bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pełnoletnie (starsze też) Amerykanki (nie wersalki a butle)
Autor Wiadomość
avatar1313 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Laphroaig 1980
Dołączył: 18 Sty 2016
Posty: 23
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Paź 24, 2016 3:54 pm   Pełnoletnie (starsze też) Amerykanki (nie wersalki a butle)

Czołem,
Po przeprowadzeniu analizy mojej szafy skarbów (to taka szafa, gdzie obok starych bolivianos, ceramicznych pucharów do piwa w stylu alpejskim, pinów z Hard Rock Cafe i alternatywnych główek od popkulturowych statuetek, można znaleźć różne ciekawostki ze świata whisky, czy jak w tym przypadku whiskey) czym prędzej donoszę (aczkolwiek się brzydzę :) ), że dysponuję następującymi wypustami wysokogatunkowych trunków pochodzących z kolebki koszykówki:
- Evan Williams 23 YO link https://www.whiskybase.com/whisky/24844 ... -year-old;
- Parker's Heritage Collection 27 YO link https://www.whiskybase.com/whisky/23118 ... d-edition;
- Parker's Heritage Collection Golden Anniversary link https://www.whiskybase.com/whisky/23117 ... d-edition;
- Sazerac 18 YO 2010 z Antique Collection od Buffalo Trace link https://www.whiskybase.com/whisky/20844 ... -year-old;
- George T. Stagg 2010 z Antique Collection od Buffalo Trace link https://www.whiskybase.com/whisky/20847 ... rel-proof;
- Pappy Van Winkle 20 YO link: https://www.whiskybase.com/whisky/65902 ... -year-old;
- William Larue Weller 2008 z Antique Collection od Buffalo Trace link https://www.whiskybase.com/whisky/21562 ... rel-proof;
- Thomas H. Handy 2010 z Antique Collection od Buffalo Trace link https://www.whiskybase.com/whisky/20845 ... zerac-2004;
- Thomas H. Handy 2009 z Antique Collection od Buffalo Trace link https://www.whiskybase.com/whisky/16286 ... zerac-2002.
Nie wiem jak wielu z grona Szacownych Forumowiczów preferuje smaki zza Atlantyku, ale chętnych zapraszam do skosztowania.
Kwestią kłopotliwą pozostają ceny. W związku z tym, że wszystko w życiu ma swoją cenę, dobrze byłoby takowe podać... niestety ze względu na to, że nawet pobieżna weryfikacja odmętów sieci pozwoliła mi odgadnąć iż niektóre, otwarte z czystej fanaberii butelki (bo kto rozsądny otwiera do skosztowania butelkę, za którą można kupić malucha), potrafią osiągać całkiem przyzwoite ceny na aukcjach i w sklepach internetowych, prosta kalkulacja xxx pln za butlekę / 700 ml x xxx ml = "o Boże", może być przerażająca, dlatego zainteresowanych proszę o info na priv z propozycjami. Nie ukrywam, że ilość (nie mylić z wielkością, choć i wielkość w sumie też...) ma znaczenie. Musika żadnego nie mam, także slowly slowly, circa, circa... jak ktoś ma ochotę, zachęcam.
 
 
PawelWojcik 
Singlemalt Whisky Crusader


Ulubiona whisky: PE & coke
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 571
Skąd: Bishkek, Kyrgyzstan
Wysłany: Pon Paź 24, 2016 5:09 pm   

niektore za kilka kilo €/flaszka, a mnie jest strasznie wstyd, bo pewnie burak jestem, ale widze caly czas (i chyba w slusznych proporcjach):



napisz jeszcze prosze, co stoi w tej szafie na polkach dla SM.
_________________
serdecznie pozdrawiam spod dywanu,
ja.
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Paź 24, 2016 6:33 pm   

PawelWojcik napisał/a:
niektore za kilka kilo €/flaszka, a mnie jest strasznie wstyd, bo pewnie burak jestem, ale widze caly czas (i chyba w slusznych proporcjach):

Obrazek



i jest klimat :)
_________________
"THE CLAN'S ARE MARCHING 'GAINST THE LAW
BAGPIPERS PLAY THE TUNES OF WAR
DEATH OR GLORY I WILL FIND
REBELLION ON MY MIND"
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Paź 24, 2016 6:57 pm   

avatar1313 napisał/a:
aczkolwiek się brzydzę

Słuszne zastrzeżenie ;) Pogoń lepiej te "rarytasy" na FB, tutaj może być ciężko - zwłaszcza przy takiej wycenie, jak na WB :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
avatar1313 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Laphroaig 1980
Dołączył: 18 Sty 2016
Posty: 23
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Paź 25, 2016 1:17 am   

Kolega Wiktor ze Szczecina, więc pogoń jest jak najbardziej na miejscu, acz rarytasy raczej bez cudzysłowia, bo to dobre i nietuzinkowe rzeczy są, może nie pod każdy gust, ale warto wyrobić sobie swoją opinię, do czego każdego zachęcam. Wracając jednak do pogoni, to jakbyś był na tyle koleżeński i wskazał mi miejsce na tym FB (zakładam, że to Facebook, którego nie mam i nie umiem się tam poruszać - cóż poproszę Zgrabniejszą Połówkę o pomoc), bo ni hu hu, nie wiem co, jak i gdzie - my Daltonowie z południowych rubieży już tak mamy. Dźwięczny będę za info. Pozdrawiam.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Paź 25, 2016 8:21 am   

Dobre, nietuzinkowe... to nadal nie brzmi jak rarytasy pełną gębą - ale uwierz, niczego bym bardziej nie pragnął, niż byś rozwinął ten swój oszczędny opis, skonkretyzował wrażenia z degustacji, podał punkt odniesienia i tak dalej. Sądzę, że nie ja jeden jestem ciekawy, jak smakuje i co pozostawia w pijącym łycha od kowbojów za 2k ojro ;) Może wtedy nawet ktoś się faktycznie skusi na sampla?
A może, skoro zaczynamy rozmawiać o walorach smakowych, jakaś drobna wymiana na inną, "dobrą i nietuzinkową"? Ostatnio samplowaną tu Hazelburn, dajmy na to? Chyba, że jednak chodzi Ci o zebranie funduszy na tego malucha... ;)
Towarzycho łase na ultra-rare-whisky kręci się np. tutaj albo tutaj. Niewykluczone, że o dostęp będziesz musiał zawnioskować do admina.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Wto Paź 25, 2016 10:37 am   

Ja napiszę tak. Ja jestem jednym z nielicznych na bow.pl, którzy pijają czasem "amerykę" bez skrzywienia i czasem z niemałym entuzjazmem. Masz piękną kolekcję i bardzo Ci jej gratuluję. Moim zdaniem jednak obecne wyceny WLW, Handy'ego czy Pappyego są bynajmniej nieadekwatne do ich rzeczywistej wartości poznawczej. Jeżeli kupowałeś z USA po cenie wyjściowej to zrobiłeś super interes, teraz tylko łyknąć lub sprzedać.
Sprzedać mozna chyba tylko zboczonym kolekcjonerom (a Ci w większości mają dobre układy w Stanach i mniej więcej w tym okresie roku zamawiają nowe edycje tych wszystkich dobrodziejstw Pappy i Antique Collection od Buffalo Trace w tym roku ok 90-100$).
Problem poznawczy z bourbonem czy rye jest taki, że jeden punkt więcej w skali 1-10 na rynku wtórym kosztuje ok 2 tysi. Mówimy w ogóle o trunkach na 5-6 pkt. (tylko jakiś WLW i Elijah Craig Barrel Proof oceniłem na 7 chyba kiedyś). Kolejnym mankamentem jest, że wycena flaszek o jakich tutaj mówimy na rynku wtórnym jest komiczna wręcz w porównaniu ze świetnymi bourbonami w CS konkurencji. A konkurencja robi rzemieślnicze trunki nie opłacając się "znawcom" i innym "biblistom" rynku. Tak czy siak uważam, że warto skosztować i dobrego bourbona i dobrej żytniej, chociaż w tym drugim przypadku czuje się dziwnie pijąc i wąchając ze smukłego kieliszka, trunek do łojenia na wsi ze słoika ;)

BTW: WLW i Handy mają tyle do pełnoletności co biedne dzieci zaczynające oferowanie usług na ulicy w Azji.
_________________
Nie kupuję psa, który na mnie szczeka,
Choć nic mnie nie czeka, kiedy pies na mnie szczeka,
Wiem co czeka psa, który na mnie szczeka...
 
 
avatar1313 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Laphroaig 1980
Dołączył: 18 Sty 2016
Posty: 23
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Paź 26, 2016 12:29 am   

Z tą Azją, to grubo wyszło. Byłem to tu, to tam w tej całej Azji i nie korzystałem, ale wierzę na słowo. Tak czy inaczej potwierdzam, że ze zwykłego gapiostwa, część gawiedzi zaliczyłem do elektoratu, a tu nawet poczciwy Stagg jeszcze nie dorósł do filmów... no do kinematografii z Nadrenii Wirtenbergii i Północnej Westfalii. Składam samokrytykę. Proszę o przyjęcie. Czyli nici z trzeciego Orderu czerwonej Gwiazdy - rekord Leonida pozostaje niezagrożony.
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Śro Paź 26, 2016 10:24 am   

hahahahahahaha! Dystans i poczucie humoru, o to chodzi. Pozdro
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów