bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Warszawa 15.10
Autor Wiadomość
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Paź 08, 2016 9:32 am   Warszawa 15.10

Przesympatyczni wysłannicy BOW wybierają się do Warszawy, po raz kolejny śledzić postępy tzw. festiwalu Tudora. Albo ich brak ;) No i poznawać tych wszystkich "świetnych ludzi", pstrykać fotki z Autorytetami, rozkoszować się bogactwem i różnorodnością whisky (i nie tylko whisky!), uczyć się doceniania uroków nienadętej, nieskażonej snobizmem zabawy. Będzie wspaniale! Brawo my! ;)
W związku z tym chętni na tradycyjny już, nieprzyjemnie kameralny i archaicznie hermetyczny "after", proszeni są o pilny kontakt w tym temacie, albo PW :twisted:

EDIT: zmiana - termin to sobota 15.10, godziny wczesnowieczorne.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
Ostatnio zmieniony przez Wiktor Nie Paź 09, 2016 6:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Sob Paź 08, 2016 10:35 am   

A czy na after będą kastrowane "Little". Bo jeśli nie, to chyba nie ma po co. Wlaśnie się dowiedziałem, że selekcja u Was strasznie kuleje, w przeciwieństwie do prawdziwych znawców.
Ostatnio zmieniony przez Tomek1 Sob Paź 08, 2016 1:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pocieszny_PCS 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 715
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 08, 2016 11:08 am   

Bardzo chętnie.
Jakieś konkrety?
_________________
ZInnejBeczki.com
 
 
 
maudite 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: szukam...
Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 253
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Sob Paź 08, 2016 11:10 am   

A można przynajmniej kilka szczegółów? Gdzie, jak, z czym przyjść żeby w mordę na starcie? ;)
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Paź 08, 2016 11:48 am   

Konkretów, na razie, nie ma żadnych :) Zobaczymy, ilu nas się zbierze i zadecydujemy, hm? Co do miejsca, pory i tak dalej. Może warto by także o jakiejś whisky pomyśleć ;) Rok temu, przykładowo, kupowaliśmy - wspólnie - wybrane sample (takie trochę większe, o ile mnie pamięć nie myli @20cl) na festiwalu. Od BWM. I to było stosunkowo elastyczne i niedrogie rozwiązanie.
Przydałoby się więc zarezerwować od razu trochę tego kastrowanego Littla (!), albo - tak dla odmiany - czegoś ze słabszej selekcji, bardziej w naszym stylu ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Islayman 
Singlemalt Whisky Follower
I love it!


Ulubiona whisky: Glen Ord
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 202
Skąd: Debrzno
Wysłany: Nie Paź 09, 2016 5:54 pm   

Zapraszam po sample na nasze stoisko . Np. To :razz:

https://www.whiskybase.co...row-16-year-old

[ Dodano: Nie Paź 09, 2016 5:55 pm ]
albo stara Laga 15yo :

https://www.whiskybase.co...r-old-pure-malt

[ Dodano: Nie Paź 09, 2016 5:55 pm ]
i coś tam się jeszcze znajdzie fajnego :cool:
 
 
PawelWojcik 
Singlemalt Whisky Crusader


Ulubiona whisky: PE & coke
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 571
Skąd: Bishkek, Kyrgyzstan
Wysłany: Nie Paź 09, 2016 6:26 pm   

@Islayman
nie bede tam, wysle tylko znajomego do zakupu kilku sampli, ale tak "patrzac prawie z boku" dziwi mnie czemu nie napiszesz wiecej o tym, co bedzie na Waszym stoisku i w jakiej cenie (?) oczywiscie kilka niespodzianek mozesz pominac ;)
zwyczajnie daj praktyczna infornacje i linki do WB, tymsamym szanse milosnikom SM przygotowac sie wczesniej do wizyty na Waszym stoisku. a moze masz jakies osobiste przemyslenia na temet tegi, co zaoferujecie (?) - napisz.
nie czytalem nigdy regulaminu forum BOW, ale nie sadze, ze sa jakies problemy z prezentacja tu takiej informacji.

edit: a jeszcze, jesli by potem jakis sampling sie odbyl, to zupelnie by fajnie bylo ;)
edot2: dla przezroczystosci - tak, jestem jednym z klientow http://www.bestwhiskymarket.com/
_________________
serdecznie pozdrawiam spod dywanu,
ja.
Ostatnio zmieniony przez PawelWojcik Nie Paź 09, 2016 6:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Paź 09, 2016 6:52 pm   

Tez mi sie wydaje, ze wszyscy by na tym skorzystali. Nie tylko sprzedawca ;)

Nasze łojenie zmuszeni jestesmy przesunac na sobote. Kilka kolejnych osob zglosilo akces, ale w piatek nie dadza rady dojechac.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Islayman 
Singlemalt Whisky Follower
I love it!


Ulubiona whisky: Glen Ord
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 202
Skąd: Debrzno
Wysłany: Nie Paź 09, 2016 7:29 pm   

Będziemy mieć kilkadziesiąt butelek na stoisku, więc trudno mi wszystkie wymienić. Postaram się wrzucić listę tych najciekawszych pozycji wraz z cenami. Poza tym , na niektóre jeszcze ciągle czekam... ;(
 
 
PawelWojcik 
Singlemalt Whisky Crusader


Ulubiona whisky: PE & coke
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 571
Skąd: Bishkek, Kyrgyzstan
Wysłany: Nie Paź 09, 2016 7:34 pm   

a my czekamy od Ciebie ;)

fajnie by bylo jeszcze dostac takie info od innych wystawcow.
_________________
serdecznie pozdrawiam spod dywanu,
ja.
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Nie Paź 09, 2016 10:44 pm   

PawelWojcik napisał/a:
nie czytalem nigdy regulaminu forum BOW, ale nie sadze, ze sa jakies problemy z prezentacja tu takiej informacji.


Mylisz sie. Sa problemy. Sa problemy nie ze strony BOW, ale ze strony samych sprzedawcow, ktorzy maja ow problem zeby wyartykułowac argumenty ZA ich selekcja i wyborem. Wole nawet (generalizujac) nie mowic tu dlaczego.

Dosc, ze przytocze historie wielce znanego i czesto tu przytaczanego sprzedawcy, ktory wrzucil swoja liste whisky i cen na tymze forum, a nastepnie zagadniety przeze mnie na PW i otrzymawszy ultimatum, ze albo o kazdej z pozycji, ktore tu reklamuje napisze choc kilka slow albo usune jego post odpowiedzial "sorry, nie chce mi sie, kasuj". Prawda, ze bylem zlym wujem kasujac?

Islayman napisał/a:
Postaram się wrzucić listę tych najciekawszych pozycji wraz z cenami.


Z cala sympatia to nie o to chodzi. W kazdym razie nie wylacznie. Chodzi o liste i kilka przynajmniej slow, a najlepiej zdan o rzeczach, ktore bedziecie mieli. Nie tylko co, ale i dlaczego, w jakim klimacie, dla kogo itp. Tego brakuje i Wam i tak naprawde wszystkim. Postarajcie sie troche w tym wzgledzie chocby i na ostatnia chwile. Nie masz zadnych problemow z wyszukiwaniem smakow i aromatow wiec tym bardziej Cie to zobowiazuje :wink:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Ruda 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Cotswolds
Dołączyła: 12 Lip 2016
Posty: 257
Skąd: Zewsząd
Wysłany: Pon Paź 10, 2016 5:54 am   

za Pawloff "lepiej nie rusz"

Islayman napisał/a:
Postaram się wrzucić listę tych najciekawszych pozycji wraz z cenami


PawelWojcik napisał/a:
fajnie by bylo jeszcze dostac takie info od innych wystawcow


BOW - Niezależne Centrum Informacji o Sprzedaży


https://www.youtube.com/watch?v=02-grT4Zikw
Ostatnio zmieniony przez Ruda Nie Paź 30, 2016 6:22 am, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Paź 10, 2016 8:32 am   

Współzależności między BOW a sprzedawcami! Cóż za świeży i wdzięczny temat do odkrywczych dyskusji ;) Przypominam, że zasady są od dawna jasno wyłożone w dziale FAQ. A także wskazówki, jak osiąga się pożądany balans pomiędzy informacją, na którą czeka każdy, a reklamą, którą - poza reklamującym się - mało kto lubi ;)
Liczę na wrzucenie info odnośnie whisky, które mogłyby odwiedzić nasz wielce napuszony stół "wieczorową porą". Takich solidnych, ciekawych whisky dla śmiertelników. Nawet, gdyby kogoś z czytelników miałoby przy nim przypadkiem zabraknąć, to i jemu taka wiedza chyba nie zaszkodzi ;) Wiem skądinąd, że niektóre selekcje butelek na festiwal są tak doskonałe, że aż tajne :lol: Skupmy się przeto na tych mniej eksperckich flaszkach, co to ich nie będą dowozić na festiwal pod strażą i prezentować zza pancernych szyb :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Islayman 
Singlemalt Whisky Follower
I love it!


Ulubiona whisky: Glen Ord
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 202
Skąd: Debrzno
Wysłany: Śro Paź 12, 2016 4:48 pm   

U nas szyb pancernych nie będzie :)
Oto kilka naszych propozycji na WLW 2016. ( ceny za drama 25ml )

Większość z Was pewnie zna The Bottlers... ostatni ich wypust pojawił się w 2009 roku. Po 7 latach wreszcie są dwie nowe pozycje! :

Springbank 1993 22yo 51,9% cask 227 refill sherry hogshead - 70zł
Port Charlotte 2001 13yo 63,5% cask 1031 refill bourbon hogshead- 50zł

Myślę, że wszyscy ( łącznie ze mną ) jesteśmy ciekawi tych wypustów.

Bedzie kilka nowości od Blackaddera- o ile dojdzie na czas :) np.
Port Charlotte 12yo Cask 622 61,1%- 25zł
https://www.whiskybase.co...arlotte-2003-ba

Udało nam się też zdobyć parę fajnych starych rzeczy, bo jak wiadomo jakość tamtych czasów.... to se na wrati...np.

Glenlossie 1972 16yo Sestante Import 57,7%- 100zł
https://www.whiskybase.co...lossie-1972-ses


Glen Elgin 19yo 1971/1990 50,4% Cadenhead's Dumpy Bottle- 75zł

https://www.whiskybase.co...n-elgin-1971-ca


Jesli ktoś chciałby porównać jak kiedyś smakowały zwykłe podstawki to będzie np.
Glendronach 12 yo 40%- 35zł

https://www.whiskybase.co...ach-12-year-old

Bowmore 12yo 40%- 50zł
https://www.whiskybase.co...ore-12-year-old

Ledaig 20YO 40%- 110zł
Butelka z mapą wyspy mull- nie potrafię odszukać na WB

Longrow 16yo 46% - 140zł

https://www.whiskybase.co...row-16-year-old


Lagavulin 15yo ceramic bottle- 90zł
https://www.whiskybase.co...r-old-pure-malt


Glen Grant 12yo 43% - 45zł
https://www.whiskybase.co...ant-12-year-old


Przepraszam, że bez notek smakowych ale większość butelek jest jeszcze zamknięta. Dziś spróbuję tylko nowych bottlersów bo mnie korci strasznie ;)
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Paź 12, 2016 5:00 pm   

Co jeszcze z bieżącej selekcji IB, poza Bottlersami?

[ Dodano: Śro Paź 12, 2016 5:02 pm ]
A Port Charlotte BA poprosimy chyba na sobotni wieczór, hm? ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów