1983 Old Malt Cask 23yo w cenie 69zł 100ml albo 135zł za 200ml.

Oceny: Whisky Bible 2008 - 88 pkt, MaltManiacs - 90 pkt.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
David 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Ardbeg Park
Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 730
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Pią Gru 07, 2007 9:23 pm   

W takim razie wybieram opcję z dwiem różnymi wersjami Millburn. Wprawdzie Millburn jest dla mnie niewiadomą ale mam slabość do serii Rare Malts. :wink:

Jednocześnie dziękuje Czarkowi za poświęcenie :wink:

Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
David
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1674
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Gru 08, 2007 2:11 pm   

Na ustępstwa z mojej strony można niekiedy liczyć :wink: , można to nazwać tak jak David, prawda jest jednak brutalna - chętnie bym co nieco uszczknął z Wiktorowych flaszeczek i szukam rozwiązania tej dość opresyjenej :wink: sytuacji
_________________
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów