bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Początki z Whisky- Zakup pierwszych butelek
Autor Wiadomość
prezes2007 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Glenfiddich 12 yo
Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 11
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Sty 18, 2017 6:40 pm   Początki z Whisky- Zakup pierwszych butelek

Na początku chciałbym powitać szanowne grono kolegów z forum. Mam na imię Dominik i chciałbym rozpocząć swoją przygodę z whisky. Moim założeniem jest kupowanie po 2 butelki jednego rodzaju whisky, jedna do degustacji (nauki) druga do postawienia na półkę (jako inwestycja) jednorazowo w miesiącu na tą przyjemność mogę przeznaczyć około 1tyś do 1,2 tyś zł miesięcznie. Do tej pory niestety pod namową sprzedawcy jednego ze sklepów zakupiłem kilka whisky które rzekomo miały być dobre na początek a jednak moim zdaniem chodziło o to aby wypchnąć to co średnio się sprzedawało (czytać forum zacząłem dopiero po zakupie pierwszych sztuk...) A wiec z zakupów które zrobiłem jednorazowo ( wydatek około 2,5k za wszystko) w sklepie są takie pozycje jak :

1- TAMDHU -batch strength - batch no: 001
2-ABERLOUR 12 -Double Cask
3- ABERLOUR 10
4- MACKMYRA -Blomstert
5- Fine Old GLEN AVON - 8 Yers Old
6- TALISKER SKYE



Dodam iż przedstawiałem sprzedawcy moje założenie odnośnie zakupu dwóch butelek (jedna tester druga inwestycja).

Po odpowiedniej lekturze jednak wychodzi na to iż nie były to zakupy mojego życia ;-)
Lecz jednak nie ronię łez ponieważ wszystkiego trzeba spróbować ;-)

Chcąc jednak pominąć moją wpadkę z przeszłości chciałbym poprosić o podpowiedzi odnoszące się to moich złożeń. O ile to możliwe podanie konkretnych najbardziej przybliżonych do moich założeń butelek .

Z góry serdecznie dziękuje.

P.S. Jeżeli macie jakieś sprawdzone namiary na sklepy z whisky w przystępnych cenach to również bardzo proszę o podzielenie się informacja ;-)
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Sty 18, 2017 7:43 pm   

_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Śro Sty 18, 2017 7:54 pm   

Kwoty juz zdezaktualizowane, ale jesli w ogole zaczynac "inwestycje" to jednak nadal polecam sie zapoznac ;)

http://bestofwhisky.pl/fo...?t=2359&start=0
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
prezes2007 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Glenfiddich 12 yo
Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 11
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Sty 18, 2017 8:23 pm   

rosomak napisał/a:
Kwoty juz zdezaktualizowane, ale jesli w ogole zaczynac "inwestycje" to jednak nadal polecam sie zapoznac ;)

http://bestofwhisky.pl/fo...?t=2359&start=0


Zapoznałem się kolego z tym wątkiem juz kilka dni temu lecz serdecznie dziekuje za odnośnik.

Chodzi mi o to co w tym momencie warto kupić jakieś konkretne pozycje😀

Dodam iż nie jestem tutaj osaba która po kilku postach zniknie bez śladu. Chciałbym tutaj zagościć na bardzo dlugo poglebiajac swoją wiedze jak i kolekcję whisky.
 
 
Laphromac 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: springbank
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 81
Skąd: rzeszów
Wysłany: Czw Sty 19, 2017 12:24 am   

prezes2007 napisał/a:
Zapoznałem się kolego z tym wątkiem
... to Żeś zaczął przygodę z forum kolego ... Zapoznałem się ! Prezesie Rosomaku - winno być !
mimo to, temat zacząć by należało od określenia czego już próbowałeś, co Ci smakuje i czemu akurat inwestycja w whiskey ? cóż Cię tak urzekło w whiskey - kształt butelek, kolor trunku czy też smak alkoholu inny od wódki żołądkowej gorzkiej polskiej ? jak sam podnosisz doświadczenie masz małe, a to akurat forum choć bezcenne dla ludzi którzy wiedzą o co pytają, bezlitosne jest dla laików. Doprecyzuj swoje oczekiwania, pochyl głowę przed Prezesem i przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie czemu whiskey ? ... bo butelki ładne czy smak ładny ?
a jako sedno odpowiedzi zacytuje Klasyka : [/quote] Św Paweł list do Filistynów (czyli elementarz dla początkujących : Pon Sty 09, 2017 7:26 am Temat: kilka pytan kompletnego amatora) ... na poczatku tez tak mialem. potem obudzilem sie z reka w nocniku t.z.n. z ponad setka butelek/podstawek, ktore stoja do dzis prawie pelne i ktore bym teraz chetnie zamienil za setke ciekawych sampli po 50ml :)
nie kupuj na zapas tego, co Ci smakuje (teraz). nie ma chyba nikogo, kto po sprobowaniu kilkunastu dobrych whisky powiedzial by, ze GF12 czy Dmore NAS sa smaczne. kupuj sample.

Św Paweł; list do Filistynów (Pon Sty 09, 2017 7:26 am)


Ps. Ψie poddawaj się. Pij a wiedza sam Cię odnajdzie!
 
 
prezes2007 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Glenfiddich 12 yo
Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 11
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sty 19, 2017 12:51 am   

Laphromac napisał/a:
prezes2007 napisał/a:
Zapoznałem się kolego z tym wątkiem
... to Żeś zaczął przygodę z forum kolego ... Zapoznałem się ! Prezesie Rosomaku - winno być !
mimo to, temat zacząć by należało od określenia czego już próbowałeś, co Ci smakuje i czemu akurat inwestycja w whiskey ? cóż Cię tak urzekło w whiskey - kształt butelek, kolor trunku czy też smak alkoholu inny od wódki żołądkowej gorzkiej polskiej ? jak sam podnosisz doświadczenie masz małe, a to akurat forum choć bezcenne dla ludzi którzy wiedzą o co pytają, bezlitosne jest dla laików. Doprecyzuj swoje oczekiwania, pochyl głowę przed Prezesem i przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie czemu whiskey ? ... bo butelki ładne czy smak ładny ?
a jako sedno odpowiedzi zacytuje Klasyka :
Św Paweł list do Filistynów (czyli elementarz dla początkujących : Pon Sty 09, 2017 7:26 am Temat: kilka pytan kompletnego amatora) ... na poczatku tez tak mialem. potem obudzilem sie z reka w nocniku t.z.n. z ponad setka butelek/podstawek, ktore stoja do dzis prawie pelne i ktore bym teraz chetnie zamienil za setke ciekawych sampli po 50ml :)
nie kupuj na zapas tego, co Ci smakuje (teraz). nie ma chyba nikogo, kto po sprobowaniu kilkunastu dobrych whisky powiedzial by, ze GF12 czy Dmore NAS sa smaczne. kupuj sample.

Św Paweł; list do Filistynów (Pon Sty 09, 2017 7:26 am)


Ps. Ψie poddawaj się. Pij a wiedza sam Cię odnajdzie![/quote]


Z góry przepraszam za mój brak rozeznania uważam jednak że nie od razu wszyscy wszystko wiedzą. Naprawdę nie chciałem nikogo na tym forum urazić swoim brakiem wiedzy uznałem że zadając tutaj pytania wejdę w końcu na tą "dobrą drogę". Naprawdę nie jestem osobą "pełną pychy" i potrafię pochylić czoła przed ludźmi z większym doświadczeniem (co właśnie w tej chwili czynię ).

Na pytanie "co urzekło mnie w whisky" odpowiem następująco. Z uwagi na to iż od zawsze pasjonowało mnie wszystko co "stare" ( w pozytywnym tego słowa znaczeniu) w whisky urzekło mnie to że trzeba naprawdę nie lada cierpliwości do tego aby wyprodukować ten szlachetny trunek, mimo wszystko że etapy produkcji są do siebie podobne na smak whisky wpływa tak wiele czynników że jest to po prostu nieprawdopodobne. Mimo iż zdaję sobie z tego sprawę że zakupione prze zemnie whisky nie były strzałem w dziesiątkę to jednak mimo wszystko samo patrzenie na szklane butelki które są nią wypełnione sprawiają mi przyjemność...


Jeżeli chodzi o to czego do tej pory próbowałem to taj jak wspominałem wcześniej , próbowałem wszystkich whisky które wymieniłem w moim pierwszym poście jak również kilka marketowych burbonów. Co do smaku to najbardziej podchodzą mi whisky o "słodkawym smaku" . a np. TALISKER SKYE w ogóle nie przypadł mi do gustu... Lecz zaznaczam jeszcze raz iż jestem kompletnym laikiem i moje doświadczenia z whisky są naprawdę znikome.
 
 
PawelWojcik 
Singlemalt Whisky Crusader


Ulubiona whisky: PE & coke
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 571
Skąd: Bishkek, Kyrgyzstan
Wysłany: Czw Sty 19, 2017 4:11 am   

mianowany dyzurnym Swietym dodam:
- rynek Whisky potrzebuje bardzo takich inwestorow jak Ty i w ogromnej mierze wlasnie im zawdziecza ciagly wzrost. musisz pojsc pod prad (zdobyc wiedze/doswiadczenie).
- tylko czytajac (nie probujac) nie dowiesz sie, ktora whisky jest dobra, a ktora zla. informacje znieksztalcaja producenci, sprzedawcy, miszcze-blogerzy i.t.p. musisz nauczyc sie oceniac ja sam (rozwalajac wczesniej watrobe samplami).
- to nie gielda papierow wartosciowych, w tej zabawie mamy jeszcze element "szukania skarbow", wiec raczej nikt Ci nie poradzi "kop pod tamtym drzewem" (czytaj: "kup ta konkretna flaszke w tamtym sklepie/aukcji").
- ciekawe butelki na aukcjach wystepuja zwykle jako pojedyncze sztuki, wiec ciezko bedzie Ci kupowac po dwie (jak planujesz).

wiec... moze jednak dziela sztuki?
amen.
_________________
serdecznie pozdrawiam spod dywanu,
ja.
 
 
Laphromac 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: springbank
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 81
Skąd: rzeszów
Wysłany: Czw Sty 19, 2017 10:49 am   

żeby jednak nie poprzestawać na samych frazesach -
jeśli pomimo wszelkich znaków na niebie i ziemi które przestrzegają przed inwestowaniem na twoim etapie przygody z whisky nie tyle w whisky, co w sprzedawców whisky, masz w sobie ten żar wiary i nadziei..., to choć drzewa pod którym kopać ci nie pokażę, to podpowiedzieć mogę gdzie znajdziesz krzaki i kaktusy wokół których na początku możesz szukać - poza standardowym polowaniem na okazje w Auchanie ;)
taniealkochole.pl - sklep stacjonarny – jesteś z Krakowa więc na początek możesz poszukać tam,
internetowo w Polsce - http://www.bestwhiskymarket.com/ - ale tu już szybko dochodzimy do sedna sprawy o której była mowa wcześniej. Współczesne podstawki OB ani do picia ani tym bardziej do inwestowania nie nadają się za bardzo. Po kilku/kilkunastu butelkach współczesnych OB w kieliszku i szafce (zakładając, że chcesz nadal kupować x2) , dochodzimy do wniosku że więcej frajdy na języku i szansy na znalezienie czegoś sensownego dają wersje IB. Wskazany wyżej BWM to w dużej mierze wersje IB i dobrze, ale bez głębszego rozpoznania tematu niezależnych bottlerów będzie ciężko wybrać coś satysfakcjonującego.
Jakbyś jednak z tematem nie walczył, po kilku miesiącach poszukiwań, prób i błędów rachunek ekonomiczny wskaże, żeby kupować za granicą bo i ceny niższe i wybór nieporównywalnie większy.

A jeśli chcesz czegoś sensownego do zweryfikowania jak powinna smakować przyzwoita whisky za przyzwoite pieniądze zastanów się nad taką butelką https://www.whiskybase.co...nach-parliament
choć jak widać na załączonym obrazku jej popularność i liczba dostępnych na rynku butelek - walor inwestycyjny ogranicza praktycznie do 0 .
Smak i atrakcyjność konkretnej whisky to zawsze subiektywna ocena pijącego – dla mnie jednak na początku przygody z whisky, ta butelka przez długi czas była punktem odniesienia w kategorii whisky o których piszesz " o słodkawym smaku „

I po raz kolejny przestroga – nie kupuj zbyt wielu pełnowymiarowych podstawek, no chyba że butelka będzie ci się podobać w takim stopniu, że niezależnie od tego co jest w środku będzie cię cieszyć przez lata ;) - http://www.ebay.de/itm/Bo...HgAAOSwnHZYcj2Y

Żeby twoja przygoda z whisky miała jakiś sensowny fundament, wrzuć może na forum zapytanie czy komuś nie chciałoby się pobawić w samplowanie podstawek które pewnie u wielu - jak u Św. Pawła, po latach zajmują tylko miejsce w szafce. Po zainwestowaniu miesięcznego budżetu w takie sample i ich spróbowaniu – jakkolwiek różne i podłe by nie były, będziesz z grubsza wiedział o czym chcesz rozmawiać i czego szukasz , a i tak zaoszczędzisz kasę którą bez zajęć praktycznych łatwo wydasz na butelki nieprzydatne w dłuższej perspektywie czasu do niczego ;)

Jako rzecze Św Paweł : Amen ;)
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Sty 19, 2017 2:21 pm   

Laphromac napisał/a:
współczesne podstawki OB ani do picia ani tym bardziej do inwestowania nie nadają się za bardzo. Po kilku/kilkunastu butelkach współczesnych OB w kieliszku i szafce (zakładając, że chcesz nadal kupować x2) , dochodzimy do wniosku że więcej frajdy na języku i szansy na znalezienie czegoś sensownego dają wersje IB.

Oj, żebyś się nie zdziwił! Nie dalej jak dziś rano przeczytałem na FB, że najdoskonalsze beczki to tylko od OB, bo przecież nie wyzbyliby się najlepszych kąsków ;) A niech tam, aż zacytuję: "destylarnia ma w magazynach dziesiątki, czasem setki tysięcy beczek z własnym destylatem, " inni, tzw. indies dysponują pojedyńczymi beczkami z poszczególnych destylarni, i pech chciał, że mają oni najlepsze, a destylarnie zostawiły sobie najgorsze ;) ?" Kto wygłosił tę sentencję nie zdradzę - jest zbyt sławny ;) Ale zamiast mącić młodzieży w głowach jakimiś pojedynczymi beczkami od IB, przeproś teraz i ukierunkuj na te oficjalne perełki wybrane spośród setek tysięcy beczek :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
prezes2007 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Glenfiddich 12 yo
Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 11
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sty 19, 2017 3:16 pm   

Laphromac napisał/a:
żeby jednak nie poprzestawać na samych frazesach -
jeśli pomimo wszelkich znaków na niebie i ziemi które przestrzegają przed inwestowaniem na twoim etapie przygody z whisky nie tyle w whisky, co w sprzedawców whisky, masz w sobie ten żar wiary i nadziei..., to choć drzewa pod którym kopać ci nie pokażę, to podpowiedzieć mogę gdzie znajdziesz krzaki i kaktusy wokół których na początku możesz szukać - poza standardowym polowaniem na okazje w Auchanie ;)
taniealkochole.pl - sklep stacjonarny – jesteś z Krakowa więc na początek możesz poszukać tam,
internetowo w Polsce - http://www.bestwhiskymarket.com/ - ale tu już szybko dochodzimy do sedna sprawy o której była mowa wcześniej. Współczesne podstawki OB ani do picia ani tym bardziej do inwestowania nie nadają się za bardzo. Po kilku/kilkunastu butelkach współczesnych OB w kieliszku i szafce (zakładając, że chcesz nadal kupować x2) , dochodzimy do wniosku że więcej frajdy na języku i szansy na znalezienie czegoś sensownego dają wersje IB. Wskazany wyżej BWM to w dużej mierze wersje IB i dobrze, ale bez głębszego rozpoznania tematu niezależnych bottlerów będzie ciężko wybrać coś satysfakcjonującego.
Jakbyś jednak z tematem nie walczył, po kilku miesiącach poszukiwań, prób i błędów rachunek ekonomiczny wskaże, żeby kupować za granicą bo i ceny niższe i wybór nieporównywalnie większy.

A jeśli chcesz czegoś sensownego do zweryfikowania jak powinna smakować przyzwoita whisky za przyzwoite pieniądze zastanów się nad taką butelką https://www.whiskybase.co...nach-parliament
choć jak widać na załączonym obrazku jej popularność i liczba dostępnych na rynku butelek - walor inwestycyjny ogranicza praktycznie do 0 .
Smak i atrakcyjność konkretnej whisky to zawsze subiektywna ocena pijącego – dla mnie jednak na początku przygody z whisky, ta butelka przez długi czas była punktem odniesienia w kategorii whisky o których piszesz " o słodkawym smaku „

I po raz kolejny przestroga – nie kupuj zbyt wielu pełnowymiarowych podstawek, no chyba że butelka będzie ci się podobać w takim stopniu, że niezależnie od tego co jest w środku będzie cię cieszyć przez lata ;) - http://www.ebay.de/itm/Bo...HgAAOSwnHZYcj2Y

Żeby twoja przygoda z whisky miała jakiś sensowny fundament, wrzuć może na forum zapytanie czy komuś nie chciałoby się pobawić w samplowanie podstawek które pewnie u wielu - jak u Św. Pawła, po latach zajmują tylko miejsce w szafce. Po zainwestowaniu miesięcznego budżetu w takie sample i ich spróbowaniu – jakkolwiek różne i podłe by nie były, będziesz z grubsza wiedział o czym chcesz rozmawiać i czego szukasz , a i tak zaoszczędzisz kasę którą bez zajęć praktycznych łatwo wydasz na butelki nieprzydatne w dłuższej perspektywie czasu do niczego ;)

Jako rzecze Św Paweł : Amen ;)


Naprawdę bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Mimo wszystko coś tak bardzo mnie pociąga do kolekcjonowania whisky że naprawdę trudno mi z tego zrezygnować... ( i tutaj wcale nie chodzi o jakieś aspekty zarobkowe ) w tym wszystkim bardziej chodziło mi żeby kiedyś pozostawiona butelka chociażby zwróciła mi koszt wypitej ;-) Dlaczego akurat whisky a nie obrazy?? Bo whisky można spróbować ;-)Coś po prostu widzę w "starociach", z zapałem kolekcjonuję zabytkowe polskie motocykle i to bardziej w nich lokuję swój kapitał i ktoś mógłby zapytać dlaczego motocykle a nie obrazy ?? Bo na nich mogę jeździć ;-) . Jeżeli któryś z kolegów zdecydowałby się na to aby podzielić się samplami (oczywiście odpłatnie) to z chęcią bym takowe zakupił.

A i jeszcze jedno prosiłbym o wskazanie jakiś sprawdzonych zagranicznych serwisów na którym mógłbym bez obaw kupować whisky.
 
 
Laphromac 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: springbank
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 81
Skąd: rzeszów
Wysłany: Czw Sty 19, 2017 5:21 pm   

Nie bez przyczyny podałem ci link do GD Parliament na WB – masz przy nim dość sporą listę sklepów w których jest dostępny i która obrazuje ci jak różne mogą być ceny tej samej w gruncie rzeczy dość podstawowej butelki. Przy butelkach droższych – ceny będą odlatywać od siebie znacznie dalej. Co do bezpieczeństwa i pewności zakupów przy twoim obecnym spektrum zainteresowań raczej nie ma obawy że upolujesz gdzieś „oryginalnego fejka” Glenfarclasa 15, więc możesz się śmiało kierować przy wyborze sklepu głównie kryterium ceny butelki ( i kosztów wysyłki)
Istotną sprawą jest tylko możliwość wysyłki do Polski - starą niemiecką zasadą jest że na wschód wysyła się tylko Waffen SS i Wermacht i część sklepów trzyma się tej zasady w odniesieniu do whisky. O ile nie masz kogoś na ternie Germanii kto podeśle ci butelkę doręczoną na terenie Niemiec, zawsze pytaj o wysyłkę do Polski.
O ile nie masz wrodzonego pecha nie powinno być większych problemów z zakupami przynajmniej na terenie EU.
Jak znajdziesz coś konkretnego w konkretnym sklepie będziemy kontynuować w miarę sił ten poradnik ;)
 
 
prezes2007 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Glenfiddich 12 yo
Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 11
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sty 19, 2017 6:18 pm   

2 buteleczki zakupione ;-) Teraz jedynie pozostaje czekać na kuriera ;-)

A co koledzy sądzicie o: https://www.whiskybase.co...ach-24-year-old

To już chyba bardziej wersja kolekcjonerska?? Przynajmniej jedna z osób z YT polecała aby "nabyć bo więcej nie będzie..."
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Sty 19, 2017 9:09 pm   

Dla przykładu ja sądzę, że najpierw powinienneś przeczytać to, co już Ci odpisano, przestudiować podane linki, by wyciągnąć najzupełniej wstępne wnioski. A dopiero potem formułować kolejne zapytania. Na razie mam wrażenie, że koledzy piszą jak do ściany.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
prezes2007 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Glenfiddich 12 yo
Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 11
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sty 19, 2017 9:19 pm   

Wiktor napisał/a:
Dla przykładu ja sądzę, że najpierw powinienneś przeczytać to, co już Ci odpisano, przestudiować podane linki, by wyciągnąć najzupełniej wstępne wnioski. A dopiero potem formułować kolejne zapytania. Na razie mam wrażenie, że koledzy piszą jak do ściany.


Kurcze naprawdę nie rozumiem w czym znowu jest moja wina... Po pierwsze chcę kupić sample po drugie dostosowuje się do rad kolegi i kupuję to co mi wskazuje skoro lubie bardziej słodkie whisky to myślę ze moje zapytanie nie było nie na miejscu... Przepraszm ale można pochylić czoło ale przy tym wszystkim trzeba zachować własne zdanie... Naprawdę ja uważam że rady skierowane do mnie naprawdę nie idą w las... Może to tylko Kolego Twoje subiektywnie odczucie...
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Sty 19, 2017 9:47 pm   

rosomak napisał/a:
jednak nadal polecam sie zapoznac ;)

http://bestofwhisky.pl/fo...?t=2359&start=0


rosomak napisał/a:
Niemniej – jedna z najwazniejszych przestrog pozostaje ta zeby nie kupowac whisky destylowanej w latach 90tych (i mlodszych) jesli cena to juz kilkaset euro za butelke.


prezes2007 napisał/a:
A co koledzy sądzicie o: https://www.whiskybase.co...ach-24-year-old


[ Dodano: Czw Sty 19, 2017 9:51 pm ]
prezes2007 napisał/a:
w czym znowu jest moja wina...

Może w lenistwie i oczekiwaniu na gotowe? ;) Zacznij przynajmniej czytać to, nad czym inni się już napracowali, zamiast liczyć na podanie wszystkiego na tacy.

Tu uwaga nie do Ciebie, ale do zwolenników wszelkich "liberalizacji": tym się one właśnie kończą :lol:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów