bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stary.. ale tegoroczny Caperdonich
Autor Wiadomość
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Cze 22, 2017 8:47 pm   Stary.. ale tegoroczny Caperdonich

Takie wstępne rozeznanie, bo butelka raczej z tych droższych niestety..


Caperdonich 1977/2017 39yo 50,4% Cadenhead Bottling serie 175th Anniversary
https://www.whiskybase.co...rdonich-1977-ca

25ml/89,5zł 50ml/179zł


.. tradycyjnie dochodzi przesyłka i szkiełko 2zł :wink:

ZAMKNIĘTA

-Ruda 25ml
Ostatnio zmieniony przez bartoszek Sob Lip 01, 2017 2:32 pm, w całości zmieniany 11 razy  
 
 
Ruda 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Cotswolds
Dołączyła: 12 Lip 2016
Posty: 257
Skąd: Zewsząd
Wysłany: Czw Cze 22, 2017 8:49 pm   

25ml poproszę
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Cze 22, 2017 10:00 pm   

ktos probowal? warty uwagi?
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Cze 23, 2017 8:16 am   

Ja na pewno Wiktorze nie próbowałem, dlatego chcę otworzyć :wink:

Choć zdaję sobie sprawę iż cena butelki raczej odstrasza, ale tak to jest coraz częściej z obecnymi wypustami na rynku. Ja osobiście nie piłem chyba żadnego Caperdonicha i nie mam kompletnie żadnego rozeznania w tej destylarnii, chociażby czego należałoby się spodziewać po tym roczniku.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Cze 23, 2017 8:47 am   

Mnie nie odstrasza cena, w końcu 20e za drama zbliżonych staroci to dzisiaj norma. Nie pytałem też, skąd pomysł na sampling Capera w ogóle - bo sam pomysł jest słuszny - tylko dlaczego ten konkretnie. Można wyjąć pewniaka z 1972 w tej cenie.
Teraz już znam powód: w takim razie zaczekam na opinię kogoś zaufanego, kto już próbował, żeby nie powtórzyła się historia jak z pewną Glenglassaugh ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Cze 23, 2017 9:02 am   

Pewniaka Capera to mam w domu, ale po pierwsze piłeś go zarówno ty Wiktorze, jak i kilka osób, więc nie było sensu z nim startować. Zresztą po drugie swego czasu chciałem go otworzyć na sąsiednim forum, ale wtedy panował jakiś taki ogólny marazm samplowych.

https://www.whiskybase.co...rdonich-1972-gm


Poza tym domyślam się iż akurat ciebie nie odstrasza cena sampla, ale dla wielu osób jest to spora bariera finansowa.. i to raczej bez względu jakby to butelka była otwierana.
Glenglasoła nie piłem, pamiętam iż był samplowamy, ale jakoś mnie wtedy nie przekonała ta butelka do zakupu sampla.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Cze 23, 2017 9:09 am   

Tak, o niej także myślałem w kontekście tego nowego wypustu od Cadenheadsa. Jeżeli to taki sam poziom, wtedy warto. Jednak zdążyłem już pobieżnie przejrzeć pierwsze oceny i zdaje się, że smakowo to jednak trochę inna liga. Najlepiej, gdybyś otworzył od razu, sprawdził i napisał, jak jest ;)

[ Dodano: Pią Cze 23, 2017 10:10 am ]
bartoszek napisał/a:
jakoś mnie wtedy nie przekonała ta butelka

Pokazała przynajmniej, ile warte jest patrzenie na średnią ocenę na Whiskybase ;)

[ Dodano: Pią Cze 23, 2017 10:12 am ]
bartoszek napisał/a:
dla wielu osób jest to spora bariera finansowa

O to właśnie chodzi. Żeby na pewnych (wysokich) poziomach postulować do samplingu możliwe pewniaki. Wtedy satysfakcja wynagrodzi ubytek w portfelu.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Cze 23, 2017 11:03 am   

Przemyślany pod każdym względem sampling to nie taka prosta rzecz, zresztą wiesz o tym najlepiej Wiktorze.
I to niezależnie czy przekrojówka przez dekady jednej destylarnii, OB kontra IB, bourbony, sherry, finisze..czy jakakolwiek inna wersja.
Tak samo pewnie jeśli jest to jedna butelka, trzeba się postarać żeby miała jak największe potencjalne perspektywy jeśli już mamy zapłacić sporo za sampla. Zgadzam się z tobą całkowicie Wiktorze.

Odnośnie ocen na WB i wyciąganej średnie, to chyba wszyscy wiemy, albo przynajmniej spora część z nas wie gdzie można to sobie wsadzić.. nie ma co w tej kwestii komentować.

Choć jeśli zna się trochę osoby na WB i wie się jak oceniają, to może nas to ukierunkować i dać jakąś tam wstępną opinię o tej czy innej butelce.. i czy warto po nią sięgać.

Podobnie ma się kwestia z whiskowymi bożyszczami z przeróżnych zakątków świata wrzucającymi swoje oceny na WB, czy piszącymi swoje arcymądre artykuliki z notkami degustacyjnymi.. jak się ich trochę poobserwuje co piszą to wnioski stają się dość oczywiste.

[ Dodano: Sob Cze 24, 2017 7:45 am ]
Cytat:
Najlepiej, gdybyś otworzył od razu, sprawdził i napisał, jak jest ;)


Gdyby była trochę tańsza to może i bym tak zrobił, ale w tym przedziale cenowym wolę poczekać na więcej ochotników :wink:
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Cze 24, 2017 8:19 am   

Jesli dobrze widzę, zostało okolo 10-15cl? Wstawisz na FB i w godzine po problemie. Tylko Pan Sprzedawca umiera tysiac razy przed otwarciem butelek 'bo mu nie zejdzie'! :D :wink:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Cze 24, 2017 10:51 am   

Cytat:
Jesli dobrze widzę, zostało okolo 10-15cl? Wstawisz na FB i w godzine po problemie. Tylko Pan Sprzedawca umiera tysiac razy przed otwarciem butelek 'bo mu nie zejdzie'! :D :wink:


Nie mam FB i nie zamierzam mieć, bo po prostu nie mam tyle wolnego czasu na codzień.. nie zejdzie nie będę naprawdę nad tym faktem płakał :wink:
Lektura forum "BOW" , "Smaku Whisky" i kilku innych stron związanych z whisky już mi zabiera i tak sporo czasu.

Mam sporo innych butelek które chciałbym otworzyć czy to z mojej półki czy po zakupie , ale samplingi ostatnimi czasy dość trudno zamknąć, szczególnie te ciut droższe.
Do tego sporo rzeczy które np. ty Wiktorze rekomendujesz a są w bardzo rozsądnych cenach było pite już przez ciebie i pewną część ludzi, więc nie ma sensu wrzucać samplingu takich rzeczy, choć nie ukrywam że bym chciał ich spróbować.
Zresztą sam wiesz iż o organizacji samplingów i tematów pobocznych z tym związanych można by sporo rozmawiać.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Cze 24, 2017 11:13 am   

Nic prostszego, pomożemy z tym FB, jeśli trzeba. Tylko przygotuj sie na dalekie wysyłki ;) i sample po 5-10cl. Oczywiście rozmawiamy o faktycznych wypasach, ewentualnie hype nowościach z wysokiej półki, na które panuje powszechny ciąg. Wtedy szybkie zejście pewne.
A co do butelek, które już znamy, to masz rację - ale chyba inne także czekają?
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Cze 24, 2017 11:17 am   

Cytat:
Nic prostszego, pomożemy z tym FB, jeśli trzeba. Tylko przygotuj sie na dalekie wysyłki ;) i sample po 5-10cl. Oczywiście rozmawiamy o faktycznych wypasach, ewentualnie hype nowościach z wysokiej półki, na które panuje powszechny ciąg. Wtedy szybkie zejście pewne.


.. będę pamiętał na przyszłość :wink:


Cytat:
A co do butelek, które już znamy, to masz rację - ale chyba inne także czekają?


.. co racja to racja, co nie zmienia faktu iż jest kilka fajnych rzeczy budżetowych nadal dostępnych w sklepach, które po przeczytaniu notki w bazie BOW bardzo kuszą
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Cze 24, 2017 11:26 am   

Pogadaliśmy, pomarudziliśmy, plany są... to teraz odpalaj tego Capera ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Cze 24, 2017 5:32 pm   

Cytat:
... to teraz odpalaj tego Capera ;)


.. tak właśnie zamierzam uczynić :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów