bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Wiktor
Pon Lip 13, 2020 7:19 pm
Lato z Murrayem
Autor Wiadomość
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Cze 30, 2020 7:17 am   Lato z Murrayem

W związku z uparcie powracającym tematem dokonania "przeglądu starego MMD", w obliczu skróconego epidemicznie tegorocznego kalendarza degustacji (wiosna jak wiemy została stracona, a co będzie na jesieni - nikt nie przewidzi) BOW postanowiło, całkowicie wbrew utartej praktyce ;) i absolutnie wyjątkowo :mrgreen: zagospodarować na ten szlachetny cel także miesiące letnie.

Zostanie zorganizowane zatem spotkanie dodatkowe, które poświęcone będzie właśnie owym chwalebnym, dawnym dokonaniom bottlera nieźle dziś w Polsce znanego, chwalonego, często uznawanego wręcz za probierz jakości..... :twisted:

Proponujemy weekend 14-16 sierpnia 2020, a bardzo przyjazną miejscówką wydaje się nam malownicze, kresowe miasteczko Moryń ze znajdującym się w nim takim oto obiektem typu pensjonat ;) W miejscowości znajduje się piękne, super czyste (!) jezioro z szeregiem wodno-letnich atrakcji, kameralna stara zabudowa, podstawowa gastronomia restauracyjno-kawiarniana etc. Zarazem zdecydowanie nie jest to modna okolica "letniskowa", brak jest praktycznie masowej bazy noclegowej, co w szczycie sezonu gwarantuje zdecydowanie mniejszy tłok, niż choćby nad morzem, czy w górach. W programie spotkania - poza piciem whisky ;) - zapowiadają się więc kwestie plażowe, leniwie rekreacyjne i grillowo-melanżowe (nie od rzeczy będzie rozważyć przyjazd z rodziną).

Koszty będą na typowym poziomie, warunki bytowe - naprawdę dobre, whisky tradycyjnie pyszna ;) , a towarzystwo niezastąpione ;) Tzw. biletem wstępu, jak zawsze, butelka ciekawej i unikalnej whisky (niekoniecznie ze starego MMD, choć takie mają pierwszeństwo). Jeżeli zdecydujemy się na degustację whisky również w piątek, ustalimy jej zasady osobno. W przeciwnym razie pozostaniemy przy wybitnych, rocznikowych winach owocowych :mrgreen:

Zainteresowanych udziałem prosimy o zgłoszenia (względnie pytania) do końca tego tygodnia. Liczba miejsc bardzo ograniczona. Obowiązują standardowe zasady spotkań BOW --> patrz m.in. tutaj.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Wto Cze 30, 2020 9:32 am   

Ja bym się wstępnie pisał. Czy 12letni Bowmore z 1999 roku w mocy 50% ekskluzywnie zabutelkowany dla T.F. Costruzioni Milano i który zostal ekskluzywnie przygotowany przez Jima McEwan'a, może być uznanany za stare MMD?
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Cze 30, 2020 10:21 am   

Tego ekskluzywnego Jima McEwana :?: Jemu wszystko smakuje, więc się zna.
Może!
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1673
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Lip 01, 2020 3:00 pm   

Termin nieco kolizyjny z rodzinnymi planami, tak więc pas.
_________________
Pozdrawiam
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Wrz 21, 2020 10:05 am   

Spotkanie przesunięte na nowy termin .
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów