bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
krytyka wybiórcza - rozważania różne ;)
Autor Wiadomość
4inhand
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: Szukam
Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 125
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Gru 23, 2016 2:56 pm   

Sponsor Shustoffa się raczej zgodzi, a jeśli sponsor koniaku się też zgodzi to w myśl zasady "nic o nas bez nas" bardzo chciałbym wziąć udział w samplingu :)

Zwrócę jeszcze uwagę, że dobranie tej podstawki nie jest takie proste. Jestem bardzo ciekaw jakie propozycje się pojawią. Wydaję mi się też, że pojedynek "na czołówkę" Shustoffa z "czymś tam" (który ewidentnie podoba się PawłowiW co chyba jednak za mną nie przepada ;) ) to trochę uboga i jednowymiarowa opcja, której pochodną może być nie tylko opisanie jakości trunków, ale także dowiedzenie tezy, że Miler to XXXXXXX. Jak już siękatować, to zróbmy przegląd kilku koniaków i brandy. Mogą być np. duże domy koniakowe w VS i VSOP, jakieś ogólnodostępne brandy itp. IMO byłoby super gdyby sampling był ślepy. Chętnie zasponsoruję dowolną flaszkę w tych kryteriach, np. do 200 zł.
_________________
Less is more
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Gru 23, 2016 2:59 pm   

rosomak napisał/a:
No to trzeba zrobic test. Nie zebym wierzyl w koniaki czy ich odpowiedniki pod inna nazwa, bo ich nie lubie, ale dobrze byloby skonczyc konstruktywnie te wymiane zdan. Ja ogarne tego Shustoffa wiec przyjmijmy, ze jest domkniety w komplecie do jakiegos francuskiego. Pawloff - zaproponujesz cos? Ja sie nie znam. A - no i ja nie sampluje - zapewniam natomiast flache, za ktorej sample nie bedzie trzeba placic o ile ktos wezmie platnego "francuza".


Francuskie podstawki koniaków zawsze warto mieć ;) świetnie przydają się do ciastek, ciast i nawet sosów, goście lubią drinka na bazie... same w sobie są z reguły ostre, nieco ciekawiej pojawia się, za dużo większe pieniądze (w koniach rośnie to logarytmicznie), ale i tak słabo w relacji do możliwości zakupu ekwiwalentnej SM. Natomiast tu musi być ten sam przedział cenowy. czyli jeżeli się nie mylę do 160 zł Stuthoff.

Mogę ogarnąć sampling najlepiej przez święta do nowego roku, potem nie wiem jak z czasem (o ile nie rozdrabniamy się poniżej 10 cl) i flaszkę koniaku też dobiorę (sponsorując swój czas na organizację samplingu, do sponsorowania flaszki koniaczku, musiał by się znaleźć chętny, ale nawet jeżeli nie to przy 10cl mówimy o żadnych kosztach...).
_________________
"THE CLAN'S ARE MARCHING 'GAINST THE LAW
BAGPIPERS PLAY THE TUNES OF WAR
DEATH OR GLORY I WILL FIND
REBELLION ON MY MIND"
Ostatnio zmieniony przez Pawloff Pią Gru 23, 2016 3:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
PawelWojcik 
Singlemalt Whisky Crusader


Ulubiona whisky: PE & coke
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 571
Skąd: Bishkek, Kyrgyzstan
Wysłany: Pią Gru 23, 2016 3:13 pm   

dobrze, to ja milcze jakie francuskie, jedynie o chociaz jedna klasyczna/typowa poprosze (sa juz dwie, jedna ode mnie, druga od Tomka).
_________________
serdecznie pozdrawiam spod dywanu,
ja.
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Gru 23, 2016 3:18 pm   

4inhand napisał/a:
Sponsor Shustoffa się raczej zgodzi, a jeśli sponsor koniaku się też zgodzi to w myśl zasady "nic o nas bez nas" bardzo chciałbym wziąć udział w samplingu :)

Zwrócę jeszcze uwagę, że dobranie tej podstawki nie jest takie proste. Jestem bardzo ciekaw jakie propozycje się pojawią. Wydaję mi się też, że pojedynek "na czołówkę" Shustoffa z "czymś tam" (który ewidentnie podoba się PawłowiW co chyba jednak za mną nie przepada ;) ) to trochę uboga i jednowymiarowa opcja, której pochodną może być nie tylko opisanie jakości trunków, ale także dowiedzenie tezy, że Miler to XXXXXXX. Jak już siękatować, to zróbmy przegląd kilku koniaków i brandy. Mogą być np. duże domy koniakowe w VS i VSOP, jakieś ogólnodostępne brandy itp. IMO byłoby super gdyby sampling był ślepy. Chętnie zasponsoruję dowolną flaszkę w tych kryteriach, np. do 200 zł.


Jak już iść w szerszy przegląd to może w Szczecinie spotkanie przeglądowe, pod hasłem koniak, Stuthoff, św Mikołaj i inne tam brandy... oczywiście z możliwością odkupienia sampli po spotkaniu tym co nie mieli jak dojechać (nie przewiduję, żeby było wielu chętnych na dolewki :twisted: )
_________________
"THE CLAN'S ARE MARCHING 'GAINST THE LAW
BAGPIPERS PLAY THE TUNES OF WAR
DEATH OR GLORY I WILL FIND
REBELLION ON MY MIND"
 
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Pią Gru 23, 2016 9:00 pm   

PawelWojcik napisał/a:
tak, faktycznie nie bywam w Polsce ostatnio i zapomnialem, ze picie z kims za jednym stolem potem zobowiazuje. taki piekny zwyczaj.


A to nie wiem gdzie są takie zwyczaje, bo jak pijesz do mnie to nic bardziej mylnego (i powinieneś to wiedzieć od długiego czasu). Przeczytaj raz jeszcze mój post.

Dobierzcie jakąś Armenię do tego składu.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Gru 23, 2016 9:28 pm   

I dwa kilo wędzonych szprotów.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Trzymajtusię i 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: jeszcze nie
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 245
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Pią Gru 23, 2016 11:42 pm   

Czytam i nie wiem o czym ciągle piszecie w tym temacie i nie chcę wiedzieć, ale Ararat nie jest zły w kategorii winiaki.
 
 
PawelWojcik 
Singlemalt Whisky Crusader


Ulubiona whisky: PE & coke
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 571
Skąd: Bishkek, Kyrgyzstan
  Wysłany: Sob Gru 24, 2016 12:23 am   

w koncu ktos czuje bluesa (!)
Metaxa tez jest fajna :mrgreen:
_________________
serdecznie pozdrawiam spod dywanu,
ja.
 
 
Laphromac 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: springbank
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 81
Skąd: rzeszów
Wysłany: Sob Gru 24, 2016 1:18 am   

Chłopaki bądź też Panowie, Odpierdolcie WySię od osoby TomaszaM i wywodów rodem z Pudeka (żony mej, o stajlu tego czy tamtej), to jest forum dla prawdziwych mężczyzn ( i Rudej), niech więc Ordalia samplowe zdecydują kto Wojem w Swojej (Shulstoff) sprawie jest a kto tylko propagatorem płytkiej i złej sławy jest.
(Styl TomaszaM zostawmy jemu samemu - poza spectrum tego forum - KAŻDY kto TomaszaM na swej drodze spotkał na żywo, wie że nie szata zdobi człowieka a INTELEKT, zostawmy więc jego osobę na boku a skupmy się na Shulstoffie....
Przez szacunek dla Nas samych niech Sąd Boży zadecyduje gdzie racja leży.
Niech SIĘ DZIEJE !!!
Dawać te sample !
 
 
PawelWojcik 
Singlemalt Whisky Crusader


Ulubiona whisky: PE & coke
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 571
Skąd: Bishkek, Kyrgyzstan
Wysłany: Sob Gru 24, 2016 1:26 am   

i kilo wedzonych szprotow.
_________________
serdecznie pozdrawiam spod dywanu,
ja.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Gru 24, 2016 9:51 am   

Byle w ciemno.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Nol 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Ardbeg
Dołączył: 26 Maj 2016
Posty: 20
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Gru 25, 2016 3:35 am   

Pawloff napisał/a:


Jak już iść w szerszy przegląd to może w Szczecinie spotkanie przeglądowe, pod hasłem koniak, Stuthoff, św Mikołaj i inne tam brandy... oczywiście z możliwością odkupienia sampli po spotkaniu tym co nie mieli jak dojechać (nie przewiduję, żeby było wielu chętnych na dolewki :twisted: )


Ja z innej beczki (heh) , bo zaległości forumowe nadrabiam ... ale powtórzyłeś dwukrotnie nazwę rzeczonego trunku , która budzi jasne pejoratywne skojarzenia . Przypadek ?!
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Gru 25, 2016 10:23 am   

Nol napisał/a:
Pawloff napisał/a:


Jak już iść w szerszy przegląd to może w Szczecinie spotkanie przeglądowe, pod hasłem koniak, Stuthoff, św Mikołaj i inne tam brandy... oczywiście z możliwością odkupienia sampli po spotkaniu tym co nie mieli jak dojechać (nie przewiduję, żeby było wielu chętnych na dolewki :twisted: )


Ja z innej beczki (heh) , bo zaległości forumowe nadrabiam ... ale powtórzyłeś dwukrotnie nazwę rzeczonego trunku , która budzi jasne pejoratywne skojarzenia . Przypadek ?!


?
_________________
"THE CLAN'S ARE MARCHING 'GAINST THE LAW
BAGPIPERS PLAY THE TUNES OF WAR
DEATH OR GLORY I WILL FIND
REBELLION ON MY MIND"
 
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Nie Gru 25, 2016 10:58 am   

Pawloff napisał/a:
Nol napisał/a:
Pawloff napisał/a:


Jak już iść w szerszy przegląd to może w Szczecinie spotkanie przeglądowe, pod hasłem koniak, Stuthoff, św Mikołaj i inne tam brandy... oczywiście z możliwością odkupienia sampli po spotkaniu tym co nie mieli jak dojechać (nie przewiduję, żeby było wielu chętnych na dolewki :twisted: )


Ja z innej beczki (heh) , bo zaległości forumowe nadrabiam ... ale powtórzyłeś dwukrotnie nazwę rzeczonego trunku , która budzi jasne pejoratywne skojarzenia . Przypadek ?!


?

Godzina postu + święta = ? ;)
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Gru 25, 2016 11:07 am   

No tak, w takich okolicznościach warto potem jeszcze raz doczytać posty.
_________________
"THE CLAN'S ARE MARCHING 'GAINST THE LAW
BAGPIPERS PLAY THE TUNES OF WAR
DEATH OR GLORY I WILL FIND
REBELLION ON MY MIND"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów