bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sklep Świat Whisky Poznań
Autor Wiadomość
Grish 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: Caper,Talisker
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 131
Skąd: Londyn (Szczecin)
Wysłany: Śro Mar 06, 2013 5:23 pm   

maudite napisał/a:
Spekulanci, wszędzie spekulanci....
Jeszcze niech się tylko w Hongkongu mocno zainteresują whisky, to już w ogóle będzie koniec świata.


Ci z Hongkongu juz od dawna inwestuja w rynek whisky :)
 
 
maudite 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: szukam...
Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 253
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Śro Mar 06, 2013 5:33 pm   

Grish napisał/a:
maudite napisał/a:
Spekulanci, wszędzie spekulanci....
Jeszcze niech się tylko w Hongkongu mocno zainteresują whisky, to już w ogóle będzie koniec świata.


Ci z Hongkongu juz od dawna inwestuja w rynek whisky :)

Ale chyba jeszcze nie tak intensywnie, jak w wino. Bo nie słyszałem jeszcze, żeby gdzieś krzyczeli "azjaci wypijają naszą whisky" :wink:
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Mar 06, 2013 5:41 pm   

WHISKY firms are running low on malts more than 12 years old because of booming demand in the Far East.
Distilleries say they are having to market six-year-old malts to plug the gaps caused by the export surge to China and India.
The industry is also splashing out millions to expand production capacity.
The Macallan distillery in Speyside have announced a project that includes building three vast warehouses that will hold more than 100,000 barrels of whisky in their battle to keep up with demand.
Sales of whisky in China are said to have rocketed by around 75 per cent over the past two years.
In India, sales have leapt by 36 per cent.
Nick Morgan, global malts director for Diageo, who produce Oban and Cardhu said: "Everyone has supply issues, especially for whisky aged more than 12 years."
Macallan's distillery manager Alexander Tweedie added: "We can't meet demand the way we are going, especially in India and China."
The shortage of aged whiskies is said to follow a dip in the drink's popularity during the 1980s, when only 268 million litres per year were produced.
Despite this amount rising to 429 million litres per year during the early 90s, production was not increased enough to match demand.
Scotch Whisky Scotch whisky bosses say that the industry is investing to doubling its production.
Companies such as Pernod Ricard, Moet Hennessy and Diageo are spending hundreds of millions on producing their Glenlivet, Glenmorangie and Talisker malts in what the association has branded "a sea change in Scotland."
COPYRIGHT 2009 Scottish Daily Record & Sunday
No portion of this article can be reproduced without the express written permission from the copyright holder.
Copyright 2009 Gale, Cengage Learning. All rights reserved
.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Neptune
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: ciągle szukam ;)
Dołączył: 02 Mar 2013
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 06, 2013 7:53 pm   

Sendilkelm napisał/a:
Neptune napisał/a:
czy nawet zwyczajny jw green label za 300zl (zdaję sobie sprawę, że wycofali go z produkcji, ale i tak w większości sklepów kosztuje poniżej 200zł).


Akurat szukałem JW Greena ostatnio i naprawdę jest ciężko dostać w Polsce. W Warszawie zjeździłem ze 20-30 sklepów i dostałem tylko jeden egz. W sklepach int. gdzie cena widnieje poniżej 200 zł po telefonie do nich, okazuje się, że nie mają w magazynach, więc i tak lpia. Tam gdzie jest dostępny (int.) to cena jest od 250-260 zł :/

Jeśli znasz gdzie w Warszawie sklep gdzie dostanę go za 180 zł to chętnie tam podjadę. A najlepiej jakbym go dostał za tyle ile kupowałem go rok temu 139 zł :)


Hurtownia Arkadia na Gocławku.
Około miesiąca temu kupowałem tam jwgl 0,2l to stał normalny 0,7 za 183zl. Nie daję głowy, że nikt go nie kupił do tego czasu, ale zawsze przed podjechaniem tam, możesz zadzwonić i się zapytać.
W Pinot'cie masz za 159 + przesyłka.
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1673
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Mar 07, 2013 10:40 am   

W nawiązaniu do tekstu przytoczonego przez Wiktora, jak czegoś brakuje to ceny to uwzględniają, przyszłość będzie droga. Na ten przykład nastolatka za 115 euro
http://shop.whiskybase.com/39399/ben-nevis-1996
_________________
Pozdrawiam
 
 
Pocieszny_PCS 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 715
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 07, 2013 11:13 am   

Czarek napisał/a:
W nawiązaniu do tekstu przytoczonego przez Wiktora, jak czegoś brakuje to ceny to uwzględniają, przyszłość będzie droga. Na ten przykład nastolatka za 115 euro


trzeba jak w tym dowcipie, "pijmy szybko, bo się sciemnia" :)
_________________
ZInnejBeczki.com
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów