bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
spotkanie Polska płd-zachodnia
Autor Wiadomość
soma 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 04 Wrz 2017
Posty: 100
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 25, 2017 5:46 pm   

Cytat:
Jestem za. Z przyjemnością wziąłbym udział w niesnobistycznej imprezie, na której mógłbym popróbować dobre whisky z regularnej oferty, ale również SC w cenie 40 - 60zł za kieliszek, w której polewający może powiedzieć coś o trunku.


Dobry głos w dyskusji, która chwilowo chyba przygasła w oczekiwaniu na największe wydarzenie branży whisky w Polsce - "Whisky na żywo pita w Gromadzie" :wink: . Może po tym doświadczeniu pojawi się jakiś impuls, a jeżeli nie to tak szybko licząc dla Administracji tego forum - jest nas chyba z 4 osoby, które czekają na coś pomiędzy spotkaniem BOW a innym polskim festiwalem. Można organizować przy jakimś stoliczku - wszystko w jednym: wystawcy, masterclass, sklep festiwalowy oraz beforek i afterek :smile:
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Wrz 25, 2017 6:42 pm   

Trochę nas za mało nawet na porządny gang uliczny, więc gdzie tu mówić o "sklepie festiwalowym" :twisted:

Przy jakimś stoliczku natomiast, chętnie. Nawet konkretny pomysł był rzucony tutaj ;) Z drugiej strony, ta Gromada... Wprowadzenie do świata whisky - najlepiej trzema wersjami blenda Dewar's. Klasyczne "dwa oblicza" Speyside, czyli Aultmore i Craigellachie. Do tego Designerska Puni* od pani. Jura prosto z Lowlands. Piękna Glenmorangie. Tyle wspaniałości, że o piciu whisky człowiek nawet nie pomyśli ;)


---------------------
*Puni Nova leżakowała przez trzy lata w beczkach po Bourbonie, po czym na jeden miesiąc została przelana do beczek virgin oak wykonanych z francuskiego dębu. Butelkowana z moca 43%. Zdobywca podwójnego złota (Double Gold) na San Francisco World Spirits Competition w 2016 roku oraz tytułu World’s Best Design na World Whiskies Awards w 2016 roku.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
nogreg 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: The Glenlivet
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 407
Skąd: Lubin
Wysłany: Pon Wrz 25, 2017 8:40 pm   

Na spotkanie w kilka -kilkanaście osób, a nawet w większym gronie, z noclegiem chętnie się piszę. Dla mnie trudna jest kwestia miejsca, ale w ślepo piszę się na spotkanie w południowo-zachodniej części kraju.
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pon Wrz 25, 2017 8:50 pm   

nogreg napisał/a:
ślepo piszę się na spotkanie w południowo-zachodniej części kraju

Takim miejscem jest Przesieka i na pewno bedzie kiedys powtorzona - sa juz bardzo wstepne ustalenia w tej sprawie ;) Natomiast jesli masz jakies naprawde ciekawe miejscowki na spotkanie w tamtej czesci kraju do wskazania, a jeszcze lepiej do konkretnego sprawdzenia to nieodmiennie prosze o kontakt. Jestem gotow obiecujace typy odwiedzic i sprawdzic niemal w kazdej chwili o ile ktos dokona porzadnej preselekcji wlasnie.
To oczywiscie abstrahujac od ewentualnego festiwalu, bo w takich miejscach go niemal na pewno nie bedzie takze jestesmy w nieodpowiednim watku ;)

P.S. Czy naprawde dojazd nawet z poludniowo-zachodniej czesci kraju do tej polnocno-zachodniej jest az taka przeszkoda? Litosci...
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
nogreg 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: The Glenlivet
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 407
Skąd: Lubin
Wysłany: Śro Wrz 27, 2017 7:56 pm   

rosomak napisał/a:

P.S. Czy naprawde dojazd nawet z poludniowo-zachodniej czesci kraju do tej polnocno-zachodniej jest az taka przeszkoda? Litosci...


A jechałeś ostatnio trójką? Robią ekspresówkę i jest serio masakra. Ale może już niedługo podróż do np. Szczecina będzie przyjemna.

Natomiast co do miejsca to Wrocław i Sudety to piękne i wspaniałe miejsca. Zamek co kawałek, widoki piękne. Miejsca noclegowe od tanich do wyjątkowych. Jest w czym wybierać, jest klimat. Gwarantuję pomoc w wyborze miejsca, jeśli będzie zainteresowanie. Sudety mam zjeżdżone, schodzone, zrowerowane.
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Śro Wrz 27, 2017 8:34 pm   

nogreg napisał/a:
A jechałeś ostatnio trójką?


Tak. W zwiazku z niedawna praca we Wroclawiu jezdzilem trojka do Szczecina i spowrotem od grudnia zeszlego roku lacznie jakies 30 razy. Problemem jest zreszta nie cala trasa, a tylko ta do okolic Swiebodzina - pozniej jest wygodna i bezplatna ekspresowka (z niedlugim zwezeniem w okolicach Gorzowa, ale poza szczytem sezonu letniego nie powodujaca korkow). Pomijam juz, ze na wczesniejszym etapie lepiej jechac przez Leszno, Grodzisk i Nowy Tomysl - sluze szczegolowa informacja odnosnie trasy jakby co.
Naprawde - ta podroz to dla kierowcy o przecietnych umiejetnosciach zadna trauma.
Gdyby tylko takie przeszkody trzeba bylo pokonywac zeby sprobowac dobrej whisky za uczciwe pieniadze ;)

nogreg napisał/a:
Gwarantuję pomoc w wyborze miejsca, jeśli będzie zainteresowanie.


Jest zainteresowanie jak najbardziej i bede wdzieczny za pomoc. Prosze o jakies wstepne wskazania klimatycznych miejscowek. Warunki wstepne:

1. Mile okolicznosci przyrody (najchetniej las, jezoro, optymalnie jakies wzgorza). Tak zeby bylo gdzie wyjsc przyjemnie na spacer, a nie jak w Szczecinie :mrgreen:
2. Startowa cena za pokoj 2-osobowy (jesli jest dostepna na necie) do okolic 250 pln za noc.
3. Miejscowka jak pisalem - klimatyczna - sala do degustacji nie w typie czterech bialych scian, zadnych typowo hotel-korpo klimatow, bez totalnego kiczu itd.

Jakby bylo trzeba cos uscislic to chetnie czy tutaj czy na PW dopisze. Wybrac sie zeby sprawdzic tez jak pisalem moge.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Trzymajtusię i 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: jeszcze nie
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 245
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Śro Wrz 27, 2017 10:01 pm   

http://graphic-arts.nazwa.pl/chatazboja.pl/imprezy
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw Wrz 28, 2017 7:55 am   

Trzymajtusię i napisał/a:

http://graphic-arts.nazwa.pl/chatazboja.pl/imprezy


No tak - zapomnialem dodac, ze generalnie staramy sie juz unikac pokojow wiekszych niz 2-osobowe. Nie te lata ;) Nie mowiac juz o tym, ze zazwyczaj jest tez 2-3 chetnych na jedynki. Takze 18 miejsc noclegowych i to mocno "zbiorowych" odpada.
Optymalnie to 25-30 miejsc noclegowych z pokojami 1 do 3 osob. Troche wiecej tez nie ma problemu. Wielkie molochy jednakowoz tez niewskazane ;)
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Trzymajtusię i 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: jeszcze nie
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 245
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Czw Wrz 28, 2017 5:41 pm   

Ja tam jak miałem imprezy, to pokój miałem trochę wyżej, 10 minut z buta w Andrzejówce https://www.google.pl/sea...iw=1517&bih=735 , część ludzi spała tam na miejscu, a część jeszcze w innym miejscu, bo Andrzejówka to schronisko, a oni potrzebowali lepszy standard. Idealnie jest gdy wszytko jest na miejscu, jednak decydowaliśmy się tam na imprezy, bo fajne domowe jedzenie, właściciel były górnik wybudował tam sobie swoje prywatne sztolnie gdzie klimat do picia by idealny, na dworze były super miejscówki, w razie deszczu wiata wysoka z paleniskiem, jakieś bajoro, ale nie do pływania, a cały ten obiekt zamknięty dla przyjezdnych, pozamykane, bo właściciel nie mam żadnych pozwoleń. Masz rację brak małych pokoi na miejscu dyskwalifikuje obiekt przy imprezach suto zakrapianych.
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw Wrz 28, 2017 5:49 pm   

Trzymajtusię i napisał/a:
Masz rację brak małych pokoi na miejscu dyskwalifikuje obiekt przy imprezach suto zakrapianych.


Jezeli nocleg jest naprawde bardzo blisko to mozna myslec, ale jednak nie w przypadku tego miejsca - jest chyba minimalnie zbyt hardcorowe ;)
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
nogreg 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: The Glenlivet
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 407
Skąd: Lubin
Wysłany: Czw Wrz 28, 2017 8:55 pm   

Już chciałem zaproponować Dworzsko w Szczawnie Zdroju, ale sprawdzając cenę zauważyłem, że do listopada włącznie nie maja wolnych pokoi na weekend. Cena za pokój 2 osobowy od 230zł/doba. Czyli trzeba planować ze sporym wyprzedzeniem. Szukam dalej. Ale spełniło by z zapasem warunki; rozmiar, klimat itd.
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw Wrz 28, 2017 9:16 pm   

nogreg napisał/a:
do listopada włącznie nie maja wolnych pokoi na weekend


Do tego roku czy przyszlego? Jesli do tego to dziwic sie doprawdy nie ma czemu jesli ma sie cokolwiek do czynienia z organizacja takich imprez ;) Jesli do przyszlego to rzeczywiscie chyba jakies miejsce magiczne ;)
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
nogreg 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: The Glenlivet
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 407
Skąd: Lubin
Wysłany: Czw Wrz 28, 2017 10:11 pm   

Całe szczęście tego roku. Nie mam wielkiego doświadczenia.
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pią Wrz 29, 2017 7:38 am   

nogreg napisał/a:
Całe szczęście tego roku

Zatem wszystko w normie.
Ciekawe miejscowki we w miare przystepnych cenach warto sprawdzac juz z 5-6 miesiecy przed data imprezy, a jesli ma to byc podczas majowki czy kolo swiat to i 10 miesiecy nie zawadzi ;)
Pomijam juz, ze nawet tak wczesne ustalenia nie gwarantuja unikniecia wszelkich wpadek. Ale to juz inny temat. Temat na przewodnik po postepowaniach i charakterach wlascicieli knajp polskich, ze tak powiem :twisted:

Czasami udaje sie skrzyknac ad hoc nie mowie, ze nie, ale tak generalnie to chyba warto szukac obecnie miejscowki na maj przyszlego roku ;)
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Wrz 19, 2018 9:39 am   

rosomak napisał/a:
na maj przyszlego roku

A dokładnie na przełom marca i kwietnia 2019. Tuż po sezonie narciarskim.
Napisałem gdzieś "kotlina Kłodzka", ale to nie warunek kluczowy. Mogą być Góry Kaczawskie, Sowie, a nawet Izery. Choć pewnie tradycyjnie skończy się na tym, że sami będziemy musieli jechać na lokalne rozpoznanie :wink:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów