bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Wiktor
Wto Paź 25, 2016 11:49 am
Kweichow Moutai - gratka dla koneserów [Zestaw]
Autor Wiadomość
Cagliari 
Blendedwhisky Flagellant



Ulubiona whisky: Laphroaig 10YO
Dołączył: 24 Paź 2016
Posty: 3
Skąd: Polska/SL
Wysłany: Wto Paź 25, 2016 11:38 am   Kweichow Moutai - gratka dla koneserów [Zestaw]

Kłaniam się Szanownym Użytkownikom forum,

Mam do zaoferowania unikatowy w skali Polski alkohol baijiu Kweichow Moutai (500ml) w komplecie z uroczymi kieliszkami do wznoszenia toastów typu „gambei” (do dna!) w liczbie 2 sztuk.

Co to za cudo? Najbardziej renomowana chińska wódka z sorgo. Ze wszystkich likierów i wódek, jakie uwielbiają i z kunsztem przyrządzają od wieków Chińczycy właśnie ta cieszy się największym uznaniem.

Na początku był napojem stricte ceremonialnym, lecz z czasem koneserzy uświetniali nim swoje uczty. Aktualnie towarzyszy najważniejszym wydarzeniom w życiu rodzinnym i zawodowym managerów „Państwa Środka”.

Powstaje w wyniku ośmiokrotnej destylacji sfermentowanego sorgo. Jak podaje Wikipedia:

Kod:
Najpopularniejszy z gatunków chińskiej wódki (baijiu), otrzymywany w wyniku ośmiokrotnej destylacji sfermentowanego sorga. Proces destylacji trwa 30 dni, a trunek leżakuje następnie kilka lat w porcelanowych beczkach. Zawartość alkoholu wynosi ponad 55%. Ojczyzną maotai jest prowincja Guizhou, a upowszechnienie go na cały kraj nastąpiło w czasach dynastii Qing.

Maotai uchodzi w Chinach, pomimo swego specyficznego smaku i zapachu, za "trunek protokolarny", który podnosi rangę uroczystości. Podawana jest na oficjalnych bankietach państwowych, a w oficjalnych zaproszeniach zwykło się podawać informację o treści będzie podane maotai. Tradycyjnie trunek ten pije się ze specjalnych porcelanowych naczyń.


Jak smakuje? W niczym nie przypomina naszej wódki. Jest to podróż w całkowicie inne rejony – gwarantuję, że w Europie nie da się natrafić na takie receptury.
Aromat jest orientalny – bliski migdałom, orzechom włoskim i ziołom. Bogaty bukiet smakowy docenią zarówno smakosze whiskey jak też „cięższych” likierów ziołowych jak Fernet. Nie przypomina natomiast Sake.


Osobiście było to dla mnie wspaniałe doświadczenie - nieskromnie powiem, że byłem na trzech kontynentach i kosztowałem różnych specjałów. Bardzo lubię dobrą whiskey i burbona (dzięki szwagrowi mogę kosztować perełek okazjonalnie) ale Moutai jest kwestią dla prawdziwego konesera alkoholi prawie że obowiązkową. Na Whisky została Wam jeszcze reszta życia - tutaj trafia się okazja, by za kilka stówek mniej nabyć unikatowy trunek. :wink:

Idealny do uwieńczenia orientalnej uczty z ukochaną osobą lub znajomymi. Będzie stanowić przyczynek do rozmowy o poszerzaniu horyzontów konesera.
Świetny pomysł na prezent, super sposób na uzupełnienie dalekowschodnich wiktuałów.

• Piękna ceramiczna butelka 500ml. Świetnie sprawdza się jako ozdoba.

• 2x mini kieliszeczki (Szwagier obowiązkowo wzgardzi, teściowa pochwali, wszyscy się pośmieją)

• Produkt przywieziony osobiście z Chin. Był podarunkiem, więc masz pewność że skosztujesz autentycznego alkoholu premium skierowanego na wymagający rynek chiński – nie eksportowe eksperymenty. Koneserów nie muszę przekonywać do tej zalety.

• 53% robi różnicę lecz nie zabija smaku. Dla wielbicieli nalewek i poszukiwaczy niuansów smakowych whisky pozycja zdecydowanie warta uwagi.

Polecam również dlatego, iż oferuję ją w bardzo atrakcyjnej cenie. W Europie można ją dostać za +/- $300 bez kosztów przesyłki. Ja potrzebuję zastrzyku gotówki – Ty możesz w okazyjnej cenie zdobyć bardzo oryginalny prezent albo trunek do kolekcji.

Możliwy odbiór osobisty na terenie Katowic i okolic (GOP).

Piszę do koneserów i liczę na poważne oferty od poważnych dżentelmenów. :cool:

Zacznijmy od 560zł

Zdjęcia do zobaczenia TUTAJ!
(Zamieściłbym na forum, lecz limit rozmiaru 256KB to wyborny żarcik. :wink: ).


P.S. Wiadomości PW mam aktywne.

Miłego dnia!
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Wto Paź 25, 2016 1:48 pm   

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Hejka na forum!
Super prentacja, profeska! Przykład dla handlarzy jak pogonić sprowadzoną bejce 5 z 2000 roku na otomoto :)
Bez żartów, rozbiłeś system.
Jak przystało na polskiego obszczymura, co to nawet nie ma bloga, nie poznałem się niestety na wyjątkowości tej skośnej ambrozji (a trzy kontynenty też zaliczyłem).
Zostając w tematyce samochodowej to proponowanie tego tutaj, to tak jakbyś podbił do pierwszego lepszego karka w czarnym BMW z pytaniem czy nie weźmie na szybko paczki z koksem tylko dlatego, że jest łysy i ma stereotypową brykę.
pozdrówka!
 
 
PawelWojcik 
Singlemalt Whisky Crusader


Ulubiona whisky: PE & coke
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 571
Skąd: Bishkek, Kyrgyzstan
Wysłany: Wto Paź 25, 2016 2:04 pm   

a czym sie rozni porcelanowa beczka od szkla (mam na mysli maturacje)?
bardzo to ciekawe. serio.

Cagliari napisał/a:
od poważnych dżentelmenów

nigdy w zyciu nie odmowilem zadnej Kobiecie, ale nie kupie.
_________________
serdecznie pozdrawiam spod dywanu,
ja.
 
 
Cagliari 
Blendedwhisky Flagellant



Ulubiona whisky: Laphroaig 10YO
Dołączył: 24 Paź 2016
Posty: 3
Skąd: Polska/SL
Wysłany: Wto Paź 25, 2016 3:00 pm   

loom napisał/a:
Jak przystało na polskiego obszczymura, co to nawet nie ma bloga, nie poznałem się niestety na wyjątkowości tej skośnej ambrozji (a trzy kontynenty też zaliczyłem).

Spokojnie - nie chcesz, nie kupuj. Porównania do mirka-handlarza nietrafione i niezrozumiałe dla mnie. Oferuję rzadki produkt koneserski na forum dla koneserów rzadkich trunków. Jeśli to dla Ciebie dziwne, to trudno. Nie interesuje Cię oferta, absolutnie to rozumiem. Daruj sobie proszę tanie drwiny.

Cytat:
a czym sie rozni porcelanowa beczka od szkla (mam na mysli maturacje)?

Ciężko mi się wypowiadać. Porcelanowe beczki są rzadkością dla Chińczyków - oprócz Moutai jeszcze chyba tylko kilka rodzajów jest tak traktowana. Musi być coś na rzeczy z sorgo, które zachowuje się nietypowo przy obróbce. Wiem, że przygotowywanie potraw dla ludzi wymaga sporego kunsztu - zazwyczaj używają sorga do produkcji pasz. A może chodzi o ceremoniał? Jedynie podniesienie rangi trunku? Zaprzyjaźniony Chińczyk mówił tylko, że taka butelka to tradycja. Nie pomogę nic więcej.

Cytat:
nigdy w zyciu nie odmowilem zadnej Kobiecie, ale nie kupie.

Niektórym warto odmawiać. :wink:
Jasne. Trzymaj się.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Paź 25, 2016 3:19 pm   

Cagliari napisał/a:
na forum dla koneserów rzadkich trunków

:?: Myślę, że gdybyś nieco uważniej sprawdził, czym się tu zajmujemy, nie dziwiłaby Cię ironia Loom'a. No, ale naprawcowałeś się, fakt, operatywność także widoczna gołym okiem - zatem post z komentarzami zostaje... jako ciekawostka. W sprzedaży wszelkiej pomyślności życzę - patrząc na to, co działo się podczas ostatniego WLW, ma wszelkie szanse powodzenia :lol:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Cagliari 
Blendedwhisky Flagellant



Ulubiona whisky: Laphroaig 10YO
Dołączył: 24 Paź 2016
Posty: 3
Skąd: Polska/SL
Wysłany: Śro Paź 26, 2016 7:32 am   

Wiktor napisał/a:
Myślę, że gdybyś nieco uważniej sprawdził, czym się tu zajmujemy, nie dziwiłaby Cię ironia Loom'a. No, ale naprawcowałeś się, fakt, operatywność także widoczna gołym okiem - zatem post z komentarzami zostaje... jako ciekawostka.

Mnie bynajmniej nie dziwi ironia - jedynie zniesmacza jej poziom. Forum stricte z ofertami rzadkich alkoholi nie znalazłem więc spróbowałem tutaj. Dzięki za gościnność.

Wiktor napisał/a:
patrząc na to, co działo się podczas ostatniego WLW, ma wszelkie szanse powodzenia :lol:

Nie próbujesz, nie zyskujesz. :wink:

Trzymajtusię i napisał/a:
Proszę mnie nie wywoływać do tablicy, nie jestem w temacie.

Ups, soreczka. Miałem Cię w ulubionych i się klikło, ziom. :lol:
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Śro Paź 26, 2016 10:36 am   

Panie Zniesmaczony, miałem się już nie oddzywać, ale...
Napisałem Ci w żartobliwy sposób to i owo, a nawet szczerze pochwaliłem prezentację. Masz prawo do wszystkiego, tylko czytaj ze zrozumieniem, bo paralela jest tak oczywista, że już prościej się nie da. Jak pokażesz gdzie porównałem Cię do "Mirka sprzedawcy" to postawię Ci tą chińską gorzałę dla "managerów". No, ale nie pokażesz bo pleciesz byle pleść, pozując na mądralińskiego konesera z trzech kontynentów. Nie sadź się bez powodu i nie zawracaj głowy chińską berbeluchą dla "koneserów" i "prawdziwych dźentelmenów".
 
 
JacekBee 
Singlemalt Whisky Combatant



Ulubiona whisky: Clynelish
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 487
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 26, 2016 11:13 am   

OOOKAAAAZJAAAAA!@!@!@!@!@!@!!!!

Drodzy koneserzy alkoholi rzadkich, nalewek szwagra i bimbru znajomego słowackiego górala Waligi. Z przyjemnością chciałbym zaproponować cały karton 12 sztuk absolutnie unikalnej chińskiej padliny:

http://www.astorwines.com...chtype=Contains

Ściągnę przez szwagra z hameryki.

Peace koneserzy i dżentelmeni!
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Paź 26, 2016 12:12 pm   

Cagliari napisał/a:
więc spróbowałem tutaj

_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Czajkus 
Singlemalt Whisky Follower
www.czajkus.com



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 152
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Paź 26, 2016 1:28 pm   

Wspaniały przykład marketingu rodem z telesprzedaży (nie żebym coś przeciwko niej miał).

W ofercie jest podana moc 53% a na zdjęciach jest 43% ???
Ile lat ma ten trunek? Wydaje się, że cena zależy od wieku?

Skoro ten już jest taki wybitny? To jaki będzie ten
http://www.totalwine.com/...1&igrules=true#
_________________
www.czajkus.com blog.czajkus.com
 
 
JacekBee 
Singlemalt Whisky Combatant



Ulubiona whisky: Clynelish
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 487
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 26, 2016 1:33 pm   

KOochaniii

Wy dordzy konsertzy ze Szczecin i whiseyk lubic A wishkey to trunki a trunki to npje a napje to np. herbata

Mam taki zestawik supeeer cena i atrakcja supeer koneserki i dzintelmeni

https://www.godealla.pl/p...pow-od-herbapol

Cena: 49,99 plus wysyłka

Poleeecaamm brdzo!

Xtra cena i smak konesrki
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Paź 26, 2016 3:16 pm   

Droga Koneserek Jacek.
Moja dzentelmen mieszkac w Afryka i do 10 lat szuka druga Dzentelmena ktora pic taka Herbapol renomowana herbata, dla koneserka herbata. Teraz moja cieszyc sie duzo kiedy znalezc taka Renomowana konesera JacekBee i dobra oferta ekskluzywa w BOW forum. Dzentelmena pieniadze nie rozmawia ale u moja jest w konto USD 1,45 MLN ktora by przekazac by Twoja za zestawik good. Trzeba najpierw pomoc bo moja bank wioska nie chce do Polska transfer. Takie koneserki. Jacek Dzentelmen placic moja konto na taxi auto PLN 350,00 i pojechala do port i wyslala do Jacek walizka pieniadz. Ekskluziwa transakcje dla bardzo dzentelmen - czeka twoja message Jacek! Love, whisky my wife!
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
maudite 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: szukam...
Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 253
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Śro Paź 26, 2016 3:28 pm   

Oho, widzę zapowiada się reaktywacja kącika herbacianego... ;)
 
 
JacekBee 
Singlemalt Whisky Combatant



Ulubiona whisky: Clynelish
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 487
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 26, 2016 4:27 pm   

Wiktor napisał/a:
Droga Koneserek Jacek.
Moja dzentelmen mieszkac w Afryka i do 10 lat szuka druga Dzentelmena ktora pic taka Herbapol renomowana herbata, dla koneserka herbata. Teraz moja cieszyc sie duzo kiedy znalezc taka Renomowana konesera JacekBee i dobra oferta ekskluzywa w BOW forum. Dzentelmena pieniadze nie rozmawia ale u moja jest w konto USD 1,45 MLN ktora by przekazac by Twoja za zestawik good. Trzeba najpierw pomoc bo moja bank wioska nie chce do Polska transfer. Takie koneserki. Jacek Dzentelmen placic moja konto na taxi auto PLN 350,00 i pojechala do port i wyslala do Jacek walizka pieniadz. Ekskluziwa transakcje dla bardzo dzentelmen - czeka twoja message Jacek! Love, whisky my wife!


Wchodzę w to!

https://www.youtube.com/watch?v=_QdPW8JrYzQ
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów