UWAGA! Obecna zawartość serwisu jest testowa - strona jest w trakcie tworzenia.
07.12.2023 czwartek 00:21 

Przyjaciele!

Trzy lata temu, działając w porozumieniu z pionierami tej tematyki w polskim internecie, podjęliśmy decyzję o utworzeniu specjalistycznego serwisu online, dedykowanemu szkockiej whisky słodowej. Serwisu szeroko zakrojonego, kompletnego merytorycznie i użytkowo, wyposażonego we wszelkie udogodnienia i nowinki techniczne jakie oferuje nam współczesna, globalna sieć.

Za cel postawiliśmy sobie propagację niewątpliwego a niemal całkowicie wówczas nieobecnego w Polsce fenomenu szkockiej whisky single-malt, dalszą integrację środowiska koneserów i kolekcjonerów, a w końcu zbudowanie pierwszego centrum dystrybucji szkockiej malt whisky w Polsce z prawdziwego zdarzenia.

Te trzy długie lata przygotowań i zarazem rozbudzonych oczekiwań nie poszły na marne. W międzyczasie poznaliśmy jeszcze dokładniej lokalny rynek, nawiązaliśmy szereg przydatnych kontaktów w kraju i za granicą, zrewidowaliśmy założenia czyniąc je bardziej realistycznymi. Jednakże ostateczny cel pozostał ten sam.

Dzisiaj z niekłamaną przyjemnością prezentujemy Wam efekt naszych starań.

Oddajemy Wam do dyspozycji skonsolidowany serwis, który mamy nadzieję już niedługo stanie się mekką informacji i dyskusji, zarówno dla fanatyków wrażeń jakich dostarcza obcowanie ze szkocką whisky słodową, jak i dla wszelkich firm i instytucji zajmujących się obrotem szeroko rozumianą whisky w Polsce.

Uprzedzając rodzące się wielce prawdopodobne pytanie pragniemy zapewnić, iż rezygnacja z typowo elitarnego charakteru niniejszej witryny na rzecz bardziej komercyjnego podejścia była podyktowana tylko i wyłącznie troską o zapewnienie tak rozległemu serwisowi w miarę bezpiecznej przyszłości oraz stabilizacji organizacyjnej. Jakkolwiek tematyka rynku whisky mieszanych będzie jedną z głównych obecnych na niniejszych stronach, w żadnym przypadku fakt ten nie oznacza naszego odejścia od jedynie słusznej ideologii przybliżania, przekonywania, czy wreszcie brutalnego nakłaniania do porzucenia substytutów na rzecz prawdziwej whisky ;) O czym łatwo możecie się przekonać studiując pozostałe działy serwisu!

Możecie mieć również całkowitą pewność, że teksty na naszych łamach będą redagowane wyłącznie przez profesjonalistów. Po prostu nie możemy sobie pozwolić na popełnienie oczywistego a przy tym jakże powszechnego błędu, polegającego na zatrudnieniu do pracy wymagającej specjalistycznej wiedzy osób z przypadku. To absolutnie nie nasza filozofia. Na bow.pl nie znajdziecie ?hiszpańskiej cherry? ani czysto marketingowych, pustych wywodów sprawiających wrażenie opisów degustacyjnych i tłumaczonych bezmyślnie na język polski, wskutek czego każdą z omawianych edycji whisky określa się jako ?wykwintną, o pełnym smaku? który dodatkowo jest ?zielony?. Tego typu niefortunne potknięcia będące udziałem wielu, odnoszą w naszej opinii skutek odwrotny do zamierzonego, powodując odwracanie się prawdziwych znawców od pseudo profesjonalnych podmiotów prezentujących branżową nieudolność.

Oczywista prawda przekonuje jednak, że nikt nie jest idealny. Mamy nadzieję, iż wybaczając nieuniknione potknięcia na początku drogi, pozostaniecie z nami na nadchodzące lata. Oby okres ten przyniósł nam wszystkim rozkwit ulubionej dziedziny, która obecnie zupełnie niewidoczna w Polsce, zasługuje na prawdziwą ?społeczną rewolucję?, jak chyba nic innego w naszych czasach.

Slainte!

Paweł W. Jasnowski (koordynator projektu BOW)