bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
sampling adwentowy?

Którymi opcjami byłbym zainteresowany, zakładając udział w samplingu adwentowym?
24 próbki po 20ml
13%
 13%  [ 5 ]
24 próbki po 50ml
5%
 5%  [ 2 ]
przekrojowy przegląd whisky niedrogich (głównie IB, SC, CS, wiek od kilku do około 20 lat)
8%
 8%  [ 3 ]
przekrojowy przegląd whisky unikalnych i droższych (głównie IB, SC, CS, stare edycje, rarities itp.)
5%
 5%  [ 2 ]
formuła mieszana obu powyższych - koszt "gdzieś pomiędzy"
8%
 8%  [ 3 ]
sampling "w ciemno" (próbki tylko numerowane, pełna lista ujawniana w Wigilię)
13%
 13%  [ 5 ]
sampling z podaniem wszystkich whisky (zapisy na tej właśnie podstawie)
8%
 8%  [ 3 ]
max łączna kwota za sampling około 500PLN (po 2cl, whisky niedrogie)
11%
 11%  [ 4 ]
max łączna kwota za sampling około 1000 PLN (po 2cl, whisky unikalne)
5%
 5%  [ 2 ]
tak jak powyższe, ale w wersji po 5cl (koszt łączny proporcjonalnie większy)
5%
 5%  [ 2 ]
to za duży jednorazowy wydatek, na pewno nie wezmę udziału
2%
 2%  [ 1 ]
to niestosowne, lepiej pozostać przy dotychczasowym modelu samplingów
11%
 11%  [ 4 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 36

Autor Wiadomość
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Lis 06, 2017 9:23 am   sampling adwentowy?

Spodziewam się, że większości forumowiczów temat jest znany. Zestaw 24 sampli - po jednym na każdy dzień, licząc od 1 grudnia. Na świecie, taka samplingowa koncepcja z powodzeniem jest stosowana wśród fanów whisky. I powraca co roku, co dowodzi niesłabnącego zainteresowania. A u nas? Może warto spróbować zorganizować coś podobnego?
Na początek sondaż ogólnego zainteresowania. Pytanie jest tak skonstruowane, że niejako "wymusza" udzielenie kilku odpowiedzi (maksymalnie 4). Prosimy więc o ich udzielanie ze szczególną rozwagą ;)
Komentarze i dodatkowe sugestie mile widziane.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
soma 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 04 Wrz 2017
Posty: 100
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 06, 2017 9:50 am   

Ja zagłosowałem za ostatnią odpowiedzią. Dziś wszystko się komercjalizuje i stanowi powód do sprzedaży - obserwuje te kalendarze adwentowe na zachodzie - pomysł fajny, tylko moim zdaniem czas i okoliczności nie pasują do takiej aktywności, jak smakowanie whisky w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia.

Świat whisky ma tyle swoich dat, że nie musi korzystać z podłączania się pod inne tradycje - tym bardziej, że moim zdaniem takie podłączenie ma przede wszystkim cel sprzedażowy (nie mam na myśli inicjatywy BOW, ale ona tak będzie postrzegana, podążając za mainstream). Ja chętnie miałbym taki kalendarz np. 30 dniowy w oczekiwaniu na np. na Światowy Dzień Whisky, Festiwal w Limburgu, urodziny teściowej, własne urodziny, rocznicę pierwszego wpisu na BOW, itp.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Lis 06, 2017 11:22 am   

Dzięki za komentarz. Pożyjemy, zobaczymy. Istnieją sposoby, aby takie postrzeganie zmienić. Albo próbować zmienić ;) Niektórzy już pogardliwie określają niżej podpisanego sprzedawcą whisky, więc przed tym nie uchroni żadna wstrzemięźliwość i żadnego rodzaju podejście do tematu whisky per se :lol:
Ciekawy jest już sam sposób postrzegania przez czytelników koncepcji, konsolidującej dwa różne, ale do pewnego stopnia zbieżne, obszary. Być może dla części osób, taki zabieg stanowiłby jakąś wartość dodaną? Poczekajmy na wyniki sondy. A może i kolejne komentarze.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
cubus 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: tania
Dołączył: 12 Gru 2014
Posty: 48
Skąd: Sopot
Wysłany: Pon Lis 06, 2017 11:47 am   

Mnie ten pomysł nigdy nie przekonywał... pomijając sam fakt łączenia alkoholu z oczekiwaniem na Święta - nie jestem katofanatykiem ale rozumiem o co w tym chodzi. Sam ten okres jest też wyjątkowo obfity w różnego typu sprawy do załatwienia. Nie tylko Świąteczne ale także kończące rok. Tak jak przez większość roku szukać muszę czasu by spokojnie usiąść z kieliszkiem tak nie wyobrażam sobie wlewania po jednym samplu przez 24 dni przed świętami. Czekoladki kalendarzowe wchłaniam bez zastanowienia a na whisky wolałbym mieć czas a nie "obowiązek" wynikający z numerka na pudełku.

A jeśli nie codziennie wg. numeracji to po co? 24 sample można sobie kupić bez świątecznej okazji, co na raty ale z pewnością każdy z nas realizuje.
 
 
wncvirus 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: Bunnahabhain
Dołączył: 18 Wrz 2016
Posty: 79
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon Lis 06, 2017 12:07 pm   

Ja również głosowałem za ostatnią pozycją. Niestety magia grudnia powoduje że przynajmniej w moim przypadku budżet na whisky miesięczny mam niższy związku z tym w budżecie X zł powiem szczerze wolę przez święta usiąść np z trzema naprawdę dobrymi samplami niż gorszymi ale za to w większej ilości.
 
 
Rafal 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: kilka
Dołączył: 09 Wrz 2016
Posty: 120
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 06, 2017 3:34 pm   

zaznaczyłem ostatnią odpowiedź, nie uważając, że to niestosowne, raczej ze względu, że byłoby mi ciężko codziennie opróżniać sampla. Jednocześnie bardzo chętnie nabędę komplet sampli po 20 ml do degustacji w ciemno, czyli w zasadzie to jestem za, a nawet przeciw :mrgreen:
 
 
Trzymajtusię i 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: jeszcze nie
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 245
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Pon Lis 06, 2017 4:51 pm   

Ja jestem za, fajny pomysł.
 
 
nogreg 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: The Glenlivet
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 407
Skąd: Lubin
Wysłany: Pon Lis 06, 2017 10:28 pm   

Chętnie na święta mógłbym nabyć kilka sampli, ale popijać codziennie przed świętami, w pośpiechu, nie warto. Dwa do trzech sampli tygodniowo to moim zdaniem optymalna ilość, za to można pójść w jakość lub szczególny smak.
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Wto Lis 07, 2017 8:03 am   

nogreg napisał/a:
ale popijać codziennie przed świętami, w pośpiechu, nie warto


A kto Ci każe się spieszyć? Pomalutku, na spokojnie, muzyczka, gazetka, i w godzinkę /do 1,5/ robisz flakona przed snem.

nogreg napisał/a:
Dwa do trzech sampli tygodniowo to moim zdaniem optymalna ilość, za to można pójść w jakość lub szczególny smak.


Chyba dziennie :) I to nie po 20ml ;) ))

A tak poważnie, nie wiem o co kaman. Dziwy nad dziwami:)
 
 
nogreg 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: The Glenlivet
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 407
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Lis 07, 2017 12:47 pm   

loom napisał/a:
nogreg napisał/a:
moim zdaniem optymalna ilość


Było pytanie o nasze zdanie, jako aktywny forumowicz podzieliłem się swoim. Tylko tyle.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów