bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
10-lecie portalu BOW.pl

Czy zamierzasz wziąć udział w obchodach 10-lecia portalu BOW.pl?
oczywiście, bezwarunkowo!
56%
 56%  [ 9 ]
postaram się, ale póki co nie mam pewności, czy dam radę
12%
 12%  [ 2 ]
niestety, nie pasuje mi lokalizacja
0%
 0%  [ 0 ]
bardzo chętnie, ale w innym terminie...
6%
 6%  [ 1 ]
chciałbym, ale się boję
25%
 25%  [ 4 ]
nie, nie jestem zainteresowany
0%
 0%  [ 0 ]
to ostatnia rzecz, na którą miałbym ochotę
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 16
Wszystkich Głosów: 16

Autor Wiadomość
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Sty 17, 2015 4:21 pm   10-lecie portalu BOW.pl

10-lecie BOW.pl

W czerwcu 2015 roku będziemy świętowali 10. rocznicę powstania portalu BOW.pl. Nie jest to zbyt wiele - zwłaszcza w świecie whisky - co by jednak nie mówić, takiej okazji wręcz nie sposób zmarnować ;-) Dlatego też organizujemy i ogłaszamy Szczególnie Uroczyste Spotkanie Przy Whisky - w gronie twórców, sympatyków i czytelników naszego serwisu.


Jaka whisky?
To pytania padało najczęściej... Nihil novi ;-) Spodziewajcie się whisky młodych, starych, starszych i najstarszych, kilku przebojów 10-lecia, paru niespodzianek, a przede wszystkim dobrej, wspomnieniowej atmosfery. Bez tak modnego ostatnio napinania się na „nie-wiadomo-co”, bez "35-letnich Port Ellen", bez "legendarnych" whisky z Tajwanu... Celem nadrzędnym, tradycyjnie, wartościowa poznawczo degustacja oraz dopijanie dramów z nieudawaną przyjemnością, przy oby słabnącej z upływem czasu popularności „glentallocha” ;-)

Kiedy?
Po omówieniu wieloletnich doświadczeń, dogłębnym przeanalizowaniu i przedyskutowaniu zalet oraz wad różnych opcji, termin dwudniowego spotkania został ustalony na: 5 czerwca (piątek) – 7 czerwca (niedziela) 2015 r., z dodatkową bardziej „kameralną” degustacją dla chętnych w przeddzień, (czyli w czwartek, 4 czerwca)
Co ważne, przypada wówczas tzw. długi weekend (czwartek-niedziela), co oczywiście może być dla Was zarazem plusem, jak i minusem terminu... Dla organizatorów pozostaje plusem ;-)

Gdzie?
Spotkanie odbędzie się w malowniczo położonym wśród borów pałacu Łąkomin (okolice Gorzowa Wlkp.). Zainteresowanych odsyłamy na stronę internetową pałacu.

Dla kogo?
Oczywiście dla wszystkich sympatyków portalu BOW.pl. Mile widziani będą debiutanci ;-)
Pierwszeństwo w zapisach będą mieli, w kolejności: formalni członkowie BOW.VIP Klubu (także ci „w stanie spoczynku”), pozostali uczestnicy rozmaitych imprez BOW, osoby „towarzyszące” bądź zarekomendowane przez w/w - a wreszcie Ci, którzy zgłoszą się najwcześniej (mamy na myśli przemyślane i definitywne zgłoszenia, poparte wpłatą składki).
Wszystkim przypominamy o zabraniu ulubionego szkła na imprezę ;-) w kilku (!) egzemplarzach.

Jaki format?
Planujemy dwie „obowiązkowe” degustacje. Uroczystą i ważniejszą - sobotnią, oraz piątkowe „coś specjalnego”. Zastrzegam, że chodzi o bardziej nowatorską formę, niż samą „treść” - liczymy, że będzie naprawdę ciekawie, a zabawa wszystkich uczestników równie dobra, jak degustowana przez nich whisky ;-)
Degustacje będą zaczynać się popołudniami, a kończyć w porze kolacji (raczej późnych) na Sali Leśniczego. Jak zawsze też, nie przewidujemy w ich trakcie przerw „na jedzenie”, niweczących atmosferę i negatywnie wpływających na kubki smakowe. Hard but true ;-)

Jakie koszta?
Koszt uczestnictwa w spotkaniu (obejmujący udział w degustacjach w piątek oraz w sobotę) wynosi równowartość 140 EUR / osobę. W tej cenie będzie zapewniona możliwość degustacji ponad 20 różnych whisky słodowych.
Koszt zakwaterowania (ze śniadaniem): 75zł/osobę/dobę w pokojach 2-osobowych, 120zł/osobę/dobę w pokoju 1-osobowym. Pokoje 3-osobowe na życzenie. Istnieje możliwość przyjazdu z rodziną (prosimy o uprzednie zgłoszenie takiej chęci).
Koszt wyżywienia: koszt posiłków, począwszy od obiadu w piątek, aż po kolację w sobotę wyniesie około 200zł/osobę. Obiekt jest znacznie oddalony od „cywilizacji” (ca. 10km do najbliższej miejscowości), warto więc zaopatrzyć się w niezbędne produkty (woda etc.) jeszcze przed przyjazdem na miejsce. Możliwości dokupienia czegokolwiek na miejscu będą mocno ograniczone (a koszt z pewnością wyższy).
Koszty dodatkowe: zakup wody, bufet kawowy itp. budżet do 30zł na osobę (za oba dni).

Osoby zainteresowane udziałem w dodatkowej, kameralnej degustacji w czwartek otrzymają za zadanie przywiezienie ze sobą jednej, ale za to wyjątkowej butelki na ten wieczór. Jej charakter wyznaczają whisky opisywane na tych łamach przy okazji corocznych degustacji świątecznych. Celem omówienia szczegółów i uzgodnienia konkretnych whisky, chętnych zapraszamy do kontaktu poprzez wiadomość prywatną na Forum, albo przez e-maila.

Dojazd do Łąkomina
Zasadniczo i tradycyjnie: każdy we własnym zakresie. Przyjezdnym z dalekich, a wspólnych stron, sugerujemy „łączoną” organizację podróży (np. jednym samochodem). Można, a wręcz warto, wykorzystać w tym celu Forum :-)
Zmotoryzowani powinni kierować się drogą S3 na Gorzów Wlkp., a z obwodnicy tego miasta zjechać na drogę nr 130 (kierunek Dębno). Od zjazdu do samego pałacu odległość wynosi około 20km.
Osobom nie zmotoryzowanym zalecamy dojazd koleją do Poznania bądź Szczecina, i rozpytanie o możliwość dalszego „zabrania się” z kimś jego transportem (organizatorzy także postarają się pomóc).

Atrakcje dodatkowe
Przy pałacu znajduje się nieduże, ale cieszące oko jezioro, w którym można sportowo wędkować, kąpać się (o ile oczywiście aura będzie sprzyjająca), popływać kajakiem/rowerem wodnym. Istnieje możliwość wykupienia indywidualnie innych rozrywek (np. strzelnica). Na miejscu jest także mini-zoo z awatarami Glenfiddicha, Famous Grouse i innymi pomiotami chaosu ;-)
Jeśli znajdą się odpowiednio liczni zainteresowani wśród uczestników Spotkania, możemy pokusić się o organizację np. wieczornego ogniska, opcjonalnie połączonego z pieczeniem świni (nawet dzikiej) albo innego indora. Osoby zapisane proszę o zabieranie głosu w tej istotnej sprawie ;-)


Pytania ogólne (nie związane ze szczegółami własnego udziału) prosimy także umieszczać w niniejszym temacie.


Zapraszam serdecznie w imieniu całej ekipy BOW i zachęcam do jak najszybszego podjęcia decyzji. Ostateczny termin na zgłoszenia uczestnictwa podamy wkrótce.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Sob Sty 17, 2015 4:38 pm   

Wiktor napisał/a:
bez "legendarnych" whisky z Tajwanu...

Czy ja już wypowiadałem się publicznie na jej temat?... ;-)

Wiktor napisał/a:
Oczywiście dla wszystkich sympatyków portalu BOW.pl.

I ja bym to podkreślił jeszcze raz. Z całą stanowczością. :)

Wiktor napisał/a:
przypominamy o zabraniu ulubionego szkła na imprezę

A przypomnisz raz jeszcze, krótko przed imprezą - ze względu na regularne luki w pamięci co poniektórych w tej kwestii?... ;-)
Cytat:
Zmotoryzowani powinni kierować się drogą S3 na Gorzów Wlkp., a z obwodnicy tego miasta zjechać na drogę nr 130 (kierunek Dębno).

A to jest bardzo dobry kierunek... :)
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
ErykCzternasty 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: None
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 176
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob Sty 17, 2015 5:55 pm   

Wiktor napisał/a:
Atrakcje dodatkowe

Cmokania po jajkach nie będzie?
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Sob Sty 17, 2015 5:57 pm   

I'm in. Czwartek też.
ErykCzternasty napisał/a:
Wiktor napisał/a:
Atrakcje dodatkowe

Cmokania po jajkach nie będzie?

Jeśli spodobasz się mamie dzik, to wszystko jest możliwe...
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Sob Sty 17, 2015 7:47 pm   

Wiktor napisał/a:
Osobom nie zmotoryzowanym zalecamy dojazd koleją do Poznania bądź Szczecina, i rozpytanie o możliwość dalszego „zabrania się” z kimś jego transportem (organizatorzy także postarają się pomóc).

Rowniez do Gorzowa lub Kostrzyna ;) Z ktoregokolwiek z wymienionych czterech miast dla niezmotoryzowanych zalatwimy transport na miejsce spotkania o ile oczywiscie zglosza sie odpowiednio wczesnie :smile: Ja zajme sie skoordynowaniem tej sprawy - chetnych do podwiezienia prosze o kontakt na PW.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Sty 28, 2015 3:07 pm   

Termin zapisów na spotkanie i wpłaty zaliczki whiskowej upływa 22 lutego.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
ElBocheno 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: Dark Whisky ;p
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 156
Skąd: WD
Wysłany: Wto Mar 03, 2015 9:13 pm   

Wiktor napisał/a:
koszt posiłków, począwszy od obiadu w piątek, aż po kolację w sobotę wyniesie około 200zł/osobę

Czy to znaczy, że w niedzielę wypuszczą nas bez śniadania? :shock:
_________________
Pozdrawiam,
El "You're talking to me?" Bocheno
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Wto Mar 03, 2015 10:03 pm   

Trzeba będzie sobie upolować :mrgreen:
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Mar 03, 2015 11:14 pm   

Śniadania dla grzecznie nocujących są w pakiecie ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
ElBocheno 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: Dark Whisky ;p
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 156
Skąd: WD
Wysłany: Czw Mar 19, 2015 1:39 pm   

Nooooo, nie mogę się doczekać!!
Heh, że to już 10 lat uczciwych degustacji...
To ja na ławeczce przed blokiem po tych 10 latach z BoW:

Koneser sprawdza bukiet
_________________
Pozdrawiam,
El "You're talking to me?" Bocheno
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw Mar 19, 2015 2:02 pm   

ElBocheno napisał/a:
Koneser sprawdza bukiet

Po kolorze zgaduje, ze to Arran.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Mar 19, 2015 2:18 pm   

Piotr ma Arran na czwarte imię ;)

[ Dodano: 4 Maj 2015, 16:08 ]
Aktualizacja!

Dokonaliśmy właśnie ostatecznej rezerwacji pokoi oraz wyżywienia. W związku z tym prosimy uczestników o wpłaty na konto, wg indywidualnych wyliczeń, czyli:

1) nocleg ze śniadaniem w pokojach 1-os: 120/dobę/osobę, a w pokojach 2-os: 75zł/dobę/osobę
1b*) apartament ze śniadaniem: 230zł/dobę
3) wyżywienie: obiady w piątek i sobotę, kolacje w piątek i sobotę: 200zł/osobę
4) wyżywienie: dodatkowa kolacja w czwartek: 60zł/osobę
5) pozostałe niezbędne zakupy i koszta (woda itd.): 30zł/osobę degustującą/cały pobyt

------------------------
* opcja specjalna ;)


Nr rachunku bez zmian. Można pytać o potwierdzenie kwoty przed przelewem, ale liczę że sobie z tym sami poradzicie ;)


UWAGA: Osoby które potrzebują pomocy organizatorów w kwestiach "logistycznych" (dotarcie na miejsce spotkania) proszone są o zgłoszenie się do Rosomaka na PW najpóźniej do końca tego tygodnia!
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Wto Maj 05, 2015 2:37 pm   

<rozentuzjamowany very!>
_________________
Doing does
 
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Śro Maj 13, 2015 7:14 pm   

Wiktor napisał/a:
Osoby które potrzebują pomocy organizatorów w kwestiach "logistycznych" (dotarcie na miejsce spotkania) proszone są o zgłoszenie się do Rosomaka na PW

Rzeczywiscie prosilbym o bardzo szybkie informacje odnosnie miejsca i godziny przyjazdu. Jesli zostal jeszcze ktokolwiek kto nie przybywa bezposrednio na miejsce spotkania we wlasnym zakresie, a jeszcze sie do mnie nie zglosil (a podejrzewam, ze sa tacy ;) ) to niech zrobi to niezwlocznie - chcialbym domknac koordynacje podwozenia gosci wiec bede wdzieczny za mobilizacje ;)

[ Dodano: Pon Cze 01, 2015 12:25 pm ]
Przyjezdzajacym do Łąkomina BOW chcialby przypomniec, ze miejsce lezy bardzo na odludziu. Z naciskiem na "bardzo" i na "odludziu". Jesli zatem ktos nie moze zyc bez swoich ulubionych wafelkow, orzeszkow czy innej tam tufty to powinien to zabrac ze soba. Mozliwosci zakupu czegokolwiek na miejscu beda mocno ograniczone, a po ewentualne zakupy trzeba bedzie jechac (albo isc :mrgreen: ) kilkanascie kilometrow.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
windham hell 
Singlemalt Whisky Inquisitor
Theory in Practice



Ulubiona whisky: Bowmore Sherry
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 889
Skąd: Janów Lub
Wysłany: Pon Cze 01, 2015 12:27 pm   

rosomak napisał/a:
Jesli zatem ktos nie moze zyc bez swoich ulubionych wafelkow, orzeszkow czy innej tam tufty



świetne
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów