bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowości w Carrefour
Autor Wiadomość
nogreg 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: The Glenlivet
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 407
Skąd: Lubin
Wysłany: Sob Wrz 02, 2017 10:52 am   Nowości w Carrefour

Cześć.
To mój pierwszy post, więc witam forumowiczów.
Proszę o poradę. Mianowicie odwiedziłem najlepsze w moim mieście (Głogów) miejsce do zakupu whisky, Carrefour. Zawsze 20-30 single maltów plus większość blendów (typowe i nie tylko). A tu trochę promocji, w tym kilka ciekawych, a ja już w zasadzie wydałem miesięczny budżet na whisky. Ale jedną butelkę jeszcze bym wziął, tylko którą:
1. Loch Lomond Single Cask, Cask No: 1237, distiled jul 2006, bottled jul 2017, 55,1% za 219zł,
wiadomo jak z tą whisky, dawno temu piłem jakąś szklaneczkę, była to pewnie podstawka i nie robiła wrażenia, czy ktoś z Was pił SC Loch Lomod 10-11 letniego? Trochę ich w sieci jest, np. Dom Whisky edycja 10YO, ale sporo drożej. Może nowe SC mają dobre?
2. Glenfiddich 18YO, klasyka, ale w cenie 259zł, (ok. 60 zł taniej niż cena rynkowa)
3. Highland Park 10YO za 99zł
4. The Balvenie 12YO DoubleWood za 159zł
5. Aberfeldy 12YO za 165zł
6. Deanston SM Virgin Oak za 114, nie szanuję NASów, uważam je za zło, ale ta marka to nowość dla mnie.
7. Teeling Small Batch Rum Casks 04/2017 za 109zł, ostatnio próbuję trochę whiskey i mi smakuje, a co myślicie o takiej z beczek po rumie?
 
 
Ruda 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Cotswolds
Dołączyła: 12 Lip 2016
Posty: 257
Skąd: Zewsząd
Wysłany: Sob Wrz 02, 2017 11:09 am   

czyżby wkroczył nowoczesny marketing/kryptoreklama na BOW? :wink: jakbym czytała pewnego Blogera z innego forum?

z ciekawości Panowie, kto jest dystrybutorem whisky do C.?
 
 
MarcinK 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: ..
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 02, 2017 11:24 am   

Ale to jest zalosne, nie dalej jak wczoraj facebook rowniez zostal zalany informacja o limitowanym (jakby mogło być inaczej) loch lomondzie dla Carrefour polska w jakze promocyjnej cenie.

Toc juz chyba lepiej uderzyc na masterclass podstawek u pani kiss my ass whisky
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Wrz 02, 2017 11:26 am   

Lomonda robi chyba M+P. Jeżeli pan z tego ostatniego, słynnego zaciągu, to witamy, witamy ;-)
Single caski w sieciach... Ach, wdzięczny temat do rozważań. Także tych marketingowych. Zakładam, że to poszło wyłącznie do wybranych marketów, w końcu o ile wiem total circa 200 btls? Wtedy luz, nie ma co się spinać, chyba że szef patrzy ;-) Ale jeśli rozwalone po różnych Głogowach czy Przasnyszach, to nie zazdroszczę. Statystyki Forum też się kłaniają ;-)
Lomond jaki jest wiadomo, ale zrobic pod narzutami sieci cenę detal 219 i promo pewnie 199, z jedynką w wieku z przodu, na Bowmorze raczej ciężko :-D
Stało się. Czekamy na jakieś opinie o tej whisky. Tylko błagam, bez ideologii.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Sob Wrz 02, 2017 1:52 pm   

Cześć, siemandero!
To mój pierwszy post, więc witam forumowiczów, whiskomaniacs, blogoffcuf-fachofcuf, Ojców założycieli i Rudą (lubię rude, mlask, u nas taka jedna... no może kiedyś opiszę).
Proszę o poradę. Mianowicie odwiedziłem najlepsze na mojej wsi (Ciporkowice koło Krokowa) miejsce do zakupu whisky, sklep U Hanki. Zawsze mają prawie zimne pifko (od momentu kiedy lodówkę Pan Mirek naprawił, chłodzi godzinkę dziennie), kilka single caskowych win do 6,50, ale większość w kartoniku chyba 'nie singlecaskowych'. Single maltów szlachetnego bursztynowego trunku nie ma, ale ostały się flaszki Red Labela, bo jak Wiesiek robił wesele swojej córki ps. Lwica, to po imprezie zwrócił 3 flaszki, bo goście się krzywli, że to kolorowe i śmierdzi. Wesele było w hotelu "Grudziądz", takich 2 dźentelmenów, co to się znają na tej whisky, chciało tam sklep otworzyć, ale franca dyrektorka im nie pozwoliła. Odwołują się teraz do Strasburga, jak im doradził taki facet jeden, nie znam typa, ale kozak chyba musi być, z jakiejś kapeli disco-polo, bo skurczybyk ma czerwony gajerek. Na jednym weselu z tysiaka przyrabia pewnie. No, ale wracając do szlachetnego bursztynowego trunku, ma 40%, a taki starszy Pan w Internecie mówił (a on się zna bo ma sklep w Warszawie i robi festiwal), że jak jest obniżona zawartość alkoholu to dobrze, bo producent dodał fachowo wody za nas, w celu wydobycia najlepszego w whisky smaku i aromatu! A tu trochę promocji, w tym kilka ciekawych, a ja już w zasadzie wydałem miesięczny budżet na alko, ale podjebie szwagrowi kosiarkę, opylę promocyjnie i jedną butelkę jeszcze bym wziął, tylko którą:

1. Walker Red Label "Lwica's Wedding Special" litra za 50 zł
2. Wino "Japko" 4,50 zł
3. Wino "Mokry sen Sołtysa" 5,50 zł (dwie flaszki za 10 zł, promocja w sensie taka)
4. Piwo "Mocny Zbójnik" - cztery puszki za 5 zł (tu bym się szybko decydował, bo wczoraj nawalony proboszcz wykrzykiwał, że wykupi cały zapas Zbójnika i zamknie gęby parafianom, że on niby tylko bursztynowe szlachetne trunki).

pozdrawiam serdecznie,
Józek Bąk (nie mylić z Młody Tusku)
Sales Marketing Manager
Commercial Real Estate Ciporkowice Halina Podłoga


p.s. A poważnie już widzę zapalone oczka "inwestorów", dopytujących po "karfurach" bidne panie gdzie ta whisky
 
 
nogreg 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: The Glenlivet
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 407
Skąd: Lubin
Wysłany: Sob Wrz 02, 2017 3:47 pm   

Acha. Mam rozumieć, że to forum wzajemnej adoracji kilku baranów z większych miast, jak Łódka i Dwa Stolce. To, że serio lubię whisky nie ma znaczenia, że piszę post w dziale "elementarz dla początkujących" też. Najlepiej kogoś zlać, pomimo, że i w Dwóch Stolcach pewnie Carrefour jest, i że akurat w dobrej promocyjnej cenie można sobie uzupełnić Glefiddicha 18, jak się komuś kończy, czy coś innego. Taką mam pracę, że nie latam po bezcłówkach i głównie zakupy robię przez internet, ale to mój problem. Natomiast jeśli jest jakaś okazja, to się nad nią zastanawiam. A jak okazją jest SC za 219zł, to chciałem zapytać, czy warto, czy może być lepszą whisky od Glenfiddicha 18yo? Mam już 12 i 15, to 18 wypada kupić. Ale Glenfiddich 18YO jest zawsze i będzie, może nie tak tanio, ale jednak. A SC w markecie widzę pierwszy raz. I wydawało mi się, że takie forum jest właśnie po to, by osoby z większym doświadczeniem pomogły mi w wyborze.

Nie wiem, czy na tym forum zagrzeję miejsce, bo jak widać dla nowych miło nie jest, ale uwagę do admina wyślę, bo głupiej złośliwości po prostu nie lubię.

I nie jestem pieprzonym marketingowcem, nikogo nie reklamuję. Jestem lekarzem weterynarii.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Wrz 02, 2017 6:52 pm   

Pieprzeni marketingowcy. Mocno powiedziane! Dobrze, że żadnego tu nie ma. Jeszcze by się nam obraził i nie zagrzał miejsca... ;-)
Good news is no news. No news is bad news. Bad news is good news. Administracja czuwa, bez obaw :-D
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
pdyb 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: dalmore cigar malt
Dołączył: 23 Gru 2016
Posty: 15
Skąd: gdansk
Wysłany: Sob Wrz 02, 2017 8:48 pm   

M&p
 
 
nogreg 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: The Glenlivet
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 407
Skąd: Lubin
Wysłany: Sob Wrz 02, 2017 8:54 pm   

Czuwa, czy nie, a ja liczę na odpowiedź. Zaryzykować i wziąć Loch Lomond, czy uzupełnić kolekcję o typową, choć drogą podstawkę? Liczyłem, że znajdzie się ktoś, kto pił SC Loch Lomond w podobnej wersji, no bo jednej z 258 butelek z tej beczki to wątpię. I interesuje mnie, ile warta jest whiskey Teeling.
 
 
pdyb 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: dalmore cigar malt
Dołączył: 23 Gru 2016
Posty: 15
Skąd: gdansk
Wysłany: Sob Wrz 02, 2017 9:17 pm   

Weź. Zawsze puścisz komuś przez fejsa za więcej jak koleś z zagranicy przeczyta na etykiecie single cask i to specjal for Poland. Kupiłem dwie flaszki bo mogę. No i oczywiście kavalana - obecnie najlepsza whisky na codzień (jak dla mnie)
 
 
nogreg 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: The Glenlivet
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 407
Skąd: Lubin
Wysłany: Sob Wrz 02, 2017 9:51 pm   

Kupuję tylko dla własnej przyjemności, nie interesuje mnie odsprzedaż. Kupiłeś, a można liczyć na opinię zawartości butelki?
 
 
Trzymajtusię i 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: jeszcze nie
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 245
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Nie Wrz 03, 2017 2:49 am   

Laphroaig 10 Auchan 119zł i w sieci Lagavulin-16 za 220 coś tam https://sklep-domwhisky.pl/product-pol-6179-Lagavulin-16-letni-43-0-7l.html
 
 
nogreg 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: The Glenlivet
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 407
Skąd: Lubin
Wysłany: Nie Wrz 03, 2017 10:43 am   

Lagavulin już mam. To wyjątkowa whisky, ale dla mnie ma za mocny aromat dymu/smoły. Taką dymną do przyjemnego picia dymną mam Caoil Ila. I na razie dymnych mi wystarczy. Kolejną w planie mam Ardberg. Piłem na whiskyshow Poznań i też mi smakowała, a pasowała mi jej mineralność.

Glenfiddich 18yo mnie interesuje, gdyż jest tanio (259zł). W dobrym, nie drogim sklepie, gdzie najczęściej kupuję jest za 327zł, więc to prawdziwa promocyjna cena.
https://sklep-domwhisky.pl/product-pol-6110-Glenfiddich-18-letni-Small-Batch-Reserve-40-0-7l.html

Loch Lomond to jednak ciekawa destylarnia: ma duże moce produkcyjne, różne alembiki, które dają destylaty o różnym smaku, daje kilka różnych marek whisky. Nie spodziewam się po niej wybitnej whisky, która rozłoży Port Elen na łopatki. Za 212 zł wystarczy, że dogoni typowe 10 -
11 letnie SC innych destylarni i już będzie bardzo dobrze.
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Nie Wrz 03, 2017 12:45 pm   

nogreg napisał/a:
Loch Lomond to jednak ciekawa destylarnia: ma duże moce produkcyjne, różne alembiki, które dają destylaty o różnym smaku, daje kilka różnych marek whisky. Nie spodziewam się po niej wybitnej whisky, która rozłoży Port Elen na łopatki. Za 212 zł wystarczy, że dogoni typowe 10 -
11 letnie SC innych destylarni i już będzie bardzo dobrze.


To nie rozumiem tych dywagacji. Skoro to taka ciekawa rzecz, to kup i podziel się opinią. Więcej picia, mniej pitolenia.
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Wrz 03, 2017 1:00 pm   

Widzę Tomku że masz smaka na tą "Lochę".. i namawiasz kolegę z forum na zakup i sampling żeby wyrwać dla siebie chociaż 25ml :mrgreen:


A tak na poważnie to jestem głęboko przekonany że jest to naprawdę kiepska "Locha" i fakt że jest w CS niewiele zmieni.. szkoda każdej złotówki na nią wydanej. Cała ta destylarnia zresztą nic chociażby potencjalnie dobrego raczej nie wypuściła i nie wypuści. Ja bym sobie odpuścił po prostu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów