bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
sample podstawowych wersji
Autor Wiadomość
kipers 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: jeszcze nie wiem
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 50
Skąd: Olkusz
  Wysłany: Nie Lip 19, 2009 6:38 pm   sample podstawowych wersji

Z racji swojej niewielkiej praktyki chciałbym poszerzyć swoje horyzonty i spróbować kilku(nastu) podstawek OB. Czy oferta sampli BOW zawiera również te mniej wyrafinowane wersje czy tylko super-old-rare-single-barrel? Na te również przyjdzie czas, ale narazie chciałbym się "rozejrzeć".

Interesowałyby mnie:

Balblair 10Y/16Y
Clynelish 14Y
Glenfarclas 10Y
Oban 14Y
Auchentoschan 12Y / Three Wood
Cardhu 12YO
Glenfiddich 15Y (Solera)
Mortlach 16Y F&F
Bowmore Legend
Caol Ila 12Y
Arran 10Y
Scapa 14Y
Springbank 10Y

pozdrawiam,
K.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Wrz 18, 2009 12:11 pm   

Oficjalnych wersji nie samplujemy - próbki które proponujemy mają zasadniczo dawać możliwość próbowania edycji mniej znanych. Ale możemy zaoferować nie mniej interesujące whisky z podobnej półki cenowej :D
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
mik_us 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Kilka na A i na B ;)
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 629
Skąd: Stolica Złotych Gór
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 8:31 pm   

Widzialem miniaturki podstawowych wersji w sklepie, mogę podesłać listę co jest obecnie dostępne.

[ Dodano: Czw Sty 07, 2010 2:58 pm ]
Edradour 10 yo - 6.59 f.
Ardbeg 10 yo - 4.99 f.
Glengoyne 10 yo - 6.49 f
Bruchladdich 12 yo - 7.49 f
Glenmorangie 10 yo - 5.49 f
Glenlivet 12 yo - 4.29 f.
Auchentoschan 12 yo - 5.99 f.
Isle of Jura - 4.99 f.
Highland Park 12 yo - 3.99 f.
Rosebank - 4.95 f.
Springbank 10 yo - 7.99 f.

Więcej miniaturek dostępnych w whisky shop:
http://www.whiskyshop.com...t.aspx?cat=1005
Ale to już chyba temat z innego działu...
_________________
Pozdrawiam
mik_us
http://whisky-blog.pl
 
 
 
kipers 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: jeszcze nie wiem
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 50
Skąd: Olkusz
Wysłany: Śro Sty 20, 2010 6:15 pm   

Dziękuję serdecznie za zainteresowanie, ale braki w podstawkach częściowo nadrobiłem spędzając Sylwestra w Jastrzębiej Górze :) W razie czego dam znać na priv.

Przy okazji - jestem pod wrażeniem Domu Whisky, na pewno się tam jeszcze wybiorę. Polecam jeśli ktoś nie był!

pozdrawiam,
M.
 
 
mik_us 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Kilka na A i na B ;)
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 629
Skąd: Stolica Złotych Gór
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 7:26 am   

Jeszcze tam nie byłem, ale napewno się do nich wybiorę.
_________________
Pozdrawiam
mik_us
http://whisky-blog.pl
 
 
 
Dawid17
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lut 09, 2010 2:54 pm   

mik_us napisał/a:
Jeszcze tam nie byłem, ale napewno się do nich wybiorę.


Hm, też zaczyna mi to chodzić po głowie:)))
 
 
mrasin 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: a'bunadh
Dołączył: 16 Paź 2011
Posty: 16
Skąd: wawa
Wysłany: Sob Paź 22, 2011 2:02 pm   Re: sample podstawowych wersji

Witam, poniewaz mam dokladnie taki sam problem jak kolega pozwole sobie zacytowac post z pytaniem, czy ktos pomoze?
Pozdrawiam


kipers napisał/a:
Z racji swojej niewielkiej praktyki chciałbym poszerzyć swoje horyzonty i spróbować kilku(nastu) podstawek OB. Czy oferta sampli BOW zawiera również te mniej wyrafinowane wersje czy tylko super-old-rare-single-barrel? Na te również przyjdzie czas, ale narazie chciałbym się "rozejrzeć".

Interesowałyby mnie:

Balblair 10Y/16Y
Clynelish 14Y
Glenfarclas 10Y
Oban 14Y
Auchentoschan 12Y / Three Wood
Cardhu 12YO
Glenfiddich 15Y (Solera)
Mortlach 16Y F&F
Bowmore Legend
Caol Ila 12Y
Arran 10Y
Scapa 14Y
Springbank 10Y

pozdrawiam,
K.
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Sob Paź 22, 2011 6:28 pm   

od dziś masz w makro specjalna ofertę whisky , część znajdziesz tam spokojnie , ale ja polecam po prostu poprobować w barze
choć z taka F&F Mortlacha będzie problem .Solera tez juz chyba nie bywa od tak;)
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Paź 23, 2011 12:10 am   

Pawcio napisał/a:
ja polecam po prostu poprobować w barze
choć z taka F&F Mortlacha będzie problem .Solera tez juz chyba nie bywa od tak;)


Dokładnie w W-wie bez problemu znajdziesz w barach 90% wymienionych butelek.
Ostatnio zdziwiłem się, że w jednym ze szczecińskich lokali oprócz trzech Fiddichów, które można znaleźć w każdym niemal barze, jest koło 30 butelek SM i to nie tylko podstawki...

Cena cóż... trzeba dopłacić za miłą atmosferę siedzenia w lokalu, bo np. Ardbeg - Airigh Nam Beist, Blasda, Uigedail czy Supernova kosztują 60-70 zł za 40 ml...
Ale Ardbeg TEN nie przekraczał chyba 30 zł.

Za to za 500 ml piwa pewnie wyjdzie nie drożej niż 10 zł :D
 
 
 
Pocieszny_PCS 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 715
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 25, 2011 10:20 pm   

To ja poproszę adresy tych barów w Warszawie, bo poza bristol club to nie znam nic fajnego co by miało ceny dla ludzi.
Lokale jak http://operaclub.pl/ możecie sobie darować
Oferta najbardziej znanych stołecznych irish pubów jest cienka.
Hotelowe bary nie wiem, ale jak ostatnio zobaczyłem jak "wyposażony" jest bar w Radissonie to już nie chce mi się sprawdzać dalej.
Przeciętnie w barze stoi kilka SM i przeważnie w każdej butelce znajdują się jakieś zwietrzałe spluty przy dnie.
 
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Paź 25, 2011 11:57 pm   

Ceny w barach niestety mają przeważnie 3, czy 4 krotną przebitkę.

Ja znam jeden w Poznaniu, w którym leją po 50 ml i jest nie drogo, a można się nawet dogadać, że leją po 25 ml, za pół ceny 50 ml. Wtedy można naprawdę wiele spróbować za kwotę, którą wydałoby się na butelkę SM kupionego w sklepie.

Jak będziesz na Starówce w Poznaniu to polecam pub Brogans.

W Szczecinie jest Barel Whisky Bar, ale raczej drogi (mniej więcej 4 krotna przebitka na 40 ml.)

W Warszawie nie wiem, ale sądzę, że skoro jest whisky barw w Szczecinie i Poznaniu to w W-wie na pewno jest kilka :lol:
 
 
 
Pocieszny_PCS 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 715
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 26, 2011 11:38 am   

Ten Brogans wyglada naprawde interesujaco. Jak bede w poznaniu to sie wybiore.

Co do Warszawy to sprawa nie wyglada tak różowo jak ci sie wydaje.
Jest wspomniany wczesniej przeze mnie bristol club gdzie jest fajnie i mozna posmakowac calkiem sporo whisky w cenach ponizej 20zl za 4cl za podstawki i adekwatnie wiecej za starsze.

Jest cafe Mala Czarna - dosc osobliwe polaczenie kawiarni z whisky barem w Wilanowie. Nie bylem ceny podobno ok.

Whisky bary sa prowadzone przez dobytki gdzie sie panie rozbieraja, ale tam ceny sa zupelnie z kosmosu (np. NewOrleans)

W modnych klubach takze drogo

Hotelowe bary przejrzalem pobieznie i ani panorama w Mariocie nie oferuje duzo ani bar w Hiltonie. Ceny by tez pewnie byly zaporowe.

Jak ktos zna jakies fajne miejsca w Warszawie gdzie mozna sie napic whisky, jest wybor i cena jest z naszej planety to zapraszam do dyskusji.
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Paź 26, 2011 5:16 pm   

4cl to dość zagadkowa miara, jak na single-malt i to w lokalu chcącym uchodzić za fachowy. W tym Bristolu dram 2cl jest także w opcji? Wtedy rzeczywiście oferta miałaby całkiem spory sens. Oczywiście tylko przy nalewaniu jak w lokalach np. niemieckich, czyli bez szkła powiększającego ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
MarcinK 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: ..
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Paź 26, 2011 5:56 pm   

Z tego co widzę obecnie rośnie grupa nowych członków forum, do których i ja należę.
A skoro jest Nas kilku, to czemu nie działać podobnie jak bardziej doświadczeni użytkownicy?

Mam tutaj na myśli samplowanie (może nie podstawek), ale interesujących Nas edycji.
Kwestia tylko zebrania odpowiedniej liczby chętnych osób. Znajdą się chętni?;)


PS. Z czystym sumieniem polecam Irish Pub Brogans w Poznaniu, nie zawsze jest wszystko to co w menu, ale ceny są na normalnym poziomie, do wyboru znacznie wyższa od przeciętnej liczba SM. Kolejnym plusem jest wspomniana już wyżej możliwość zamawiania po 25ml :)
 
 
 
Pocieszny_PCS 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 715
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 26, 2011 7:43 pm   

4 cl to po prostu standaryzowana miara kielona przeforsowana przez UE. Nie widze w tym nic dziwnego.
Nie wiem czy da sie wziac drama 2cl, nigdy sie nie pytalem. Wiem ze na degustacjach daja po 2cl. Bar jest raczej profesjonalny, wlascicielem jest "ulubieniec" starych wyjadaczy tego forum - Jaroslaw Buss.
Mozecie zawsze zerknac - bristolclub.pl - cala karta jest na stronie razem z cenami.

Co do sampli to jak najbardziej moglbym partycypowac ale zeby kupic flaszke i rozsylac ludziom to jestem zbyt leniwy
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów