bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Q2/17 - MEN 12
Autor Wiadomość
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Cze 05, 2017 7:08 pm   Q2/17 - MEN 12

Rozpoczynamy semestr drugi w naszej znamienitej masterklasie BOW-samplingów. Mentalnie nadal tkwimy w przedszkolu, kulturalnie w zerówce, ale choć whisky staramy się podkradać z pomysłów starszych, mądrzejszych, silniejszych i znacznie bardziej doświadczonych chłopaków. A przynajmniej o tym marzymy :oops:

Tymczasem, ewidentnie zgodnie z duchem powszechnej zgody i miłości, prawości i poprawności, godnie i sprawiedliwie idziemy na przekór Wielkim Autorytetom i rach-ciach samplujemy trzy Clynelishe z lat 90-tych pochodzące z beczek po sherry (czyli "te niedobre" właśnie).
Konkretnie, co my tutaj mamy? No, niech mnie kule biją, znowu "promujemy" podłego Cadenheads'a ;) Niezależnego, takiego od słabych beczek. I to od razu w trzech odsłonach. A na nich nie koniec.... Jasne, zgoda, że chciałoby się jakiegoś solidnego bottlera. Oficjalnego, albo, na przykład, jakiegoś niemieckiego ;) Albo ze dwie wybitne butelki z karykaturalnej oferty DA. Jakaś podstawka Bowmore albo nowomodna Arran, przykładowo. No więc, ten tego... nic z tych rzeczy. Takie cuda tylko na najlepszych stoiskach, na najlepszych festiwalach.

Rozmarzyliśmy się, ech... Wracajmy z whiskowego kosmosu na ziemię. Oto, czym katujemy tym razem:

1) CLYNELISH 1993 12yo shery butt
https://www.whiskybase.co...ynelish-1993-ca
Wypust sprzed dobrej dekady, w serii Authentic Collection, ale ta sama beczka trafiła także "na salony" jako Bond Reserve. Bond Reserve? No i co z tego? - zapytacie No, o to musicie już pytać na festiwalach, tam są znawcy level master i wam wyjaśnią szczegółowo ;) My nie mamy pojęcia ;)

2) CLYNELISH 1995 17yo sherry cask
https://www.whiskybase.co...ynelish-1995-ca
Temu i owemu znana edycja z bardzo słusznego okresu destylacyjnego w Clynelish (przed srogo przereklamowanym rokiem 1997). Pojawia się tutaj jako punkt odniesienia względem obu swoich samplingowych towarzyszek, jak również probierz solidnej jakości i benchmark do waszych przyszłych degustacji czy porównań. Taki właśnie, co najmniej, powinien być przyzwoity malt z Clynelish. Naszym skromnym zdaniem.

3) CLYNELISH 1995 17yo dark sherry butts (multicask?)
https://www.whiskybase.co...ynelish-1995-ca
Słynne future legends ;) czyli Small Batch. Dziwna seria, która nie wiadomo właściwie po co powstała. Początkowo przeważały tam znakomite bottlingi (i z tego okresu pochodzi niniejsza edycja), obecnie seria dość znacznie spuściła z tonu. Nie ratuje jej idea wielobeczkowości, która mogłaby pokazywać charakter destylarni w szerszym, niż single-cask ujęciu. Za mało w niej blenderskiej roboty. Za mało także każdorazowo użytych do kupażu beczek. Za to o ile fajniejsze, od standardowych, butelki! ;)
Oczywiście, to kolejna całkowicie przypadkowa Clynelish w tym zestawieniu. Okay. Solennie obiecuję, że przy kolejnym zestawie MEN pomyślimy w końcu o jakiejś, choby minimalnej, selekcji . Podpytamy kogo trzeba, czy co...

Cena zestawu próbek 3x5cl wynosi: 144 zł (szkło wliczone)
Wysyłka dodatkowo płatna: 15zł.

Możliwe wysyłki łączone.

Realizacja: czerwiec/lipiec.




PS. Gradacja w kolorze trzech proponowanych wersji, podkreślona powyższym zdjęciem, jest naturalnie całkowicie przypadkowa. Ot, trafiło się... Nie, żebyśmy chcieli przedstawić wam trzy edycje Clynelish o zróżnicowanym wpływie sherry na końcowy profil. Nic z tych rzeczy. Szukajcie tego na rzeczonych festiwalach i masterklasach. :cool:


Zapisani:
- BOW x2 - ??
- Hubert x3 - odeb/zapłacone
- rozen73 - zapł/wysyłane
- Rafał - zapł/wysłane
- wncvirus - zapł/wysłane
- jacekbee - zapł/odebrane
- Laphromac - zapł/wysł
- czarny - zapł/wysł
- pinio - nie zapł/odebrane (będzie przelew)
- SOMA x2 - .......
[wolne: BRAK]
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
Ostatnio zmieniony przez Wiktor Pon Paź 02, 2017 8:54 am, w całości zmieniany 15 razy  
 
 
 
Hubert 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Port ellen
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Polska
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Pon Cze 05, 2017 7:42 pm   

Ja poproszę :smile:
 
 
rozen73 
Singlemalt Whisky Follower
seeker of malts



Ulubiona whisky: sherry in the dark
Dołączył: 11 Lip 2012
Posty: 118
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon Cze 05, 2017 8:12 pm   

poproszę również :razz:
 
 
Rafal 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: kilka
Dołączył: 09 Wrz 2016
Posty: 120
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 05, 2017 9:29 pm   

poproszę zestaw
 
 
wncvirus 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: Bunnahabhain
Dołączył: 18 Wrz 2016
Posty: 79
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto Cze 06, 2017 7:52 am   

Poproszę zestaw
 
 
JacekBee 
Singlemalt Whisky Combatant



Ulubiona whisky: Clynelish
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 487
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 06, 2017 10:40 am   

:shock: :cool: :mrgreen:

Oczywiście poproszę zestaw!
 
 
Laphromac 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: springbank
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 81
Skąd: rzeszów
Wysłany: Wto Cze 06, 2017 12:27 pm   

Zestaw i dla mnie
 
 
czarny 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: glendronach
Dołączył: 29 Wrz 2016
Posty: 29
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 06, 2017 7:38 pm   

I ja poproszę
 
 
Pinio 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Glendronach,Islay
Dołączył: 18 Gru 2016
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 13, 2017 9:23 pm   

Zestaw dla mnie poproszę .
 
 
Hubert 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Port ellen
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Polska
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Śro Cze 28, 2017 10:31 am   

No dobra mili Panowie to ja poproszę dodatkowe 100 i zamykamy imprezę
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Cze 28, 2017 10:55 am   

Dopisane. Butelki zostają otwarte. Pozostałą wolną ilość (10cl w tej chwili) nadal mamy do zagospodarowania. Chętnych zapraszamy ;)

[ Dodano: Pią Lip 14, 2017 8:25 am ]
Prawdziwa wolność jest ponoć wyłącznie w chaosie, lecz... ;) Paczki czekają na wysyłkę, zapominalskich proszę o pilne sprawdzenie realizacji wpłat na MEN 12 i MEN 13. Niektórzy otrzymali dodatkowe info na PW, ale część w ramach dodatkowej pokuty musi ogarnąć się sama :twisted:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
soma 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 04 Wrz 2017
Posty: 100
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 15, 2017 7:35 pm   

[quote="Wiktor"]Dopisane. Butelki zostają otwarte. Pozostałą wolną ilość (10cl w tej chwili) nadal mamy do zagospodarowania. Chętnych zapraszamy ;)

Czy dostępny jest jeszcze ten sampling ? Jeżeli tak to poproszę x 2 - wysyłka z kolejnymi - chyba, że możliwy odbiór osobisty w Warszawie w drugiej dekadzie października br. w czwartek, piątek lub sobotę :wink: lub na jakimś masterkasie :smile:
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Wrz 18, 2017 10:03 am   

Tak, właśnie dopisałem cię na dwa ostatnie zestawy. W grę wchodzi jednak tylko wysyłka, zwłaszcza że, jak mi się zdaje, tych sampli będzie większa ilość... ;)
Pasuje polane w setki, czy wolisz rozbite na sample po 5cl?
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
soma 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 04 Wrz 2017
Posty: 100
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 22, 2017 8:57 pm   

W 100 będzie super. Dzięki raz jeszcze
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów