bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
speyside co i jak - kilka pytań w sprawie wizytyw tamtych r
Autor Wiadomość
kamilluis 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Czyjaś
Dołączył: 10 Lis 2016
Posty: 15
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Sty 09, 2017 7:32 pm   speyside co i jak - kilka pytań w sprawie wizytyw tamtych r

Witam

W maju będę w okolicach Elgin przez tydzień.

Czy ktoś z Was mógłby podpowiedzieć jakie miejsca warto odwiedzić - w sensie które destylarnie oferują ciekawe wycieczki a które lepiej sobie darowac?

Ewentualnie które miejsca warto odwiedzić -puby/bary z ciekawą ofertą i cenami nie przekraczającymi zasobności polskiego portfela :) ?
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Wto Sty 10, 2017 7:49 am   

Najpierw rzuć okiem tu: http://bestofwhisky.pl/forum/viewtopic.php?t=2845

A potem pogadamy ;-)

Przede wszystkim - jak zamierzasz się przemieszczać? Transport publiczny, samochód czy rower? ;-)
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
kamilluis 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Czyjaś
Dołączył: 10 Lis 2016
Posty: 15
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Sty 10, 2017 10:43 am   

Będę mieć auto i dwóch kierowców - czyli nie zawsze będę poszkodowany :) czy orientujecie się czy któraś z destylarni oferuje audio guide w j. Polskim?
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Wto Sty 10, 2017 11:32 am   

Auto i dwóch kierowców to szeroko otwarte wrota do sukcesu takiego wyjazdu. A skoro będziesz w Elgin, to świat stoi przed Tobą otworem. A w każdym razie Speyside ;-)

Nigdy nie był mi potrzebny audio guide po polsku, więc nie wiem, ale chyba by mi się rzuciło w oczy, że po polsku nadają. Wątpię jednak, żeby gdziekolwiek coś takiego było dostępne. Zresztą, w ogóle nie ma czegoś takiego, jak audio guide w destylarniach. Tam jest żywy guide, który często mówi z takim akcentem, że nawet anglojęzyczni spoza Szkocji mają problem. Ale nie bój nic, pójdziesz na zwiedzanie dwóch destylarni i wszystko już będziesz rozumiał. Po trzeciej - będziesz to znał na pamięć.

W Elgin i okolicy warto zobaczyć: BenRiach (Elgin), Strathisla (Keith), Glenfiddich/Balvenie (Dufftown), Aberlour, Macallan, Glen Grant, Glendronach, Ballindalloch - i co tam jeszcze chcesz. Niedaleko masz Dallas Dhu, Benromach, rzut beretem do Glenlivet (zwiedzanie za darmo), Cardhu, Cragganmore, Glenfarclas, a po drodze dziesiątki destylarni, które zobaczysz z zewnątrz, np. Allt-a-Bhainne, Dalmunach, Dailuaine, Tamdhu, Tormore, itd.

Z pozałiskowych atrakcji, to polecam katedrę w Elgin (ruiny), któryś z dziesiątków zamków rozrzuconych po okolicy (Craigievar, Crieff, Huntly, Drum, Kildrummy, Balvenie, Dunnottar, itp.). Fajnie zajrzeć pod Bow Fiddle Rock, do zamku Balmoral (tuż obok destylarni Royal Lochnagar). Do Balmoral polecam jechać przez Tomintoul - droga oddziela chłoptasi od kierowców, szczególnie jeśli pada i jest ślisko. A po drodze zamek Crieff, który też kiedyś, przez krótką chwilę mieścił destylarnię whisky, o czym mało kto wie.

Jeśli masz samochód, a na dodatek lubisz piwo, dotrzesz w miarę bezboleśnie do paru miejscowych browarów. Osobiście polecam Cairngorm Brewery w Aviemore (koniecznie spróbuj piwa Sheepshagger's) i BrewDog w Ellon. W tym ostatnim działa też minidestylarnia Lone Wolf.

O czymś zapomniałem? Na pewno. Jak się przypomni, a było ważne, to się odezwę.
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Wto Sty 10, 2017 11:38 am   

Aha, a jak masz samochód i bazę w Elgin, to spokojnie w ciągu jednego dnia zajedziesz na wyspę Skye i z powrotem. A więc i Talisker jest do "zaliczenia", choć na Skye to ja bym pojechał na Quiraing, na przykład, i dał się ponieść innym doznaniom. Po drodze zamek Eilean Donan w Dornie.

Że o Loch Ness już nie wspomnę ;-)
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów