bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Wiktor
Nie Gru 04, 2016 9:30 pm
Glenglassaugh 1972 cask #2114
Autor Wiadomość
Neptune
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: ciągle szukam ;)
Dołączył: 02 Mar 2013
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 27, 2016 6:36 pm   Glenglassaugh 1972 cask #2114

Chciałbym zaproponować sampling poniższej butelki. Sporo już zeszło na sąsiednim forum, ale do zamknięcia jeszcze nieco brakuje.

Wiem, że oceny na Whiskybase mają średnią wiarygodność, ale bardzo mało jest butelek tak dobrze ocenionych. W dodatku nie miałem jeszcze styczności ze starociami z tej destylarni, więc chętnie spróbuję. Zamawiam jak tylko się zamknie.


Glenglassaugh 1972 cask #2114

41 years old, 50,6%, Refill Sherry Butt, 582 bottles

https://www.whiskybase.co...nglassaugh-1972

Cena za 2cl - 102zł
Cena za 5cl - 252zł
Ceny z wliczonymi butelkami

Zamknięta
rosomak - 5cl
Wiktor - 2cl
JacekBee - 10cl
Ostatnio zmieniony przez Neptune Śro Wrz 28, 2016 11:20 pm, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Śro Wrz 28, 2016 9:52 am   

Echhh - nie powiem żebym nie miał obaw, zwłaszcza po pewnej przekrojówce Glenglassa w Starym Młynie, ale czegóż to się nie robi dla dawnej, zawiedzionej miłości :wink: Poproszę 5 cl i jeżeli się domknie to dane do przelewu na PW.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Wrz 28, 2016 10:02 am   

Cena jeszcze niezła, jak widzę. 2cl chętnie, w ramach "świętych obcowania" ;)
Te niemal 1800E podane na WB to już jakiś grubszy odpał :lol: Polecam zgłosić się do JackaBee po sampla Benriacha 1975, którego ostatnio piliśmy. Whisky na mocne 8p (choć mnie nie przekonał finisz) a cena nadal poniżej 400E. Myślę, że z tym Glenglasem spokojnie powalczy ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
wncvirus 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: Bunnahabhain
Dołączył: 18 Wrz 2016
Posty: 79
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro Wrz 28, 2016 10:10 am   

Wiktor napisał/a:
Cena jeszcze niezła, jak widzę. 2cl chętnie, w ramach "świętych obcowania" ;)
Te niemal 1800E podane na WB to już jakiś grubszy odpał :lol: Polecam zgłosić się do JackaBee po sampla Benriacha 1975, którego ostatnio piliśmy. Whisky na mocne 8p (choć mnie nie przekonał finisz) a cena nadal poniżej 400E. Myślę, że z tym Glenglasem spokojnie powalczy ;)


Cześć,

możesz podać o jakim Benriachu 1975 mówisz?
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Wrz 28, 2016 10:22 am   

Pojawiła się ich na rynku cała gromada. Od różnych IB. Taka nowa tradycja ;) Występują przeważnie jako Speyside-coś-tam, rocznik '75 albo 40yo. My piliśmy wersję "Sansibar label", od wiadomego bottlera.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
JacekBee 
Singlemalt Whisky Combatant



Ulubiona whisky: Clynelish
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 487
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 28, 2016 2:06 pm   

Ja 5cl chętnie.


A Sansibar - poezja! Zaraz go nie będzie bo sam wypiję :wink: . Wielkie pozytywne zaskoczenie.
 
 
Neptune
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: ciągle szukam ;)
Dołączył: 02 Mar 2013
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 28, 2016 6:02 pm   

Zanotowane, zbliżamy się do zamknięcia. Komuś jeszcze?

Benriacha, jeśli jeszcze coś zostało, bardzo chętnie spróbuję.

[ Dodano: Czw Wrz 29, 2016 12:37 am ]
Dzięki Panowie. Butelka zamknięta i zarezerwowana. Gdy tylko dostanę potwierdzenie, że na pewno jest dostępna i już na mnie czeka, roześlę dane do przelewu. Prosiłbym też o określenie się w kwestii sposobu odbioru - mogę wysłać pocztą, lub paczkomatem, lub przekazać osobiście/pośrednikowi na WLW, jeśli ktoś będzie. W Warszawie możliwy odbiór osobisty.
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw Wrz 29, 2016 5:29 am   

Dla mnie moze byc na WLW - osobiscie czy posrednikowi to jeszcze do ustalenia.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Neptune
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: ciągle szukam ;)
Dołączył: 02 Mar 2013
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 08, 2016 6:15 pm   

Whisky jak widać dotarła cała i zdrowa. Co prawda zdjęcia butelki między kobiecymi stopami nie będzie, będzie tylko takie normalne, ale za to kto się zapisał, to będzie mógł spróbować :mrgreen:

Zaraz lecą na PW dane do przelewu. Chyba wszystkim, którzy tu zamówili mogę przekazać na WLW, lub w Warszawie później, więc kwestia odbioru jest prosta.


 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw Paź 27, 2016 8:43 pm   

Zapach: stara sherry przeplatana z akcentami świeżego ogórka, gdzieś na bardzo dalekim planie niedojrzale truskawki. Następnie sherry przechodzi w watę cukrową i wrzosy. Nieco miodów spadziowych. Później na owym dalekim planie aceton. Czekam. Po kilkunastu minutach wygrywa świeży ogórek w formie mizerii z cukrem z jakimś kontrapunktowym kwasem czyli w sumie klasyka starej Glenglassaugh.
Smak: alkohol wyraźnie wyczuwalny, na pierwszym planie wata cukrowa i sherry do tego trochę popiołów. Echa drewna. Jakiś tytoń, koniczyna. Czas niewiele zmienia.
Uwagi: ciekawy, w miarę klasyczny i zniuansowany zapach górujący nad bardzo poprawnym, ale nie zasługującym na zachwyty smakiem (jakkolwiek wymagającym skupienia niczym nie przymierzając Highland Park ;) ). Jestem zobowiązany Neptune za sampling, gdyż miałem i tak tej whisky w jakiś sposób spróbować, nie pierwszy to raz daje jakiejś destylarni 10tą szansę. Przy ewentualnym, kolejnym „glenglasie” wstrzymam się jednak na czas dłuższy. Tym bardziej przy polityce cenowej i marketingowej, która destylarnia obrała.
6 punktów.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Paź 28, 2016 8:34 am   

Rosomaka dzentelmen słabo, koneserka nie zna. Duma. Krytyka tylko, duma. A nie kupic zestawik good herbata dla Managera, taka Ekskluziwa od JacekBee! Moja szaman Blada Stopa mowic: wszystko nie prawda, bo tylko od jeden opinia. Ta kraj Polska jest gorzej Afryka Bangladesz! Moja smutna teraz.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Paź 28, 2016 10:48 am   

Wiktor napisał/a:
Rosomaka dzentelmen słabo, koneserka nie zna.


Prawdziwa problem w tym, że aby krytyk była w stanie docenić wybitna whiskey,
Ona nie może mieć zbyt duża punkt odniesienia.
Głupia był, że piła zbyt wiele naprawdę genialnych whisky, a teraz ani krytyk, ani dzentelman, ani poklasku nie dostanie... :lol:


i do tego popsuła radość i pewność wydawania się, że już sięgnęła sufitu, skoro tyle wykosztowała...
_________________
"THE CLAN'S ARE MARCHING 'GAINST THE LAW
BAGPIPERS PLAY THE TUNES OF WAR
DEATH OR GLORY I WILL FIND
REBELLION ON MY MIND"
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Gru 04, 2016 9:30 pm   

Teraz słucha cała koneserka! Rosomaka honorowa polska-dżentelmen, duma, radość! Tylko wielka smutek w moja wioska, Afryka żałoba. Taka historia. Nozdrza whisky raz. Wdycha. Zapach ooo, big koneserka, czarna gentelman lewitacja, już już ekstaza. Nagle przyszła szaman, stara chlora, wchodzi chata, zabiera nos kieliszek, mówi: cicho ty tępa dzida, koniec lewitacja, ha ha, moje lepsze pamięta! Myśli sobie: szaman zawiść, fałszywa, nie rozumie wybitność, niech pije herbata na dworzec PKP z JacekBee, drama szkoda, więcej nie rusza! Nie wolno taka krytyka!
Spróbowała na język. I zaraz sprawdziła, czy ta szaman nie zrobić zła infekcja! Bo ohyda, paskuda... Moja aż rozboleć głowa, shit. W dżungla słyszeć jak słonie uciekać. Lamparty uciekać. A orangutan zrobić wielka... Hold. Gentelmen nie rozmawia.
My teraz nie mieć ani dolar, ani co na ognisko. Zagłada na nasza wioska. Wy przysłać dobra whisky Czerwona Krzyż...
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów