bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
co sadzicie?
Autor Wiadomość
draker77 
Blendedwhisky Flagellant
zaciekawiony


Ulubiona whisky: Glenlivet12
Dołączył: 24 Mar 2015
Posty: 3
Skąd: Reszel
Wysłany: Śro Mar 25, 2015 10:43 pm   co sadzicie?

Powiedzcie mi cos prosze na temat tego specjalu,nie mialem przyjemnosci lub jej braku podczas degustacji,ale moze bardziej doswiadczeni uzytkownicy moga na temat tychze sie wypowiedziec?:) pojawila sie ostatnio na aukcji i chcialbym poznac opinie kogos znacznie bardziej zaznajomionego w temacie niz ja sam:) Dla mnie to jeszcze daleka droga do rozpoznania bukietu i odkrycia prawdziwego smaku tychze .ale jako laikowi przemawia do swiadomosci fakt iz sa to dosc stare edycje.
1.MacPhails Centenary Decanter 100years - 1895-1995
2.Glenturret 1972 - 30 year old 169/522 bottles

Pozdrawiam
Radek
Ostatnio zmieniony przez Wiktor Czw Mar 26, 2015 10:03 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw Mar 26, 2015 9:51 am   

Pytanie czemu wybrales akurat te konkretnie butelki?
Co do starych edycji to mysle, ze znajdzie sie sporo tanszych od tego Glenturreta. Nie wiem po ile "chodzi" ten Macphails, ale w jego wypadku nie wiadomo przeciez jak stary jest destylat/y w butelce. No i to kastrat - spore ryzyko nabycia zupelnie przecietnej czy wrecz slabej rzeczy.
Jezeli jestes na poczatku "whiskowej drogi" to polecalbym zupelnie inne opcje, a jezeli masz cisnienie koniecznie na cos wiekowego to doradzalbym raczej sampla. No chyba, ze jestes doswiadczonym, zblazowanym wyjadaczem :mrgreen: wtedy oczywiscie wszystko mozna. Tyle, ze nawet wtedy nie wszystko warto :wink:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
draker77 
Blendedwhisky Flagellant
zaciekawiony


Ulubiona whisky: Glenlivet12
Dołączył: 24 Mar 2015
Posty: 3
Skąd: Reszel
Wysłany: Czw Mar 26, 2015 11:22 pm   

:) dziekuje...:) w sumie dostalem w prezencie od zony,wygrala na aukcji,widziala ,ze zaczalem sie interesowac tematem...ale do sprobowania tychze bede musial sam dojrzec;) a raczej wykorzystac jakas okazje ku temu. Rzeczywiscie racja co do poszukiwan kierunku,w ktorym chcialbym rozwijac swoje smaki mam nikle doswiadczenie i raczej oparte na czytaniu niz osobistej degustacji,ale chyba czas zaczac:) Do tego celu mam zakupione dwie butelki HP18 i Aberlour 18 przypuszczam,ze okazja do degustacji nadarzy w nadchodzace swieta ,zeby w spokoju zaglebic sie w temat choc troche fizycznie:) Co do sampli rzeczywiscie,powinienem sprobowac i dzieki temu probowac wiecej:) dzieki serdeczne!

Pozdrawiam
Radek
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pią Mar 27, 2015 10:06 am   

Myslalem, ze ta aukcja dopiero sie skonczy i w tym duchu pisalem ;) Ale skoro to juz kupiony prezent to napisze jeszcze tylko, ze wielu by dalo wiele, zeby im zona jakakolwiek whisky kupila, a nie tylko marudzila, ze za duzo pieniedzy na to idzie ;)
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów